Femibion 1 – recenze. Cena, zkušenosti, složení, dávkování

Zdravá výživa a správa strava jsou tématem, kterým se je vhodné zabývat vždy, ale především v období plánování těhotenství a v jeho začátcích. V těhotenství má ženský organismus větší nároky na některé vitaminy, minerály a stopové prvky, které žena potřebuje dodat nejen sobě, ale i plodu.

Balení Femibion 1 – recenze, zkušenosti, složení, cena

Je to období, kdy vyvážená strava a celkový životní styl rozhodne o tom, jak se bude děťátko vyvíjet. A právě tento začátek životní cesty děťátka je vhodné podpořit kvalitní výživou v podobě výživových doplňků pro těhotné ženy.

Cenově výhodné balení FemiBion 1 – 60 tablet seženete například v ✅ online lékárně DocSimon.cz!

Co je FemiBion 1

FemiBion 1 je doplněk stravy určený speciálně ženám plánujícím početí a těhotným ženám do 12. týdne těhotenství. Obsahuje vitamíny, které žena v tomto období potřebuje, aby zajistila správnou výživu pro zdravý vývin plodu. Jde zejména o kyselinu listovou, kterou se doplňuje potřebné foláty.

Foláty jsou látky zajišťující látkovou přeměnu homocysteinu, dělení buněk, krvetvorbu a růst tkání a buněk plodu. Jejich nedostatek může způsobit defekty neurální trubice plodu. FemiBion 1 obsahuje metafolin, který poskytuje takovou formu folátu, kterou dokáže vstřebat organizmus každé ženy.

FemiBion 1 obsahuje tu správnou kombinaci látek potřebných pro ženy plánující početí a čerstvé těhulky. Namísto užívání několika různých výživových doplňků tak stačí užít jednu tabletu denně spolu s hlavním jídlem a o denní příjem vitaminů je postaráno.

Výživa při plánování a v prvních měsících těhotenství

Při plánování a během těhotenství by si žena měla dát opravdový pozor na to, jak se stravuje a zda plodu zajišťuje dostatek makro a mikroživin. Ale zejména mikroživiny je někdy těžké přijmout pouze ve stravě v dostatečném množství. Vývin děťátka vyžaduje více než jen snahu o zdravou stravu.

Nedostatek některých vitamínů, minerálů a stopových prvků může mít pro vývin plodu fatální následky. I proto gynekologové doporučují užívat výživové doplňky pro těhotné ženy. Potřeby mikroživin se během těhotenství liší a při snaze otěhotnět a během prvního trimestru je třeba užívat zejména kyselinu listovou, která poskytuje foláty potřebné pro krvotvotbu, dělení buněk a růst tkání.

V prvním trimestru netřeba přehlédnout ani železo, které je velmi důležité pro krvetvorbu, jód, který zajistí správný vývin nervové soustavy, a vitaminy skupiny B, vitamin C, D a E, které mají nezastupitelné místo při vývinu plodu a jeho imunitního systému a pomáhají zmírnit únavu a vyčerpání v prvních měsících.

Složení

 • Kyselina listová (vitamin B9) je synteticky vyráběný vitamin B, který se v těle přeměňuje na foláty. Právě ty jsou potřebné v počátečním stadiu těhotenství, protože podporují dělení buněk, růst tkání, vývoj centrální nervové soustavy plodu a krvetvorbu.
 • Metafolin je vhodný zejména pro ty ženy, jejichž organismus má problém se vstřebáváním kyseliny listové. Foláty z metafolinu dokáže každá žena využít na 100%, proto je tuto látku důležité doplňovat v počátečním stadiu těhotenství.
 • Jód je pro vývoj zdravé centrální nervové soustavy dítěte nezbytný. Má vliv na celkový, fyzický i psychický vývoj plodu. Jód je potřebný i pro správnou funkci štítné žlázy a tvorbu hormonů.
 • Thiamin (vitamin B1) dokáže přeměňovat cukr na energii, tedy je potřebný pro odstranění únavy a slabosti. Vitamin B1 je klíčový i pro vývoj plodu, zejména mozku, srdce a nervového systému.
 • Riboflavin (vitamin B2) pomáhá při látkové přeměně a ovlivňuje správné fungování nervového systému. Podílí se na vývinu svalů, kostí a nervů plodu. Podporuje růst, zdraví očí, pokožky a tvorbu červených krvinek.
 • Niacin (vitamín B3) se podílí na látkové přeměně, je důležitý pro tvorbu energie, odstraňuje únavu a snižuje vyčerpání. Přispívá ke správnému vývinu srdce, nervové soustavy, svalů a ke zdravému trávení a pokožce.
 • Kyselina pantothenová (vitamin B5) se postará o látkovou výměnu a syntézu cukrů, tuků a bílkovin. Má vliv na zdraví pokožky, kostí, vlasů a podporuje plodnost. Je důležitý pro paměť, koncentraci a psychiku, v těhotenství pomáhá odbourávat pocity únavy.
 • Pyridoxin (vitamín B6) je vitaminem, který na začátku těhotenství pomáhá zmírňovat ranní nevolnosti, sucho v ústech a únavu. Je důležitý pro imunitu děťátka, vývoj nervové soustavy, svalů a kostí. Má nezastupitelnou úlohu při tvorbě protilátek a červených krvinek.
 • Biotin (vitamin B7) se nazývá i vitamín krásy, protože má vliv na krásné a zdravé vlasy, nehty a pokožku. Je významný při metabolismu makroživin a pomáhá udržovat zdravou hladinu cukru v krvi. Biotin podporuje zdravý vývin a fungování nervové soustavy a přispívá ke kvalitnímu spánku.
 • Vitamin B12 přispívá k normálnímu metabolismu, podporuje plodnost a produkci červených krvinek. Má významný vliv na vývin a správné fungování imunitního systému miminka.
 • Vitamín C pomáhá vybudovat zdravý imunitní systém nejen miminku, ale podporuje i obranyschopnost v těhotenství. Pro plod je důležitý kvůli tvorbě kolagenu a podporuje přijímání a vstřebávání železa.
 • Vitamín D3 podporuje imunitní systém a obranyschopnost organismu. Podílí se na dělení buněk a vývoji kostry a svalů plodu. Je důležitý pro nervovou soustavu, vitalitu, odbourání únavy a při kojení podporuje tvorbu mateřského mléka.
 • Vitamín E je důležitý antioxidant, který chrání buňky před oxidačním stresem. Pomáhá budovat zdravý imunitní systém, prospívá tvorbě svalů a cév a je prospěšný pro vlasy, pokožku a sliznice. Vitamín E je důležitý jako prevence potratů a podílí se na donošení zdravého plodu.

