Flixonase - recenze a zkušenosti se sprejem proti alergii

Alergie trápí stále větší část populace. Pokud patříte mezi ně a hledáte řešení, jak se zbavit příznaků sezónní rýmy, vyzkoušejte Flixonase 50 mg. Všechny potřebné informace o produktu vám nabízíme v následujících řádcích. Od účinků, přes cenu až po možné alternativy na trhu.

Flixonase 50 mcg

Flixonase 50 mg je sprej, který zařazujeme mezi antihistaminika. Jde o volně prodejný sprej do nosu, který obsahují flutikason-propionát - kortikosteroid, který má při každodenním používání protizánětlivé účinky. Používá se k léčbě příznaků sezónní rýmy a alergických reakcí vyvolaných jinými vzduchem přenosnými alergeny, jako jsou alergeny zvířat, roztočů, plísní nebo prachu.

Koupit Flixonase si můžete pohodlně v lékárně Dr. Max.

Alergie

Alergie je nepřiměřená, až přehnaná reakce imunitního systému na konkrétní látku. Když se do těla dostane nežádoucí látka, tělo reaguje tvorbou histaminu, který pak ve velkém množství "páchá neplechu" v podobě alergických reakcí. Abychom se projevů alergie zbavili, je třeba užívat antihistaminika, které brání nadměrné tvorbě histaminu.

Pro koho je přípravek určen?

Přípravek je vhodný pro muže a ženy nad 18 let, kteří trpí příznaky alergie. Mezi příznaky patří: kýchání, slzení, otok očí, ucpání nosu, rýma, vodnatý výtok z nosu a svědění nosu.

Účinky:

  • Tlumí příznaky alergie a alergické rýmy.
  • Pomáhá chránit před vnějšími alergeny, jakými jsou pyly trav, květin a stromů.
  • Pomáhá chránit před vnitřními alergeny jakými jsou roztoči, alergeny zvířat, plísní a prachu.

Složení

Hlavní účinná látka Flixonase je flutikazónpropinát, kortikosteroid, který má při každodenním užívání i léčivé účinky.

Přidané látky: bezvodá glukóza, mikrokrystalická celulóza, sodná sůl karmelózy, fenethylalkohol, benzalkoniumchlorid, polysorbát 80 a čištěná voda.

Jak to funguje?

Díky složení dokáže Flixonase blokovat 6 klíčových látek, které spouštějí alergii. Při vdechnutí alergenu naše tělo bojuje aktivací látek, které spouštějí alergické reakce. Díky použití kapek utlumíte těchto 6 látek, které tělo produkuje a vyhnete se tak projevem alergie. Jde o látky histamin, cytokiny, leukotrieny, prostaglandiny, tryptázu a PAF.

Muž s alergií na pyl

Dávkování

Doporučená denní dávka jsou 2 vstřiky do každé dírky 1x denně, nejlépe ráno. Pokud jsou projevy alergie velmi silné, můžete kapky aplikovat 2x denně. Maximální denní dávka by neměla překročit 4 vstřiky do každé nosní dírky. Před použitím přípravek dobře protřepejte. Pro dosažení optimálního účinku se doporučuje užívat lék pravidelně. Před použitím si pečlivě přečtěte příbalový leták.

Na co si třeba dát pozor

  • Pokud jste si lék koupili bez lékařského předpisu, nepoužívejte ho více než 3 měsíce.
  • Přípravek není vhodný pro osoby mladší 18 let.
  • Přípravek není vhodný pro těhotné a kojící ženy.
  • Pokud po použití přípravku vidíte rozmazaně, vyhledejte lékaře.
  • Nepoužívejte lék, pokud jste přecitlivělí na některou z obsažených látek.

Dostupnost a cena

Sprej Flixonase 50 mg je volně prodejný lék, který můžete zakoupit v kamenných i internetových lékárnách. Cena je odlišná v závislosti na prodejce. V průměru za sprej zaplatíte 280 - 300 Kč. Zajímavostí je, že jsme zjistili, že v některých kamenných lékárnách je Flixonase levnější než při nákupu online, přesto, že většinou to bývá opačně. Může však jít jen o přechodný jev na trhu.

Recenze a zkušenosti

Co se týče zkušeností uživatelů a recenzí spreje, Flixonase si pochvaluje drtivá většina alergiků. Pomohl jim při sezónní rýmě, uvolnil ucpaný nos, omezil kýchání a odstranil rýmu. Má specifickou vůni, kterou uživatelé označují jako příjemnou. Uživatelé projevili vysokou spokojenost s účinky, které přípravek sliboval.

Sprej pomáhá zmírnit příznaky alergie, ulevuje od svědění a slzení očí. Na rozdíl od léků tobolky typu funguje sprej okamžitě. Pomáhá přímo na místě, kde je to žádoucí a potřebné - v nose. Jednoduše se aplikuje a je dostupný bez lékařského předpisu.

Negativem spreje Flixonase byla zejména cena, která se uživatelům zdála příliš vysoká, avšak vzhledem k vysoké reálnou efektivnost můžeme tvrdit, že se do něj vyplatí investovat. Zaručeně se vám uleví a sezónu alergií prožijete v pohodě. Pokud máte celoroční alergii, platí to stejně, Flixonel jistě zaúčinkuje a zlepší vám komfort každého dne.

Z recenzí na produkt:

Zkušenosti se sprejem Flixonase heureka.cz

Možné alternativy

Na závěr

Přestože Flixonel nepatří mezi nejlevnější léky na alergii, musíme říci, že je opravdu účinný. Pomáhá při alergických reakcích, zmírňuje příznaky alergie způsobené inhalačními alergeny a pomáhá při sezónních rým. Je volně prodejný a ověřený uživateli. Rozhodně vám ho doporučujeme minimálně vyzkoušet.

Zobrazit produkty v kategorií:Publikováno dne: 23.04.2019
Hodnocení článku:
(89%)

Autor článku

Redakce

Přinášíme vám množství zajímavostí z oblasti zdraví a zdravého životního stylu. Představíme si běžné onemocnění, možnosti jejich léčby, jakož i...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Sanytol dezinfekční gel na ruce – složení, účinnostSanytol dezinfekční gel na ruce – složení, účinnost

Dezinfekční gel na ruce je výbornou pomůckou, jak se zbavit virů a bakterií po návštěvě WC či po chytání se klik na veřejných místech. Vyzkoušeli jsme Sanytol gel na dezinfekci rukou.

Jak si správně mýt ruce? Bez mýdla to nepůjdeJak si správně mýt ruce? Bez mýdla to nepůjde

Několik průzkumů ukázalo, že mytí rukou pro některé není až takovou samozřejmostí. Podívejte se, jak můžete pomocí obyčejného mýdla a vody snížit riziko infekční či virové nákazy až o...

Nejlepší Dezinfekční gel na ruce. Recenze chválí antibakteriální Dettol a SanytolNejlepší Dezinfekční gel na ruce. Recenze chválí antibakteriální Dettol a Sanytol

Antibakteriální gely jsou gely na bázi alkoholu, který poskytuje účinnou dezinfekci před mikroby nacházejícími se na pokožce rukou. Jaké účinné jsou a je vůbec vhodné je používat? Pojďme...