Apotex Colafit recenze – čistý kolagen na výživu kloubů i pleti. Vhodný i pro děti!

Nadměrné zatěžování kloubů vede k jejich postupnému opotřebení. Kolagen se však doporučuje užívat i v období intenzivního růstu či ve stáří, kdy se problémy s pohybovou soustavou projevují ještě výraznější.

Apotex Colafit - čistý kolagen v kostkách

Dnes si představíme výrobek Apotex Colafit. Jde o krystalický kolagen v kostkách s úrovní čistoty až 99,9 %, který lze užívat nejen během léčby problému, ale i jako prevenci. Kde se dá sehnat nejlevnější Colafit? Jak se užívá? Jaké je jeho dávkování a jaké jsou reálné recenze pacientů, kteří ho už vyzkoušeli? Vše podstatné se dozvíte v našem článku o tomto oblíbeném produktu.

5 variant výrobku

Co je kolagen a proč je ho vhodné?

Kolagen je vláknitá bílkovina, která se nerozpouští ve vodě. Jde o jednu z nejzákladnějších stavebních jednotek těla. Nachází se v kostech, kloubech, šlachách, dásních, v oční rohovce a ve výrazné míře iv pokožce celého těla.

Opotřebení kloubů jako důsledek nedostatku kolagenu

Během mládí si tělo produkuje kolagen v dostatečném množství samo. S přibývajícím věkem však produkce klesá. Příznaky snížené tvorby kolagenu můžeme pozorovat zevnitř i zvenčí. A přestože nás častěji trápí vnější projevy (vrásky, snížená pružnost pokožky, celulitida, strie ...), zaměřit bychom se měli i na "neviditelnou stránku" problému.

Od 25. roku života totiž dochází k postupnému opotřebení kloubů a chrupavky, což může vyústit do nepříjemných bolestí, otoků či poškození chrupavky. Až 40 % kloubní chrupavky je tvořených kolagenem, proto bychom jeho příjem a pravidelné doplňování opravdu neměli podcenit.

Doplnění kolagenu pomocí kostek Colafit

Příznaky nedostatku kolagenu v těle

Deficit kolagenu v organismu jde ruku v ruce s nepříjemnými příznaky, které nám však napoví, že se něco děje. Nejčastěji jde o:

 • loupání v kloubech,
 • bolesti zad,
 • zhoršení stavu pokožky,
 • výskyt vrásek,
 • zvýšená lámavost nehtů,
 • vypadávání vlasů.

Přirozená produkce kolagenu klesá se zvyšujícím se věkem

Účinky Colafitu na pleť i klouby

Kolagen je elixír mládí, který nás udržuje fit. Potřebují ho klouby, svaly a tkáně celého těla. Přestože se tento výživový doplněk primárně prodává jako výživa pro klouby, určitě netřeba opomenout ani pozitivní účinky na pleť, nehty či vlasy. Kostky Colafit jsou výborným zdrojem přirozeného kolagenu s množstvím zdravotních benefitů:

 • výživa, regenerace a ochrana kloubů i svalů,
 • tělu přirozená zásobárna živin,
 • zvýšení pružnosti pokožky,
 • vyhlazení vrásek a strií,
 • zmírnění celulitidy,
 • zlepšení kvality nehtů, vlasů a zubů,
 • výrazná pomoc při léčbě artrózy,
 • protizánětlivé účinky.

Z recenzí produktu:

Zkušenosti a recenze Colafit 150 kostek

Pro koho je vhodný? Mohou ho užívat těhotné ženy a děti?

Výhodou kolagenu Colafit od společnosti Apotex je jeho univerzálnost. Je totiž vhodný téměř pro všechny – pro dospělé, těhotné i kojící ženy a dokonce i pro děti od 2 let. Mohou jej užívat i diabetici.

