Recenze: Dr.Max Collagen Drink – složení s 10000 mg kolagenu!

O kolagenu je známo, že si jej tělo vytváří samo, avšak časem se jeho tvorba snižuje a je nutné jej organismu dodávat. Nikdo nemládne a časem se nedostatek kolagenu projeví problémy s kůží (vrásky, pružnost), vlasy, nehty i klouby. Jemné vrásky, objevující se celulitida a bolesti kloubů se bohužel týkají i mě. Po 30 už prostě moje kůže ani klouby nejsou to, co bývaly. V redakci jsme vyzkoušeli již několik kolagenů, moje volba padla na Dr.Max Collagen Drink. Oslovila mě nejen jeho dobrá cena, ale také pozitivní recenze, které se týkaly složení i účinků.

Ráda zkouším různé výživové doplňky, vždy se snažím jít do všeho s čistou hlavou, abych se nedala oklamat přehnaně pozitivní reklamou. Mnohé kolageny totiž chválí influenceři a celebrity, tento však ne, a to i přesto, že se jedná o kolagen s kvalitním složením. Přesto má dobré recenze od „obyčejných lidí“ a já od něho očekávala zlepšení pleti i ukončení bolesti kolen a zápěstí. Kolagen je vždy třeba užívat několik týdnů, než se projeví jeho účinky.

Dr.Max Collagen Drink jsem proto užívala celé dva měsíce. Nebylo to nutné, zabral mnohem dříve. V následujících řádcích se chci s vámi podělit o mou zkušenost s tímto kolagenovým práškem.

Collagen Drink Dr. Max (recenze)

Obsah balení Dr. Max Collagen Drink

10 000 mg kolagenu a něco navíc

Složení je u kolagenu velmi důležité, nicméně je jedno, zda se jedná o mořský, hovězí nebo vepřový kolagen. Důležitá je denní dávka a jednotlivé typy kolagenu. V případě Collagen Drinku se jedná o hydrolyzovaný vepřový kolagen I. typu, konkrétně kvalitní Collagen Peptan™. Podle toho, co jsem se dočetla, by se mělo jednat o vepřový kolagen vyráběný ze svalů, kostí a kůží prasat. Vyzkoušela jsem už i mořský kolagen, který mi moc chuťově nesedl, vepřový žádnou nepříjemnou chuť ani pach nemá. Dokonce je ochucený. Limetkovo-citronová příchuť byla na mě trochu sladká, ale ve své podstatě velmi příjemná. Co konkrétně bylo k doslazení použito, jsem se nedozvěděla.

Kromě kolagenu se ve výživovém doplňku nachází hyaluronát sodný (resp. kyselina hyaluronová), vitamin C, zinek, mangan a biotin. Tyto doplňkové látky jsou nápomocné vlasům, pokožce, zpevňují tkáně a kosti, a přispívají k přirozené tvorbě kolagenu v těle (vitamin C). Podle výrobce je tento kolagen lehce stravitelný a pro tělo vstřebatelný (díky hydrolýze) a do krevního oběhu se dostává již po hodině od vypití. To potvrdit nemůžu, avšak v jedné dávce je až 10 000 mg kolagenu, což je více než nabízejí některé mnohem dražší značky.

Po 2 měsících užívání jsem s výsledky více než spokojena. Jemné vrásky vymizely, pleť je napnutější a, nechci předbíhat, ale vypadá, že i celulitida se zlepšila. Ani zápěstí a kolena nepobolívají. Dokonce i vlasy působí hustěji, ačkoli s těmi, alespoň podle mě, problém nemám. V užívání chci rozhodně pokračovat, nejen proto, že se trochu bojím, že pokud kolagen úplně vysadím, problémy se vrátí, ale zejména proto, že chci vědět, jaký bude jeho účinek při dlouhodobém konzumování.

Dávkování a užívání kolagenu

Tento kolagen je balen ve samostatných sáčcích, což mně osobně vyhovuje. Vím, není to úplně ekologické, ale výrazně se tím pro mě užívání usnadňuje. Jedna kapsa na jeden den, proto mám přesný přehled, kolik dávek mi ještě zbývá. Doplňky stravy se vždy snažím užívat ráno, beru to jako rituál. Jedno sáček si rozpustím v čisté vodě/džusu (cca 2 dcl) a vypiji nalačno, případně jej smíchám s jogurtem. Třeba ho trochu více míchat, aby se dobře rozpustil, ale to nevnímám jako problém.

