Vlasové aktivátory na růst vlasů. Capillan, Biohar nebo Reghaar?

Každý z nás touží po krásných a zdravých vlasech. O to větší šok přichází v momentě, kdy si uvědomíme, že vlasů na polštáři či na podlaze v koupelně je stále více a více. Vypadávání vlasů trápí muže i ženy v různém věku.

Vlasové aktivátory Capillan, Biohar a Reghaar

Důvodů nalezneme hned několik – od dočasného nedostatku vitamínů, přes hormonální změny, dědičnou predispozici až po komplexnější zdravotní problém. Růst vlasů se naštěstí dá podpořit používáním speciální vlasové kosmetiky. Na trhu najdeme hned několik řešení. Kromě šamponů, balzámů či bylinných vodiček na vlasy lze sáhnout i po vlasovém aktivátoru.

Na trhu je najdeme několik značek, nejčastěji se však diskutuje o trojici vlasových aktivátorů Capillan, Biohar a Reghaar. Který z nich je nejlepší? Jaké je jejich složení a kde se dají sehnat? Vše podstatné o Vlasový aktivátor se dozvíte v našem článku!

Co je to vlasový aktivátor?

Jde o preparát, který zabraňuje nadměrnému vypadávání vlasů a zároveň stimuluje růst nových vlasů. Aktivátor obsahuje látky, které zabraňují smršťování vlasových folikulů. Jeho hlavním úkolem je prodloužení růstové fáze vlasů – tzv. anagénu. Zmenšující se folikuly totiž produkují slabší vlasy s menším kořínkům a nedostatečně intenzivním pigmentem. Obnova vlasových kořínků je klíčovým úkolem v boji proti vypadávání vlasů.

Normální růst vlasů má vždy 3 fáze:

  • Růstová fáze (anagen) – samotný viditelný růst nových vlasů, během kterého dochází k rapidnímu množení růstových buněk v kořínků vlasů. V této fázi dochází k zarůstání vlasových folikulů do hlubší vrstvy kůže, důsledkem čehož jsou folikuly lepší "ukotvené" i vyživovené. Tato fáze trvá 2 až 8 let.
  • Přechodná fáze (katagén) – trvá 2 až 4 týdny. Během ní dochází k zastavení růstu vlasu, postupnému smršťování vlasového folikulu a oddělení vlasového kořínku od přívodu krve. Vlas je zároveň vytlačován z hlubší části kůže na její povrch, připravuje se na své vypadnutí.
  • Odpočinková regenerační fáze (telogen) – 2 až 4 měsíční fáze, během níž dochází k obnovení vlasového kořínku. Samotný vlas se během telogénu uvolní z folikulu a vypadne. Předpokládá se, že v této fázi je vždy 1/10 celkového množství vlasů. Je tedy přirozené, že každý den přijdeme o 70 až 100 vlasů.

Růstový cyklus vlasu - jak rostou vlasy?

Pro koho je vhodný?

Velkou výhodou těchto výrobků je i to, že jsou univerzální. Jsou vhodné pro obě pohlaví. Při výběru proto nemusíte hledat speciální vlasový aktivátor pro ženy nebo muže, vyberte si prostě takový, jehož složení se vám zamlouvá nejvíce.

Nejlepší vlasový aktivátor

V eshopech a online lékárnách se dá koupit hned několik výborných produktů, které jsou léty osvědčené. Aktivátory na vlasy mají rozdílné složení, obsahují směs vitamínů, extraktů z léčivých rostlin a dalších aktivních látek, které nastartují proces obnovy vlasů na hlavě. Jednoznačná odpověď na otázku "který vlasový aktivátor je ten nejlepší?" Bohužel neexistuje.

Některým z nás lépe sedne Biohar s obsahem přírodního hyaluronanu a kolagenu, jinému Capillan s panthenolem a extraktem z heřmánku, vilínu a myrhy a dalšímu aktivátor Reghaar s výtažky z kopřivy a lopuchu. Cena vlasových aktivátorů je však natolik nízká, že si můžeme dopřát ten luxus vyzkoušet všechny a zjistit, který nám vyhovuje nejvíce.

Účinky aktivátorů na vlasy

Vlasové aktivátory na růst vlasů jsou komplexní přípravky, které podporují celkové zdraví vlasů. Pokožku hlavy, vlasové folikuly, kořínky, ale i samotné vlasy totiž:

  • vyživují,
  • posilují,
  • hydratují,
  • regenerují.

Recenze a zkušenosti pomohou při výběru

Na našem webu se věnujeme tématice vypadávání vlasů už delší dobu. Připravili jsme pro vás rozsáhlé recenze o nejprodávanějších Vlasový aktivátor, ve kterých najdete všechny potřebné informace o složení, účincích, používání a ceně vlasových aktivátorů. V našich článcích najdete i zkušenosti množství lidí, kteří aktivátory růstu vlasů vyzkoušeli a podělili se o svou osobní zkušenost. Věříme, že vám pomohou při výběru. Neváhejte a přečtěte si: Recenze a zkušenosti pomohou při výběru


Autor článku

Lucia Kunkelová

Už od malička se zajímám o účinky různých bylinek a přírodních preparátů na náš organismus. Místo klasické léčby vždy nejdříve sáhnu po té...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší šampon proti lupům z lékárny? Poradí test a recenzeNejlepší šampon proti lupům z lékárny? Poradí test a recenze

V našem článku se zaměříme se na šampony z lékárny, které pomáhají řešit problém s lupy, a pozornost budeme věnovat i domácím receptem. Čtěte a dozvíte se více.

Reparex – recenze a zkušenosti s přípravkem proti šedivění z lékárnyReparex – recenze a zkušenosti s přípravkem proti šedivění z lékárny

Nebarví vlasy zvenku, jako běžné barvy na vlasy, ale naopak zevnitř. To je zásadní rozdíl oproti podobným produktům. V našem článku vám představíme všechny výhody Reparexu!

Alpecin, Reparex nebo Nogrey? Který je nejlepší proti šedivění vlasůAlpecin, Reparex nebo Nogrey? Který je nejlepší proti šedivění vlasů

Jaké jsou příčiny šedivých vlasů? Které faktory je ovlivňují? Dá se jim nějak předejít? Existují přípravky proti šedivění, které zaručí vaši spokojenost? V článku vám je představíme.