Kokosový olej Advance recenze a zkušenosti s bio olejem

Kokosový olej je nasyceným mastným olejem a zařazujeme ho mezi tuky. Je velmi kontroverzním tématem a často se o něm hovoří jako o nafouknuté mediální bublině. Tento olej je sice tuk, ale má také mnoho pozitivních účinků. Jak je to u každého tuku, tak je nutný, ale třeba ho užívat s mírou.

Kokosový olej Advance recenze

Olej pochází z kokosů, které rostou na palmách dosahujících výšky často až 30 metrů. Na jedné palmě se nachází až 50 kokosových ořechů. Kokosový olej se vyrábí extrakcí oleje ze syrových kokosových jader. Kokosový olej je tuhý, ale při zahřátí v ruce nebo ústech taje. Jeho bod tání je 25 stupňů. Je odolný vůči oxidaci, proto se doporučuje používat i při vysoké teplotě jako je například smažení. Nejvíce látek se v oleji zachová za syrova, proto se doporučuje i taková konzumace.

Navštivte ✅ oficiální e-shop, ve kterém si objednáte produkt s 30% slevou! Při koupi 2 balení navíc získáte dopravu zdarma.

Na vnější i vnitřní použití

Kokosový olej se velmi dlouho používal pro vnější použití – ať už na pokožku, pleť nebo vlasy. Populární je však i pro vnitřní použití – na vaření nebo jako doplněk stravy.

Kokosový olej má skvělé účinky

Kokosový olej se dá koupit jako panenský a jako rafinovaný olej. Hlavní rozdíl spočívá ve způsobu získávání a zpracování kokosové dužiny. Sekundární rozdíly jsou barva, chuť a vůně. Účinky na zdraví jsou však v obou případech totožné. Rafinovaný kokosový olej se zpracovává sušením a při panenském oleji se nepoužívá umělé filtrování, které je při rafinovaní občas použito. Při panenském oleji se nevyužívají žádné jiné přídavné látky. Kokosový olej obecně obsahuje velmi mnoho antioxidantů, které odvracejí z těla volné radikály.

Složení oleje

Kokosový olej obsahuje nasycené, mononasycené a polynenasycené mastné kyseliny. Kokosový olej obsahuje až 86% nasycených mastných kyselin, které jsou považovány za najnezdravšie. Při jejich nadměrné konzumaci zvyšujeme riziko srdečně-cévních chorob. Mononenasycených kyselin obsahuje kokosový olej 13%. Jejich hlavní vlastností je to, že snižují vysoký cholesterol. Pro srovnání – olivový olej obsahuje mononenasycených kyselin až 78%. Nasycené kyseliny v kokosovém olej však nezvyšují cholesterol. Patří k nim kyselina laurová, kaprylová a kaprinová. Kyselina laurová se nachází v zastoupení téměř 50%. Tato kyselina se v těle přeměňuje na tzv. monolaurín, který má protivirové, protiplísňové a antibakteriální účinky. Kyselina kaprinová je nejúčinnější v zabíjení kvasinek typu Candida. Kyselina kaprylová má antivirové účinky proti HIV, herpes a antibakteriální účinky proti chlamydiím.

Složení BIO Kokosového oleje Advance

Kromě mastných kyselin však kokosový olej obsahuje mnoho jiných látek. Z minerálů to je křemík, sodík, draslík, hořčík, zinek, fosfor a železo. Z vitamínů je v oleji obsažen vitamin A a E. Kokosový olej obsahuje v neposlední řadě i vlákninu, která přispívá k detoxikaci organismu.

Účinky kokosového oleje

Kokosový olej má mnoho pozitivních účinků. Vyzdvihován je kvůli jeho pomoci při hubnutí. Na jedné straně několik studií potvrdilo, že zvyšuje činnost metabolismu a lidé, kteří konzumují alespoň dvě lžíce denně, spálí denně více kalorií. Na druhé straně jeho konzumace kalorie zvyšuje. Proto je mým doporučením konzumovat kokosový olej s mírou a jen jako doplněk k ostatním metodám hubnutí. Zároveň způsobuje pocit "plnosti", čili zastavuje chuť na jídlo.

Tuhý kokosový olej

  • Kokosový olej podporuje imunitu.
  • Slouží jako prevence srdečně cévních chorob.
  • Účinný na pokožku – napomáhá k hojení ran.
  • Ideální na suché vlasy a ke zklidnění pokožky (nebo jako vlasový zábal).
  • Účinný v boji s vráskami.
  • Podporuje trávení.
  • Pročišťuje a detoxikuje organismus.
  • Má antibakteriální, antiseptické a proti plísňové účinky.
  • Slouží jako prevence proti striím.
  • Pomáhá při trávení.

Navštivte ✅ oficiální e-shop, ve kterém si objednáte produkt s 30% slevou! Při koupi 2 balení navíc získáte dopravu zdarma.