Limetkově-citronová příchuť je osvěžující, ačkoli v pozadí cítit sladkost. Aby mě chuť neomrzela, střídala jsem vodu, džus a dokonce jsem si kolagen dávala do bílého jogurtu. Tam byla rozpustnost horší, občas zůstaly hrudky, ale spolu to chutnalo velmi dobře. Ovocná chuť nemusí sednout každému, avšak podle mě je lepší než např. mořský kolagen, který by měl být bez chuti, ve skutečnosti však rybacinu z něj výrazně cítit.

Dr. Max Kolagen

Dr. Max Collagen Drink v džusu

Cena byla příjemným překvapením

Velmi pozitivně vnímám v případě Dr.Max Collagen Drinku cenu za jeden měsíc. 30 kolagenových sáčků stojí 799 Kč, avšak v e-shopu nabízejí často akcie, v současnosti je k dispozici za 599 Kč. V porovnání s jinými kolageny v sáčcích, například. Oslo Skin Lab (bez členství je cena 1 569 Kč), Inca Collagen (1 400 Kč) nebo Kloubus (690 Kč) je tak cena příznivá. Denní dávka je tak 27 Kč, v akci je to dokonce méně než 20 kč. Za slibované účinky mi to nepřipadá přehnaná částka. (03/2024)

Závěrečné zhodnocení

Collagen Drink není jen kolagen, obsahuje dalších 5 účinných látek, což je jeho plusem. Všechny nějakým způsobem přispívají ke zdraví kloubů, pokožky, nehtů a vlasů, proto dodají tělu komplex látek, které pozitivně ovlivňují celkový stav organismu. Kolagen je zastoupen ve velkém množství, balení praktické a dávkování snadné. Účinky mě příjemně překvapily již po měsíci užívání, nejen co se jemných vrásek týče, ale také zlepšení pleti celkově. Po dvou měsících můžu potvrdit, že jsem se zbavila i bolesti kolen a zápěstí, které byly důsledkem pravidelného cvičení. Účinky pozorovat i na vlasech, působí hustěji a pružněji, o něco lépe se upravují.

Ani chuť není k zahození, aby vás neomrzela, doporučuji střídat vodu, džus a bílý jogurt. Rozpustnost je trochu horší, ale pár chvil míchání navíc mi nevadilo. Tento kolagen mě skutečně oslovil a hodlám ho užívat i nadále. Za mě jde o dobrou pomoc při různých problémech týkajících se kloubů či pokožky, navíc za dobrou cenu.

Složení Collagen Drinku Dr. Max

Informace o užívání Dr. Max Collagen Drinku


Autor článku

Janka Kršiaková

Vše, co mě bytostně charakterizuje a vystihuje, se odráží i v mém psaní. Jako vystudovaná Esteticky jsem přesvědčena o tom, že i neuměle text musí...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenze: Kloubus – zkušenosti. Nejlepší kloubní výživa na trhu?Recenze: Kloubus – zkušenosti. Nejlepší kloubní výživa na trhu?

Máte problém s bolestmi kolen, zápěstí nebo jinou částí pohybového aparátu? Možná i vám pomůže nejsilnější kloubní výživa – Klobous. Přečtěte si osobní zkušenost našeho redaktora.

Osteoporóza – prevence a léčba. Rady, jak zvýšit hustotu kostí a doplnit vápníkOsteoporóza – prevence a léčba. Rady, jak zvýšit hustotu kostí a doplnit vápník

Když slyšíte slovo osteoporóza, pravděpodobně si ihned představíte zlomeninu kosti vlivem jejího řídnutí. Prozradíme vám, jak toto onemocnění vzniká, jaké jsou jeho symptomy, co vás...

Barnys Inovo 5 recenze. Nežádoucí účinky prozradí příbalový letákBarnys Inovo 5 recenze. Nežádoucí účinky prozradí příbalový leták

I vás bolí klouby či šlachy? Přípravek Barny's Inovo 5 by vám mohl pomoci. V recenzi vám prozradíme, s čím vám Inovo 5 pomůže, kdo ho může užívat, jaké jsou jeho výhody i nevýhody.