Chioská Masticha Active – výborný lék na helikobaktera a trávicí soustavu!

Chioská masticha je pryskyřice stromu Pistacia lentiscus (Pistácie mastixová). Míza se postupně suší na Slunci a později se rozdrobí na malé kousky nažloutlé pryskyřice. Tyto krystaly se nazývají Slzami mastichy.

Slzy mastichy – pryskyřice Pistácie mastixová

Tento dar přírody obsahuje více než 80 bioaktivních látek, které pomáhají našemu zdraví. A to zejména při léčbě různých střevních a žaludečních problémů. Masticha z řeckého ostrova Chios je přírodním lékem na Helicobacter pylori. Osvědčila se však i při léčbě Crohnovy choroby, rakoviny žaludku a snižování vysoké hladiny cholesterolu. Dnes si o jejích léčivých účincích řekneme více!

Originální výrobky z pravé chioskej mastichy zakoupíte v autorizovaném internetovém obchodě mastichashop.cz!

Co je to masticha a odkud se vzala?

Strom Pistácie mastixová začíná produkovat léčivou pryskyřici až v 5. nebo 6. roku života. Sběr mastichový pryskyřice je náročná procedura, během níž dochází k naříznutí kůry stromu, z něhož postupně vytéká průsvitná a lepkavá miazga.

Po 20. dnech postupného sušení na Slunci je ztvrdlá a vytvarovaná do nejrůznějších tvarů. Z této surové chioskej mastichy s původně hořkou chutí se za necelé 3 týdny vytvoří lék s výraznou vůní a nasládlou chutí.

Chioská masticha je pryskyřice stromu Pistácie mastixová

Tento produkt se pak semele na prášek a přidává se do kapslí či ✅ mastichový žvýkaček, které jsou výborným lékem na paradentózu, zubní kazy a onemocnění zubů.

Pravá Chioská masticha se užívala již ve starověku. Její účinky na zdraví člověka popsal významný lékař Dioscoridus, otec farmakologie. Už v této době šlo o uznávané léčivo, které pomáhalo při problémech s trávením, ale i při chronickém kašli. V současnosti však se neustále používá jako dochucovadlo v řecké gastronomii. Dnes už navíc známe mnohem více účinků léčivé pryskyřice stromů pistácie, které potvrdily i nezávislé lékařské studie.

Léčivé účinky chioskej mastichy

Účinky mastichaterapie si může vyzkoušet každý z nás na vlastní kůži:

 • odstraňuje bakterii Helicobacter pylori,
 • zmírňuje bolesti žaludku,
 • léčí zánět žaludku,
 • zmírňuje pálení žáhy,
 • podporuje činnost tlustého střeva,
 • harmonizuje střevní mikroflóru,
 • léčí Crohnovu chorobu,
 • snižuje vysoký cholesterol,
 • zmírňuje riziko kornatění cév,
 • léčí žaludeční a dvanáctníkové vředy (peptické vředy),
 • má antibakteriální, antiseptické a antimykotické účinky,
 • léčí paradentózu, zubní kazy, krvácení dásní.

Který produkt je pro mě nejlepší?

Dávkování u dětí a dospělých

 • děti 6 – 10 let: 1 kapsle 2x denně
 • děti 11 – 15 let: 1 kapsle 3x denně
 • od 16 let: 2 kapsle 3x denně

Dávkování při konkrétním onemocnění:

 • Helicobacter pylori – masticha active 2 kapsle 3x denně minimálně 1 měsíc.
 • Žaludeční vředy – masticha active nebo masticha original 2 kapsle 3x denně minimálně 17 dní (1 balení).
 • Vysoký cholesterol – masticha active 2 kapsle 3x denně minimálně 3 měsíce (doporučujeme objednat ✅ mastichovú kúru na vysoký cholesterol).

Kdy se projeví první účinky?

Zlepšení zdravotního stavu se projeví již po 2 týdnech pravidelného užívání mastichy. Pro dlouhodobější efekt je vhodné chioskú mastichu brát alespoň 1 měsíc.

Chioská masticha a léčba Helikobater pylori

Bakterie H. pylori patří k nejrozšířenějším infekcím dneška. Pokud pociťujete její prvotní příznaky (neustálá chuť k jídlu, tlak v horní části žaludku, výraznější zápach z úst, nadýmání, problémy s trávením), pak byste určitě měli navštívit gastroenterologa.

Bakterie Helicobacter pylori

Nejvyšší přesnost výsledků totiž dosáhnete podstoupením gastroskopií vyšetření. Gastroskopie je však strašák, kterého se bojí i dospělí lidé. Pokud byste se jí raději vyhnuli, pak sáhněte po domácím testu na určení helikobaktera ze stolice.