Nežádoucí účinky kokosového oleje

Za nejvýraznější negativní účinek je považováno právě to, že kokosový olej je tuk. Pokud byste to přehnali s jeho konzumací, tak se může stát kalorickou bombou. Při předávkování rovněž hrozí střevní problémy a problémy střevního traktu. Těhotným a kojícím ženám se doporučuje konzumovat pouze v denně stanovené dávce, která se nesmí překročit.

Za jiné negativum bych považovala výsledky studie označené profesorem Brucem Fifem jako die-off efekt. V principu jde o to, že pokud se kokosový olej používá k léčbě plísňových infekcí, může nastat stav, kdy olej zabije příliš mnoho houbových organismů. Toto může uvolnit do těla nežádoucí toxiny. Následky se mohou objevit v podobě chřipky, které však po pár dnech zmizí.

Bio Kokosový olej Advance – velké balení v akci

Kokosový olej není vhodný pro lidi s vysokým cholesterolem. Tento olej je sice bezpečný, ale lidem s tímto problémem se nedoporučuje z jednoduchého již zmíněného důvodu – je to tuk.

Cena a kde se dá koupit

Cena kokosového olej Advance je 299 Kč za 1 000 ml oleje. Vzhledem k vysoké bio kvalitě právě recenzovaného výrobku je cena velmi přijatelná. Olej se dá koupit na internetu, v e-shopech, ale i v kamenných obchodech. V kamenných obchodech může být cena trochu vyšší, proto si před koupí udělejte průzkum na internetu. Cena kokosového oleje závisí především od výrobce a kvality oleje. Obecně platí, že větší balení – nebo koupě více balení najednou – je výhodnější.

Bio Kokosový olej Advance v recenzi obstál

Kokosový olej v tuhém skupenství a čerstvý kokos

Dávkování kokosového oleje

Obecně platí, že užívat olej by se mělo podle příbalové informace na příbalovém letáku. Na vnější použití, jakož i pro vnitřní použití. Jako doplněk výživy se doporučuje užívat dvě lžíce oleje. Kokosový olej je nejideálnější užívat jako náhradu másla nebo oleje v kuchyni. Při kokosovém oleji však platí užívání nepřehánět. Při předávkování může způsobit střevní problémy a jeho efekt ztrácí pozitivní účinky a nastupují negativní účinky tuků (vysoký cholesterol, kalorická "bomba"). Kokosový olej existuje i ve formě kapek nebo krému. Doporučuje se však extra panenský bio olej bez přídavků jiných látek, rostlin nebo bylinek.

Kokosový olej ve skleněné nádobě

Zkušenosti s užíváním

Kokosový olej je jako superpotravina velmi vhodný pro přípravu různých sladkých jídel a do kuchyně obecně. Mnoho lidí ho používá k vaření nebo do studené kuchyně. V případě suché nebo podrážděné pokožky je vhodný pro vnější použití. Rovněž je osvědčený v boji s vráskami a vhodný na popraskanou pokožku. Ženy využívají kokosový olej i na strie po těhotenství.

Kokosovému oleji Advance je připisována navíc krásná kokosová vůně a použití vhodné či zvenčí nebo zevnitř. Doporučuje se také na vysušenou dětskou pokožku. Specifickou zkušeností, kterou jsem našla v různých recenzích, je použití kokosového oleje do kávy.

Kokosový olej je na jedné straně považován za superpotravinu, na straně druhé ho někteří lidé zatracují. Odborníci se neumějí shodnout. Samotní lidé ho však užívají a jeho účinky si pochvalují. Při kokosovém oleji bych osobně dodržovala dvě zásadní věci – užívejte pouze bio panenský kokosový olej a užívejte ho s mírou. V tom případě bude pro lidské tělo pouze prospěšný.

Ze zkušeností s kokosovým olejem Advance:

Zkušenosti s Kokosovým olejem Advance heureka.cz

Podobné produkty

Galéria obrázkovPublikováno dne: 03.01.2020
Hodnocení článku:
(91.8%)

Autor článku

Kaja Mihalovičová

V oblasti PR a reklamy působím už deset let. Začínala jsem ve vlastním grafickém studiu, kde jsem měla na starosti marketing, textování webů a...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Eukalyptový olej pro děti i v těhotenství. Výborný na napařováníEukalyptový olej pro děti i v těhotenství. Výborný na napařování

Eukalyptové listy a olej jsou charakteristické svou silnou mentolovou vůní. Eukalyptový esenciální olej má antibakteriální, antivirové a protiplísňové vlastnosti. Jaké je jeho využití?

Arganový olej Advance – recenze produktu na pleť, vlasy i nehtyArganový olej Advance – recenze produktu na pleť, vlasy i nehty

Kosmetický přípravek, který by blahodárně působil na pokožku, vlasy i nehty? Arganový olej tyto podmínky splňuje a svým širokospektrálním způsobem využití právem patří mezi oblíbené...

Oregánový olej – účinky, užívání, dávkování, cenyOregánový olej – účinky, užívání, dávkování, ceny

Oregánový olej je silný přírodní lék, který obsahuje množství zdraví prospěšných látek. Používá se v boji proti bakteriím, infekcím, virům a různým druhům chorob a onemocnění.