Animal Flex recenze – účinky, užívání, zkušenosti

Intenzivní posilování, běhání či sportování klade na vaše tělo nadměrnou zátěž, která se může projevit v podobě bolestí kloubů a vazů. Jednou z cest, jak těmto problémům můžete předejít nebo je zmírnit či zcela odstranit je, že začnete užívat kloubní výživu.

Animal Flex tablety i prášek - recenze a zkušenosti

Jedním z nejúčinnějších je výživových dolňky je přípravek Animal Flex, se kterým vás seznámíme v článku.

Co je Animal Flex

Je to kloubní výživa, která byla vyvinuta pro silové sportovce jako vzpěrači, powerlifteři či kulturisté. Je však prospěšná i pro atlety a ostatní sportovce, kteří sportují intenzivně.

Přípravek Animal Flex byl vícekrát oceněn v soutěži nejlepších podpůrných látek Supplement awards, čímž si získal mezi Slovenská kulturisty a silovými sportovci velkou popularitu.

Svým složením posiluje klouby, vazy a šlachy, pomáhá regeneraci chrupavek a zlepšuje hydrataci a mazání kloubních pouzder. Zmírňuje také zánět kloubů, jejich bolestivost a udržuje kosti v optimální kondici.

Animal Flex recenze

Složení Animal Flex

 • Želatina – pomáhá regenerovat oslabené klouby, má příznivý vliv i na chrupavky, šlachy, cévy, vlasy a kůži. Její užívání se doporučuje i při osteoartróze a osteoporóze. Vyrábí se ze pojivové tkáně skotu.
 • Rohovník (Karob) – stálezelený strom, který roste v oblasti Středomoří a Přední Asie. Nazývá i svatojánský chléb a jeho lusky jsou bohaté na železo, fosfor, hořčík, vápník, vlákninu a aminokyseliny. Kromě příznivého účinku na pohybový aparát pomáhá snižovat hladinu cholesterolu.
 • Žraločí chrupavka – skládá se přesně z toho, po čem je pojmenována, tedy jde o čistou žraločí chrupavku. Je to jedna z nejúčinnějších látek na podporu kloubů, protože obsahuje velké množství kolagenu, glukosaminu a chondroitinu. Tato kombinace dokáže poskytnout kloubem dokonalou výživu.
 • Glycerin – zlepšuje přenos léčivých látek v těle z jednoho místa na místo určení. Pomáhá tak vstřebávání léků a výživových doplňků, proto je hojně zastoupen v mnoha farmaceutických výrobcích.
 • Stearan hořečnatý – používá se jako protispékavá látka.
 • Sójový olej – obsahuje lecitin, omega-3 nenasycené mastné kyseliny a vitamin E. Napomáhá regeneraci pokožky a pohybového aparátu.
 • Kyselina hyaluronová, lněný olej – napomáhají produkci kloubní tekutiny.
 • Kurkuma, Boswellia, Bromelain a kořen zázvoru – tyto složky působí protizánětlivě.

Dávkování a nežádoucí účinky

V balení Animal Flex najdete 44 sáčků, přičemž každý obsahuje 8 tobolek. Každý z těchto sáčků představuje denní dávku, jedno balení vám tedy vystačí na 44 dávek, tj. na 44 dní.

Jedna dávka se skládá ze všech 8 tablet, musíte je tedy užít najednou, 1-krát denně a nejlépe s jídlem, kdykoliv během dne.

Kloubní výživa Animal flex

Animal Flex není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Výrobky obsahující žraločí chrupavku byste neměli užívat, pokud trpíte anginou pectoris nebo jste krátce po operaci, případně máte nějakou nezahojenou zlomeninu.

Nežádoucí účinky nebyly zjištěny, dejte si však pozor při alergii nebo citlivosti na některou ze složek přípravku. V případě, že užíváte dlouhodobě nějaké léky, konzultujte užívání Animal Flex v souběhu s nimi s lékařem, který vám léky předepsal.

