Ricinový olej na vlasy i řasy. Kompletní účinky, recenze a zkušenosti

Ricinový olej se získává z ricinovníku, který roste zejména v tropických a subtropických oblastech. Je to jednoletá rostlina. Její plody jsou sice jedovaté, ale olej získaný z těchto plodů je vnímán jako zázrak. Z plodů ricinovníku se za studena lisuje olej, který po přefiltrování a tepelné úpravě ztrácí jedovatost, ale zachovává účinné látky.

Ricinový olej na vlasy či růst řas

Olej nemá žádnou chuť a ani barvu – nebo – nanejvýš je jemno žlutý. Ricinový olej má dokonalé účinky na zkrášlení – na nehty, vlasy, pokožku nebo na ošetření a růst řas a obočí. Rovněž je vynikající pro léčbu bradavic a pooperační ošetření. Může se užívat i vnitřně – pomáhá při zácpě a žaludečních nevolnostech.

Složení a účinné látky ricinového oleje

Ricinový olej je složen z kyseliny ricinolejové. Tato má podíl v oleji až 95 %. Kromě této kyseliny obsahuje bílkoviny, minerální látky a mastné kyseliny. Právě mastné kyseliny mají promašťující a hojící efekt, zajišťuje regeneraci a vážou vlhkost. Právě díky těmto kyselinám je ricinový olej vhodný k ošetření suché, poškozené nebo citlivé pokožky. Tento olej má hustou a lepkavou konzistenci.

Ricinový olej se vyrábí z ricinovníku

Věděli jste, že ricinový olej se používal jako laxativum už v dávné minulosti? Spolu s vlákninou představoval důležité prostředky k zajištění řádného fungování trávicího systému. Ve starém Egyptě a Orientu se používal na ošetření vlasů a pleti, ran a pro technické účely.

Účinky ricinového oleje

Tak jako jsou plody ricinovníku jedovaté, tak vylisovaných oleji se připisuje více než dvacet účinků! Ricinový olej má široké využití ať už při vnějším nebo vnitřním použití:

 • zpevňuje a zhušťuje řasy,
 • zkvalitňuje vlasy a urychluje jejich růst (zejména jamajský černý ricinový olej na růst vlasů),
 • pomáhá při dorůstání vlasů na koutech,
 • vhodný proti lupům,
 • zmírňuje vypadávání vlasů,
 • sjednocuje tón pleti, ricinový olej na pleť zmírňuje pigmentaci kůže,
 • eliminuje akné, doplňuje vitamíny a hydratuje pleť,
 • působí pozitivně proti tvorbě vrásek,
 • používá se na spálenou pokožku nebo pleť,
 • účinný na suchou pokožku v zimním období (změkčující účinky),
 • je vhodný při zánětech kůže způsobených různými bakteriemi, viry a kvasinkami,
 • účinný při mykotických onemocněních kůže,
 • zmírňuje artritidou, dnu, revma nebo osteoporózu (bolest kloubů),
 • ricinový olej je vynikající na bradavice,
 • účinný při ošetřování infekce nehtů,
 • vnitřně použití ricinového oleje má projímavé účinky,
 • působí proti menstruačním bolestem,
 • pomáhá odstranit pálení a podráždění očí (jako oční kapky).

Účinky ricinového oleje pro venkovní použití

Z recenzí výrobku...

Recenze a zkušenosti s používáním ricinového oleje Soaphoria Organic

Ricinový olej se dá považovat za zázrak. Při účincích je ale třeba uvést, že je rozdíl mezi ricinovým olejem na kosmetické a farmaceutické účely a ricinovým olejem, který je určen pro technické účely. Tomu druhému se při vašich kúrách rozhodně vyhněte!

Ricinový olej i v těhotenství i pro děti

Ve více diskusích uvádí klasický domácí recept na vyvolání porodu. Ricinový olej není škodlivý pro těhotné ženy, ale "babské" recepty raději nezkoušejte. Během těhotenství se může využívat na strie. Pro děti se používá olej zejména pro venkovní použití – je součástí přípravků a receptů proti vším a hnidám.

Použití ricinového oleje lze prioritně na vnější ošetření. Vnitřně ho třeba užívat s mírou, právě kvůli silným laxativním účinkem. I když ho užíváte právě pro tento účel, nastartovat si trávicí soustavu projímadlem se doporučuje jen do určité míry.

Jak se užívá ricinový olej?

 • Ricinový olej na akné: Při kúře na akné si naparte pleť nad horkou vodou, kterou si otevřete póry. Pak si pleť očistěte hadříkem. Na tuto pak nalijte dvě lžičky oleje a promasírujte pleť. Olej smyjte vlažnou vodou a póry uzavřete tak, že si obličej umyjete studenou vodou. Na závěr si dejte na noc trochu ricinového oleje na celý obličej a ráno pořádně smyjte (klidně i peelingem). Tato kúra se doporučuje třikrát týdně.
 • Ricinový olej na vlasy: Zde se doporučuje masírovat olej do pokožky hlavy. Vmasírujte olej do pokožky hlavy, zabalte vlasy do ručníku a nechte celou noc působit. Toto opakujte alespoň třikrát týdně. Na lupy smíchejte ricinový olej s jojobovým a rovněž nanášejte na pokožku hlavy.
 • Ricinový olej na nehty: Na nehty se nanese ricinový olej a nechá se působit. Zabráníte tak lámání a vaše nehty budou pevné.
 • Ricinový olej pro vnitřní použití se užívá s mírou. Ricinový olej slouží jako projímadlo. Oblíbené jsou i obklady z ricinového oleje. Tyto obklady fungují podle toho, kam se obklad položí.Na břiše detoxikuje trávicí ústrojí, na plicích je obklad účinný při astmatu. Při menstruaci je ricinový olej účinný jako obklad na podbřišek.

