Barnys Inovo 5 recenze. Nežádoucí účinky prozradí příbalový leták

I vás bolí klouby či šlachy? Na trhu je množství výživových doplňků na řešení tohoto problému – jedním z nich je i Barny´s Inovo 5, resp. Barny´s Inovo 5 Forte, který se pravidelně umístňuje na předních příčkách spotřebitelských testů.

Barnys Inovo 5 – recenze výživového doplňku

V této recenzi vám prozradíme, s čím vám Inovo 5 pomůže, kdo ho může užívat, jaké jsou jeho výhody i nevýhody a co o něm říkají samotní uživatelé v recenzích.

K nákupu produktu v ✅ online lékárně pilulka.cz získáváte automaticky dopravu zdarma!

Příčin bolesti je mnoho

Problémy s klouby, šlachami či jinými částmi pohybové soustavy neminou za život asi nikoho z nás. Pokud nepočítáme revmatická onemocnění, mohou mít tyto bolesti mnoho příčin. Mezi ně nejčastěji patří opotřebení kloubů vlivem vyššího věku nebo trvalého přetížení (např. nadváhou či intenzivním sportováním), akutní bolesti způsobené přetížením (např. po sportovním výkonu) či sedavé zaměstnání a z toho vyplývající nedostatek pohybu. Barny's Inovo 5 vám s těmito problémy pomůže.

Účinky přípravku spočívají v tom, že přispívá k tvorbě a tím i správné funkci chrupavek a kostí. Díky svému složení podporuje zdraví kloubů, chrupavek, šlach i vazů. Kromě toho tlumí bolesti, otoky a pomáhá léčit postižené části pohybového aparátu díky svému protizánětlivému účinku.

Až 6 účinných látek v 1 přípravku

Barny's Inovo 5 Forte obsahuje 6 účinných látek:

  • Glukosamin sulfát – je to pro tělo vlastní bazická sloučenina, která vzniká z glukózy. Na rozdíl od formy glukosamin hydrochlorid, která má velmi slabé účinky, má glukosamin sulfát vynikající vstřebatelnost až na úrovni 98 %. Jeho molekuly pronikají přímo do chrupavky, kde se účastní budování bílkovin, které udržují chrupavku pevnou. Výzkumy také ukázaly, že v některých případech dokáže časem utlumit bolest kloubů.
  • Chondroitin sulfát – jedna z hlavních složek chrupavky, skládá se z molekul nazvaných mukopolysacharidy a získává se z chrupavek zvířat. Má silnou schopnost zadržovat vodu, díky čemuž dodává chrupavce pružnost. Má příznivé účinky proti zánětu a bolesti kloubů, pomáhá při hojení kostí a obnovuje funkci kloubů u pacientů s osteoartritidou. Jeho účinek se projeví až po delším užívání (zpravidla alespoň 4-měsíčním).
  • MSM – zkratka pro látku metylsulfonylmetan, což je biologicky aktivní forma síry, kterou najdete v živých organismech. MSM se spolupodílí na tvorbě nových buněk a pomáhá zvláčňovat chrupavkové a vazivové tkáně, které tak získávají odolnost a pružnost.
  • Kyselina hyaluronová – jde o látku s průhlednou gelovou formou, která na sebe váže vodu a svůj objem dokáže zvětšit až 1 000-násobně. V kosmetice se využívá na vyhlazování vrásek a je součástí krémů, kromě toho pomáhá i při mužských i ženských intimních problémech. Její hlavní funkce spočívá v její schopnosti obnovovat kloubní mazivo a navrátit kloubu původní funkci. V medicíně se využívá při bolestech kloubů, jejich špatné ohebnosti, artritidě a při opotřebení kolen. Často se aplikuje injekčně přímo do kolene.
  • Kolagen typu II – je to tvrdá, nerozpustná a vláknitá bílkovina, tvořící až třetinu všech bílkovin v těle. Organismus si ho vytváří sám, ale ve věku 40 let nastává mírný a po 60-ce prudký útlum jeho produkce. Kolagen II je přítomen zejména v chrupavčitých tkáních, které vyživuje, obnovuje a také jim dodává pružnost. Jeho konzumací také podpoříte přirozenou tvorbu nových kolagenových vláken.
  • Vitamín C – všichni ho známe jako nezbytnost pro správnou funkci imunitního systému a pro vitalitu. Vitamín C je také nezbytný pro správné a dostatečné vstřebávání kolagenu a jeho nedostatek způsobuje poškození kolagenových vláken a tím i degeneraci chrupavky a z toho vyplývající zdravotní komplikace. Vitamín C zároveň pomáhá tlumit bolesti kloubů vyvolané artritidou.

Pro koho je Barny's Inovo 5 určený a jak se dávkuje

Tento výživový doplněk mohou užívat ženy i muži při náhlých i chronických problémech s klouby, páteří nebo jinými částmi pohybové soustavy. Využijí ji i sportovci a lidé s nadváhou, jejichž klouby, chrupavky a šlachy jsou nadměrně zatěžovány a starší lidé s bolestmi kloubů.

