Daosin lék na histaminovou intoleranci – zkušenosti, recenze a cena

Nadměrné hromadění histaminu v těle vyvolává tzv. histaminovou intoleranci. Život s touto nemocí je charakteristický ostražitostí při výběru potravin a nápojů, které nám mohou způsobit více nepříjemné příznaky jako například křeče, průjem, závratě, otoky nosní sliznice či kýchání.

Daosin lék na histaminovou intoleranci

Léků, které by pomáhaly našemu organismu rozkládat nahromaděný histamin není mnoho. Dnes si představíme snad nejoblíbenější lék Daosin, který má navíc výborné recenze. Jaké je jeho složení? Jak se dávkuje a kdy se užívá? Je vhodný i pro malé děti a těhotné ženy? Zkušenosti lidí, kteří Daosin vyzkoušeli jsou velmi dobré a proto si o něm dnes řekneme vše podstatné!

Dlouhodobě nízkou cenu léku Daosinu naleznete v online lékárně pilulka.cz!

Charakteristika a účinky Daosinu

Pokud si chcete dopřát jídlo, které máte opravdu rádi a zároveň odmítáte trpět nepříjemné zdravotní důsledky vašeho mlsání, lék Daosin (bez lékařského předpisu) od rakouské firmy SCIOTEC Diagnostic Technologies GmbH je tím pravým řešením i pro vás! Obsahuje totiž bílkovinný extrakt s obsahem enzymu DAO (diaminooxidáza). Právě ten je zodpovědný za rozklad histaminu v těle. Pravidelné užívání přípravku zastupuje nedostatečnou přirozenou aktivitu enzymu DAO v těle. Po užití kapsle se zvýší hladina enzymu DAO v tenkém střevě, díky čemuž dojde k rychlejšímu zpracování histaminu z potravy. Pravidelné užívání Daosinu má tyto výhody:

 • zajištění dostatečného množství enzymu DAO v lidském těle,
 • zjednodušení zpracování histaminu z přijaté potravy,
 • eliminace zdravotních potíží, které vyplývají z nahromadění histaminu ve střevě,
 • lokální působení nezpůsobuje systémové vedlejší účinky,
 • účinnost Daosinu potvrdily i lékařské studie,
 • aktivita DAO v 1 kapsli odpovídá minimálně 9 000 HDU (histamin degradujících jednotek).

Pro koho je vhodný? Daosin v těhotenství a u dětí

Tento lék je vhodný pro osoby, které trpí příznaky histaminu intolerance. Jde o doplněk k dietě, kterou musí pacient s HIT svědomitě dodržovat. Daosin je vhodný pro diabetiky i celiatiky. Kvůli obsahu živočišné bílkoviny však není určen pro vegetariány a vegany. Věkové omezení užívání účinné látky není stanoveno, proto je lék vhodný i pro děti. U dětí do 3 let si třeba dát pozor na problém s polykáním tobolek.

Užívání Daosinu v těhotenství

Užívání Daosinu v těhotenství není vyloučeno, protože se lék nevstřebává ze střeva a nedostává se do krevního oběhu. Neměl by proto ovlivnit biochemické pochody v těle matky a dítěte. Do dnešního dne však neproběhlo klinické testování užívání přípravku během těhotenství a kojení, proto se raději poraďte se svým lékařem.

Dobře vědět: Během těhotenství dochází k přirozenému nárůstu hladiny enzymu DAO v těle a proto dochází ke zmírnění či úplnému vymizení příznaků histaminu intolerance.

Jednoduchý terapeutický test – pomůže mi Daosin?

Pokud vám byla diagnostikována histaminu intolerance, případně pokud máte podezření, že byste ji mohli mít, můžete zkusit jednoduchý domácí test na HIT:

 • objednejte si nejmenší balení Daosin
 • užijte 2 kapsle krátce před konzumací potraviny, která vám způsobuje potíže
 • pokud nevzniknou žádné obvyklé potíže, pak s vysokou pravděpodobností trpíte HIT

Cena Daosinu v online lékárnách

Jde o volně prodejný lék, který si hradí pacient na vlastní náklady. Daosin na předpis bohužel nedostanete. Přípravek si lze objednat v 3 baleních, které se liší počtem obsažených kapslí.

