Imunoglukan ve formě tablet či sirupu vám pomůže zlepšit imunitu

Problémy s imunitou nie sú v súčasnom uponáhľanom svete ničím výnimočným. Mnoho ľudí je v dennodennom strese, namáha svoj organizmus taktiež ťažkou stravou, zlým životným štýlom, častým užívaním antibiotík či nadváhou. Organizmus tak dostáva zabrať a objavujú sa aj z toho plynúce rôzne choroby.

Imunoglukan tablety a sirup

Svou imunitu si však můžete posílit několika způsoby – od změny životního stylu, trávení více času v přírodě přes změnu stravy a cvičení až po výživové doplňky. Jednou z možností je užívání imunoglukanu.

(Imuno) glukan – co to je?

Extrakty z vyšších hub hlívy ústřičné a Shii-take používali různé kultury už od pradávna na léčebné chorobných stavů spojených s vyčerpaností, k léčbě infekčních onemocnění, ale i při léčení ran či dokonce rakoviny. Účinná látka betaglukan (získaná z hlívy ústřičné, nazývá se také Pleuran podle latinského názvu této houby, z chemické stránky se označuje jako beta 1,3-D glukan), která se v nich nachází, dokáže stimulovat určité buňky imunitního systému.

Betaglukan je polysacharid složený z glukózových jednotek, který se vyznačuje imunomodulačními účinky - spočívají v aktivaci nedostatečně fungujícího imunitního systému. Při pravidelné konzumaci glukanu podporuje tato látka přirozenou obranyschopnost organismu a posiluje odolnost organismu celkově.

Účinky glukanu na lidský organismus však tímto nekončí, pomáhá také snižovat cholesterol, je prevencí vzniku chorob srdce a cévního systému, má protizánětlivé účinky a pomáhá při onemocněních kloubů, chronických zánětech či akné.

Hlíva ústřičná

Vzhledem k imunostimulační účinky glukanu (látka přírodního původu Imunoglukan se řadí mezi ně), se stal součástí různých podpůrných potravinových preparátů a přípravků s léčivými účinky. Nedostatečná funkce imunitního systému se může projevovat několika způsoby, např. celkovým pocitem únavy, virovými a plísňovými onemocněními, bolestmi kloubů, zhoršeným hojením ran, snížením počtem bílých krvinek a zvýšenou vnímavostí k nádorovým onemocněním.

S prevencí můžete přitom začít už dnes, díky jedné kapsle či lžičce sirupu získáte ochranu na celý den.

Imunoglukan ve formě kapslí či sirupu

Pokud chcete posílit svůj imunitní systém dlouhodobě, vyzkoušejte Imunoglukan P4H tobolky, případně sáhněte po jeho tekuté formě. K dispozici je i speciální krém či pleťové mléko. V každém jednom případě jde o doplňky pro posílení imunity. Koupit si je můžete v různých velikostech. Z hlediska užívání a dávkování jsou nejvhodnější tablety. Děti spíše ocení sirup.

Jak funguje?

Imunoglukan je vysoce purifikovaná látka získávaná izolací z Pleurotus ostreatus (hlívy ústřičné), jde o komplex biologicky aktivních polysacharidů. Tato látka se po užití v nezměněné podobě dostane až do tenkého střeva, kde se naváže na imunitní buňky, čímž dochází k jejich aktivaci a odstraňování škodlivých látek. Aktivní látky se postupně uvolňují av celém organismu dochází k spuštění obranných mechanismů.

Imunoglukan tedy aktivuje imunitní systém a slouží jako prevence:

  • zvyšuje obranyschopnost organismu vůči virovým, bakteriálním a infekčním onemocněním,
  • příznivě působí při stresu, velké psychické a fyzické zátěži,
  • má podpůrný účinek při léčbě zánětů, infekcí, virových onemocnění, onemocnění v důsledku oslabeného imunitního systému, pomáhá při chemoterapii, ozařování a celkové únavě organismu,
  • zlepšuje cholesterol a krevní tlak,
  • podporuje lepší trávení a pomáhá s detoxikací střev,
  • příznivě ovlivňuje i některé kožní choroby (např .: infekční mononukleóza, herpesy, afty, sezónní alergická onemocnění projevující se na pokožce, varicella).

