Arganový olej Advance – recenze produktu na pleť, vlasy i nehty

Kosmetický přípravek, který by blahodárně působil na pokožku, vlasy i nehty? Arganový olej tyto podmínky splňuje a svým širokospektrálním způsobem využití právem patří mezi oblíbené produkty v dané oblasti. Proč se těší velké popularitě? Do jaké míry jsou potvrzeny jeho účinky?

Arganový olej Advance recenze

Tzv. marocké zlato není vzácné jen díky pozitivním účinkům, ale také kvůli výskytu plodů stromů, z nichž se získává. Nacházejí se totiž výhradně v Maroku, Izraeli a Alžírsku. Samotná výroba arganového oleje je poměrně náročná. Na 1 litr se spotřebuje až 30 kg plodů. Ty se sklízejí pouze ručně, následně jsou sušené na slunci a po odstranění skořápky rozdrceny pomocí kamenných mlýnů. Po smíchání s vodou se lisují, čímž vzniká zlatožlutý olej.

Navštivte ✅ oficiální e-shop, ve kterém si objednáte Advance Arganový olej se slevou 30%! Při koupi 2 balení automaticky získáte dopravu zdarma!

Složení

Arganový olej Advance obsahuje 100% olej z jader Argánie trnité (Argania Spinosa Kernel Oil), které jsou lisované za studena. I díky tomu si zachovává množství aktivních látek, jako např. esenciální mastné kyseliny, antioxidační tokoferoly, vitamín A, množství vitamínu E (arganový olej patří mezi jeho nejbohatší zdroje) a i. Není parfémovaný, mezi jeho složky nepatří konzervanty.

Arganový olej Advance

Doplňující informace: Pokud se semena získané po usušení praží, výsledkem je potravinářský arganový olej. Pokud se po usušení nepraží, ale rozdrtí a za studena lisují, vzniká olej pro kosmetické účely. V případě, že tradiční ruční postup výroby bude obměněný, produkt si nezachová všechny účinné látky.

Účinky

 • Antioxidační – látky obsažené v arganovým oleji pomáhají zpomalovat proces stárnutí pleti,
 • hydratační – výživa pokožky se odrazí na její přirozeně zářivém vzhledu,
 • snižuje tvorbu kožního mazu a tím do určité míry léčí akné,
 • pomáhá při ekzémech, podporuje hojení podrážděné a od slunečních paprsků spálené pokožky,
 • regenerační – navrací vlasům přirozený lesk a sílu, vyživuje vlasové kořínky, zklidňuje pokožku hlavy,
 • nehty a nehtová lůžka budou také vypadat zdravěji.

Užívání a dávkování

V přiměřeném množství – obvykle postačí pár kapek – rozetřete arganový olej do dlaní a aplikujte na pokožku, vlasy nebo nehty 2x denně. Můžete a nemusíte přípravek ohřívat vzájemným třením dlaní o sebe a následně vmasírovat na určená místa (případně jemně vklepat prsty). Užívání je vhodné i z dlouhodobého hlediska. Produkt by měl skladovat ve tmě a po otevření je nutné spotřebovat ho do 3 měsíců.

Argánový olej Advance užívaní

Doplňující informace: Arganový olej můžete přidat do mnoha kosmetických produktů na doplnění jejich účinků (pár kapek např. do šamponu, pleťového tonika, krému, tělového mléka, kapku do make-upu nebo bronzeru apod.).

Pro koho je, resp. není vhodný

 • Je vhodný pro ženy i muže bez ohledu na věk.
 • Je vhodný pro těhotné a kojící ženy.
 • Je vhodný pro děti (i pro miminka).
 • Je vhodný i jako podkladová báze pod make-up, protože nezanechává mastný film.
 • Není vhodný pro vnitřní použití a přípravu pokrmů.
 • Podle některých zdrojů se u lidí s alergií na ořechy může vyskytnout reakce v podobě vyrážek a podráždění pokožky (pokud si nejste jisti vhodností produktu, naneste jeho malé množství na část pokožky a vyčkejte, zda se tyto vedlejší účinky potvrdí).

