Magnerot také v těhotenství – recenze, zkušenosti, dávkování. Nejlepší před spaním

Možná vás překvapí, za kolik zdravotních potíží bez zjevných příčin může být zodpovědný nedostatek vitamínů či minerálních látek v těle. V případě, že vás trápí časté svalové křeče, bolesti svalů, migréna či zvýšený krevní tlak, můžete mít nedostatek hořčíku. Doplnit vám jej pomůže například. doplněk stravy Magnerot.

Magnerot magnéziové tablety recenze

Podívali jsme se, s čím vám pomůže, pro koho je vhodný, jak se dávkuje a jaké má Magnerot hodnocení v uživatelských recenzích.

Magnerot v balení po 50 a 100 tabletách si můžete zakoupit v online lékárně Dr. Max.

Při nedostatku hořčíku nejen svalové křeče

Nejčastějším projevem nedostatku hořčíku (nazývaného také magnesium) jsou již zmiňované svalové křeče (nejčastěji se projevují v lýtkách) a bolesti svalů. Hořčík má totiž vliv na velké množství enzymatických reakcí v těle a také na funkci nervové soustavy.

Kromě toho má vliv i na kontrakce srdečního svalu, při jeho nedostatku také můžete pociťovat bušení srdce nebo jeho nepravidelný tlukot.

Hořčík syntetizuje bílkoviny a nukleové kyseliny a aktivuje mnoho enzymů, které se podílejí na metabolismu sacharidů a aminokyselin. Také ovlivňuje vstřebávání dalších minerálů v těle – především fosforu, vápníku, sodíku a draslíku.

Nepatříte do ohrožené skupiny?

To, že budete trpět nedostatkem hořčíku při konzumaci vyvážené stravy, je sice málo pravděpodobné, ale hladina hořčíku v těle může být narušena při některých onemocněních a stavech. Jde především o průjem, zvracení, onemocnění trávicí soustavy (syndrom dráždivého tračníku, ulcerózní kolitida), zánět slinivky břišní, hyperthyroidismus či onemocnění ledvin.

Magnerot tablety - doplňování magnézia

Hladina hořčíku klesá i při užívání diuretik (léky na odvodnění), steroidů, statinů, chemoterapeutik i některých antibiotik.

Také může způsobit její pokles nadměrné pocení (časté u sportovců), silná menstruace, nadměrný stres a intenzivní fyzická aktivita.

Vylučování hořčíku z těla podporuje také konzumace alkoholu, bílého pečiva, sladkostí a nadměrná konzumace mléka obohaceného vitamínem D.

Hořčík můžete získat přirozeným způsobem z potravy, ale také jej doplníte konzumací některých minerálních vod (některé obsahují hořčík pouze v zanedbatelném množství).

V případě, že nepřijímáte dostatek hořčíku ve stravě, můžete jej doplnit doplňky stravy.

Složení a účinky Magnerotu

Magnerot je produkt, jehož hlavní účinnou látkou je dihydrát magnesiumorotátu. Na rozdíl od dalších přípravků, které obsahují hořčík v jiné formě, má dihydrát magnesiumorotátu vynikající vstřebatelnost a lidské tělo tedy z jedné tablety vytěží hořčíku co nejvíce. Kromě této účinné látky obsahuje Magnerot už jen pomocné látky. Magnerot není lék na předpis.

Výrobce doporučuje přípravek užívat při poruchách svalové a srdeční činnosti způsobené nedostatkem hořčíku (křeče, tetanie, angína pectoris), při nedostatku hořčíku v důsledku nevyvážené stravy (např. dieta), při užívání antikoncepčních nebo močopudných léků či projímadel.

Také je doporučován při alkoholismu, během kojení či v období intenzivního stresu, při poruchách srdečního rytmu způsobených především předávkováním digitalisovými glykosidy či při ateroskleróze. Doporučován je i v těhotenství při riziku preeklampsie a předčasného porodu.

Vedlejší účinky, upozornění a dávkování

Magnerot je určen pro muže i ženy s uvedenými zdravotními obtížemi. Je vhodný i pro těhotné a kojící ženy, avšak po poradě s lékařem nebo lékárníkem. Užívání přípravku Magnerot dětmi či dospívajícími nebylo výrobcem testováno.

Magnerot neovlivňuje schopnost řídit nebo obsluhovat stroje, může však ovlivnit účinek dalších léků. Pokud tedy dlouhodobě nějaké léky užíváte, poraďte se o užívání Magnerotu s lékařem či lékárníkem.

Magnerot má opačný účinek na srdeční sval než vápník – zeslabuje sílu kontrakcí srdečního svalu i svalové napětí. Magnerot zesiluje ochrňující účinek látek typu kuře na svaly. Také zesiluje účinek antibiotik – konkrétně kanamycinu, streptomycinu, vankomycinu či bacitracinu a naopak oslabuje účinek tetracyklinu. Magnerot zesiluje tlumivé účinky léků na spaní a léků na ultmění centrálního nervového systému.

Při současném užívání Magnerotu a doplňků s obsahem železa dodržte mezi nimi odstup 2 – 3 h. V opačném případě může být narušeno vstřebávání železa (to platí i pro přípravky s fluoridem sodným). Více informací o interakcích s jinými léky vám prozradí příbalový leták přípravku Magnerot.

