Theraflu recenze – složení, účinky a zkušenosti s přípravky na léčbu chřipky

Theraflu je známý volně prodejný lékařsky přípravek určený k léčbě chřipky a na boj s nachlazením. V lékárnách ho možnost dostat v podobě tobolek i rozpustného prášku.

Theraflu horký nápoj

Theraflu pomáhá při boji s horečkou, ucpaným nosem či s vlhkým kašlem. Přípravek obsahuje účinné léčivé látky, které napomáhají k zbavení se příznaků chřipkových onemocnění. Vhodný je pro muže, ženy i děti od 12 let.

V ✅ online lékárně pilulka.cz si můžete zakoupit přípravky Theraflu i Theraflu Forte.

Co je chřipka a chřipková onemocnění?

Chřipka a chřipkové období se nám nejčastěji spojuje s přechodem mezi ročními obdobími. Právě změna klimatu je často příčinou zvýšeného rizika respiračních onemocnění. Proto jsou přechodná období jako léto – podzim a zima – jaro, označované za období chřipkové epidemie.

Typickými projevy jsou nachlazení a onemocnění dýchacích cest (kašel). Dalším stádiem jsou rychlé infekce, které se projevují zimnicí, horečkou, bolestmi hlavy, bolestí svalů – kloubů či bolestmi hrdla. Chřipka se vyznačuje vysokou nakažlivostí.

Muž s chřipkou

Přenos nastává kapénkovou formou, ale nastat může i kontaminací určitých předmětů. Průběh onemocnění rozdílný v závislosti od jedince (dítě, žena, muž, věk...). Typické příznaky trvají přibližně 3-4 dny. Následně se příznaky zmírní a přetrvává kašel a může vznikat zánět (hrtan, hltan, průdušnice, průdušky). Léčbu chřipky netřeba podceňovat. Při komplikacích může způsobit přetrvávající zánět průdušek či plic.

Léčivé složky

Theraflu je účinný v boji s chřipkovými onemocněními, protože obsahuje velmi účinné léčivé látky. Konkrétně jde o čtyři léčiva, která potlačují příznaky nachlazení a chřipky.

 • Paracetamol – je účinný proti bolesti kloubů, svalů a hlavy (analgetické účinky – proti bolesti). Zajišťuje rovněž pokles tělesné teploty (horečky).
 • Fenylefrin – zmírňuje ucpání nosních dutin a podráždění sliznice.
 • Feniramíniumhydrogénmaleinát – je antihistaminikum, které snižuje příznaky alergie.
 • Kyselina askorbová – nebo vitamín C, jehož zvýšená hladina napomáhá při zmírňování horečky.

Účinky přípravku Theraflu

Theraflu není přípravek určený k prevenci proti chřipkovým onemocněním. Samotné léčivé složky jsou efektivní při samotných příznacích chřipkového onemocnění. Využít ho tedy můžete při příznacích jako:

 • zvýšená teplota,
 • vlhký kašel,
 • kýchání,
 • bolest hlavy,
 • bolest svalů a kloubů,
 • ucpaný nos,
 • tvorba hlenů.

Při projevech těchto příznaků je ideální léčivý přípravek Theraflu nasadit okamžitě. Už při prvních příznacích chřipkového onemocnění může mít totiž příznivý vliv na zmírnění průběhu samotného onemocnění.

V ✅ online lékárně pilulka.cz si můžete zakoupit přípravky Theraflu i Theraflu Forte.

Pro muže, ženy i děti

Theraflu je určen pro dospělé muže a ženy a pro všechny děti od 12 let. Samotné léčivo, ať už v podobě tobolek nebo perorálního prášku, byste neměli užívat déle než 5 dní. Inkubační doba chřipkového onemocnění jsou 3 až 4 dny. Jestliže se příznaky onemocnění zhoršují a trvají déle, uděláte dobře, pokud navštívíte svého obvodního lékaře.

Theraflu na nachlazení a chřipku

Vedlejší účinky a kontraindikace

V případě Theraflu nebyly hlášeny žádné vedlejší nežádoucí účinky. Případné kontraindikace, jako průjem, alergická reakce, otok jazyka, se mohou projevit u méně než 1 uživatele z 10 a jsou velmi vzácné. V případě, že by se vedlejší účinky dostavily, navštivte svého obvodního lékaře.

