Biopharma Norsk Tran norský rybí olej s citrónovou příchutí – recenze

Omega-3 mastné kyseliny hrají v těle člověka významnou roli. Pravidelně bychom do jídelníčku měli zahrnout zdroje těchto kyselin. Vědci dokonce tvrdí, že každý 3. den bychom měli konzumovat mastné ryby, abychom posílili naše srdce, imunitu a mentální zdraví. Pokud si chcete zajistit pravidelný přísun omega-3, nemusíte denně konzumovat ryby, stačí si zakoupit doplněk stravy s obsahem omega 3, který možná bude stát přibližně tolik jako ryba, ale vydrží vám podstatně déle a bude vás zásobovat zdravými tuky lépe.

Biopharma NORSK TRAN - Rybí olej s citrónovou příchutí (recenze)

Jednou z možností je i Norsk Tran, doplněk stravy a výživy norské kvality.

Norsk Tran od Biopharma

Norsk Tran je doplněk stravy, který obsahuje množství kvalitních surovin. Tou nejdůležitější jsou omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které jsou získávány z volně žijící tresky z norských oblastí. Omega-3 jsou podpořeny dalšími surovinami a vitamíny, díky kterým jde o produkt nejvyšší třídy. Je dostupný bez lékařského předpisu a můžete si jej zakoupit online z pohodlí vašeho domova. Prodává se ve dvou velikostech – o objemu 250 a 500 ml, pohodlně se dávkuje.

Výjimečnost produktu spočívá hlavně ve špičkové norské kvalitě, díky které je určen pro všechny věkové kategorie kromě dětí do 3 let.

Ověřený výrobce

BioPharma své výrobky produkuje na základě široké databáze různých vědeckých zdrojů, informací a studií. Zastřešuje několik milionů produktů, jejichž výroba je založena na speciálních postupech, při kterých se eliminují nebo zcela vylučují chemické přísady. O každém produktu, pod který se BioPharma podepisuje, vede společnost záznamy, které jsou veřejně dostupné.

Složení

Rybí olej Norsk Tran obsahuje kromě omega-3 mastných kyselin vitamíny a přírodní extrakty. Vitamíny se díky omega-3 rychle rozpustí v těle a téměř okamžitě účinkují. O kvalitě produktu svědčí také certifikáty, které rybí olej získal (certifikát splňování nejpřísnější výrobní praxe GMP a certifikát HACCP pro určení bezpečnosti potravin). V Norsk Tran naleznete:

 • Omega-3 mastné kyseliny – jejich zdrojem v tomto produktu jsou třeští játra. Treska je ryba, která patří mezi jeden z nejlepších zdrojů omega-3. Jsou to zdraví prospěšné látky, které udržují v kondici celé tělo, včetně srdce a zdravých cév.
 • Vitamin A – rozpouští se v tucích, je prevencí vzniku šedého zákalu, používá se také jako prevence průjmu, u těhotných žen proti podvýživě, zajišťuje zdravý vývoj plodu, podporuje reprodukci, produkci testosteronu, chrání trávicí trakt před poškozením, neutralizuje kyselé prostředí organismu a další. Přírodní zdroje: mléko, sýr, máslo, vejce, mastné mořské ryby, mrkev, dýně, zelená a žlutá zelenina, meloun, ananas, meruňky.
 • Vitamin D – je potřebný pro zdravé kosti, díky němuž dochází k absorbování vápníku, který je základním stavebním kamenem kostí. Vitamin D podporuje kognitivní procesy, je prevencí vzniku osteoporózy, může pomoci při léčbě některých druhů rakoviny. Vlivuje na mentální zdraví člověka, působí antidepresivně, pozitivně ovlivňuje i pokožku. Přírodní zdroje: sluneční paprsky, losos, makrela, sardinky.
 • Vitamin E – jde o nejsilnější antioxidant, který chrání buňky před toxiny a před volnými radikály, vzhledem k tomu má protirakovinné účinky, podporuje imunitu, podporuje zdravé srdce a cévy, udržuje normální hladinu cukru v krvi, udržuje zdravou pokožku, zvyšuje schopnost organizmu bojovat proti negativním vlivům stresu. , působí protikřečovitě, je potřebný pro správné trávení. Přírodní zdroje: vajíčka, losos, pstruh, ořechy, semena, pšeničné klíčky, cereálie, zelená listová zelenina, sója, rajčata, kiwi, mango, avokádo.
 • Přírodní extrakty z rozmarýnu, oregana a hřebíčku – jde o bylinky a současně i koření, které mají řadu pozitivních účinků. Např. takový rozmarýn blahodárně ovlivňuje močové ústrojí; oregano posiluje trávení, pomáhá léčit kašel, posiluje imunitu; hřebíček posiluje vlasy, eliminuje akné, odstraňuje škodlivé látky z krve, podporuje metabolismus apod.

