Recenze: Kloubus – zkušenosti. Nejlepší kloubní výživa na trhu?

Bolest kloubů, kolen, šíje, zad, píchání v lopatce... Ne, tyto problémy nemusí trápit jen seniorské ročníky. Ať sportujete, máte fyzicky náročnou nebo sedavou práci, tyto neduhy se možná objeví nebo už objevily i u vás. Co je nejdůležitější? Problém neignorovat. Já jako rekreační sportovec jsem měl také fáze, kdy mi tělo bolestmi dávalo najevo, že už má dost. Především bolest kolen mě výrazněji limitovala při snaze trénovat spodní část těla. Do toho přesílené zápěstí.

To byl zřejmý důvod, proč jsem začal pátrat po účinné pomoci. Zkušenější parťák mi při cvičení řekl, že při dlouhodobém užívání kvalitní kloubky mi moje klouby, kosti, chrupavky i šlachy budou za pár let děkovat. Abych předešel dalším problémům, začal jsem hledat. V prvním momentě jsem narazil na populární Alavis, ale ještě víc mě zaujal pozitivně hodonocený preparát Kloubus. Po 2měsíční kúře jsem si pro vás připravil recenzi o tom, jaké účinky jsem na sobě zpozoroval.

Kĺbová výživa Kloubus (recenzia)

Balení Kloubus zevnitř

Kloubus jako pomoc při bolesti kolen?

Co jsem se dočetl o této kloubní výživě? Je vyráběna v Česku. Vyvinuta byla za účelem vyživovat pohybový aparát našeho těla a zajišťovat správné fungování kloubů. Je ve formě rozpustného prášku. To vše zní fajn, ale takových kloubních výživ je na trhu více než dost. Stejně jako u jiných doplňků hraje důležitou roli složení.

Kloubus má vše, co podle odborníků má kvalitní výživa pro klouby má mít, dva druhy kolagenu, MSM, chondroitin, glukosamin ak tomu i nějaké vitamíny. Nepovažuji se za odborníka v této oblasti, ale podle toho, co mám nastudované jsem usoudil, že Kloubus by mi mohl pomoci.

Uvědomil jsem si však, že Kloubus není lék, ale je to způsob, jakým lze předcházet bolestem nebo opotřebení kloubů, kostí atd. Netřeba čekat zázrak ze dne na den. Já jsem si nastavil volnější tréninkový plán a nasadil Kloubus. Můj osobní dojem byl, že i při zvyšování zátěže jsem nepociťoval žádné bolesti, které by mě limitovaly. To považuji za výsledek, kterého jsem chtěl dosáhnout.

Dávkování a užívání

Přišlo mi krabicové balení na jeden měsíc. Nacházelo se v něm 30 samostatných sáčků (9 g), ve kterých byl rozpustný prášek. Dávkování je velmi jednoduché, protože stačí obsah sáčku vysypat do sklenice, rozmíchat ve 200 až 250 ml vody a vypít. Rozpustnost je velmi dobrá.

Já jsem Kloubus užíval ráno před snídaní nebo naopak večer s posledním jídlem dne. Grepová příchuť je vynikající, mírně kyselá. Necítil jsem žádný nepříjemný zápach, který se může vyskytnout u kolagenů či jiných kloubovek. Balení a dávkování je sice praktické, ale dovolím si říci, že vůbec ne příliš ekologické. Umím si představit, že by byl Kloubus balen podobně jako jiné konkurenční produkty v jedné nádobě a dávkoval se odměrkou.

1 dávka kĺbovej výživy Kloubus

Rozpuštěný prášek Kloubus

Cena

To, co mnohdy při rozhodování zaváží, je cena. Jedno balení Kloubusu jsem objednal za 690 Kč. Vydrželo mi jeden měsíc. Následně jsem Klobus užíval ještě další měsíc. Zakoupil jsem tedy další balení za stejnou cenu a za 2 měsíce jsem zaplatil 1380 Kč. Při přepočtu na dny, jsem tak každý den zaplatil 23 Kč. Takové propočty nedělám vždy a v zásadě se mi to nezdálo mnoho, dokud jsem se nepodíval na srovnatelnou konkurenci. Pro srovnání kvalitní preparát Alavis Maxima Triple Blend Extra Silný vyjde na 1290 Kč. Balení se 700 g práškové formy vystačí až na 5 měsíců. To znamená, že denní dávka bude stát kolem 9 Kč.

Nejvýhodnější balení Klobusu, které máte na 4 měsíce stojí 2070 Kč. Jeden měsíc tak získáte zdarma. Cena je za mě přesto relativně vysoká, a to považuji za výraznější minus. (03/2024) I to byl důvod, proč jsem později přešel na jinou kloubní výživu. Ne u každého však cena musí zavážit takto.

Závěrečné zhodnocení

problémy s koleny a zápěstími byly hlavním důvodem toho, proč jsem sáhl po této kloubní výživě. Kloubus se v mém případě osvědčil. Přestože ho kvůli vyšší ceně už dál nepoužívám. Má kvalitní čisté složení a skvělou ovocnou chuť. To o některých práškových kloubních výživách nemůžu říct.

Zkušenosti ostatních uživatelů jsou také něco, co může při rozhodování zavážit. Já můžu Kloubus doporučit jako skvělou možnost předcházení problémům s klouby či chrupavkami. Nezáleží na věku. Je ovšem podstatné užívat kloubní výživu dlouhodobě a nečekat okamžité zázraky.

Užívání a složení Kloubus

Grepová příchuť kloubní výživy KloubusPřidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenze: Dr.Max Collagen Drink – složení s 10000 mg kolagenu!Recenze: Dr.Max Collagen Drink – složení s 10000 mg kolagenu!

Dr. Max Collagen Drink je cenově dostupný kolagen v prášku s výborným složením. Jakou zkušenost s ním má naše redaktorka? Přečtěte si její krátkou recenzi.

Osteoporóza – prevence a léčba. Rady, jak zvýšit hustotu kostí a doplnit vápníkOsteoporóza – prevence a léčba. Rady, jak zvýšit hustotu kostí a doplnit vápník

Když slyšíte slovo osteoporóza, pravděpodobně si ihned představíte zlomeninu kosti vlivem jejího řídnutí. Prozradíme vám, jak toto onemocnění vzniká, jaké jsou jeho symptomy, co vás...

Barnys Inovo 5 recenze. Nežádoucí účinky prozradí příbalový letákBarnys Inovo 5 recenze. Nežádoucí účinky prozradí příbalový leták

I vás bolí klouby či šlachy? Přípravek Barny's Inovo 5 by vám mohl pomoci. V recenzi vám prozradíme, s čím vám Inovo 5 pomůže, kdo ho může užívat, jaké jsou jeho výhody i nevýhody.