Dávkování a užívání Theraflu

Nikdy nepřekračujte výrobcem doporučenou maximální dávku. V závislosti na formě léčiva, které užíváte se řiďte vždy pokyny uvedenými na příbalovém letáku. V případě rozpustného prášku je maximální denní dávka 3-4 sáčky. V případě tvrdých kapslí je maximální dávka 6 tobolek denně. Stejně já maximum 6 tablet denně.

 • Užívání ve formě tobolek či prášku.
 • Není vhodný pro děti do 12 let. V případě tobolek není vhodný pro děti a dospívající do 16 let.
 • Tobolky Theraflu by neměli užívat lidé s hmotností nižší než 50 kg.

Cena za Theraflu

V závislosti na formě přípravku se liší i cena. Ta se pohybuje od cca 90 do 200 Kč. Cena Theraflu závisí na tom, jakou formu léčiva preferujete a také na velikosti balení, které si vyberete. Přípravek je volně prodejný, bez předpisu, v kterékoli lékárně.

Theraflu složení nápoje

Zkušenosti uživatelů

Mnozí z uživatelů si pochvalují především jeho rychlý účinek. Rovněž potěší různé formy léčiva (tobolky, prášek). Přijatelná je rovněž i cena.

Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že Theraflu již při prvních projevech nachlazení účinkuje velmi rychle a zbaví vás rýmy dříve, než se dostaví vážnější stádium virového onemocnění. Stejně tak účinně uleví od bolesti hlavy.

Z recenzí produktu:

Recenze a zkušenosti s Theraflu

Zhodnocení na závěr

Theraflu se stává více lidovým léčivem, které pomáhá při boji s chřipkou a při nachlazení. Jeho účinné látky napomáhají zmírnění již při prvotních symptomech onemocnění. Přípravek není určen k léčbě samotného onemocnění, ale zmírnění jeho příznaků. Léčivé účinky jsou zabezpečeny vysokou koncentrací účinných látek. Z hlediska účinnosti jde o jednu z nejlepších alternativ na trhu.

Skvělé je to, že na Theraflu nepotřebujete žádný lékařský předpis. Jde o volně prodejné léčivo určené pro ženy, muže i děti od 12 let. Užívání je jednoduché a v případě práškové formy ocení uživatel i příjemnou citrónovou příchuť.

Nejčastější otázky a odpovědi

 • Je užívání Theraflu vhodné i během těhotenství?
 • Užívání jakékoli formy přípravku Theraflu během těhotenství se nedoporučuje.
 • Mohou Theraflu užívat i děti?
 • Theraflu nápoj je určen pro děti od 12 let. Tobolky jsou doporučené pro děti a dospívající od 16 let s hmotností nad 50 kg.
 • Je Theraflu účinné jako prevence proti chřipkovým onemocněním?
 • Ne. Theraflu je účinným léčivem až při projevu prvních příznaků onemocnění.

Dostupné alternativy

Dostupné variace Theraflu

Zobrazit produkty v kategorií:Publikováno dne: 26.08.2019
Hodnocení článku:
(96.8%)

Autor článku

Denis Ruščák

Věčný student! Vždyť přece o tom život je. Permanentní nabývání nových poznatků, informací a zkoušení všeho co je nového. Každý okamžik běžného...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Sanytol dezinfekční gel na ruce – složení, účinnostSanytol dezinfekční gel na ruce – složení, účinnost

Dezinfekční gel na ruce je výbornou pomůckou, jak se zbavit virů a bakterií po návštěvě WC či po chytání se klik na veřejných místech. Vyzkoušeli jsme Sanytol gel na dezinfekci rukou.

Jak si správně mýt ruce? Bez mýdla to nepůjdeJak si správně mýt ruce? Bez mýdla to nepůjde

Několik průzkumů ukázalo, že mytí rukou pro některé není až takovou samozřejmostí. Podívejte se, jak můžete pomocí obyčejného mýdla a vody snížit riziko infekční či virové nákazy až o...

Nejlepší Dezinfekční gel na ruce. Recenze chválí antibakteriální Dettol a SanytolNejlepší Dezinfekční gel na ruce. Recenze chválí antibakteriální Dettol a Sanytol

Antibakteriální gely jsou gely na bázi alkoholu, který poskytuje účinnou dezinfekci před mikroby nacházejícími se na pokožce rukou. Jaké účinné jsou a je vůbec vhodné je používat? Pojďme...