Nutriční hodnoty Norsk Tran na 5 ml

 • Omega-3 = 1,1 g, z toho DHA 0,6 g a EPA 0,4 g
 • Vitamin A 250 µg
 • Vitamin D 20 µg
 • Vitamin E 6 mg
 • Další složky: přírodní extrakty z rozmarýnu, oregana a hřebíčku, přírodní citrónové aroma

Složení Norsk Tran (olej z tresčích jater)

Produkt je bez obsahu umělých barviv, konzervačních látek, bez geneticky modifikovaných derivátů a bez radioaktivních přísad. Jedná se o čistě přírodní složení nejvyšší norské kvality.

Co znamená omega-3?

Pod pojmem omega-3 mastné kyseliny se myslí 3 esenciální mastné kyseliny. To, že jsou esenciální znamená, že ač jsou pro tělo člověka mimořádně důležité, tělo si je nedokáže vyprodukovat samo, a proto si je člověk musí doplňovat externími zdroji, mezi které patří výživové doplňky a hlavně strava. EPA a DHA mají největší přínos pro zdraví, jedná se hlavně o rybí tuk. ALA je další ze 3 omega kyselin, nachází se v rostlinných tucích. ve vlašských ořechách, ale tělu tento typ kyselin není tak blízký jako EPA a DHA. Organismus skupinu ALA nedokáže zpracovat a využít tak dobře jako EPA a DHA.

 • EPA (kyselina elikosapentaenová)
 • DHA (kyselina dokoashexaenova)
 • ALA (kyselina alfa-linolenová)

Doplňujete tělu omega-3 nebo jen omega-6?

Omega-3 a omega-6 jsou stejné mastné kyseliny, přičemž jejich rozdíl je v řetězci, ve zdrojích a působení v těle člověka. Mezi potraviny, ve kterých najdeme omega-3, patří ryby (hlavně makrela, losos, sleď, sardinky, tuňák, pstruh jezerní, ančovičky), které jsou, kvůli přeměně a využitelnosti v lidském organismu, nejvhodnějšími přírodními zdroji. Dále je najdeme ve lněných semenech, v ořechách, ve špenátu. Mezi potravinové zdroje omega-6 patří semena rostlin, oleje, tuky a další produkty z těchto rostlin (slunečnicový, kukuřičný a sójový olej, margarín, sójové pečivo, sušenky apod.).

Pozor! Příliš mnoho omega-6 mastných kyselin škodí. Je důležité zachovat správný poměr mezi omega-6 a omega-3 kyselinami, který by měl být 4:1.

Účinky Norsk Tran (rybího oleje z tresčích jater)

Jelikož Norsk Tran olej je hlavně zdrojem omega-3 mastných kyselin, má mnoho pozitivních účinků. Je známo, že právě tyto kyseliny potřebujeme ke správné činnosti každého jednoho orgánu.

✅ Podporuje zdravé srdce

Omega-3 mastné kyseliny působí v krevních cévách protizánětlivě. Zvyšují průchodnost cév snižováním triglyceridů (tuků) v krvi, snižují hladinu cukru, zpomalují hromadění špatného cholesterolu a cukru v cévách, čímž brání zanášení a ucpávání cév. Podle některých studií se odhaduje, že lidé s onemocněním srdce by denně měli přijmout minimálně 1 gram EPA a DHA omega-3 mastných kyselin. Nejlepší je přijímat je ve stravě, jídlem ryb, nebo prostřednictvím užívání doplňků jako je Norsk Tran. Věřte, že skrze něj si chráníte srdce před infarktem a dalšími nepříjemnostmi. Dokonce vám pomůže snížit krevní tlak.

