Pancreolan Forte – recenze a osobní zkušenost po 2 letech užívání

Není nic horšího než vychutnat si oblíbené jídlo a pak se trápit nad pocitem plného žaludku. Pokud i vy bojujete s kameny v žaludku, pak určitě vyzkoušejte Pancreolan Forte, lék na trávení od české společnosti Zentiva.

Pancreolan Forte recenze a zkušenosti s užíváním

Tyto zeleno-žluté pilulky obsahují trávicí enzymy, které obnovují normální trávení. Zlepšují a zrychlují trávení potravy v žaludku, pomáhají i při dalších nepříjemných projevech, které se objevují při nedostatku trávicích enzymů slinivky žlázy.

Jaké je jeho kompletní složení? Na co se Pancreolan používá? Jaká je jeho cena? Kde se dá koupit za nejvýhodnější cenu? V našem článku zjistíte, jaké jsou recenze na Pancreolan Forte a zda se ho vyplatí vyzkoušet! Přečtete si i mou osobní zkušenost s užíváním tohoto léku.

Pancreolan Forte v balení s 30 a 60 tabletami si můžete pohodlně zakoupit v online lékárně pilulka.cz.

Účinky Pancreolanu Forte

Při onemocněních slinivky může dojít k poruše tvorby a uvolňování trávicích enzymů. A právě tyto enzymy si můžeme doplňovat přípravkem Pancreolan, který obnovuje trávení a odstraňuje další nepříjemné důsledky nedostatečné distribuce enzymů. Pancreolan Forte pomáhá odstraňovat:

 • nepříjemné pocity plnosti,
 • nucení na zvracení,
 • nadýmání,
 • plynatost,
 • průjem,
 • tuk ve stolici.

Pro koho je přípravek vhodný?

Přípravek mohou užívat dospělé osoby, které trpí různými poruchami trávení, které jsou způsobeny nedostatečným množstvím trávicích enzymů. Užívá se při různých onemocněních slinivky, při jeho zánětech, ale i po operacích zažívacího traktu. Pancreolan Forte je podle informací výrobce vhodný i pro děti od 3 let.

Složení a množství účinné látky

Pancreolan Forte obsahuje léčivo pankreatin (220 mg v jedné tabletě). Jde o enzym, který se získává z pankreatu prasat. Léčivo obsahuje 3 druhy pankreatických enzymů (amyláza, lipáza, proteáza) a pomáhá při problémech s trávením. Celkově očišťuje organismus, rozpouští tuky a zbavuje ho zbytků, které jsou produktem neúplného trávení.

Další složky: monohydrát laktózy, kukuřičný škrob, sacharóza, sodná sůl karboxymethylškrobu, želatina, stearan hlinitý, laurylsíran sodný, methakrylátový kopolymer, mastek, oxid titaničitý, Makrogol,, sodná sůl karmelózy, simetikonová emulze SE4, žlutá OPASPRAY AP 22806, triethyl-citrát, hydroxid sodný.

Užívání a dávkování Pancreolan Forte

Dávkování tablet je závisí na závažnosti onemocnění. Obvykle se však užívají 2 tablety po lehčím a 3-4 tablety po každém hůře stravitelném jídle. Kompletní informace si lze přečíst i na webu online lékárny pilulka.cz. Přípravek se užívá:

 • celý (nerozkousaný, neroztopený v tekutině),
 • krátce po dojedení jídla,
 • zapíjí se dostatečným množstvím vody.

Pancreolan v těhotenství

Pancreolan Forte se podle informací výrobce může užívat i v těhotenství a v období kojení.

V případě potřeby a nejasností ohledně dávkování vám doporučujeme konzultaci se svým lékařem nebo lékárníkem.

Cena a nabídka lékáren

Pancreolan Forte se momentálně distribuuje v balení po 30 a 60 tabletek. Zakoupíte ho v kamenných i online lékárnách.

Přípravek není vázán na lékařský předpis, při jeho koupi si pacient hradí 100 % částky. Doplatek za Pancreolan Forte je tedy jeho plná cena. V naší tabulce najdete přehled cen Pancreolanu ve více lékárnách.

