Indol3C a Indol3C Forte na cysty - Recenze a zkušenosti.

Indol3C je výživový doplněk, který obsahuje látku Indol-3-carbinol (I3C). Tato účinná látka je v běžné formě obsažená v křížokvěté zelenině - například v brokolici, zelí, růžičkové kapustě a v květáku. Je to fytochemikálie, což znamená, že se získává z rostlin pro přirozené léčivé účinky. O těchto látkách je známo, že ovlivňují organismus člověka způsobem, který zabraňuje mnoha onemocněním a vzniku rakoviny.

Indol3C Forte na cysty

Jde o volně prodejný lék, který pozitivně ovlivňuje hormonální metabolizmus, zabraňuje růstu nádorových buněk a způsobuje jejich zánik. Má antioxidační účinky.

Indol3C si objednáte se slevou z ✅ oficiálního eshopu. Díky kuponu "indol2019" ušetříte 10% z hodnoty nákupu.

Pomáhá ženám i mužům

V různých diskusích a recenzích se uvádí, že nejčastěji pomáhá na cysty na vaječnících. Cysty na vaječnících jsou nádory obalené řídkým nebo hustým obalem. Mohou být zhoubné nebo nezhoubné a toto se dá zjistit pouze vyšetřením po odebrání tkáně. Vytvořit se mohou na různých orgánech v ženském těle.

S cystami se dá bojovat i tím, že se sníží spotřeba tuku, zvýší příjem vlákniny, sóji, ryb a odstraníme příjem cukrů a výrobků z bílé mouky. A právě výživový doplněk Indol-3-carbinol má velmi pozitivní vliv na bulky, cysty a myomy. Zvyšuje hladinu estrogenů v těle a ničí postižené buňky v měkkých tkáních.

U mužů jsou velmi časté problémy s prostatou, močením a plodností. Právě na tyto problémy zabírá právě výše zmíněná látka.

Účinky Indol3C

Indol má široké použití. Likviduje nádorem postižené buňky, chrání buňky před HPV virům, vyrovnává hormonální hladinu u žen i mužů, přispívá k prevenci a léčbě nádorových onemocnění.

 • Pozitivně ovlivňuje metabolismus estrogenů a testosteronu
 • Přispívá ke zdravému vývoji buněk v těle
 • Zabraňuje růstu nádorových buněk
 • Vhodný při infekcích vyvolaných lidským papilomavirem HPV (je virus způsobující genitální bradavice, ale také rakovinu děložního čípku, rakovinu penisu a za vznik jiných onemocnění)
 • Účinný při dysplazie děložního čípku
 • Vhodná při genitálních bradavic
 • Účinný při mastopatii (uzlíky a cysty v prsou) a mastodynií (bolest v prsou)
 • Účinný při rakovině prsu
 • Nádory prostaty u mužů
 • Vhodný při nádorech tlustého střeva, konečníku, žaludku a hrtanu
 • Napomáhá při zvětšené prostatě
 • Účinný při premenstruačním syndromu (vyrovnáním hormonální rovnováhy)

Užívání u dětí a v těhotenství

Tablety nejsou vhodné pro děti. Indol-3-C se stejně nedoporučuje užívat v těhotenství a obdobně je to i u kojících žen.

Může se však užívat i během radioterapie a chemoterapie, při užívání hormonální antikoncepce. Je rovněž vhodný pro diabetiky.

Složení Indol3C

Aktivní látkou je Indol 3 carbinol. V jedné kapsli se ho nachází 150 mg. Dalšími látkami jsou kukuřičný škrob a želatina.

Složení Indol3c Forte na cysty

Na trhu je kromě klasického Indol3C dostupný i Indol3C Forte, který je obohacen o extrakt z granátového jablka. Vitamín C obsažený v granátovém jablku podporuje účinek aktivní látky Indol 3 carbinolu. Dávkování je stejné.

Dávkování, formy a cena Indol3C

Indol3C se prodává ve formě kapslí. Výživový doplněk se užívá 2-3 kapsle denně. Užívat jejich je doporučeno před jídlem a zapijí se vodou. Kúra by měla trvat 2-3 měsíce a pak mít dvouměsíční přestávku. Následně je možné cyklus zopakovat. Před použitím si ale důkladné prostudujte Indol 3C příbalový leták.

Jak je z výše uvedeného zřejmé, tak na měsíční kúru potřebujeme alespoň 30 tablet. Indol3C se prodává v balení po 30 + 30, 120, 180, 240 tabletek. Na trhu najdete i výhodné balení, protože cena je poměrně vysoká. Ze zkušeností je zřejmé, že mnoho lidí vyzkouší Indol3C právě tehdy, když je v nabídce výhodné balení (například 180 + 180 kapslí).

