Nejlepší sérum na růst řas? Recenze chválí Vichy

O dlouhých a hustých řasách ženy nemusí už jen snít. Existuje totiž několik způsobů, kterými se dá požadovaný výsledek dosáhnout.

Sérum na růst řas

Řasenky jsou v tomto směru klasikou, ale jejich efekt je krátkodobý a v závislosti na produktu není vždy účinný. Další volbou pro svůdný pohled jsou umělé řasy, které sice splní účel, ale podstatně více zatíží peněženku a vyžadují také "časovou oběť". Dámy, vyzkoušejte alternativní řešení v podobě séra na řasy a budete příjemně překvapeny.

Se sérem na růst řas Gigalash vidíte výsledky již po sedmi dnech používání!

Růstový cyklus řas

Řasy na očním víčku mají odlišnou velikost i tloušťku přesto, že jde o oko jednoho člověka. Nacházejí se na něm v počtu sto až sto padesát, přičemž každá řasa má "vlastní životnost". Celý proces od jejího růstu až po vypadnutí trvá přibližně tři měsíce. Probíhá v následujících fázích:

 • Rostoucí fáze – řasy rostou během třiceti až čtyřiceti pěti dní, dokud nedosáhnou svou maximální délku. Následně se jejich růst zastaví.
 • Přechodná fáze – poté, co se zastavil růst řas, začnou se zmenšovat jejich folikuly. Pokud v této fázi řasa vypadne, případně je nedopatřením vytržena (například nešetrné odličování), naroste až o cca deset týdnů.
 • Klidová fáze – řasy odpočívají, to znamená, že přibližně čtrnáct týdnů plní na víčku ochrannou i ozdobnou funkci a následně vypadnou (jednotlivě, nikoli současně) a začnou růst nové.

Sérum na růst řas je v podstatě výživa

Ačkoliv řasy hrají důležitou roli při ochraně očí před různými vnějšími vlivy, jejich prodloužení a zahuštění má především estetickou funkci. Pokud vsadíte na sérum na růst řas, nejenže získáte, po čem toužíte, ale navíc si zachováte přirozenost a ne umělost. Některé kosmetické přípravky dokonce slibují tmavší zbarvení.

Řasy před a po používání séra na růst řas

Řasy jsou kožní deriváty podobné chlupem a vlasům. Mají proto navzájem podobné podmínky růstu. Jeho podporu dosáhnete poskytnutím výživy od kořínků. Tomu je přizpůsoben aplikátor séra na řasy, díky kterému si účinnou tekutinu jednoduše nanesete přímo na požadované místo. Obvykle jde o stejný princip, jakým je nanášení oční linky.

Vybíráme z katalogu

Podpořte růst řas – jak to funguje?

O délku a celkovou velikost řas se starají účinné látky (různé kombinace složení), které působí na keratinové geny (keratin je základní složka potřebná při růstu vlasů, nehtů i řas). Ty jsou následně stimulovány, což většinou platí nejen při řasách, ale i při aplikaci na obočí.

Látky obsažené v séru příznivě působí na buňky tvořící řasy, pomáhají při dělení buněk, a tím urychlují samotný růst. Díky tzv. růstovému faktoru (epigenetické faktory a metabolity) jsou řasy více vyživené, což je zároveň jakýmsi předcházením vůči jejich předčasnému stárnutí. Komplexní aminokyseliny se podílejí na expresi keratinových genů. Proto se i při řídkých či krátkých řasách nastartuje vyšší produkce keratinu a látky v séru umožní jejich rychlejší růst a lepší životnost.

Nanášení séra na růst řas Gigalash

Sérum nanášejte přímo ke kořínkům řas, na víčko. Výrobci se obvykle shodují v tom, že výsledný efekt by byl nulový, pokud byste je aplikovali přímo na řasy. Ty jsou totiž stejně jako vlasy složené "z mrtvých buněk", a proto je účinným postupem potření séra na místo, ze kterého vyrůstají. Nemusíte se přitom obávat případného kontaktu s očima (v drtivé většině).