Test na Helicobacter pylori ze stolice

Pokud se již léčíte z infekce bakterie Helicobacter pylori, pak sáhněte po ✅ 50 denní kompletní mastichový kúře. Tuto kúru lze kombinovat i s antibiotiky, které vám na léčbu h. pylori předepsal lékař. Cenově zvýhodněný balík s obsahuje:

 • 3x masticha active (tzn. 300 kapslí)
 • 3x mastichový krystaly
 • 10x mastichový žvýkačky (5x citron, 5x máta)
 • 2x Helikobakter test

Účinky této kúry lze podpořit i užíváním jablečného octa. Ten podporuje tvorbu důležitých enzymů a žaludečních šťáv, které jsou nezbytným předpokladem správného trávení. Doporučené dávkování: 1 čajová nebo polévková lžíce octa se smíchá s 2-3 dcl vody. Tento nápoj je vhodné užívat 1 až 3x denně, nejlépe před jídlem.

Upozornění: Pokud se léčíte na žaludeční vředy nebo máte silný zánět žaludeční sliznice, pak nápoj z jablečného octa popíjejte až po 10. dni užívání mastichy.

Pro koho není chioská pryskyřice vhodná?

 • Pozor by si měli dát lidé s nízkým tlakem a ti, kteří užívají léky na snižování vysokého tlaku.
 • Není vhodná pro osoby trpící alergií na pryskyřici.
 • Masticha s probiotikem (Active) se nedoporučuje pacientům s centrálním žilním katétrem, nelze ji kombinovat s antimykotiky.
 • Masticha se nedoporučuje se kombinovat s antacidy a léky na blokaci tvorby žaludečních šťáv (Helicid, Omeprazol, Nopalza...).

Užívání mastichy u dětí a během těhotenství

Masticha lze užívat nejen jako lék, ale i jako prevenci. Je vhodná pro dospělé, děti nad 6 let a také pro celiaky. Užívání během těhotenství a kojení třeba konzultovat s lékařem, protože nebyly realizovány studie, které by zkoumaly užívání mastichy v tomto období.

Žádné vedlejší účinky!

Většina z pacientů nepociťuje při užívání mastichy jakékoliv nepříjemné nežádoucí účinky. U přecitlivělých jedinců může zřídka vyskytnout nafukování nebo průjem. Právě těmto pacientům je určena ✅ Masticha Active se speciálními probiotiky, které eliminují i ​​takové stavy nebo kombinovat užívání ostatních produktů a probiotik.

Masticha active, Chioská masticha 100 kapslí

Zkušenosti s užíváním mastichy jsou pozitivní

Velké množství zkušeností a recenzí na mastichu naleznete na ✅ webu autorizovaného prodejce výživového doplňku. Pacienti chválí zejména reálné zlepšení trávení, vyléčení infekce helikobaktera pylori, ale i fakt, že jde o nenáročnou přírodní léčbu.

Recenze a zkušenosti s užíváním mastichy

Výhody ve zkratce

O užívání masticha se vyplatí popřemýšlet. Recenze a zkušenosti jsou opravdu velmi pozitivní, proto předpokládáme, že je opravdu velmi účinná. Mezi její nesporné výhody patří zejména:

 • přírodní charakter – výrobek bez chemie,
 • výborný lék na domácí léčbu helikobaktera pylori (s možností kontrolního testování jeho výskytu),
 • prevence onemocnění trávicího traktu,
 • účinky mastichy byly potvrzeny několika klinickými studiemi (pomáhá i při gastritidě, peptických vředech, gastrických vředech, dyspepsií, zánětlivých onemocněních, Crohnově chorobě, ateroskleróze),
 • v mnoha případech zabírá i po opakovaně neúspěšné antibiotické léčbě,
 • nevyvolává vážnější vedlejší účinky (kromě alergie na pryskyřici).

Autor článku

Lucia Kunkelová

Už od malička se zajímám o účinky různých bylinek a přírodních preparátů na náš organismus. Místo klasické léčby vždy nejdříve sáhnu po té...


Komentáře

08/01/2020 22:44
Eva

Jsem asi divná, ale já zažila pravý opak. Objednala jsem si Mastichu active 100ks na 17 denní užívání. Trpím nadýmáním a mám diagnostikovaný helicobakter pylori. Myslela jsem že si ho vyléčím, když mi ATB nezabrala, ale zhoršilo se mi nadýmání a křeče v břiše. Mám nízký tlak, beru ATD a trpím žilní nedostatečností. Břicho mám jako zpodebrané, ani jsem těch 100 kapslí nedobrala.

Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Černé uhlí jako lék na hubnutí i proti průjmuČerné uhlí jako lék na hubnutí i proti průjmu

Pravidelné nafukování, pocit plnosti či průjmy trápí až třetinu populace. Pomyslnou pomocnou ruku vám při takových problémech podá tzv. aktivní uhlí. Prozradíme vám, ve kterých situacích...

Střevní chřipka často i v těhotenství. Projevy, příčiny, léčbaStřevní chřipka často i v těhotenství. Projevy, příčiny, léčba

Trápí vás průjem, zvracení nebo zvýšená teplota či dokonce zimnice? To vše jsou příznaky střevní chřipky. Připravili jsme si pro vás komplexní informace o střevních virózách.

Psyllium i na hubnutí. Účinky, dávkování, zkušenostiPsyllium i na hubnutí. Účinky, dávkování, zkušenosti

Psyllium obsahuje vysoký podíl vlákniny. Právě díky ní je ideálním adeptem na správné fungování organismu. V našem článku si o něm řekneme vše podstatné.