Cena

100 ml Arganového oleje Advance stojí cca 399 Kč. Vzhledem ke způsobu získávání tohoto oleje, vzhledem k malému množství produktu potřebného na jednu aplikaci můžeme považovat výrobek za cenový průměr. Je však pravdou, že ve stejné kategorii najdete arganový olej od jiných výrobců i za výhodnější cenu. Jeho dvojnásobná hodnota také není výjimkou.

Cena Arganového oleje Advance

Zkušenosti a recenze

Výsledky hovoří jednoznačně ve prospěch arganového oleje, což potvrzují i ​​zkušenosti v e-shopech. Pozitivní hodnocení se týkají kvality a účinků, které mnozí zpozorovali už po prvním týdnu používání. Několik minusů bylo uděleno za cenu výrobku nebo velikost balení. I v diskusních fórech se objevují tyto "nevýhody", avšak i s oponujúcimi názory, které hodnotí za cenově přijatelný z důvodu náročného způsobu získávání oleje.

Recenze také uvádějí, že o arganového oleje dosud neslyšeli a dozvěděli se o něm od známých, případně blogerů či influencerov. Až na základě jejich doporučení realizovali koupi, kterou hodlají opakovat znovu po spotřebování přípravku. Podle jejich slov totiž nechápou, jak mohli bez tohoto zázračného kosmetického přípravku dosud existovat.

Z recenzí produktu:

Arganový olej Advance zkušenosti

Závěrečné hodnocení

Účinky Arganového oleje Advance poznáte na vlastní kůži, a to doslova. Hlavní výhodou jsou široké možnosti využití, účinky ověřené velkým množstvím zákazníků, a tedy jeho kvalita. Právě ta hraje důležitou roli z množství dostupných olejů z Argánie. Olej by neměl zanechávat mastný film, součástí složení by neměly být další přísady.

Parfemace musí být nulová, ale jemná vůně po ořechách je výsledkem zpracování. Pokud je však výrazná, pravděpodobně olej vznikl z pražených plodů (zvětší se objem oleje, ale požadované účinky se minimalizují). I cena a země původu (Maroko) má důležité slovo, ale pokud nepociťujete očekávané výsledky ani po 10 dnech, pravděpodobně nejde o "originál". Arganový olej doporučujeme zakoupit u ověřených prodejců, vyhnete se nekvalitním napodobeninám.

Arganový olej – složení a dávkováníPublikováno dne: 13.10.2019
Hodnocení článku:
(96%)

Autor článku

Nina Vráblová

Interiérový design, beletrie, zdravý životní styl a elektronická hudba jsou mojí srdeční záležitostí. Společně mě dovedli k psaní, i když na první...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Eukalyptový olej pro děti i v těhotenství. Výborný na napařováníEukalyptový olej pro děti i v těhotenství. Výborný na napařování

Eukalyptové listy a olej jsou charakteristické svou silnou mentolovou vůní. Eukalyptový esenciální olej má antibakteriální, antivirové a protiplísňové vlastnosti. Jaké je jeho využití?

Kokosový olej Advance recenze a zkušenosti s bio olejemKokosový olej Advance recenze a zkušenosti s bio olejem

Kokosový olej se velmi dlouho používal k vnějšímu použití (na pokožku, pleť nebo vlasy), populární je však i pro vnitřní použití (na vaření nebo jako doplněk stravy). Je vhodný pro...

Oregánový olej – účinky, užívání, dávkování, cenyOregánový olej – účinky, užívání, dávkování, ceny

Oregánový olej je silný přírodní lék, který obsahuje množství zdraví prospěšných látek. Používá se v boji proti bakteriím, infekcím, virům a různým druhům chorob a onemocnění.