Dávkování ricinového oleje

Přesné dávkování naleznete na obalu výrobku, pro který se rozhodnete. Přibližné dávkování je následující:

 • venkovní použití – podle potřeby,
 • vnitřní užívání – 1 čajová lžička ráno (nalačno) i večer (před spaním),
 • studená kuchyně – podle potřeby, chuti resp. množství jídla.

Kolik stojí ricinový olej?

Cena ricinového oleje se liší podle toho, zda je na tělo, vlasy, pleť nebo jako doplněk stravy. Tělový ricinový olej se pohybuje od 70 – 250 Kč a je ze všech zmíněných nejlevnější. Vyzkoušejte například oblíbený ✅ ricinový olej Renovality.

Pleťové se pohybují od 250 do 700 Kč, ✅ oleje na vlasy od 200 Kč. Doplňky stravy nebo ✅ kuchyňské ricínové oleje se pohybují v závislosti na značky a objemu daného oleje za 100 ml zaplatíte cca 100 – 150 Kč.

Kde se dá koupit ricinový olej?

Ricinový olej se dá koupit v lékárnách – ricinový olej v Dr. Max na obklady a pooperační jizvy se prodává v objemu od 50 ml. Na internetu koupíte ricinový olej velmi jednoduše, doporučujeme však nakupovat v osvědčených eshopech:

Nežádoucí účinky a upozornění

 • Při ricinovém oleji je důležité zmínit, že si ho v žádném případě nepřipravujte doma. Plody ricinovníku jsou jedovaté a při špatné výrobě by mohl být jedovatý.
 • Dávejte si také pozor, abyste nepředávkovali. Vnitřně vám to může způsobit až zažívací problémy a způsobíte si více škody než užitku. Rovněž obklady – nejprve si vyzkoušejte zda vám nezpůsobí zarudnutí a až potom aplikujte obklady.
 • Ricinový olej na obličej používejte také s určitými přestávkami – ne stále a dlouhé časové období. Protože, pokud budete ricinový olej používat pravidelně na celý obličej, může se vám jemné ochlupení zvýšit. Jelikož způsobuje růst vlasů, řas a obočí, tak mu to rovněž dobře jde is ostatními chloupky.

Zkušenosti s užíváním ricinového oleje

Ricinový olej je oblíbený především u žen jako prostředek, který způsobuje houstnutí vlasů, obočí a řas. Recenze na ricinový olej rovněž uvádějí, že ricinový olej na řasy nezpůsobí to, že jsou delší, ale rychleji rostou, čili jsou hustší. Lidé si také chválí ricinový olej jako různé výše zmíněné obklady.

Zkušenosti s používáním ricinového oleje na Heurece

Ricinový olej Soaphoria

Výborné jsou i recenze ricinového oleje značky Saloos:

Ricinový olej Saloos zkušenosti

Ricinový olej je skutečně výborný produkt, který se vyplatí vyzkoušet. Jeho cena je více než příznivá a nakolik je hustší než ostatní oleje, na jedno použití ho utratíte pouze maličko. Zakoupené balení vám tak vydrží i pár měsíců.Publikováno dne: 02.05.2019
Hodnocení článku:
(90.4%)

Autor článku

Kaja Mihalovičová

V oblasti PR a reklamy působím už deset let. Začínala jsem ve vlastním grafickém studiu, kde jsem měla na starosti marketing, textování webů a...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Eukalyptový olej pro děti i v těhotenství. Výborný na napařováníEukalyptový olej pro děti i v těhotenství. Výborný na napařování

Eukalyptové listy a olej jsou charakteristické svou silnou mentolovou vůní. Eukalyptový esenciální olej má antibakteriální, antivirové a protiplísňové vlastnosti. Jaké je jeho využití?

Kokosový olej Advance recenze a zkušenosti s bio olejemKokosový olej Advance recenze a zkušenosti s bio olejem

Kokosový olej se velmi dlouho používal k vnějšímu použití (na pokožku, pleť nebo vlasy), populární je však i pro vnitřní použití (na vaření nebo jako doplněk stravy). Je vhodný pro...

Arganový olej Advance – recenze produktu na pleť, vlasy i nehtyArganový olej Advance – recenze produktu na pleť, vlasy i nehty

Kosmetický přípravek, který by blahodárně působil na pokožku, vlasy i nehty? Arganový olej tyto podmínky splňuje a svým širokospektrálním způsobem využití právem patří mezi oblíbené...