O přírodní kosmetice přímo ze Slovenska s týmem Soaphoria

Soaphoria je přírodní kosmetika přímo ze Slovenska. Díky ruční výrobě a prvotřídním surovinám si zachovává svou kvalitu, pleť vyživuje a chrání. Základem této kosmetiky jsou přírodní oleje (zpravidla lisované za studena). Neobsahuje ropné deriváty, barviva, konzervanty či umělé parfémy.

Přírodní kosmetika z meduňky

O výrobě přírodní kosmetiky, původu surovin a produktech jsme si povídali se Zuzanou Jurišicovou ze Soaphoaria týmu.

"Slovenská přírodní a organická kosmetika, která myslí jinak." V čem jste jiní? Proč by si měl zákazník vybrat právě vaše produkty?

Naší snahou je v první řadě nabídnout zákazníkům kvalitní produkty přírodní a organické kosmetiky a také dokázat, že přírodní kosmetika není luxus pro vyšší třídu, ale naopak měla by být dostupná pro každého, kdo se zajímá o své zdraví či životní prostředí, bez ohledu na příjmové skupiny. Také se snažíme edukovat veřejnost o vlivech různých chemických přídatných látek, které se v kosmetickém průmyslu používají a šířit povědomí o jejich přírodních alternativách.

Přírodní kosmetika Soaphoria

Kromě toho jsou pro nás velmi důležité hodnoty, na nichž zakládáme celou filozofii našeho působení. Produkty vyrábíme ručně a používáme výhradně kvalitní suroviny s ověřeným původem od certifikovaných dodavatelů a ekologických ekonomik, které nejsou testovány na zvířatech. Stejně ani hotové produkty netestujeme na zvířatech a balíme jejich výhradně do certifikovaných a recyklovatelných obalů. I těmito kroky se snažíme chránit životní prostředí a minimalizovat tvorbu odpadu.

Kdo vše je součástí Soaphoria týmu? Jaké jsou úlohy jednotlivých lidí?

Tým Soaphoria tvoří mladí kreativní lidé, jejichž vášní je příroda a vyhledávání nových alternativ s využitím její darů. Odborné znalosti vedoucích výroby jsou základem jedinečných receptur, pracovité ruce výrobního týmu zas stojí za kvalitou hotových produktů. Bez ohledu na individuální zařazení však pracujeme všichni se stejným cílem - inspirovat dalších k zamyšlení nad tím, co můžeme udělat pro své zdraví, jakož i zdraví naší planety.

Filozofie Soaphoria týmu

Vaše produkty jsou 100-procentně přírodní a balené ekologicky. Snažíte se takovýmto způsobem chránit životní prostředí?

Při našem působení se samozřejmě snažíme o co nejvyšší redukci množství produkovaného odpadu a eliminaci dopadu našich činností na životní prostředí. Dokonce i při samotné tisku etiket používáme biologicky snadno odbouratelné materiály, ať už mluvíme o materiálu etiket (papír) nebo samotném tiskařském barvivu.

Při balení objednávek je naším výplňovým materiálem papír a nikoli syntetická bublinková fólie či jiné materiály, které díky současné popularitě internetových obchodů a množství odeslaných balíků dennodenně kontaminují přírodu. Využíváme papírový materiál a krabice poskytnuté jinými společnostmi, které by byly tak či onak znehodnocené a vyhozené jako odpad.

Co všechno máte v nabídce? Které produkty patří mezi zákazníky k nejoblíbenějším a které byste naopak doporučili vy?

V naší nabídce mají spotřebitelé možnost najít skutečně široký sortiment produktů pro péči o pleť, tělo, vlasy, ale i ekologické produkty do každé domácnosti. Při současném počtu produktů v našem portfoliu (cca 400) není jednoduché najít jednoznačných favoritů. Zákazníci produkty volí obvykle podle svých aktuálních potřeb, ať už se však rozhodnou pro přírodní mýdlo, krémový deodorant, tuhý šampon či tělové suflé, s nadšením se k nám vracejí a objevují další a další produkty.

Měsíčková přírodní kosmetika

Za sebe bychom doporučovali například produkty Královské pleťové rady. Ty byly vyvinuty speciálně podle konkrétních potřeb jednotlivých typů pleti a jsme opravdu velmi šťastní, že si je stejně jako my, oblíbili i naši věrní zákazníci.

Odkud pocházejí bylinky a suroviny, které používáte?