Magneziové tablety Magnerot

Doporučené dávkování přípravku Magnerot je 2 tablety 3-krát denně v prvním týdnu léčby, následně dávkování upravte na 1-2 tablety 1-2krát denně. Hořčík se nejlépe vstřebává s jídlem, ale Magnerot nemusíte užívat během jídla. Vždy jej však zapijte dostatečným množstvím tekutiny.

Výrobce doporučuje užívat Magnerot alespoň 6 týdnů, přičemž ani při dlouhodobém užívání vám nehrozí žádné komplikace.

Dostupnost, typy balení a cena Magnerot

Magnerot koupíte v internetové lékárně nebo e-shopu s výživovými doplňky.

K dispozici bývají 2 druhy balení - 50-tabletové balení za cca 250 Kč a 100-tabletové balení za cca 350 Kč. Právě největší balení se vyplatí nejvíc, protože jedna tableta vás při něm vyjde pouze na 3,50 Kč (oproti 5 kč při menších baleních).

Největší 100-tabletové balení vám při doporučeném dávkování vystačí i na dva měsíce.

Alternativy k léku Magnerot

Jako alternativní doplňky s obsahem hořčíku můžete nalézt např. Jamieson Hořčík 250 mg od známého výrobce výživových doplňků. Častěji však výrobci kombinují hořčík s vitamínem B6 pro lepší účinek na nervovou soustavu – například. doplněk Magne B6, Magne B6 Forte či Magne B6 Balance.

Častá je i kombinace hořčíku s vitamínem D pro správnou činnost svalů – doplněk MedPharma Hořčík 300 mg + Vitamin D.

Pokud trpíte pouze svalovými křečemi a problémy s nervovou soustavou, alternativou by pro vás mohl být přípravek Milgamma N, určený ke zlepšení činnosti nervové soustavy, prevenci před svalovými křečemi a neuropatiemi. Ten však neobsahuje hořčík, pouze vitamíny skupiny B.

Zkušenosti uživatelů, otázky a odpovědi

Uživatelé si účinky přípravku Magnerot v recenzích chválí a většina s ním má pozitivní zkušenosti. Mnoha pomohl zbavit se nepříjemných a nevysvětlitelných křečí v lýtkách. Mnozí uživatelé udávají i zlepšení spánku, jejich spánek je hlubší a klidnější (Magnerot nemusíte užívat těsně před spaním). Také si chválí, že Magnerot neovlivňuje negativní játra ani ledviny, takže jej mohou užívat dlouhodobě.

Pozitivní zkušenosti s přípravkem Magnerot mají i ženy v těhotenství, kterým jej doporučil lékař.

Mnozí uživatelé si však stěžují, že Magnerot pilulky jsou příliš velké a někdy je mají problém spolknout. Také někteří udávají horší dostupnost některých variant balení.

Recenze a zkušenosti s přípravkem Magnerot heureka.sk

  • Moje dítě se často budí na křeče, můžu mu podávat Magnerot?
  • Vhodnost léku pro děti či dospívající nebyla výrobcem stanovena, doporučujeme vám tedy poradit se s pediatrem.
  • Ovlivňuje Magnerot vstřebávání minerálů nebo jiných léků?
  • Magnerot může zabránit nadměrnému ukládání vápníku v orgánech, ale také narušit vstřebávání železa či výrazně ovlivnit účinek jiných léků (viz odstavec „Vedlejší účinky, upozornění a dávkování“). Pokud dlouhodobě užíváte nějaké léky, určitě se o užívání přípravku Magnerot nejprve poraďte s lékařem či lékárníkem.

Závěrečné zhodnocení

Přípravek Magnerot je účinným způsobem, jak doplnit organismu hořčík. Jeho výhodou je zejména účinně vstřebatelná forma hořčíku, jakou v jiných podobných doplňcích nenajdete. Pokud máte problémy se svaly či nervovou soustavou, můžete zkusit alternativní přípravky s obsahem vitamínu B6. Mnoha lidem však přípravky s vitamíny skupiny B zvyšují chuť k jídlu, což se vám s přípravkem Magnerot nestane.

Zobrazit produkty v kategorií:Publikováno dne: 16.03.2024
Hodnocení článku:
(92.8%)

Autor článku

Michal Toma

Jsem technik tělem i duší. Odmalička mě bavilo rozebírat a skládat různé přístroje a zjišťovat, jak fungují. Podobně dokážu rozebrat na součástky i...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Calgel – recenze, zkušenosti. Který gel pro prořezávání zoubků je nejlepšíCalgel – recenze, zkušenosti. Který gel pro prořezávání zoubků je nejlepší

Prořezávání prvních zoubků je fáze, kterou si musí projít každé miminko. A některé mrňousky dokáže pořádně potrápit. Jedním způsobem, jak tuto fázi dítěti usnadnit, je použitím zubního...

Nejlepší protizánětlivé potraviny? Přírodní látky znovu v kurzuNejlepší protizánětlivé potraviny? Přírodní látky znovu v kurzu

Víte, co je zánět, co ho způsobuje a jaké jsou jeho projevy? Jak mu předejít a jak ho léčit? Jednou z možností je konzumace tzv. protizánětlivých potravin. My vám je v článku představíme.

Zerex Vitality Complex – recenze na vitamíny a minerály pro mužeZerex Vitality Complex – recenze na vitamíny a minerály pro muže