Sinupret Akut – recenze. Příbalový leták, složení, zkušenosti

V chladnějším podzimním období jsme náchylnější na různá onemocnění. Potrápit nás dokáže nejen rýma či chřipka, ale i sinusitida a zánět dutin. Ucpaný nos dokáže být pořádně nepříjemným příznakem.

Sinupret Akut – recenze a zkušenosti s užíváním

Dutiny jsou zanesené hustým hlenem, kterého se ne a ne zbavit. Ten může způsobit zánět a bolesti obličeje. Jak si s tímto problémem poradit? Řešením může být přírodní lék Sinupret. Ten je možné dostat v různých variacích jako Sinupret Forte, kapky Sinupret a Sinupret Akut. V této recenzi si řekneme více o posledním variantě.

Co je Sinupret Akut

Sinupret Akut je lék na rostlinné bázi určený k léčbě akutních a nekomplikovaných zánětů nosních dutin. Příčinou zánětu vedlejších nosních dutin jsou viry i bakterie. Sliznice dýchacích cest oteče a člověk má problém zbavit se hlenu a volně dýchat. Sinupret Akut obsahuje přírodní látky, které si s tímto problémem dokážou výborně poradit.

Kombinace hořce, prvosenky, šťovíku, bezu a sporýše dokáží hustý hlen zředit a umožnit tak jeho vykašlávání. Sliznice dýchacích cest zmírní otok a ucpaný nos povolí. Přípravek je určen dospělým osobám – nedoporučuje se užívání dětem a osobám do 18 let. Přípravek se užívá v množství 1 tableta 3x denně. Maximální denní dávka jsou 3 tablety. Léčba trvá 7 – 14 dní. Pokud nedojde ke zlepšení nebo se příznaky zhorší, je třeba svůj zdravotní stav konzultovat s lékařem.

Účinky

 • Pomáhá při léčbě nosních dutin,
 • vhodný při nachlazení a chřipce,
 • ředí a uvolňuje hustý hlen,
 • pomáhá vykašlávat hlen,
 • funguje na čistě přírodní bázi.

Složení

Účinné látky jsou přírodní suchý extrakt z kořene hořce, květů prvosenky, šťovíku, květu bezu, sporýše lékařského.

 • Kořen hořce se používá hlavně při trávicích potížích a jako ochrana a podpora funkce jater, ale hořec také podporuje krvetvorbu a má protizánětlivé účinky. Užívá se i při nachlazení a chřipce, zvýšené teplotě či bolestech hrdla.
 • Prvosenka má protizánětlivé účinky, je bohatá na vitamin C, působí antioxidačně a posiluje imunitní systém. Prvosenka pomáhá zředit hleny a tím usnadňuje vykašlávání. Používá se k léčbě dýchacích onemocnění a má uklidňující účinky.
 • Šťovík je bohatý na vitamíny, minerály a aminokyseliny. Podporuje imunitní systém, organismus zbavuje škodlivých toxinů, je vhodný při léčbě a prevenci nachlazení a chřipky, má regenerační účinky.
 • Baza obsahuje množství vitamínů, zejména vitamín C a vitamíny B. Používá se při nachlazení a chřipce, dýchacích onemocněních, kašli, bronchitidě a zánětu dutin. Pomáhá ředit hlen, usnadňuje vykašlávání a zmírňuje otok sliznice dýchacích cest.
 • Sporýš lékařský se využívá při nachlazení, chřipce a zánětech. Je účinný při bolesti hlavy, migréně, zimnici a má zklidňující účinky. Pomáhá při vykašlávání a regeneruje sliznici dýchacích cest.

Extrakční látka je ethanol 51 %. Další složky jsou sacharóza, mastek, uhličitan vápenatý, mikrokrystalická celulóza, maltodextrin, celulóza prášková, hypromelosa, dextrin, akácie sušená stříkáním, oxid křemičitý koloidní hydrofobní, oxid křemičitý hydrofobní bezvodý, oxid titaničitý, glukóza kapalná, stearan hořečnatý (rostlinný), kyselina stearová, chlorofylový prášek 25 %, hliníkový lak indigokarmínu, karnaubský vosk a riboflavin.