✅ Mentální zdraví

Tím, že cévy a srdce dostávají potřebnou výživu, zvyšuje se průtok krve iv mozku. Pravděpodobnost ucpání cév v této oblasti je málo pravděpodobná, rybí olej působí také jako prevence vzniku mozkové příhody. Omega-3 jsou výborné i při mentálním zdraví. Chrání mozek před demencí a před poklesem IQ, což často souvisí s přibývajícím věkem. Je dokázáno, že v zemích, kde lidé přijímají více omega-3, je menší výskyt depresí a dalších psychických poruch či onemocnění. Lidé myslí racionálněji, lépe zvládají stres a jsou šťastnější. Mimochodem, právě tyto kyseliny dokážou pomoci is ADHD (porucha aktivity a pozornosti) – s hyperaktivitou.

✅ Posiluje imunitu

Norsk Tran díky svému složení podporuje funkci imunitních buněk. Lymfatický nebo imunitní systém je soubor všech lymfatických uzlin a buněk/lymfocytů. Právě tento komplikovaný systém je zodpovědný za imunitu člověka. Lymfocyty fungují jako pátrači, kteří vyhledávají patogeny (viry, bakterie), které způsobují infekce, onemocnění a následně je zničí. Zdrojem síly a vyšší obranyschopnosti těchto buněk jsou právě omega-3 mastné kyseliny. Takto vyživované buňky jsou vytrvalejší, odolnější, což vede k silnější imunitní reakci. Tuto skutečnost naznačuje i studie, která testovala 2 myši, přičemž jedné byly doplňovány kyseliny a druhé ne. Po jisté době se jim odebraly vzorky imunitních buněk a výsledky potvrdily, že imunita myši s doplňovanými omega-3 byla několikanásobně silnější než té bez nich.

✅ Další účinky

 • Přispívá ke správnému srdečnímu rytmu – pomáhá odstraňovat arytmii,
 • reguluje krevní tlak,
 • pomáhá odstraňovat a zabraňovat kornatění, zánětům a praskání cév,
 • snižuje podíl špatného cholesterolu a zvyšuje dobrý cholesterol v cévách,
 • snižuje riziko infarktu,
 • mozek chrání před cévní příhodou/mrtvicí,
 • podporuje mentální zdraví,
 • zlepšuje paměť v každém věku,
 • je prevencí proti demenci a Alzheimerově chorobě,
 • tlumí bolestivé příznaky při revmatické artritidě,
 • působí jako prevence psychických onemocnění a poruch,
 • pomáhá při léčbě ADHD,
 • chrání oční sítnici, je prevencí šedého zákalu u diabetiků,
 • má protizánětlivé účinky, posiluje imunitu,
 • snižuje srážlivost krve.

Pro koho ano a pro koho ne?

Norsk Tran je produkt, který je určen pro téměř všechny. Užívat jej mohou děti starší 3 let, mladí, senioři, muži či ženy. Jednoduše je vhodný pro všechny, kteří touží žít a cítit se lépe, pro ty, kteří chtějí pro své srdce to nejlepší, pro diabetiky, sportovce, pro lidi s oslabenou imunitou, ale i pro ty, co mají problémy s trávením a vylučováním. Pokud však máte s ohledem na váš zdravotní stav pochybnosti, zda užívat nebo neužívat Norsk Tran, poraďte se o tom se svým lékařem.

Užívání v těhotenství a během kojení

Speciální kategorii samozřejmě tvoří těhotné ženy a kojící maminky. Pro ty není tento výrobek vhodný a neměly by jej v tomto období života užívat.

Jak se užívá a dávkuje?

Norsk Tran můžete užívat denně, ale i příležitostně. Co se týče dávkování, závisí na tom, zda se podává dětem nebo dospělým. Denní dávka se přitom omezuje následovně:

 • dospělí lidé by měli užívat 5 ml denně (1 polévková lžíce)
 • denní dávka pro děti je 2,5 ml (1 čajová lžička)

Dávkování a užívání oleje Norsk Tran

Uvedená množství představují maximální denní dávku, kterou za žádných okolností nepřekračujte. Doporučujeme stanovit si přibližný čas, kdy budete užívat doplněk, abyste na užívání nezapomněli nebo jej neduplicitovali.

Balení a cena

Norsk Tran se vyrábí v tekuté formě, konzistencí jde o olej. Prodává se v zelené lahvičce s nápisem Norsk Tran bez lékařského předpisu. Cena 375 ml balení se pohybuje kolem 500 až 600 Kč.