Přednostně se snažíme podporovat lokálních dodavatelů a suroviny čerpat ze Slovenska. Jsou však i případy, kdy na Slovensku konkrétní suroviny sehnat nedokážeme, a tak jsme nuceni hledat i v zahraničí. Dá se proto zjednodušeně říci, že pocházejí z celého světa :) Všech dodavatelů si však prověřujeme a vybíráme na základě našich již zmíněných hodnot.

Jelikož vše vyrábíte ručně, mohli byste nám prozradit, jak výroba probíhá?

Ano, opravdu téměř všechny úkony související s výrobou provádíme stále ručně a v budoucnu to ani neplánujeme měnit. Samozřejmě, jsou procesy, při kterých si pomáháme mechanickými stroji, ruční práce, která představuje jednu z našich základních hodnot, se však rozhodneme nemíníme vzdát právě díky výsledné kvalitě hotových výrobků, kterou bychom velkovýrobou nikdy nemohli dosáhnout. Například i samotné mýdla při automatizované výrobě "ve velkém" ztrácejí na kvalitě.

Olivové mýdla a sprchové gely

Odkud čerpáte inspirace při vytváření nových produktů?

Inspirací je pro nás jako příroda, tak i každodenní život. Věříme, že i v dnešním uspěchaném světě má příroda stále své místo a že nejrychlejší řešení nemusí být vždy nejlepší volbou. Vyhledáváme proto nové výzvy a vytváříme přírodní alternativy kosmetických produktů, které nezatěžují náš organismus ani životní prostředí. Velkou inspirací jsou pro nás i naši věrní zákazníci. Mnohé produkty, které dnes najdete v naší nabídce, byly totiž vytvořeny právě na základě jejich přání.

Pro koho je určen váš sortiment? Nabízíte kosmetiku pouze pro ženy, nebo se najde něco i pro muže či nejmenší?

Myslíme si, že dnes si už z naší nabídky dokáže vybrat každý. Většina produktů je určena pro dámy, případně jsou neutrální a mohou být používány kterýmkoliv členem rodiny. Nezapomínáme však ani na pány, kteří u nás také najdou všechny produkty každodenní potřeby. Kosmetické produkty pro dětičky jsou samostatnou tématem. Jelikož podléhají mnohem přísnějším normám a pro uvedení na trh vyžadují kromě běžného testování i splnění dalších kritérií, rozhodli jsme se pro potřeby pokožky našich nejmenších vytvořit speciální edici s názvem Babyphoria. Maminky v ní mohou najít jako běžné a univerzální, tak i specifické produkty, které jsou zcela bezpečné pro použití na citlivou dětskou pokožku.

Babyphoria přírodní kosmetika pro děti

Děkujeme pěkně za rozhovor. Patříte k fanouškům přírodní kosmetiky a této značky? Napište nám své zkušenosti do komentářů. Pokud jste zvědaví na bližší informace o přírodní kosmetice, můžete kontaktovat Soaphoriu přes její webovou stránku.


Autor článku

Redakce

Přinášíme vám množství zajímavostí z oblasti zdraví a zdravého životního stylu. Představíme si běžné onemocnění, možnosti jejich léčby, jakož i...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Gustáv Solár: Akupunktura neléčí nemoc, která je jen Gustáv Solár: Akupunktura neléčí nemoc, která je jen "vrcholem ledovce", ale pacienta

Akupunktura je lékařská disciplína, kterou lze využít v rámci diagnostiky a léčby nemocí, ale i v rámci prevence. O akupunktuře a o spojení tradiční a moderní medicíny jsme si povídali s...

Jak spodní prádlo ovlivňuje naše zdraví? 7 otázek a odpovědí, které se vyplatí znátJak spodní prádlo ovlivňuje naše zdraví? 7 otázek a odpovědí, které se vyplatí znát

Spodní prádlo je pro většinu z nás každodenní záležitostí, málokdo si však uvědomuje její vliv na zdraví. Jaké nejčastější zdravotní problémy spodní prádlo způsobuje? A jsou tanga...

Miroslav Majláth: Při canisterapii nepracuje pes samostatně, se svým psovodem tvoří neoddělitelný týmMiroslav Majláth: Při canisterapii nepracuje pes samostatně, se svým psovodem tvoří neoddělitelný tým

Canisterapie využívá pozitivní působení psa na fyzickou, psychickou a sociální pohodu člověka. Psovod Miroslav Majláth nám prozradil o této formě léčby více.