Vedlejší účinky a upozornění

Tak, jak je to u každého léku, i užívání Sinupretu Akut může přinést nežádoucí účinky. K častým vedlejším účinkem patří poruchy zažívacího traktu jako nevolnost, plynatost, průjem, sucho v ústech či bolest žaludku. Méně časté nežádoucí účinky jsou lokální reakce z přecitlivělosti jako vyrážka, zarudnutí pokožky, svědění kůže nebo očí a závratě. Nakonec vzácně vyskytující vedlejší účinky jsou vážné alergické reakce jako otok rtů, jazyka a hrdla a/nebo hrtanu se zúžením dýchacích cest, dušnost a otok obličeje.

Přípravek Sinupret Akut není vhodný pro:

 • osoby mladší než 18 let,
 • osoby alergické na jakoukoliv složku přípravku,
 • osoby, které mají nebo měli žaludeční vřed,
 • těhotné a kojící ženy.

Lidé s gastritidou a s citlivým žaludkem by měly být při užívání přípravku opatrní, užívat jej po jídle a zapít dostatečným množstvím vody.

Cena

Přípravek Sinupret Akut je možné dostat bez lékařského předpisu. Zakoupit jej lze jako v kamenných, tak i v internetových lékárnách. Cena 20 ks balení přípravku se pohybuje od 180 do 260 Kč.

Zkušenosti

Sinupret Akut se mezi uživateli setkává s pozitivním ohlasem. Zkušenosti mnoha uživatelů, kteří se rozhodli ohodnotit účinnost přípravku, jsou kladné, lék při zánětu nosních dutin zabírá, zmenšuje otok sliznic a pomáhá volněji dýchat. Některým pacientům tento volně prodejný lék doporučovali i jejich praktičtí nebo ORL lékaři.

Tak, jako u jiných variacích přípravku Sinupret, si uživatelé pochvalují přírodní složení, znatelný účinek a citelné uvolnění dutin. Jediným problémem, který zmínila uživatelka Sinupretu, je počet tablet v balení, který se neshoduje s dobou užívání. Při 3 tabletách denně po dobu 7 až 14 dní by bylo výhodnější balení 21 nebo 42 tablet.

Závěrečné zhodnocení

Sinupret Akut je skvělou volbou doplňkové léčby při nachlazení a chřipce spojených se zánětem vedlejších nosních dutin. Pozitivem je, že lék je složen z rostlinných extraktů a že existuje několik variací produktů – jestliže někomu nevyhovují tablety, může sáhnout po kapkách. Tablety jsou však nevelké a dobře se polykají. Přípravek Sinupret má množství kladných recenzí od uživatelů a v jeho prospěch svědčí i to, že lék často doporučují i ​​samotní lékaři.

Variace produktuPublikováno dne: 16.05.2020
Hodnocení článku:
(86.6%)

Autor článku

Redakce

Přinášíme vám množství zajímavostí z oblasti zdraví a zdravého životního stylu. Představíme si běžné onemocnění, možnosti jejich léčby, jakož i...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

GlobiFer Forte recenze, cena, zkušenosti. Má negativní účinky?GlobiFer Forte recenze, cena, zkušenosti. Má negativní účinky?

Pociťujete únavu a trpíte častým bušením srdce? Doplňte si železo prostřednictvím GlobiFer Forte - výživovým doplňkem, který se stará o správnou hladinu železa.

Calgel – recenze, zkušenosti. Který gel pro prořezávání zoubků je nejlepšíCalgel – recenze, zkušenosti. Který gel pro prořezávání zoubků je nejlepší

Prořezávání prvních zoubků je fáze, kterou si musí projít každé miminko. A některé mrňousky dokáže pořádně potrápit. Jedním způsobem, jak tuto fázi dítěti usnadnit, je použitím zubního...

Magnerot také v těhotenství – recenze, zkušenosti, dávkování. Nejlepší před spanímMagnerot také v těhotenství – recenze, zkušenosti, dávkování. Nejlepší před spaním

V případě, že vás trápí časté svalové křeče, bolesti svalů, migréna či zvýšený krevní tlak, můžete mít nedostatek hořčíku. Doplnit vám jej pomůže například. doplněk stravy Magnerot....