GlobiFer Forte recenze, cena, zkušenosti. Má negativní účinky?

Člověk přijímá železo jen prostřednictvím stravy, i to ne ledajaké. Železo se nachází hlavně v hovězím mase, v brokolici, ve špenátu. Na to, abychom ho však přijali tolik, kolik ho naše tělo denně potřebuje, bychom toho museli sníst až až. Proto je třeba železo doplňovat ve formě doplňků stravy, jakým je i GlobiFer Forte.

GlobiFer Forte - recenze a zkušenosti s užíváním

Co je GlobiFer Forte?

Pociťujete únavu, rychle a snadno se zadýcháte, trpíte častým bušením srdce, nechutná vám jíst, vypadávají vám vlasy a lámou se vám nehty nebo máte závratě? Pravděpodobně vám chybí železo. Doplňte jej prostřednictvím GlobiFer Forte - výživovým doplňkem, který se stará o vaši správnou hladinu železa.

Proč GlobiFer Forte?

Protože je to přírodní doplněk stravy a výživy určený ke zkvalitnění vašeho života tak, že vašemu tělu doplňuje železo. Lehce se vstřebává, nedráždí žaludek a je cenově dostupný. Najdete jej v lékárně i na internetu a můžete se k němu dostat bez lékařského předpisu. To, a ještě mnohem víc jsou benefity, které GlobiFer Forte nabízí.

Důležitost železa v našem těle

Mnoho pacientů opouští ambulance lékařů s diagnózou chudokrevnost nebo anémie. Jaký souvisl má však chudokrevnost se železem? Chudokrevnost je vlastně stav, kdy dochází ke snížení koncentrace hemoglobinu (krevní barvivo). Hemoglobin na sebe váže kyslík, který je nejdůležitější látkou těla. Díky železu, které je součástí hemoglobinu, dochází ke správnému a dostatečnému přenosu kyslíku.

Další funkce železa:

 • zajišťuje správný a zdravý vývoj plodu,
 • řídí a usměrňuje správnou činnost organismu, mozku, svalů, štítné žlázy,
 • posiluje imunitu,
 • tělu dodává energii,
 • chrání a vyživuje kůži, nehty, vlasy,
 • přispívá k vyšší kvalitě spánku,
 • podporuje psychiku,
 • snižuje nervozitu.

Nedostatek železa je velmi nebezpečným a častým případem hlavně v období těhotenství a během menstruace.

Složení

Jedna pilulka obsahuje hemové železo v množství 18 mg. Hemové železo je přírodní železo, což znamená, že tělo si z pilulky vezme železo mnohem rychleji, efektivněji a pohodlněji než z nehémového železa. Je 5-7 krát rychleji vstřebatelnější a nedráždí žaludek, nezpůsobuje zácpu. Z uvedeného množství si tělo dokáže vzít až 50% hemového železa, zbytek, který se nevstřebá, nezpůsobuje žádné problémy. To jsou výhody hemového železa.

Účinky

Benefity Globifer Forte vyplývají z hemového železa, které tělu dodává. Znamená to, že:

 • přispívá ke správné funkci organismu,
 • tělu dodává energii a tak bojuje proti chronické únavě,
 • člověka zbavuje syndromu těžkých nohou,
 • přispívá ke kvalitnímu spánku, odstraňuje nespavost,
 • zabraňuje vzniku a prohloubení úzkostných stavů, smutku, deprese,
 • zmírňuje studené ruce a nohy,
 • pomáhá předcházet závratím,
 • posiluje kvalitu vlasů, nehtů a pokožky,
 • přispívá ke správnému vývoji vašemu ještě nenarozenému děťátku.

Pro koho je a není určen?

GlobiFer Forte je určen hlavně pro lidi, kteří trpí nedostatkem železa. Je vhodný pro všechny nad 12 let. Velmi prospěšným je pro ženy, které plánují těhotenství, pro ženy před menopauzou a v menopauze. Užívají jej i sportovci při podávání vysokých fyzických výkonech. Prospěšný i pro onkologické pacienty.

Kdo by ho neměl užívat?

 • lidé, kteří trpí anémií, ale z jiných důvodů než z nedostatku železa,
 • ti, kteří mají poruchu využití železa,
 • lidé s nadbytkem železa.

