Milgamma N recenze – složení, užívání, zkušenosti a cena. Injekce pouze na předpis

Možná jste se již setkali s bolestí ramene vystřelující až do ruky, případně s bolestmi zad či končetin neurčitého původu. Může jít o problémy s nervovou soustavou, se kterými vám pomůže lék Milgamma N.

Milgamma N recenze

V článku vám popíšeme, na co se používá, pro koho je vhodný a jaké jsou jeho pozitivní i vedlejší účinky.

3 velikosti balení Milgamma N

Název Hodnocení Detail
Milgamma N, 20 cpsZobrazit produkt
Milgamma N, 50 cps   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Milgamma N, 100 cps   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt

Co je Milgamma N a k čemu se používá

Milgamma N se používá k léčbě neuropatií (onemocnění nervů) u dospělých pacientů. Ty se obvykle projevují bolestí, svalovou slabostí, křečemi či dokonce ztrátou citlivosti.

Milgamma N na bolesti zad

Přípravek pomáhá při léčbě zánětlivých onemocnění nervů i kořenů periferních nervů, diabetické i alkoholové polyneuropatie, ale i migrény, syndromu rameno-ruka, pásového oparu, obrně obličejového nervu a dalších nervových onemocněních. Také se používá při natažení svalů, skalenovom syndromu, delší rekonvalescenci a v geriatrii.

Milgamma N je sice lék, ale nezaměňujte si ho s analgetiky – na rozdíl od látek jako ibuprofen či paracetamol totiž nepotlačuje bolest, ale léčí přímo její příčinu.

Účinnými látkami jsou vitaminy skupiny B

Přestože je Milgamma N nazývána lékem, jde v podstatě o směs 3 (v případě kapslí), resp. 2 (v případě tablet) vitamínů skupiny B.

  • Benfotiamin – jde o formu vitamínu B1, která je rozpustná v tuku, díky čemuž se v těle velmi snadno vstřebává. Je nezbytná pro správnou činnost nervových buněk, zmírňuje únavu a podporuje činnosti očistných enzymů, které rozkládají škodlivé látky v těle. V jedné kapsli ho najdete v množství 40 mg.
  • Pyridoxíniumchlorid – je to v podstatě vitamín B6, který najdete také ve velkém množství potravin. V těle se účastní více než 100 enzymových reakcích a na metabolismu cukrů, tuků, bílkovin i mnohých aminokyselin. Má příznivý účinek na funkci neurotransmiterů, imunitního systému a pro tvorbu červených krvinek. V jedné kapsli je zastoupen množstvím 90 mg.
  • Kyanokobalamin – uměle vytvořená forma vitamínu B12, který je jinak produkován výhradně mikroorganismy. Najdete ho zejména v játrech, mléce, vejcích v mase či v kysaného zelí, v pivu a v kořenech rostlin. Je nezbytný pro tvorbu DNA, vývoj krevních a nervových buněk. Přispívá ke správné funkci látkové výměny a ke správné činnosti nervového a imunitního systému. Odstraňuje pocity únavy a vyčerpání. Jedna kapsle ho obsahuje 0,25 mg.

Kromě těchto účinných látek obsahuje Milgamma N i množství pomocných látek.

Milgamma N – nejlepší k léčbě bolestí

Cena, varianty a dávkování Milgamma N

Milgammu N najdete ve formě kapslí ve třech velikostních baleních. Při nejlevnějším 20 ks balení za cenu cca 200 Kč vás vyjde 1 kapsle na 10 korun, při 50 ks balení za 300 Kč je to už jen 6 korun za kapsli a při 100 ks balení za 550 Kč dáte za kapsli pouze 5,5 Kč.

Vybíráme z katalogu

Při lehčích případech doporučuje výrobce užívat 1 – 2 tobolky denně, při intenzivnějších problémech jsou to 3 – 4 tobolky denně. Pokud budete užívat lék Milgamma N déle než 6 měsíců, můžete si zapříčinit vznik neuropatií. Některá nervová onemocnění mohou mít závažnější příčiny, proto byste se při bolestech přetrvávajících déle než 28 dní měli obrátit na lékaře, který přesně určí jejich příčinu.

Milgamma N

Přípravek Milgamma N je dostupný i ve formě tablet, v nichž ale na rozdíl od kapslí nenajdete vitamín B6 a vitamín B1 je zastoupen v množství 50 mg oproti 40 mg v kapslích. Dávkování je stejné jako v případě kapslí.

Přípravek Milgamma N také najdete v injekční formě, její výdej je vázán na lékařský předpis.

Otázky, odpovědi a zkušenosti uživatelů

Uživatelé léku Milgamma N si ho pochvalují jako vedlejší i hlavní léčbu při bolestech zad. Chválí si ho i cukrovkáři, z nichž mnohým pomáhá zmírnit diabetickou neuropatii. Jiným uživatelům pomohl lék Milgamma N zkrátit dobu zotavení po drobných úrazech jako např. Natažení svalů či vymknuté kotníku.

