Colostrum Advance na imunitu, vlasy, ekzémy i alergie – recenze

Colostrum nebo mlezivo je tekutina mléčné žlázy, která se vylučuje jen pár dní po porodu. Mají ji všichni savci, a tedy i člověk. Je to přírodní látka poskytující kombinaci životně důležitých složek jako imunoglobiny, růstové faktory, vitamíny, minerály a proteiny. Tyto látky pomáhají našemu tělu v boji proti různým parazitům a bakteriím bezprostředně po narození.

Colostrum Advance recenze, hodnocení, zkušenosti

Tvoří se v těle ženy (nebo samice) těsně před porodem a 72 hodin po porodu. Když se dítě (nebo mládě) narodí, tak již není chráněno matčinou placentou, ale má vlastní imunitu. Ta je však ještě slaboučká. Mlezivo slouží právě k tomu, aby si přivyklo na okolí plné bakterií. Je to jakési přírodní "očkování" dítěte matkou.

Navštivte ✅ oficiální e-shop, ve kterém koupíte Advance Colostrum za nejvýhodnější cenu! Při nákupu 2 balení automaticky získáte i dopravu zdarma!

Kravské colostrum

Nejpodobnější lidskému colostru je kravské (bovinní). Mnoho studií poukazuje na to, že kravské colostrum obsahuje až 30- až 40-krát více růstových faktorů než to lidské. Lidé produkují mleziva velmi málo, ale kráva ho vyprodukuje až devět galonů během prvních 36 hodin po narození telátka.

Colostrum je nutné nejen pro novorozence, ale je to také účinný výživový doplněk pro dospělé. Pokud vás trápí chřipka, opary, alergie nebo srdečně cévní onemocnění, tak je tento přípravek určen právě pro vás. Jedna z nejznámějších studií o colostru tvrdí, že potravinové doplňky z kravského mléka brání chřipce účinnější než vakcína proti chřipce. Kravské colostrum obsahuje 85% všech imunoglobulinů. Jeho složení ovlivňuje řada faktorů jako zdravotní stav krávy, způsob chovu a krmení, jakož i způsob a technologie zpracování.

Colostrum Advance užívání a dávkování

Věděli jste, že ájurvédskí lékaři znali účinky colostra už před 2 000 lety? A že Skandinávci slavili narození dítěte přípravou pudinku z colostra?

Složení

Colostrum obsahuje látky potřebné k imunitě a obranyschopnosti organismu. Které jsou to konkrétně?

 • Imunoglubíny – jsou látky, které si umí tělo v ideálním stavu vyprodukovat i samo a využívá jejich proti cizorodým látkám v těle. Zajišťují organismu imunitu. Imunoglobuliny typu G jsou protilátky zastoupeny v kolostru v nejvyšší míře.
 • Růstové faktory – povzbuzují tělo k vlastnímu vytváření imunoglobulinu. Pozitivně ovlivňují buněčnou výměnu.
 • Laktoferin – je bílkovina, která patří mezi nejsilnější imunostimulátory. Zabraňuje rozmnožování bakterií. Váže na sebe železo a nachází se na povrchu sliznic a v krevní tekutině. Je zdrojem ochrany před závažnými onemocněními organismu.
 • Cytokin – v kolostru je obsažených několik skupin. Mezi nejdůležitější z nich patří interleukin. Slouží ke koordinaci funkcí imunitních buněk.
 • Minerální látky, stopové prvky a vitamíny – obsahuje vitamíny A, komplex vitamínů skupiny B, C a D3. Obsahuje i koenzym Q.

Colostrum obsahuje 26 různých aminokyselin. Polypeptidy podporují nedostatečně fungující imunitní systém. Z enzymů je to telomeráza, známý jako enzym nesmrtelnosti. Nezaručí sice nesmrtelnost, ale při spolupůsobení růstových faktorů by mohlo být docíleno pomalejší stárnutí. Kasein obsažený v kolostru je účinný při ochraně zubní skloviny a zabraňuje demineralizaci zubů.

Colostrum Advance – složení

Složení Colostra Advance je 100% bovinní kolostrum (440 mg IgG 40/1 tobolka) a želatina tvořící obal tobolky.

Účinky colostra

Colostrum je účinné nejen pro novorozence, ale i pro dospělé lidi. Jaké jsou tedy účinky na lidský organismus?

 • Zvyšuje přirozenou obranyschopnost organismu,
 • účinné jako prevence proti chřipce,
 • nápomocné při redukční dietě,
 • zlepšení fyzické kondice,
 • účinné v boji proti alergiím a herpesu,
 • užívá se při kardiovaskulárních nebo krevních onemocněních,
 • pomáhá při zánětlivých onemocněních šlach a kloubů,
 • pomáhá při onkologických a nádorových onemocněních,
 • snižuje únavu a deprese,
 • účinné při cukrovce,
 • zpomaluje stárnutí,
 • regeneruje svaly a nervy.