Dostupné balení Indol3C a Indol3C Forte

Cena kapslí se pohybuje v různých rozpětích. Nejoptimálnější je koupit zvýhodněné balení, častokrát však není k dispozici v online lékárnách. 2x180 kapslí Indol3C Forte dostanete za 2 000 Kč ale za tuto cenu se dá koupit i balení 2x180 tobolek. Indol 3C se prodává většinou v baleních po 60 nebo 120 tobolek. Zde se cena za 60 tabletek pohybuje okolo 550 Kč a cena za 120 tablet cca 850 Kč.

Vzhledem k ceny a složení bych tedy určitě doporučila Indol3C Forte ve zvýhodněném balení 2x180 tobolek.

Indol3C Forte recenze a zkušenosti

Indol 3C a Indol3C Forte je dostupný v eshopech na internetu nebo v lékárnách. Prodává se formou tablet a je volně prodejný.

Indol3C si objednáte se slevou z ✅ oficiálního eshopu. Díky kuponu "indol2019" ušetříte 10% z hodnoty nákupu.

Zkušenosti s užíváním Indol3C

Recenze a ohlasy na Indol3C jsou pozitivní. Jako nejúčinnější se ukazuje právě na cysty a bulky. Tím pádem je doporučován a účinný i na onkologické a endokrinologické onemocnění. V mnoha případech je však doporučována více než jedna kúra, dokud se dostaví výsledky. Využívá se i jako podpůrná léčby při myomech, kde jsou převážně pozitivní výsledky.

Recenze a zkušenosti s Indol3C užíváním

Negativní výsledky obecně nebyly zjištěny. Občas se objevila silnější menstruace. Vyčítán je indol výrazný zápach, ale varuje před ním upozornění na balení. Recenze poukázali na to, že není rozdíl ve zkušenostech Indol 3C Forte a obyčejným Indol 3C.

Indol 3C jakož i Indol3C Forte jsou výživové doplňky. Nenahrazují ani stravu ani léčiva. Po nastudování dostupných materiálů bych ho v případě ženského nebo onkologického problému určitě vyzkoušela. Objektivně však je - tak jako u všech doplňků - poradit se s ganekológom jak ho i na užívání doplňku upozornit.

Indol3C obohacen o granátové jablko není o tolik dražší než "obyčejný" Indol3C, tak bych upřednostnila variant Forte.

Vedľajšie a nežiadúce účinky

Indol3C je výživový doplnok, ktorý sa predáva bez receptu. Voľnopredajným môže byť liek, ktorý nemal zistené nežiadúce účinky, no odporúča sa prekonzultovať zdravotný stav a užívanie s lekárom. 

Výživový doplnok môže spôsobovať nafukovanie a plynatosť. Toto by však v priebehu pár dní malo zmiznúť. Ak by sa tak nestalo, prípadne sa objavili iné nežiadúce účinky, tak ho treba prestať užívať. Počas užívania sa môže vyskytnúť aj alergická reakcia, ale to iba v prípade, ak ste precitlivený na nejakú zložku doplnku. 

Indol3C nie je liek ani náhradou stravy.

Zobrazit produkty v kategorií:Publikováno dne: 02.08.2019
Hodnocení článku:
(91.4%)

Autor článku

Kaja Mihalovičová

V oblasti PR a reklamy působím už deset let. Začínala jsem ve vlastním grafickém studiu, kde jsem měla na starosti marketing, textování webů a...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Léky, tabletky a byliny pro zvýšení estrogenu. Test odhalí nedostatekLéky, tabletky a byliny pro zvýšení estrogenu. Test odhalí nedostatek

Růst prsou, ochlupení, menstruační cyklus, početí, sexuální touha a sexuální život, to jsou tělesné a duševní změny v životě ženy, za které může estrogen. Víte, proč je důležité mít...

Na premenstruační syndrom (deprese, bušení srdce) bylinky i vitamínyNa premenstruační syndrom (deprese, bušení srdce) bylinky i vitamíny

Emoční, psychologické a fyzické napětí se může u žen objevit každý měsíc. Způsobuje ho tzv. premenstruační syndrom, který je jakousi předzvěstí blížící se menstruace. Co je důvodem jeho...

Aniball balónek má výborné recenze. Kolik cm dokáže žena dosáhnout?Aniball balónek má výborné recenze. Kolik cm dokáže žena dosáhnout?

Aniball je zdravotním "nástrojem", který slouží k procvičování střídavého napínání a uvolňování hráze, na stimulaci poševního svalstva. Pomocí něj je možné podstatně zlepšit průběh...