Zkušenosti s užíváním Milgamma N

  • Jak dlouho třeba užívat Milgamma N na bolest zad?
  • První účinky se obvykle projeví po týdnu užívání, dokud ale bolest vymizí, může to trvat i 2 či 3 týdny.
  • Pomáhá Milgamma N i na pásový opar (herpes zoster)?
  • Ano, mnoho uživatelů udává zlepšení stavu pásového oparu při užívání tohoto léku. Při agresivnějších formách tohoto onemocnění provázených bolestmi byste měli navštívit lékaře, který může předepsat antivirotika. O užívání přípravku Milgamma N se s ním v takovém případě nezapomeňte poradit.
  • Milgamma N je plná vitamínů B, nepřiberu z ní?
  • Bohužel, někteří uživatelé udávají i vedlejší účinek v podobě zvýšené chuti k jídlu a s tím spojeného přibírání na hmotnosti.

Vedlejší účinky a upozornění

Přípravek Milgamma N je vhodný pro dospělé muže a ženy – osobám do 18 let ho nepodávejte. Těhotné nebo kojící ženy by se měli před užíváním přípravku poradit s lékařem, avšak bezpečná dávka vitaminu B6 v těhotenství je do 25 mg, přičemž Milgamma N ho obsahuje až 90 mg, takže se jeho užívání během těhotenství nedoporučuje.

Neužívejte Milgamma N, pokud máte alergii na některou ze složek, případně na některé cukry. Glycerol (najdete ho v přípravku jako pomocnou látku), může vyvolat při vysokých dávkách bolesti hlavy, žaludeční problémy a průjem.

Milgamma N z lékárny

Účinek vitaminu B6 může být oslabován levodopy (léky na Parkinsonovu chorobu), účinek vitaminu B1 je zase potlačovaný 5-fluorouracilem (lék používaný při chemoterapii).

Naopak, zvýšená potřeba pyridoxinu (vitaminu B6) nastává během dlouhodobého užívání antikoncepce s obsahem estrogenů, isoniazidu (lék proti tuberkulóze), D-penicilaminu a cykloserinu (antibiotika), a také při nadměrném požívání alkoholu.

Milgamma N tabletky

Alternativy

Alternativou k přípravku Milgamma N by mohly být doplňky stravy obsahující vitaminy B1, B6 a B12. Často je najdete např. i v kombinaci s hořčíkem, který má také pozitivní vliv na nervovou soustavu, pomáhá při bolestech a křečích svalů, únavě a má také uklidňující účinek.

Závěrečné zhodnocení

Milgamma N je dobrým pomocníkem při bolestech vyvolaných poruchami nervové soustavy zejména u lidí s nedostatkem vitamínů B. Tak jako pro jiné výživové doplňky, i pro Milgamma N platí, že by neměl být náhradou za pestrou stravu plnou vitamínů, proto pokud máte komplikace spojené s nedostatkem vitaminů B, zkuste přehodnotit složení vašeho jídelníčku. Nezapomínejte ani na to, že Milgamma N nesmíte užívat déle než půl roku.

Bolesti pohybového aparátu mohou mít i jinou, závažnější příčinu jak v nervovém systému, proto pokud se váš stav nezlepší, neodkládejte zbytečně návštěvu lékaře. Např. při bolestech zad může být příčinou i ochablé zádové svalstvo, nepřiměřené přetěžování (např. v práci) nebo spánek na nekvalitním matraci.

3 velikosti balení Milgamma N

Název Hodnocení Detail
Milgamma N, 20 cpsZobrazit produkt
Milgamma N, 50 cps   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Milgamma N, 100 cps   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produktPublikováno dne: 07.09.2019
Hodnocení článku:
(84.6%)

Autor článku

Michal Toma

Jsem technik tělem i duší. Odmalička mě bavilo rozebírat a skládat různé přístroje a zjišťovat, jak fungují. Podobně dokážu rozebrat na součástky i...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenze: Kloubus – zkušenosti. Nejlepší kloubní výživa na trhu?Recenze: Kloubus – zkušenosti. Nejlepší kloubní výživa na trhu?

Máte problém s bolestmi kolen, zápěstí nebo jinou částí pohybového aparátu? Možná i vám pomůže nejsilnější kloubní výživa – Klobous. Přečtěte si osobní zkušenost našeho redaktora.

Recenze: Dr.Max Collagen Drink – složení s 10000 mg kolagenu!Recenze: Dr.Max Collagen Drink – složení s 10000 mg kolagenu!

Dr. Max Collagen Drink je cenově dostupný kolagen v prášku s výborným složením. Jakou zkušenost s ním má naše redaktorka? Přečtěte si její krátkou recenzi.

Osteoporóza – prevence a léčba. Rady, jak zvýšit hustotu kostí a doplnit vápníkOsteoporóza – prevence a léčba. Rady, jak zvýšit hustotu kostí a doplnit vápník

Když slyšíte slovo osteoporóza, pravděpodobně si ihned představíte zlomeninu kosti vlivem jejího řídnutí. Prozradíme vám, jak toto onemocnění vzniká, jaké jsou jeho symptomy, co vás...