Kvalitní sérum na růst řas je bezpečný produkt bez nežádoucích účinků.

Sérum na růst řas a několik faktů

 • Sérum je určeno pro ženy (výjimkou může a nemusí být období březosti a kojení), ale také pro muže,
 • je účinné nejen na růst řas, ale i obočí,
 • pravidelné používání může prodloužit řasy až o třicet procent,
 • v závislosti na konkrétním produktu se projeví první výsledky, obvykle uvidíte rozdíl již po dvou týdnech používání (někdy i dříve, jindy po měsíci),
 • řasy mají přirozený vzhled, přestože působí svůdně,
 • aplikace je u některých přípravků doporučená dvakrát za den, u jiných zase jednou před spaním – vždy je třeba řídit se pokyny výrobce, protože jen tak dosáhnete požadovaný výsledek,
 • séra je vhodné používat i po chemoterapii (ne během),
 • cena za sérum na růst řas není nízká, avšak výhodnější ve srovnání s umělými řasami – co se týče řasenky, pokud patříte mezi ženy, které rády zkoušejí účinky novinek v této oblasti, sérum bude lepší volbou.

Vybíráme ty nejlepší séra na růst řas

Nabídka je bohatá, sortiment různorodý, účinky ne vždy stoprocentní. Aby byla zaručena vaše spokojenost, nemusíte hledat z velkého množství produktů dané kategorie. Vytvořili jsme pro vás seznam nejlepších sér na řasy podle recenzí v eshopech a hodnocení v diskusích.

Recenze potvrzují, že sérum na růst řas funguje

Je jedno, zda si sérum na hezčí a výraznější řasy zakoupíte v prodejnách kosmetiky, v lékárně nebo prostřednictvím eshopu, stačí se jen zaměřit na konkrétní produkt, který opravdu funguje. Který to bude můžete zjistit díky preferencím ve fórech a v diskusích, ale také v našem žebříčku.

Zde jsou například recenze séra FacEvolution HairPlus z webu notino.cz:

Recenze a zkušenosti s FacEvolution Hairplus růstové sérum na řasy a obočí

Na základě shromážděných informací o jednotlivých produktech můžeme prohlásit, že účinky byly viditelné v průměru 80 – 100 %, v závislosti na recenzí na více internetových stránkách. Hodnocení, které uváděly mínusy, bylo minimum a většina z nich se týkala kratší doby používání, během níž ještě nebylo možné vidět jasné změny.

Pokud se z recenzentů našel někdo, kdo sérum na růst řas nedoporučuje, negativní versus pozitivní zkušenosti vycházeli v poměru přibližně 2:12.

Zobrazit produkty v kategorií:Publikováno dne: 17.05.2019
Hodnocení článku:
(86.6%)

Autor článku

Nina Vráblová

Interiérový design, beletrie, zdravý životní styl a elektronická hudba jsou mojí srdeční záležitostí. Společně mě dovedli k psaní, i když na první...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Wellneo Iza Effect proti plísni nohou a nehtů – recenze a zkušenostiWellneo Iza Effect proti plísni nohou a nehtů – recenze a zkušenosti

Babské rady doporučují česnek, ocet či bílý jogurt. Chcete se však mykózy zbavit nadobro? Množství uživatelů má pozitivní zkušenosti s užíváním přípravku Iza Effect.

Epsomská sůl (hořká sůl) – použití na akné, vlasy i hubnutíEpsomská sůl (hořká sůl) – použití na akné, vlasy i hubnutí

Nejčastěji se používá jako příměs do koupele a také proto ji lze znáte jako "sůl do koupele". Její účinky jsou však mnohem bohatší. Přečtěte si náš článek o epsomskej soli a dozvíte se...

GigaLash – zkušenosti a recenze na sérum na růst řasGigaLash – zkušenosti a recenze na sérum na růst řas

GigaLash slibuje o 70% více objemu, o 90% větší délku, dokonce i tmavší zbarvení. První výsledky by přitom měly být viditelné již po prvním týdnu používání. Do jaké míry jsou tato...