Složení Colafitu je přírodní

Doplněk stravy Apotex Colafit (30, 60 nebo 120 kostek) je čistý kolagen, který je vysušený tzv. lyofilizací. Jde o prastarý a zejména šetrný proces sušení mrazem, díky čemuž se v každé kostce zachovávají původní vlastnosti kolagenu. Zpracování kolagenu mrazem přináší i další benefity:

 • kostky jsou malé a velmi lehké,
 • skvěle se polykají,
 • jsou výborně stravitelné,
 • neobsahují konzervační látky a chemikálie,
 • bez příměsí a těžkých kovů,
 • jsou bez nepříjemné pachuti.

Složení Colafit kolagenu v kostkách

Z jedné 8 mg kostky si dokáže tělo vytvořit až 800 mg vysoce čistého kolagenového gelu. Lyofilizovaný kolagen totiž výborně váže vodu z trávicího systému člověka.

Colafit na hubnutí

Pokud právě hubnete, pak by vás mohl zaujmout i komplex Colafit Slim s glukomannanem:

Cena Colafitu závisí na velikosti balení

V online lékárnách seženeme různá balení. Výživový doplněk Colafit by měl užívat dlouhodobě – ​​ideálně 2 až 4 měsíce. Tuto kúru bychom si podle informací výrobce měli dopřát alespoň 2x ročně. Ideální je proto zakoupit si větší balení, které má oproti balení s 30 kostkami i lepší cenu.

Vybrat si můžete z několika alternativ tohoto výživového doplňku:

Dávkování a užívání Colafitu

 • dospělí: 1 kostka denně
 • děti: 1/2 kostky Colafit denně (nebo 1 kostka Colafit Junior denně)
 • užívá se nalačno (alespoň 10 min. před prvním jídlem)
 • doplněk je vhodné zapít vodou

Recenze a zkušenosti s Colafitem

Tento výživový doplněk má mimořádně pozitivní recenze. O jeho zdravotních účincích se dočtete na Heurece, v eshopu prozdravi.cz či v hodnoceních jednotlivých online lékáren.

Colafit recenze prozdravi.cz

Colafit pro děti a léčivý krém

Na závěr vám představíme 2 speciální výrobky, které jsou určeny specifické skupině obyvatelstva.

Z recenzí výrobku:

Recenze a zkušenosti s Colafit Akut Pro na Heurece

Vyzkoušeli jste už některý ze zmíněných výrobků? Jaké jste měli zkušenosti? Doporučili byste je i svým známým? O své recenze se neváhejte podělit v komentářích pod článkem!Publikováno dne: 20.06.2019
Hodnocení článku:
(89.8%)

Autor článku

Redakce

Přinášíme vám množství zajímavostí z oblasti zdraví a zdravého životního stylu. Představíme si běžné onemocnění, možnosti jejich léčby, jakož i...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Osteoporóza – prevence a léčba. Rady, jak zvýšit hustotu kostí a doplnit vápníkOsteoporóza – prevence a léčba. Rady, jak zvýšit hustotu kostí a doplnit vápník

Když slyšíte slovo osteoporóza, pravděpodobně si ihned představíte zlomeninu kosti vlivem jejího řídnutí. Prozradíme vám, jak toto onemocnění vzniká, jaké jsou jeho symptomy, co vás...

Barnys Inovo 5 recenze. Nežádoucí účinky prozradí příbalový letákBarnys Inovo 5 recenze. Nežádoucí účinky prozradí příbalový leták

I vás bolí klouby či šlachy? Přípravek Barny's Inovo 5 by vám mohl pomoci. V recenzi vám prozradíme, s čím vám Inovo 5 pomůže, kdo ho může užívat, jaké jsou jeho výhody i nevýhody.

Milgamma N recenze – složení, užívání, zkušenosti a cena. Injekce pouze na předpisMilgamma N recenze – složení, užívání, zkušenosti a cena. Injekce pouze na předpis

Na rozdíl od látek jako ibuprofen či paracetamol totiž nepotlačuje bolest, ale léčí přímo její příčinu. V našem článku si o účincích Milgamma N přečtete vše podstatné!