Detoxikace organismu

Detoxikace je pojem, kterým jmenujeme proces očisty organismu. Jejím cílem je zbavit se všech škodlivých látek, které se nahromadily v našem těle. Nejčastěji jde o toxiny z okolního prostředí (chemické látky, těžké kovy), zbytky potravin, které tělo neumí zpracovat, léky, alkohol, drogy.

Naše tělo se těchto látek zbavuje pomocí přirozených vylučovacích procesů. Odplavování toxinů zabezpečuje játra, ledviny, plíce, lymfatický systém, trávicí systém a kůže. Náš organismus si však nedokáže vypořádat s celkovým množstvím škodlivých látek, což se nejčastěji projeví jako vážný či méně vážný zdravotní problém. Proto mu třeba pomoci.

Různé metody detoxikace

Detoxikace organismu může mít různé podoby. Změna stravovacích návyků, zvýšení příjmu vody, cvičení, popíjení bylinných čajů, užívání výživových doplňků na detoxikaci. Některé detoxikační kúry jsou však účinnější než ostatní. Jak se tedy vyznat v nekonečném množství rad, na které narazíme?

Na našem webu vám prozradíme a popíšeme různé metody detoxikace organismu. Poradíme vám, po jakých doplňcích sáhnout a jak podpořit přirozenou očistu organismu. Díky naší pomoci najdete takovou, která vám sedne nejvíc.