Podobně jako jiné doplňky výživy, ani Animal Flex není náhradou za pestrou a vyváženou stravu, kterou byste měli v zájmu vlastního zdraví konzumovat.

Animal Flex účinné látky na klouby

Cena a alternativy

Jedno balení přípravku Animal Flex stojí cca 800 Kč. Levnější alternativou je např. samotná žraločí chrupavka ve formě výživového doplňku. Jedno balení obsahuje 100 tobolek a při min. doporučeném dávkování 4 tobolky denně vydrží 25 dní.

Animal flex - recenze na nejlepší přípravek na klouby

Výhody, nevýhody a zkušenosti uživatelů

Výhody Animal Flex

 • Komplexní přípravek s účinným mixem látek,
 • rychlý nástup účinku již po 1 – 2 týdnech užívání,
 • jednoduché dávkování – dávky jsou předem namíchané v sáčcích.

Nevýhody Animal Flex

 • Vyšší cena,
 • velké množství kapslí na jednu dávku může být pro někoho problémem,
 • u lidí s citlivým žaludkem může způsobit mírnou nevolnost.

Přípravek Animal Flex si v recenzích pochvalují kulturisté, powerlifteři, ale také aktivní turisté či lidé, jejichž klouby jsou nadměrně zatěžovány v důsledku nadváhy. Užívají ho však i běžní lidé, kteří intenzivně nesportují a mají problémy s klouby v důsledku jejich přetěžování v práci. Kupují ho často i mladší lidé pro své rodiče či prarodičů a některým se osvědčil i při rekonvalescenci po operaci kolen.

Animal flex - test a recenze

Nástup účinku je podle recenzí rychlý – první zmírnění bolesti se dostaví již po několika dnech, bolest úplně vymizí po 2 - 4 týdnech (v závislosti na intezity pohybových aktivit). Ne všichni uživatelé užívají Animal Flex denně, ale pomáhá jim i při akutních problémech v důsledku jednorázového silného přetížení, kdy se účinek dostaví o několik dní.

Někteří uživatelé si stěžovali, že Animal Flex byl mírnou zátěží pro jejich citlivý žaludek. Rovněž se vyskytl problém s mírným, ale citelným zkrácením svalů a šlach při užívání přípravku. Navzdory bolesti kloubů byste tedy měli dělat alespoň mírný strečink iu omezení ostatních pohybových aktivit.

Z recenzí produktu:

Recenze Animal flex na Heurece

Zobrazit produkty v kategorií:



Publikováno dne: 22.04.2019
Hodnocení článku:
(89.2%)

Autor článku

Michal Toma

Jsem technik tělem i duší. Odmalička mě bavilo rozebírat a skládat různé přístroje a zjišťovat, jak fungují. Podobně dokážu rozebrat na součástky i...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Osteoporóza – prevence a léčba. Rady, jak zvýšit hustotu kostí a doplnit vápníkOsteoporóza – prevence a léčba. Rady, jak zvýšit hustotu kostí a doplnit vápník

Když slyšíte slovo osteoporóza, pravděpodobně si ihned představíte zlomeninu kosti vlivem jejího řídnutí. Prozradíme vám, jak toto onemocnění vzniká, jaké jsou jeho symptomy, co vás...

Barnys Inovo 5 recenze. Nežádoucí účinky prozradí příbalový letákBarnys Inovo 5 recenze. Nežádoucí účinky prozradí příbalový leták

I vás bolí klouby či šlachy? Přípravek Barny's Inovo 5 by vám mohl pomoci. V recenzi vám prozradíme, s čím vám Inovo 5 pomůže, kdo ho může užívat, jaké jsou jeho výhody i nevýhody.

Milgamma N recenze – složení, užívání, zkušenosti a cena. Injekce pouze na předpisMilgamma N recenze – složení, užívání, zkušenosti a cena. Injekce pouze na předpis

Na rozdíl od látek jako ibuprofen či paracetamol totiž nepotlačuje bolest, ale léčí přímo její příčinu. V našem článku si o účincích Milgamma N přečtete vše podstatné!