Užívání imunoglukanu a nežádoucí účinky

Imunoglukan můžete užívat krátkodobě i dlouhodobě. Pokud máte akutní problémy, bude vhodnější intenzivnější dávkování a krátkodobé užívání, pokud chcete posílit svůj imunitní systém dlouhodobě, měli byste ho brát 2 až 3 měsíce jednou, dvakrát za rok.

Problémy s imunitou

Užívání imunoglukanu nemá žádné, resp. jen minimální nežádoucí účinky. U některých lidí se mohou vyskytnout střevní problémy, ty však mohou souviset se špatným stavem jejich trávicího traktu. Imunoglukan ovlivňuje detoxikaci střev, čímž zlepšuje jejich peristaltiku. Vhodný není pro lidi po transplantaci užívající imunosupresiva. Je třeba si dát pozor, abyste ho neužívali společně s přípravky, které imunitu potlačují.

Další varianty

V případě, že jste neměli čas myslet na prevenci a nemoc vás doběhla, sáhněte po přípravku Imunoglukan P4H Acute!, který obsahuje imunoglukan ve zvýšené dávce (300 mg), má také vyšší obsah vitamínu C, obsahuje také zinek. Přípravek přispívá ke snížení vyčerpání a únavy, je vhodný pro intenzivní podporu imunitu v rizikovém období. Užívá se pouze krátkodobě - po dobu 5 dní.

Imunoglukan P4H SynBIO obsahuje kromě imunoglukanu a vitamínu C také bakteriální kultury a fruktooligosacharidy, které přispívají k ochraně buněk před oxidativním stresem. Vhodný je pro lidi, jejichž kromě oslabené imunity trápí i trávicí potíže, např. kvůli užívání antibiotik.

Pokožka, která chrání organismus od vnějších vlivů a škodlivin, si také zaslouží pozornost. Na její regeneraci, ochranu a její udržování dobrého stavu máte k dispozici Imunoglukan P4H krém a tělové mléko Imunoglukan P4H lotion. Krém slouží k péči o pokožku po popálení či poranění. Tělové mléko zlepšuje přirozené vlastnosti kůže (její bariérovou funkci, vláčnost a elasticitu). Oba jsou díky svým regeneračním a hydratačním účinkem vhodné na péči o suchou a atopickou pokožku. Hodí se pro všechny typy pokožky, jsou snadno roztíratelné a vhodné pro denní používání.

Účinnou složkou obou kosmetických přípravků je přírodní Imunoglukan. V tělovém mléce se kromě toho nachází směs přírodních rostlinných olejů, bambucké máslo, pantenol a vitamin E.

Vybíráme z katalogu

Zakupte si je pohodlně

Imunoglukan P4H sežene v klasické kamenné lékárně, ale také přes internet. Nákup online vám ušetří čas, produkt získáte za příznivou cenu a bude vám dodán přímo domů.

Nakupovat byste měli přípravky s imunoglukanem od ověřených výrobců, jakou je např. společnost Pleuran, která má s výrobou takovýchto produktů více než 20-leté zkušenosti.

Zobrazit produkty v kategorií:Publikováno dne: 22.04.2019
Hodnocení článku:
(86.6%)

Autor článku

Janka Kršiaková

Vše, co mě bytostně charakterizuje a vystihuje, se odráží i v mém psaní. Jako vystudovaná Esteticky jsem přesvědčena o tom, že i neuměle text musí...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Sanytol dezinfekční gel na ruce – složení, účinnostSanytol dezinfekční gel na ruce – složení, účinnost

Dezinfekční gel na ruce je výbornou pomůckou, jak se zbavit virů a bakterií po návštěvě WC či po chytání se klik na veřejných místech. Vyzkoušeli jsme Sanytol gel na dezinfekci rukou.

Jak si správně mýt ruce? Bez mýdla to nepůjdeJak si správně mýt ruce? Bez mýdla to nepůjde

Několik průzkumů ukázalo, že mytí rukou pro některé není až takovou samozřejmostí. Podívejte se, jak můžete pomocí obyčejného mýdla a vody snížit riziko infekční či virové nákazy až o...

Nejlepší Dezinfekční gel na ruce. Recenze chválí antibakteriální Dettol a SanytolNejlepší Dezinfekční gel na ruce. Recenze chválí antibakteriální Dettol a Sanytol

Antibakteriální gely jsou gely na bázi alkoholu, který poskytuje účinnou dezinfekci před mikroby nacházejícími se na pokožce rukou. Jaké účinné jsou a je vůbec vhodné je používat? Pojďme...