Skúsenosti a recenzie

Zkušenosti lidí s rybím olejem Norsk Tran jsou pozitivní. Přestože ve své podstatě jde o rybí tuk, protože ten je nejlepším zdrojem omega-3, chválíte si jeho chuť.

Tento olej má světle žlutou barvu a výrazné citrónové aroma. Líbí se nám, že nepříjemný pocit oleje v ústech je eliminován citrónovou chutí, která „prorazí“ typickou rybí chuť. Tím pádem se mnohem snáze konzumuje nejen dospělým, ale hlavně malým dětem. S omega-3 mastnými kyselinami má většina lidí opravdu velmi dobré zkušenosti. Nezapomínejte však na to, že účinky jakéhokoli výživového doplňku je třeba podpořit i úpravou životního stylu.

Zkušenosti s rybím olejem Biopharma Norsk Tran

Nejčastější dotazy a odpovědi

Je užívání Norsk Tran bezpečné?

Určitě ano, pokud se budete řídit maximální denní dávkou, nic se vám nestane. Jedná se o neškodný produkt, který je vhodný i pro děti nad 3 roky. Není vhodný pouze pro těhotné a kojící ženy. Pro zachování bezpečnosti dodržujte datum spotřeby. Spotřebujte do 3 měsících po otevření.

Kde se dá Biopharma Norsk Tran koupit?

Tento doplněk stravy si nejjednodušeji seženete online. Výhodou je rychlé doručení, bezproblémovou komunikaci a výhodné ceny. Navíc je to mnohem rychlejší a levnější než se motat po kamenných prodejnách, kdy nikdy nevíte na 100%, zda je daná prodejna tímto produktem momentálně zásobována.

Jak dlouho se má užívat?

Doba užívání je neomezená. Můžete jej klidně užívat, jak dlouho chcete. Pro bezpečné užívání dodržujte již několikrát zmíněná 2 pravidla, kterým je maximálně povolena denní dávka a spotřeba produktu do 3 měsíců po otevření.

Upozornění, vedlejší a nežádoucí účinky

Norsk Tran je jen výživový doplněk, který nenahrazuje pestrou a rozmanitou stravu. Po otevření je třeba, abyste jej využívali a spotřebovali do 3 měsíců. Pro zachování nejvyšší kvality jej uschovávejte při teplotě 4 °C, nejlépe v chladničce, mimo dosah dětí. Nepřekračujte maximální denní dávku. Účinek doplňku podpoříte úpravou životního stylu, zařaďte do stravy více zdravých tuků a omezte nezdravé tuky. Eliminujte přísun cukru, přestaňte kouřit, pít alkohol a pravidelně provádějte fyzické aktivity.

Dosud nebyly zaznamenány žádné vedlejší, negativní účinky. Dodržujte dávkování a uskladnění a nemáte se čeho obávat. U vysoce přecitlivělých lidí se může objevit alergická reakce na nějakou ze složek, které se v Norsk Tran nacházejí nebo vzhledem ke konzistenci produktu (olej), se může při konzumaci objevit nepříjemný pocit, eliminuje jej však citrónové aroma.


Autor článku

Redakce

Přinášíme vám množství zajímavostí z oblasti zdraví a zdravého životního stylu. Představíme si běžné onemocnění, možnosti jejich léčby, jakož i...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Eukalyptový olej pro děti i v těhotenství. Výborný na napařováníEukalyptový olej pro děti i v těhotenství. Výborný na napařování

Eukalyptové listy a olej jsou charakteristické svou silnou mentolovou vůní. Eukalyptový esenciální olej má antibakteriální, antivirové a protiplísňové vlastnosti. Jaké je jeho využití?

Kokosový olej Advance recenze a zkušenosti s bio olejemKokosový olej Advance recenze a zkušenosti s bio olejem

Kokosový olej se velmi dlouho používal k vnějšímu použití (na pokožku, pleť nebo vlasy), populární je však i pro vnitřní použití (na vaření nebo jako doplněk stravy). Je vhodný pro...

Arganový olej Advance – recenze produktu na pleť, vlasy i nehtyArganový olej Advance – recenze produktu na pleť, vlasy i nehty

Kosmetický přípravek, který by blahodárně působil na pokožku, vlasy i nehty? Arganový olej tyto podmínky splňuje a svým širokospektrálním způsobem využití právem patří mezi oblíbené...