Recenze: Diaben Advance – pomáhá opravdu diabetikům?

Diabetes je extrémně rozšířené onemocnění. Většinou si ho spojujeme se staršími lidmi, ale i já mám ve svém okolí lidi ve věku 25 až 40 let, kteří se s tímto onemocněním trápí. Před pár měsíci se u mě na kontrole u lékařky objevily mezní hodnoty glykémie – cukru v krvi. Jelikož maminka i babička mají cukrovku, očekávala jsem, že to bude i můj případ. Maminka má doma glukometr a lékařka mi nařídila měřit si hladinu cukru v krvi v konkrétních částech dne a výsledky si zapisovat. Jelikož mi hladiny cukru kolísaly nebo byly hraniční (hlavně po jídle), byla nezbytná léčba léky. Samozřejmě jsem musela upravit moji stravu.

Na podnět mého kamaráda, který má cukrovku, se mi do rukou dostal Diaben. Jedná se o doplněk výživy, ne lék. On ho bere dosud a říká, že i to je důvod, proč stále nemusí brát inzulín injekčně. Samozřejmě má nastavenu také svoji lékovou léčbu. Já jsem tedy po Diabeně sáhla v naději, že se mi hladina cukru stabilizuje. Jeho užívání jsem konzultovala is diabetoložkou. Jak mi Diaben pomohl vám popíšu v následující recenzi.

Diaben Advance ke snížení cukru v krvi (recenze)

Pomoc s kolísáním cukru v krvi

Doplněk stravy Diaben je pro lidi, kteří mají problém s kolísáním cukru v krvi. V mém případě šlo například o dlouhodobější hraniční hodnoty a občas větší odchylky. Účinky produktu, doporučení a pozitivní recenze mě zaujaly. Za mě je skvělé, že obsahuje jen přírodní složky. Základ tvoří rostlina zvaná gurmar. Má odpovídat za udržení stabilní hladiny cukru v krvi. Dále je zde extrakt z kůry skořice. Ten snižuje hladiny cukru. Důležitá je i třetí složka, kyselina alfa-lipoová. Vyskytuje se například i ve špenátu nebo v kvasnicích a prospívá našim cévám.

Pravda je taková, že Diaben užívám již několik měsíců, kdy mám problémy s hladinami cukru v krvi. V kombinaci s úpravou jídelníčku, hlavně co se pravidelnosti jídla týče, jsou mé hladiny cukru v krvi lepší. Nepochybně, vděčím za to i lékům, které beru, ale Diaben užívám současně a minimálně mám pocit, že má na tom podíl. Po jídle jsem někdy mívala cukr na úrovni 10 mmol/l, aktuálně nemám více než 8 mmol/l, což je téměř ideální hodnota. Nalačno jsem hodnoty neměla tak špatné, ale teď se drží kolem 5,7 až 6 mmol/l. Ještě dodám, že se mi líbí, že Diaben je bez lepku i laktózy, protože znám několik lidí, kteří trpí intolerancemi.

Dávkování a užívání

Já jsem dodržovala doporučené dávkování a užívala jsem jednu tobolku za den. Většinou vždy ráno před snídaní, takže nalačno. Občas, když jsem se pozapomněla, dala jsem si ho i po snídani. Při takovém dávkování mi balení s 60 tobolkami vydrželo dva měsíce.

Balení a kapsle Diaben Advance ke snížení cukru v krvi

Dávkování a užívání Diaben Advance

Cena

Advance Diaben stojí (60 kapslí) 359 Kč. Jelikož mi vydrží 60 dní, považuji to za výhodné balení. Jelikož mi pomáhá, investice mi ani náhodou nepřijde vysoká. Vždyť když si to přepočítám, den užívání mě stojí 6 Kč. (04/2024)

Závěrečné zhodnocení

Jak bych zhodnotila užívání Diabenu? Na základě vlastní zkušenosti a zkušeností z mého okolí pozitivně a určitě jej doporučuji diabetikům nebo lidem, kteří se pohybují na hranici a mají nastavenou lékovou léčbu. Dokonce ho začíná užívat i maminka. Obsahuje přírodní složky a je to cenově dostupný doplněk stravy. Nechci ho zbytečně propagovat, ale v mém případě očekávaný účel splnil.

Ano, při čtení si recenzí, diskusí a názorů ve fórech jsem narazila i na takové, které Diabenu nepřály. Několik lidí konstatovalo, že Diaben jim nepomohl ani při dlouhodobém užívání. Jsem však ráda, že mě tyto názory neodradily. Chtěla bych laicky ozřejmit, že Diaben není náhrada léků a léčbu cukrovky je třeba vždy konzultovat s diabetologem. Nebráním produkt, ale tak to funguje s většinu doplňků výživy. Určitě nemusí pomoci každému a důležitá je také strava.

Tobolky Diaben Advance ke snížení hladiny cukru v krvi


Autor článku

Redakce

Přinášíme vám množství zajímavostí z oblasti zdraví a zdravého životního stylu. Představíme si běžné onemocnění, možnosti jejich léčby, jakož i...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Černé uhlí jako lék na hubnutí i proti průjmuČerné uhlí jako lék na hubnutí i proti průjmu

Pravidelné nafukování, pocit plnosti či průjmy trápí až třetinu populace. Pomyslnou pomocnou ruku vám při takových problémech podá tzv. aktivní uhlí. Prozradíme vám, ve kterých situacích...

Střevní chřipka často i v těhotenství. Projevy, příčiny, léčbaStřevní chřipka často i v těhotenství. Projevy, příčiny, léčba

Trápí vás průjem, zvracení nebo zvýšená teplota či dokonce zimnice? To vše jsou příznaky střevní chřipky. Připravili jsme si pro vás komplexní informace o střevních virózách.

Psyllium i na hubnutí. Účinky, dávkování, zkušenostiPsyllium i na hubnutí. Účinky, dávkování, zkušenosti

Psyllium obsahuje vysoký podíl vlákniny. Právě díky ní je ideálním adeptem na správné fungování organismu. V našem článku si o něm řekneme vše podstatné.