Složení, užívání, účinky

Jírovec maďal je poměrně mladou léčivkou. Na našem území se objevila až koncem 17. století. Účinnými složkami kaštanu jsou aescin, aesculin, flavonoidní glykosidy a třísla. Užívanými částmi jsou květ, plod, semena a mladá kůra. Aescin má zesilující účinek na žilní stěny a zvyšuje jejich pružnost. Pro tyto své vlastnosti se používá zejména jako podpůrný prostředek při léčbě křečových žil a hemoroidů, při žilní a vlásečnicové nedostatečnosti. Aescin působí také protizánětlivě, a proto je využíván k potírání bolestivých kloubů a svalů. Snižuje otoky.

Více informací ...

Recenze a zkušenosti

Chcete vědět, co si o TOPVET Kaštanový gel 250ml myslí ostatní, jaké mají s produktem zkušenosti a jaké jsou na tento produkt ✅ recenze? Chcete vědět, zda je cena 91,00 € ta nejnižší nebo můžete produkt sehnat jinde levněji? Ověřte si to na srovnávači cen » Heureka TOPVET Kaštanový gel 250ml

Seznam článků


Přidat komentář

Znáte tento produkt nebo máte otázky? Jste s TOPVET Kaštanový gel 250ml spokojený? Zapojte se do diskuse a přidejte komentář. Vaše hodnocení a zkušenosti pomohou při rozhodování.

Alternativy