Espumisan i pro novorozence. Účinky, dávkování, zkušenosti, recenze

Espumisan je osvědčený lék od německé společnosti Berlin-Chemie, který se užívá při léčbě žaludečně-střevních potíží. Z hlediska účinků se řadí mezi léky proti nadýmání a plynatosti. Obsahuje totiž účinnou látku, která snižuje produkci střevních plynů a proto pomáhá zmírňovat potíže spojené s nadýmáním.

Espumisan na nafouknuté břicho

Přípravek pomáhá i při nepříjemných kolikách, které častokrát postihnou novorozenců. Proto po něm občas sáhnou i čerstvé maminky. Jaké účinné látky obsahuje? Jaká je cena Espumisanu, kde se dá koupit, v jakých formách se vyrábí a jak se užívá? Je vhodný pro kojící a těhotné ženy? Vše podstatné o tomto přípravku se dozvíte u nás!

Různé druhy Espumisanu pro děti i dospělé

Účinky Espumisanu

Espumisan se používá k odstranění více obtíží zažívacího traktu. Běžně se však užívá i před diagnostickými vyšetřeními oblasti břicha (sonografie, RTG vyšetření, gastroskopie).

 • Léčí plynatost a nadýmání,
 • zmírňuje pocit plnosti,
 • snižuje pocity napětí v břiše,
 • snižuje pěnění ve střevech (při intoxikací saponáty),
 • odstraňuje příznaky poruch zažívacího traktu oblasti – říhání, plynatost, předčasné pocity najedení,
 • odstraňuje nafouknuté břicho.

Účinná látka a složení

Hlavní složkou přípravku je léčivo simetikon, které snižuje povrchové napětí a rozkládá plynové bubliny v potravě, ale i ve sliznici trávicího traktu. Uvolněné plyny se tak snadněji vstřebají a uvolní díky přirozenému pohybu střev. Různé formy přípravku obsahují další složky. Informaci o kompletním složení jednotlivých forem léku Espumisan naleznete v příbalovém letáku nebo v online lékárně.

Espumisan měkké tobolky

Pro koho je vhodný?

Espumisan v těhotenství

Je Espumisan vhodný pro těhotné ženy? V příbalovém letáku kapslí se dočteme, že výrobce nemá k dispozici klinické údaje o použití přípravku u těhotných žen. Zároveň však dodává, že účinná látka simetikon se nevstřebává ze zažívacího traktu do těla, proto se neočekává, že by lék mohl vyvolat nežádoucí účinky u těhotných.

Užívání Espumisanu v těhotenství a při kojení je proto vždy vhodné konzultovat se svým lékařem nebo lékárníkem i přesto, že příbalové letáky některých forem léku jeho užívání nevylučují.

Espumisan kapky, kapsle i granulát

Přípravek se aktuálně prodává v třech formách. Malé žluté tobolky jsou vůbec první verzí, v jaké se lék začal distribuovat. Kapky jsou vhodné pro děti a lidi, kteří mají problém s polykáním tabletek. Výhodou granulátu je jeho snadné užívání.

Dávkování Espumisanu

Dávkování přípravku záleží od formy, kterou pacient užívá, ale zároveň i na věku. Množství a intenzita podávání léku se liší i vzhledem k účelu užívání. Jiné dávkování je v případě odstraňování nadměrné plynatosti, jiné v případě přípravy na vyšetření břicha.

Dávkování Espumisan

Před podáváním léku je nutné zjistit si jak dávkovat Espumisan miminku, jak dětem a jako dospělým. Zdrojem podrobných informací je vždy příbalový leták, který se distribuuje v každém balení léku.

Užívání léku

Odpověď na otázku kdy dávat Espumisan je velmi jednoduchá – lze jej totiž užívat před nebo po jídle, v případě potřeby i před spaním. Espumisan není škodlivý nebo návykový ani při dlouhodobém užívání.

 • Espumisan lze užívat dlouhodobě,
 • nejsou známy žádné interakce s ostatními léčivy,
 • užívání neovlivňuje schopnost řídit a obsluhovat stroje.

Pokud se gastrointestinální problémy vyskytují dlouhodobě, zvažte návštěvu odborníka.

Lék neužívejte v případě alergie na simetikon či některou ze složek, které obsahuje.

Cena Espumisanu je různá

Přípravek si lze koupit v kamenné nebo online lékárně. Cena jednotlivých forem přípravku je přibližně:

 • 90 Kč za 50 ks / 170 Kč za 100 ks kapslí
 • 70 Kč za granulát
 • 140 Kč za kapky

Espumisan ve formě kapslí, kapek i granulátu je dostupný v online lékárně Dr. Max.

Nežádoucí účinky Espumisan

V příbalových letácích jednotlivých forem léku najdeme informaci o tom, že dosud nebyly pozorovány jakékoliv vedlejší účinky přípravku Espumisan. Důvodem je i fakt, že účinná látka simetikon se nevstřebává. Během přechodu střevem se nemění jeho chemické ani biologické vlastnosti, proto se lék ve většině případů snáší velmi dobře. Nežádoucí účinky se samozřejmě mohou vyskytnout v případě alergie na některou ze složek.

Recenze a zkušenosti s užíváním

Jaké jsou reálné zkušenosti s užíváním Espumisanu pro děti? To se dá velmi jednoduše zjistit na Heurece. Z pozitivních recenzí vyplývá, že tento lék dětičkám opravdu pomáhá.

Recenze a zkušenosti s užíváním Espumisanu pro děti

Pozitivní jsou i reakce na tobolky pro dospělé.

Zkušenosti s Espumisan na Heurece

Různé druhy Espumisanu pro děti i dospěléPublikováno dne: 26.05.2019
Hodnocení článku:
(94.8%)

Autor článku

Lucia Kunkelová

Už od malička se zajímám o účinky různých bylinek a přírodních preparátů na náš organismus. Místo klasické léčby vždy nejdříve sáhnu po té...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Černé uhlí jako lék na hubnutí i proti průjmuČerné uhlí jako lék na hubnutí i proti průjmu

Pravidelné nafukování, pocit plnosti či průjmy trápí až třetinu populace. Pomyslnou pomocnou ruku vám při takových problémech podá tzv. aktivní uhlí. Prozradíme vám, ve kterých situacích...

Střevní chřipka často i v těhotenství. Projevy, příčiny, léčbaStřevní chřipka často i v těhotenství. Projevy, příčiny, léčba

Trápí vás průjem, zvracení nebo zvýšená teplota či dokonce zimnice? To vše jsou příznaky střevní chřipky. Připravili jsme si pro vás komplexní informace o střevních virózách.

Psyllium i na hubnutí. Účinky, dávkování, zkušenostiPsyllium i na hubnutí. Účinky, dávkování, zkušenosti

Psyllium obsahuje vysoký podíl vlákniny. Právě díky ní je ideálním adeptem na správné fungování organismu. V našem článku si o něm řekneme vše podstatné.