Zkušenosti s Pancreolan Forte

Recenze a zkušenosti s užíváním léku naleznete na Heurece, ale i v online lékárnách, které ho aktuálně distribuují. Těší nás, že drtivá většina reakcí je pozitivní. To svědčí o tom, že Pancreolan je opravdu účinným lékem na podporu trávení. Co se týče negativ - nejčastěji se kritizuje cena tohoto léku. Při pravidelném používání vám tedy doporučujeme kupovat větší balení (60 tablet), jeho cena je v porovnání s menším balením (30 tablet) výhodnější.

Recenze a zkušenosti s Pancreolan Forte

Osobní zkušenost s lékem

Pancreolan Forte užívám i já, protože mám problémy s trávením už od malička. Překonala jsem různá onemocnění trávicí soustavy (zánět žaludeční stěny, zánět jícnu), no trávení mám dodnes značně zpomaleno. Pancreolan užívám už pár let vždy když cítím, že žaludek prostě nepracuje. Mně osobně stačí jedna tabletka – už po půl hodině cítím, že mi je lépe. Z vlastní zkušenosti vám ho tedy mohu doporučit. Jde o účinný lék, který opravdu pomáhá.

Trávicí enzymy Pancreolan Forte - jaké je dávkování?

Vedlejší účinky Pancreolanu

Přípravek se při dodržení doporučeného dávkování většinou snáší dobře, u citlivějších lidí se však mohou vyskytnout i nežádoucí účinky. Pokud jste je zpozorovali, pak neužívejte další dávku léku.

Příbalový leták

Příbalový leták Pancreolanu najdete v každém jednom balení. Obsahuje kompletní informace o léku, jeho složení, dávkování, vedlejších účincích či skladování přípravku.

Upozornění

 • Pancreolan Forte není určen dětem do 3 let!
 • Pokud užíváte jiné léky (na předpis či bez receptu), užívání Pancreolanu konzultujte se svým lékařem.
 • Tablety obsahují laktózu a sacharózu.
 • Užívání tablet může snižovat vstřebávání kyseliny listové a železa.
 • Přípravek skladujte a uchovávejte mimo dosah dětí.
 • Skladujte v původním balení při teplotě do 25 ° C.

Pancreolan a alkohol

Může se při užívání přípravku popíjet alkohol? V příbalovém letáku nenacházíme odpověď na tuto otázku, nacházíme však jednoznačné upozornění, že při zánětu slinivky břišní je zakázána jakákoli konzumace alkoholu (i jen příležitostná). Pacient by měl také dodržovat dietu a konzumovat jídla s minimálním obsahem tuku.

Pancreolan pro psa?

Zánět slinivky břišní (pankreatitida) může trápit i domácího mazlíčka. Na internetu jsme narazili na diskusi veterinární lékařky, která radí jako lék podávat psovi.

Pancreolan Forte pro psa

Pokud váš pejsek trpí zažívacími potížemi, tak vyhledejte pomoc veterináře, který rozhodne, zda je podávání Pancreolanu opodstatněné nebo ne. Přípravek určitě nepodávejte bez předchozí konzultace s odborníkem.Publikováno dne: 24.05.2019
Hodnocení článku:
(91%)

Autor článku

Lucia Kunkelová

Už od malička se zajímám o účinky různých bylinek a přírodních preparátů na náš organismus. Místo klasické léčby vždy nejdříve sáhnu po té...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Černé uhlí jako lék na hubnutí i proti průjmuČerné uhlí jako lék na hubnutí i proti průjmu

Pravidelné nafukování, pocit plnosti či průjmy trápí až třetinu populace. Pomyslnou pomocnou ruku vám při takových problémech podá tzv. aktivní uhlí. Prozradíme vám, ve kterých situacích...

Střevní chřipka často i v těhotenství. Projevy, příčiny, léčbaStřevní chřipka často i v těhotenství. Projevy, příčiny, léčba

Trápí vás průjem, zvracení nebo zvýšená teplota či dokonce zimnice? To vše jsou příznaky střevní chřipky. Připravili jsme si pro vás komplexní informace o střevních virózách.

Psyllium i na hubnutí. Účinky, dávkování, zkušenostiPsyllium i na hubnutí. Účinky, dávkování, zkušenosti

Psyllium obsahuje vysoký podíl vlákniny. Právě díky ní je ideálním adeptem na správné fungování organismu. V našem článku si o něm řekneme vše podstatné.