Recenze: Avita BlueIron děti – podpora imunity v tekutém železe s vitamíny

Já osobně mám skvělou zkušenost s doplňkem stravy Avita BlueIron v době, kdy jsem měla problémy s anémií a nedostatkem hemoglobinu v krvi. Měla jsem tedy představu, jaké výhody může výživový doplněk Avita BlueIron Děti přinést mé téměř 4 leté dcerce. Vždyť to znáte, týden ve školce, týden doma, 2 týdny ve školce... Všem, čím se dá nakazit máme najednou doma. Posílení imunity u dětí je podle mě nevyhnutelné. V zásadě jsem nepotřebovala od nikoho žádné recenze ani doporučení. O výrobci z Finska vím, že si zakládá na přírodním složení, žádná zbytečná chemie. To je přesně to, co požaduji.

Vím, že v lékárnách i na internetu najdete spoustu vitamínů pro děti. Upřímně, nemám důvěru vůči všem gumovým bonbonům či pastilkám na cucání. Je to však moje osobní preference, určitě netvrdím, že takové vitamíny by u dětí neměly význam, to ani náhodou. V této recenzi vám chci jen stručně popsat, proč si myslím, že Avita BlueIron je pro děti skvělý doplněk stravy.

Přírodní tekuté železo Avita Blueiron pro děti (recenze)

Účinky tekutého železa pro děti Avita Blueiron Kids

Podpora imunitního systému u dětí

Jelikož mám s výživovým doplňkem v podobě tekutého železa osobní zkušenost, dobře vím, co může nedostatek tohoto minerálu v těle způsobovat. I u dětí je příjem železa velmi důležitý. Dočetla jsem se, že v dětském organizmu železo ovlivňuje samotný vývoj, ale ovlivňuje i další procesy. I dospělí mají problém přijmout ve stravě dostatek železa a u dětí to bývá podobný problém.

Avita BlueIron Děti obsahuje kromě železa také vitamín C a D3. Všechny látky jsou v hruškové a borůvkové šťávě. Chuť je tak dobrá, až je návyková, což je u dětí mimořádně důležité. Pokud jim totiž "sirupeček" nezachutná už napoprvé, tak ho do tvrdohlavce (jehož mám doma) dostanete jen velmi těžko.

Naštěstí v případě tekutého železa pro děti od Avity se u nás denní užívání stalo rituálem. Dcerka si "medvídkový sirup" ptá dokonce sama, je super, že výrobce zvolit hravý dětský design balení. Já tento výrobek oceňuji za jeho čisté složení. Ve výsledku můžu říct tolik, že imunita se u nás doma výrazně zlepšila. Co to se ještě občas nalepí, ale nemocí je mnohem méně. Jiné účinky se u malých dětí obtížně určují, proto si nedovolím hodnotit míru soustředění či vyčerpání. Všechny látky, které v sobě BlueIron Děti má, jsou podle mě pro dítě přínosem.

Dávkování a užívání

Dávkování dětem je díky tekuté formě extrémně jednoduché. Navíc zmíněná ovocná chuť je fantastická. Vím, že některým dětem rodiče míchají BlueIron s vodou nebo čajem. Moje dcerka „džusek“ vypije přímo z odměrky a následně jí dám napít se vody. Každopádně v případě mé 4 leté dcery je doporučené dávkování 8 ml/den. To znamená, že jedno balení (250 ml) nám vystačí na jeden měsíc. Pro jednotlivé věkové skupiny se však dávkování liší. 4 až 8 let = 8 ml, 9 až 13 let = 10 ml. Avita BlueIron pro děti je vhodné dávat už dětem od 7 měsíců.

Dávkování tekutého železa pro děti Avita

Výživové hodnoty tekutého železa Avita Blueiron pro děti

Cena

Cena 250 ml tekutého železa Avita BlueIron Kids je 382 Kč. Mně nepřijde tento vitamín pro děti drahý. Když jsem si to přepočítala, denně jde o 13 Kč. To je za budování funkční imunity u dítěte a kvalitní přírodní složení dobrá cena. V našem případě nám takové balení vystačí přibližně na měsíc užívání. Osobně bych byla ráda i za větší balení. Vždy si však kupuji dvě balení, abych měla jedno do zálohy. (03/2024)

Závěrečné zhodnocení

Dcerka mi teprve těžko řekne zda jí Avita pomáhá, ale řekne mi, že jí chutná a chce ji každý den. To je u malých dětí velmi důležité. Užívání není tedy vůbec problematické. Pokud jde o přínosy, jsem si jistá, že její imunita se díky tekutému železu zlepšila. Nemocná bývá méně často. Zda je méně unavená nebo více soustředěná neumím posoudit. V případě tohoto doplňku stravy však nevidím žádné nevýhody. Pokud jste rodičem, co hledá chutný způsob, jak posílit imunitu malého či většího dítěte, určitě je Avita BlueIron Kids dobrá volba. Nejen kvůli chuti, ale také složení a samotným účinkům.

Balení tekutého železa pro děti od Avity

Avita Blueiron pre deti - tekuté železo z čučoriedok


Autor článku

Lucia Kunkelová

Už od malička se zajímám o účinky různých bylinek a přírodních preparátů na náš organismus. Místo klasické léčby vždy nejdříve sáhnu po té...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Sanytol dezinfekční gel na ruce – složení, účinnostSanytol dezinfekční gel na ruce – složení, účinnost

Dezinfekční gel na ruce je výbornou pomůckou, jak se zbavit virů a bakterií po návštěvě WC či po chytání se klik na veřejných místech. Vyzkoušeli jsme Sanytol gel na dezinfekci rukou.

Jak si správně mýt ruce? Bez mýdla to nepůjdeJak si správně mýt ruce? Bez mýdla to nepůjde

Několik průzkumů ukázalo, že mytí rukou pro některé není až takovou samozřejmostí. Podívejte se, jak můžete pomocí obyčejného mýdla a vody snížit riziko infekční či virové nákazy až o...

Nejlepší Dezinfekční gel na ruce. Recenze chválí antibakteriální Dettol a SanytolNejlepší Dezinfekční gel na ruce. Recenze chválí antibakteriální Dettol a Sanytol

Antibakteriální gely jsou gely na bázi alkoholu, který poskytuje účinnou dezinfekci před mikroby nacházejícími se na pokožce rukou. Jaké účinné jsou a je vůbec vhodné je používat? Pojďme...