Cena léku je různá, proto se vyplatí se podívat na nabídku v našem srovnávači cen. Člověk většinou narazí na slevu na Daosin, která potěší zejména v tom případě, že ho užíváte pravidelně.

Cenově nejvýhodnější je balení s 60 tobolkami (cena 1 kapsle je v tomto případě cca 16 až 20,4 korun).

Kompletní složení Daosinu

Účinnou látkou každé tobolky je bílkovinný extrakt s přírodním enzymem DAO, který pochází z prasete. Toto zvíře má anatomické rysy podobné člověku, díky čemuž je bílkovina z prasete domácího velmi kompatibilní náhradou chybějícího enzymu DAO v našem těle. Složení jedné tobolky:

 • extrakt vepřové bílkoviny s přírodní diaminooxidázou (7%)
 • Kyselina askorbová (vitamin C)
 • kapsle z hydroxypropylmetylcelulóza, povlaková látka (šelak)
 • stabilizátory (mikrokrystalická celulóza, sacharóza, rýžový škrob, hydroxypropylcelulóza)
 • zahušťovadla (polyvinylpyrrolidon, acetylovaný škrob, karboxymethylcelulóza)
 • separátor (mastek)
 • zvlhčující látka (glycerol)

Dávkování Daosinu je jednoduché!

1 kapsle se užívá 2x denně – těsně před konzumací jídla s obsahem histaminu.

 • pokud máte problém s polykáním tobolek, tak ji jednoduše otevřete a užijte pouze prášek
 • zapijte alespoň malým množstvím vody

Recenze a zkušenosti s užíváním Daosinu

Na internetu se setkáváme s opravdu výbornými recenzemi léku. Úplně nejdůležitější je to, že pacienti se shodují v tom, že lék Daosin opravdu funguje a pomáhá zmírnit nepříjemné příznaky histaminu intolerance. Na recenze narazíte na webu heureka.cz, ale i v hodnoceních jednotlivých online lékáren.

Recenze a zkušenosti s užíváním Daosinu na Heurece

Čas od času samozřejmě narazíme i na negativní komentář, který hodnotí lék jako neefektivní. V takovém případě je možné, že jde o spojení HIT s jinou potravinovou intolerancí (laktózy, fruktózy apod.) Případně jiné onemocnění trávicího traktu, které vyžaduje návštěvu lékaře.

Zkušenosti s DaosinPublikováno dne: 30.05.2019
Hodnocení článku:
(90.2%)

Autor článku

Redakce

Přinášíme vám množství zajímavostí z oblasti zdraví a zdravého životního stylu. Představíme si běžné onemocnění, možnosti jejich léčby, jakož i...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Černé uhlí jako lék na hubnutí i proti průjmuČerné uhlí jako lék na hubnutí i proti průjmu

Pravidelné nafukování, pocit plnosti či průjmy trápí až třetinu populace. Pomyslnou pomocnou ruku vám při takových problémech podá tzv. aktivní uhlí. Prozradíme vám, ve kterých situacích...

Střevní chřipka často i v těhotenství. Projevy, příčiny, léčbaStřevní chřipka často i v těhotenství. Projevy, příčiny, léčba

Trápí vás průjem, zvracení nebo zvýšená teplota či dokonce zimnice? To vše jsou příznaky střevní chřipky. Připravili jsme si pro vás komplexní informace o střevních virózách.

Psyllium i na hubnutí. Účinky, dávkování, zkušenostiPsyllium i na hubnutí. Účinky, dávkování, zkušenosti

Psyllium obsahuje vysoký podíl vlákniny. Právě díky ní je ideálním adeptem na správné fungování organismu. V našem článku si o něm řekneme vše podstatné.