Běžec s bolestivými šlachami. Řešením je Barny's Inovo 5

Barny's Inovo 5 není určen pro děti, těhotné i kojící ženy by měly užívání konzultovat předem s lékařem.

Vedlejší účinky tohoto doplňku nebyly pozorovány, nepřekračujte však maximální denní dávku a dbejte o rozmanitou stravu, kterou tento výživový doplněk nemůže zcela nahradit.

V balení Barny's Inovo 5 najdete 90 tablet – užívejte 1 tabletu 3x denně po jídle. Pokud máte problémy tabletu spolknout, můžete ji i rozdrtit nebo rozpůlit. Doplněk byste měli užívat alespoň 1 měsíc pro dostavení žádoucích výsledků, přičemž optimální doba je 3 měsíce. Účinek doplňku bude přetrvávat i nějaký čas po jeho vysazení.

Pozrite si viac produktov z kategórie pohybový aparát, kosti, klouby

Dostupnost, cena, zkušenosti uživatelů a otázky

Barny's Inovo 5 seženete pouze v 1 variantě, a to v již zmíněném 90-tabletovém balení, které vám při doporučeném dávkování vystačí na 45 dní. Nejjednodušší ho zakoupíte na pár kliknutí v internetových lékárnách nebo e-shopech s výživovými doplňky za cenu od cca 400 Kč.

Uživatelé doplňku si pochvalují jeho účinek při bolestech kloubů opotřebovaných dlouhodobým sportováním či náročnou turistikou. Mnozí udávají zlepšení pohyblivosti a úlevu od bolesti, najdou se ale i uživatelé, kterým bolest netlumí přes zlepšení pohyblivosti. Některým ho dokonce doporučovali ortopedi.

Někteří uživatelé si stěžují na vyšší cenu přípravku a na její časté výkyvy. Některým zase nevyhovuje velikost tablet, které mají problém spolknout.

Ze zkušenosti s přípravkem:

Zkušenosti s Barny's Inovo 5 heureka.cz

  • Mé dítě má problémy s bolavými koleny, můžu mu dát Barny's Inovo 5?
  • Tento doplněk stravy je určen pouze dospělým osobám, lepší bude, pokud navštívíte ortopeda, který vaše dítě vyšetří a navrhne vhodnou léčbu.
  • Jsem vegetarián/vegan. Obsahuje Barny's Inovo 5 i živočišné složky?
  • Tento doplněk obsahuje chondroitin a kolagen, které jsou získávány z tkání zvířat. Tělo si ale kolagen umí vytvořit i samo, pomůžete mu s tím konzumací slunečnicových, dýňových nebo chia semen či sezamovou pastou, známou pod názvem tahini. Alternativou pro vegetariány a vegany jsou také výživové doplňky podporující přirozenou tvorbu kolagenu.

Alternativy k Barny's Inovo 5

Výživových doplňků s takovýmto komplexním složením není mnoho. Alternativou by pro vás mohl být např. přípravek Flextor na klouby, který obsahuje stejné účinné látky jako Barny's Inovo 5. Další alternativou je Barny's Celadrin Locomotive 60 kapslí + 60 tablet od stejného výrobce. Vyzkoušet můžete například i přípravek Animal Flex.

Závěrečné zhodnocení

Barny's Inovo 5 je dobrým pomocníkem při akutních i přetrvávajících problémech s klouby i šlachami. Uživatelé v recenzích udávají zlepšení stavu již po týdnu užívání, což je nepochybně zásluha dobře namíchaného "koktejlu" účinných látek. Někomu by ale mohlo vadit, že některé složky tohoto doplňku mají živočišný původ. V takovém případě je tu možnost sáhnout po čistě rostlinných alternativách.

Zobrazit produkty v kategorií:Publikováno dne: 06.11.2019
Hodnocení článku:
(88.6%)

Autor článku

Michal Toma

Jsem technik tělem i duší. Odmalička mě bavilo rozebírat a skládat různé přístroje a zjišťovat, jak fungují. Podobně dokážu rozebrat na součástky i...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenze: Kloubus – zkušenosti. Nejlepší kloubní výživa na trhu?Recenze: Kloubus – zkušenosti. Nejlepší kloubní výživa na trhu?

Máte problém s bolestmi kolen, zápěstí nebo jinou částí pohybového aparátu? Možná i vám pomůže nejsilnější kloubní výživa – Klobous. Přečtěte si osobní zkušenost našeho redaktora.

Recenze: Dr.Max Collagen Drink – složení s 10000 mg kolagenu!Recenze: Dr.Max Collagen Drink – složení s 10000 mg kolagenu!

Dr. Max Collagen Drink je cenově dostupný kolagen v prášku s výborným složením. Jakou zkušenost s ním má naše redaktorka? Přečtěte si její krátkou recenzi.

Osteoporóza – prevence a léčba. Rady, jak zvýšit hustotu kostí a doplnit vápníkOsteoporóza – prevence a léčba. Rady, jak zvýšit hustotu kostí a doplnit vápník

Když slyšíte slovo osteoporóza, pravděpodobně si ihned představíte zlomeninu kosti vlivem jejího řídnutí. Prozradíme vám, jak toto onemocnění vzniká, jaké jsou jeho symptomy, co vás...