Vedlejší účinky a upozornění

Užívání colostra během těhotenství a kojení není zcela jednoznačné. V tomto případě se určitě poraďte s lékařem. Dětem se doporučuje colostrum až od tří let. Pokud trpíte srážlivostí krve, poraďte se s lékařem. Pokud jste intolerantní/alergičtí na mléko nebo laktózu, tak se také nemusíte obávat, protože ve většině případů je colostrum odtučněné a zbavené kaseinu. Záleží to od toho, jakým procesem výroby je výrobek zpracován.

Colostrum Advance výborná cena a top kvalita

Vedlejší účinky nebyly zjištěny – jako ve mnoho jiných případech, tak i v tomto se mohou objevit drobné nevolnosti, ale ty po pár dnech zmizí. Největší obavy z užívání spočívají v BSE a trávicích problémech. Z vědeckých výzkumů je potvrzeno, že BSE se mlékem nepřenáší a tím pádem je tato obava vyvrácena. Vzhledem k čistě přírodnímu výživovému doplňku nehrozí ani trávicí problémy.

Dávkování colostra

Colostrum Advance se dávkuje následovně: Dospělý 1-2 tobolky 1- až 2-krát denně. Dětem se doporučuje užívání od tří let, a to 1 kapsle 1- až 2-krát denně. Denní dávkování se nesmí překročit. Colostrum začíná působit již v ústní dutině, ve které byste ho měli nechat "poválet" cca 10 sekund a pak spolknout.

Jaká je cena a na co si dát při koupi pozor?

Balení obsahuje 90 kapslí a při koupi dvou balení najednou je cena 679 Kč a doprava zdarma. Colostrum Advance je jeden z mála produktů, který se prodává po 90 ks, standardně se prodávají balení po 60 tabletách. Co se týče poměru počtu tablet a ceny, tak recenzované colostrum vychází jako jedno z těch levnějších. Za 90 ks balení zaplatíte v průměru od 290 do 420 Kč.

Colostrum Advance cena

Při koupi colostra si dejte určitě pozor na způsob zpracování a na to, zda neobsahuje žádné jiné přídatné látky, které účinek snižují. O doplňku si přečtěte všechny dostupné informace a zjistěte, odkud colostrum pochází a jak se zpracovává.

Colostrum Advance je bez přídatných látek, pochází z farmy v ČR, podléhá mikrobiologické analýze a je testováno na těžké kovy. Zaručuje špičkovou kvalitu zpracování. Na trhu se najdou samozřejmě i levnější výrobky jako Colostrum Advance, ale přihlédněte také na zemi původu. Pokud je země rozvojová nebo colostrum dováží z daleké země, tak výsledky nemusí být stejné jako při čerstvém kolostru, které je o pár korun dražší.

Zkušenosti s colostrem

Zkušenosti s colostrem jsou dobré. V diskusích lidé uvádějí dobré zkušenosti při autoimunitních onemocněních jako i o pozitivních účincích na imunitu. Mnoho diskusí polemizuje o tom, které colostrum je lepší. Kravské nebo kozí?

Většina diskutujících se však připojí k tomu kravskému, jelikož o kozím je popsáno méně. Recenzovaný produkt Colostrum Advance je označován jako výborný na imunitu pro děti. Na trhu však najdeme colostrum, které je určeno speciálně pro děti (Colostrum junior). Colostrum pro děti se prodává ve formě prášku s příchutí a slouží jako příměs do jogurtů, mléka a podobně. Obsahuje však také laktózu a kasein. Colostrum se prodává v kapalné nebo kapslové formě. Dá se sehnat na eshopech nebo i v kamenných lékárnách.

Z recenzí produktu:

Zkušenosti s Colostrem Advance

Alternativy Colostrum Advance

Colostrum Advance uživatelská recenze

Zobrazit produkty v kategorií:Publikováno dne: 04.11.2019
Hodnocení článku:
(91.6%)

Autor článku

Kaja Mihalovičová

V oblasti PR a reklamy působím už deset let. Začínala jsem ve vlastním grafickém studiu, kde jsem měla na starosti marketing, textování webů a...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Sanytol dezinfekční gel na ruce – složení, účinnostSanytol dezinfekční gel na ruce – složení, účinnost

Dezinfekční gel na ruce je výbornou pomůckou, jak se zbavit virů a bakterií po návštěvě WC či po chytání se klik na veřejných místech. Vyzkoušeli jsme Sanytol gel na dezinfekci rukou.

Jak si správně mýt ruce? Bez mýdla to nepůjdeJak si správně mýt ruce? Bez mýdla to nepůjde

Několik průzkumů ukázalo, že mytí rukou pro některé není až takovou samozřejmostí. Podívejte se, jak můžete pomocí obyčejného mýdla a vody snížit riziko infekční či virové nákazy až o...

Nejlepší Dezinfekční gel na ruce. Recenze chválí antibakteriální Dettol a SanytolNejlepší Dezinfekční gel na ruce. Recenze chválí antibakteriální Dettol a Sanytol

Antibakteriální gely jsou gely na bázi alkoholu, který poskytuje účinnou dezinfekci před mikroby nacházejícími se na pokožce rukou. Jaké účinné jsou a je vůbec vhodné je používat? Pojďme...