Kotvičník zemní (Tribulus terrestris) – přírodní afrodisiakum vhodné pro muže i ženy

Kotvičník zemní nebo Tribulus Terrestris, je rostlina původem z Asie, která má díky svým příznivým účinkem na lidský organismus dlouhou tradici v léčitelství. Využívá se zejména pro její pozitivní vliv na hladinu testosteronu a dokáže vyřešit poměrně širokou škálu problémů.

Kotvičník zemní

Prozradíme vám vše, co o kotvičníku potřebujete vědět – s čím pomáhá, jaké je jeho užívání, děkování či nežádoucí účinky.

Oblíbené přípravky s kotvičníkem zemním

Kotvičník zemní (Tribulus Terrestris)

Kotvičník je jednoletá nenáročná rostlina, která se pěstuje napříč celým světem. Její stonek může dorůstat přibližně do 60 centimetrů a květy mají žluté zbarvení. Jelikož pochází z Asie, tak právě tamní lidé začali objevovat jeho léčivé účinky a nejčastější tato rostlina spojuje s pozitivním vlivem na erekci a potenci. Při správné péči ji vypěstujete i v domácích podmínkách.

Obsah a složení

Kotvičník obsahuje mnoho prospěšných látek a je důležité vědět, které se kde nacházejí, neboť na léčebné procesy se používá celá rostlina od kořenů až po plody a květy. Obecně je bohatý hlavně na sapogeninů (např.: chlórgenin, gitigenín, diosgenin) a alkaloidy (harman a harmin). Také v něm najdete různé minerály, vitamíny nebo pryskyřice.

 • Kořen: Obsahuje fytosteroly a diosgenin a nejčastěji se používá na podporu pohlavních funkcí a vitality těla.
 • Listy a natě: Najdete v nich alkaloidy, flavanoidy, třísloviny a také vitamín C.
 • Plody a semena: Jsou nesmírně bohaté na anabolické steroidy – fytosteroly. Také se zde vyskytují alkaloidy, oleje nebo pryskyřice.
 • Květiny: V květech jsou obsaženy hlavně steriny a steroidy – například i již zmíněný diosgenin.

Účinky kotvičníku zemního

Díky různým studiím a výzkumem dnes víme, že kotvičník je vhodný jak pro muže, tak i pro ženy, neboť zvyšuje hladinu testosteronu a také estrogenu. To má za následek řadu pozitivních efektů jako například lepší plodnost, erekce nebo zvýšení touhy po sexu – v překladu přírodní afrodiziakum.

 • Umožňuje lepší prokrvení pohlavní soustavy, čímž prospívá ke zlepšení erekce, pohyblivosti spermií a zvýšení libida.
 • Kromě pohlavní soustavy kotvičník zlepšuje i tu močovou. Přispívá ke správnému fungování prostaty, působí močopudně, díky čemuž jsou močové cesty lépe pročištěné.
 • Zlepšuje trávení a snižuje hodnotu cholesterolu v krvi. V tomto směru je vhodný prakticky pro všechny věkové kategorie, které si chtějí napravit svůj metabolismus.

Sušený kotvičník zemní

 • Podporuje růst svalové hmoty, a proto je oblíbený například i u sportovců nebo kulturistů. Taktéž je vhodný pro starší lidi v případech ochablého svalstva. Zlepšuje vaši výdrž a regeneraci.
 • Zlepšuje i psychický stav, protože potlačuje deprese, nespavost nebo podrážděnost. Pokud máte problémy s únavou, tak kotvičník je přesně pro vás. K tomu všemu posiluje i imunitní systém.

Nežádoucí účinky

Výhodou kotvičníku není jen to, že jde o přírodní produkt, ale také má jen minimum negativních vedlejších účinků. Určitě byste ho neměli brát v případech, pokud máte žaludeční vředy, vážnější poruchy trávení nebo poruchy jater. Pokud trpíte nádorovým onemocněním v oblasti pohlavní soustavy, tak byste kotvičník také neměli užívat.

Vybíráme z katalogu

Užívání a dávkování

Kotvičník můžete do těla přijmout různými způsoby – od kapek a tinktur přes čaje a odvary až po klasické tabletky. Pokud kupujete produkty v lékárně hotové k použití, tak se jednoduše řiďte dávkováním, které je uvedeno v balení.

Tablety Tribulus Terrestris a jejich dávkování

Obvyklé děkování je následující:

 • Čaj: Jeden denně
 • Tabletky: 2x denně
 • Kapky: 15 kapek 3x denně

Maximální denní dávka by neměla překročit 1 250 mg a kotvičník se nedoporučuje lidem mladším 18 let, těhotným a kojícím ženám. Berte ho pravidelně, ale určitě ne dlouhodobě – ​​neměli byste ho přijímat více než 3 měsíce.

Pěstování doma

Na závěr vám do pozornosti dáváme fakt, že kotvičník si můžete vypěstovat iv domácích podmínkách. Tribulus potřebuje zejména dostatek světla a místo, kde není zvýšená vlhkost. K tomu samozřejmě patří i pravidelná péče a zamezení přístupu škůdcům – hlavně mšicím.

Výsev proveďte někdy v březnu nebo dubnu, květináče by měly mít průměr 20 centimetrů a použít byste měli zahradnický substrát. Pěstovat můžete venku i uvnitř.

Oblíbené přípravky s kotvičníkem zemním

Zobrazit produkty v kategorií:


Autor článku

Jaro Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnáziu a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Erexan Stabil: recenze, účinky, cena, balení, zkušenostiErexan Stabil: recenze, účinky, cena, balení, zkušenosti

Novinka Erexan Stabil je určena na dlouhodobou podporu erekce a libida. V naší recenzí se dozvíte vše podstatné o užívání, účincích i složení tohoto přírodního doplňku.

Preventivní samovyšetření prostaty? Zkušenosti radí lékaře s ultrazvukemPreventivní samovyšetření prostaty? Zkušenosti radí lékaře s ultrazvukem

Prostata je velká přibližně jako ořech a nachází se kolem močové trubice, která je umístěna pod močovým měchýřem. Když se zvětší, nastávají nepříjemné problémy s močením. Víte, jak...

Jelqing – cvičení na zvětšení penisu. Postup, výsledky i zkušenostiJelqing – cvičení na zvětšení penisu. Postup, výsledky i zkušenosti

Zvětšení penisu může být splněním tajného snu chlapa. Cviky Jelqing by mohly být prvním krokem jeho splnění. Jak je třeba správně cvičit? Dozvíte se v našem článku!