Užívání a dávkování

Užívá se 1 - 2 tablety denně. Doporučuje se jej užívat déle než 3 měsíce, ale jeho užívání není časově omezeno. Není ani návykový, proto pokud se budete cítit dobře, můžete jej kdykoli vysadit a znovu nasadit. Nepřekračujte maximální denní dávku.

Kolik stojí GlobiFer Forte?

Jedno balení stojí kolem 450 Kč, obsahuje 40 kusů tabletek umístěných v plastových blisterech.

Jaké jsou zkušenosti s GlobiFer Forte?

Spousta lidí užívá železo, ať už pro krásnější vlasy a pleť nebo pro lepší zdravotní stav. Lidé, kteří vyzkoušeli GlobiFer Forte mluví o pozitivních zkušenostech. Ty se projevily hlavně v oblasti přísunu energie, krásnějších vlasů a nehtů, snížení akné, ale také zlepšení spánku. Lidé nemají žádné problémy s užíváním, nezapéká je, nezpůsobuje trávicí problémy. Dokonce mnohé píšete, že vám ho doporučuje i gynekolog.

GlobiFer Forte - zkušenosti a recenze na heurece

Vedlejší účinky GlobiFer Forte

Při správném užívání vám nehrozí žádné vedlejší účinky. Může zabarvit stolici do zelena, ale jedná se o normální stav. Při předávkování, přestaňte užívat pilulky a vyhledejte lékařskou pomoc. Projevy předávkování jsou: žaludeční problémy, deprese, chronická únava.

Nepřehlédněte!

Přestože správná hladina železa je nesmírně důležitá, vážnějším problémem než je nedostatek železa, je jeho nadbytek. Tělo se nedokáže zbavovat nadbytečného železa, proto se usazuje na orgánech, kterým narušuje funkce. Proto to s doplňováním železa nepřehánějte.

Vaše dotazy

Mohou GlobiFer Forte užívat těhotné a kojící ženy?

V příbalovém letáku je uvedeno, že tablety mohou užívat i těhotné a kojící ženy. Totiž neobsahuje žádná léčiva ani hormony, dokonce ani lepek či laktózu proto je vhodný i pro celiatiky.

Může se užívat spolu s jinými léky?

GlobiFer Forte se může užívat is jinými léky, protože vzájemné interakce tohoto doplňku stravy s jinými léky jsou nízké.

Kde se dá koupit?

GlobiFer Forte se díky svým účinkům a značným prodejům dostal již téměř do každé kamenné lékárny. Můžete si jej objednat iv pohodlí vašeho domova, přes internet v některé internetové lékárně.

Naše hodnocení

Tabletky GlobiFer Forte doporučujeme. Myslíme si totiž, že jelikož jsou vhodné i pro těhotné a kojící ženy, či pro děti od 12 let, nemohou škodit a ohrožovat vaše zdraví. Nezatěžuje organismus, hlavně trávení a necháme-li se ovlivnit i vašimi recenzemi a zkušenostmi na fórech, určitě bychom se pro něj rozhodli.Publikováno dne: 11.06.2024
Hodnocení článku:
(89.6%)

Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Calgel – recenze, zkušenosti. Který gel pro prořezávání zoubků je nejlepšíCalgel – recenze, zkušenosti. Který gel pro prořezávání zoubků je nejlepší

Prořezávání prvních zoubků je fáze, kterou si musí projít každé miminko. A některé mrňousky dokáže pořádně potrápit. Jedním způsobem, jak tuto fázi dítěti usnadnit, je použitím zubního...

Magnerot také v těhotenství – recenze, zkušenosti, dávkování. Nejlepší před spanímMagnerot také v těhotenství – recenze, zkušenosti, dávkování. Nejlepší před spaním

V případě, že vás trápí časté svalové křeče, bolesti svalů, migréna či zvýšený krevní tlak, můžete mít nedostatek hořčíku. Doplnit vám jej pomůže například. doplněk stravy Magnerot....

Nejlepší protizánětlivé potraviny? Přírodní látky znovu v kurzuNejlepší protizánětlivé potraviny? Přírodní látky znovu v kurzu

Víte, co je zánět, co ho způsobuje a jaké jsou jeho projevy? Jak mu předejít a jak ho léčit? Jednou z možností je konzumace tzv. protizánětlivých potravin. My vám je v článku představíme.