Žraločí chrupavka na klouby. Recenze radí Walmark, Olimpex, Jamieson a GymBeam

Dopřejte vašim kloubům, ale i kostem výživu, udržujte je v kondici během mládí iv pokročilém věku. Oslabený kloubní aparát totiž není diskutovaným tématem jen pro seniory, ale také pro mladší lidi, převážně pohybově aktivních, jakož i kulturistů či fitness maniaky.

Žraločí chrupavka Olimpex, Walmark a GymBeam

Žraločí chrupavka je přírodním produktem, který se dokáže postarat o pevnost a pružnost kloubů, čímž zároveň plní roli ochrany před možnými zraněními a záněty. Její užívání je tak prevencí, o čemž se mohli přesvědčit nejen mnozí vyznavači sportu.

Žraločí chrupavku od různých výrobců seženete v eshopu prozdravi.cz!

Účinky žraločí chrupavky

Udržování optimálního stavu celkového pohybového aparátu pomocí žraločí chrupavky má tradici v čínské medicíně, ale kvůli příznivým výsledkem je uznávané celosvětově. Lyofilizované páteře žraloků jsou v sušené práškové formě obsažené v tabletách různých výrobců. Vyhledávanými a pozitivní hodnocenými produkty jsou například Walmark, Olimpex, Jamieson nebo GymBeam.

V každém případě je třeba hledat výrobky bez různých přísad, konzervačních látek a barviv. Bez nich má užívání žraločí chrupavky několik pozitivních účinků:

 • poskytuje kloubní výživu,
 • zlepšuje pohyblivost kloubů a zpomaluje vaskularizaci v jejich chrupavkách a degenerativní změny,
 • zlepšuje regeneraci kloubů a vazů,
 • zmírňuje záněty a otoky kloubů,
 • posiluje organismus, proto se doporučuje i při vynakládání nadměrné zátěže (například při posilování),
 • je prevencí před vznikem osteoporózy, zejména u žen v období menopauzy,
 • zmírňuje bolesti páteře,
 • zmírňuje revmatické bolesti,
 • podporuje imunitní systém,
 • pomáhá při léčbě psoriázy, lupénky a zeleného zákalu,
 • zlepšuje pružnost pokožky a pleti, kvality nehtů a vlasů.

Z recenzí výrobku:

Recenze a zkušenosti se Žraločí chrupavkou Walmark na Heurece

Žraločí chrupavka na klouby

Chrupavka ze žraloka je unikátní především svým složením, které je, jak z názvu vyplývá, výsledkem získání chrupavek ze žraločích druhů. Jde o komplex mucopolysacharidov, které obsahují složky proteinů (denaturovaný kolagen) a neproteinových složky (glukosamin a chondroitin). Taková kombinace účinných látek vytváří ideální prostředí pro tvorbu, ale také udržení vazivových tkání a kloubní chrupavky. Zároveň poskytuje ochranu nejen zdravým kloubem, ale také kostem, jelikož je přirozeným zdrojem fosforu a vápníku.

Žraločí chrupavka je prospěšná i při regeneraci kloubů a vazů po fyzické zátěži, urychluje hojení šlach, přináší úlevu při revmatických onemocněních a je prevencí před vznikem osteoporózy.

Pro koho je a není vhodná?

I když je žraločí chrupavka efektivní řešením zlepšení nebo ochranu pohybového aparátu u zdravých jedinců, přece se najdou i lidé, pro které není žraločí chrupavka vhodná. Konkrétně jde o:

 • těhotné a kojící ženy,
 • děti do 15 let,
 • pacienti po operacích a infarktu,
 • osoby, které se léčí na zlomeny kostí.

Žraločí chrupavku od různých výrobců seženete v eshopu prozdravi.cz!

Cena žraločí chrupavky je různá

Při nákupu konkrétního produktu je třeba si všímat více faktorů, od nichž se odvíjí cena.

 • nejvíce záleží počet kapslí v balení – k dispozici máme balení s 30, 60, 100 nebo i 250 tobolkami,
 • dalším faktorem je množství účinné látky (například výrobce Walmark deklaruje 740 mg v 1 tobolce, výrobce Now Foods 750 mg),
 • také je vhodné všímat si dávkování žraločí chrupavky případně další přísady v doplňku (nejčastěji vitamíny a minerály).

Další tipy na kvalitní výrobky najdete v následující tabulce. Ať si vyberete kterýkoliv výrobek, určitě budete spokojeni.

Recenze a zkušenosti s užíváním žraločí chrupavky

Budou užíváním výživového doplňku v podobě žraločí chrupavky bolavé klouby minulostí? Nejde jen o reklamní trik? Zkušenosti lidí v této oblasti jsou někdy protichůdné, ale obecně můžeme říci, že hodnocení zákazníků, kteří si zakoupili tento "žraločí produkt" jsou ve velké míře pozitivní.

Užívání žraločí chrupavky podporuje pohybový aparát

Jediným negativem, se kterým jsme se setkali je fakt, že některým pacientům vadí typický rybí zápach doplňku, na který se však dá zvyknout.

Žraločí chrupavka proti rakovině?

Doplněk má řadu pozitivních účinků na organismus, zapomeňte však na tvrzení, že žraločí chrupavka vám vyléčí rakovinu. To je důsledkem reklamního úspěchu, který způsobila kniha amerického výzkumníka Williama Lana. Ten v ní vysvětloval, že žraloci nikdy nemohou dostat nádorové onemocnění, a proto jsou zároveň prostředkem k jeho odstranění.

Téma vyvolala mediální zájem, z něhož dodnes profitují mnozí výrobci. Studie však prokázaly, že užívání žraločí chrupavky nemá měřitelný účinek při léčení zhoubného nádoru a funguje jako placebo. Nicméně, zjištěním byl i fakt, že užívání má pozitivní účinky na zlepšení kloubního aparátu a pohybového ústrojí.Publikováno dne: 13.05.2019
Hodnocení článku:
(90.4%)

Autor článku

Redakce

Přinášíme vám množství zajímavostí z oblasti zdraví a zdravého životního stylu. Představíme si běžné onemocnění, možnosti jejich léčby, jakož i...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Osteoporóza – prevence a léčba. Rady, jak zvýšit hustotu kostí a doplnit vápníkOsteoporóza – prevence a léčba. Rady, jak zvýšit hustotu kostí a doplnit vápník

Když slyšíte slovo osteoporóza, pravděpodobně si ihned představíte zlomeninu kosti vlivem jejího řídnutí. Prozradíme vám, jak toto onemocnění vzniká, jaké jsou jeho symptomy, co vás...

Barnys Inovo 5 recenze. Nežádoucí účinky prozradí příbalový letákBarnys Inovo 5 recenze. Nežádoucí účinky prozradí příbalový leták

I vás bolí klouby či šlachy? Přípravek Barny's Inovo 5 by vám mohl pomoci. V recenzi vám prozradíme, s čím vám Inovo 5 pomůže, kdo ho může užívat, jaké jsou jeho výhody i nevýhody.

Milgamma N recenze – složení, užívání, zkušenosti a cena. Injekce pouze na předpisMilgamma N recenze – složení, užívání, zkušenosti a cena. Injekce pouze na předpis

Na rozdíl od látek jako ibuprofen či paracetamol totiž nepotlačuje bolest, ale léčí přímo její příčinu. V našem článku si o účincích Milgamma N přečtete vše podstatné!