Účinky

 • Obsahuje mikroživiny potřebné během období plánování těhotenství,
 • poskytuje výživu pro plod v prvních 12 týdnech těhotenství,
 • poskytuje rychlé doplnění folátu na začátku těhotenství,
 • podporuje zdravý vývoj plodu,
 • přispívá ke správnému růstu kostry, svalů a nervového systému,
 • podporuje správnou látkovou přeměnu a tvorbu energie,
 • snižuje vyčerpání a únavu,
 • podporuje imunitní systém.

Cena

Výrobek FemiBion 1 není vázán na lékařský předpis, a proto ho lze zakoupit jako v kamenných, tak i v internetových lékárnách a e-shopech zaměřených na výživu. Jedno balení obsahující 60 tablet se na internetu cenově pohybuje v rozmezí 560 až 660 Kč. Při doporučeném dávkování 1 tableta denně vystačí balení na 2 měsíce.

Zkušenosti

Přípravek FemiBion 1 získal množství pozitivních hodnocení a mezi uživatelkami je oblíbený zejména díky své komplexnosti. Uživatelky ocenili, že obsahuje všechny vitamíny, které ženy během plánování a na začátku těhotenství potřebuje a namísto užívání několika různých tablet a výživových doplňků stačí užít jednu tabletu FemiBion 1 denně.

Mnoha ženám a budoucím maminkám doporučoval tento výživový doplněk jejich gynekolog. Oproti podobným doplňkem obsahuje metafolin – formu kyseliny listové, kterou dokáže vstřebat organizmus každé ženy. Některé ženy totiž během těhotenství zjistí, že jejich tělo nedokáže zpracovat kyselinu listovou, a tak nemohou doplnit foláty jinak, než prostřednictvím metafolinu.

Některé ženy si FemiBion 1 pochvalovali v souvislosti se snahou otěhotnět. Jedna uživatelka ho začala brát na doporučení svého gynekologa a po třech měsících snažení se jí podařilo otěhotnět. Podobné zkušenosti s početím měli několik uživatelek. Uživatelka, která měla s početím problém, se podělila o svou zkušenost, kdy po prvním, neúspěšném těhotenství začala brát FemiBion 1. S tímto přípravkem se jí podařilo otěhotnět hned a neobjevily se problémy s krvácením jako v předešlém těhotenství.

Recenze a zkušenosti s FemiBion 1

Vedlejší účinky a upozornění

Ve složení přípravku se nachází maltodextrin, který by se neměl užívat při vzácných dědičných poruchách jako je glukózovo-galaktózová malabsorpce a sacharázo-izomaltázová deficience. FemiBion 1 byste neměli užívat ani tehdy, pokud jste v minulosti zaznamenali přecitlivělost na jakoukoliv složku přípravku a při hypertyreóze. Důležité je dodržovat doporučené dávkování a nepřekračovat maximální dávku 1 tableta denně.

Závěrečné zhodnocení

Užívání výživového doplňku FemiBion 1 je vhodný způsob, jak se připravit na těhotenství a zajistit plodu správnou výživu od prvního dne početí až po 12. týden těhotenství, po kterém lze přejít na FemiBion 2. S tímto přípravkem má zkušenost mnoho žen, několik z nich na doporučení gynekologa.

Jeho výhodou je zejména doplnění folátu, které jsou v prvním trimestru velmi důležité. Kromě kyseliny listové je možné přijmout je ve formě metafolinu, který dokáže zpracovat organizmus každé ženy. Uživatelky si pochvalují vyvážené složení vitaminů, ale také poměr ceny a kvality výrobku.Publikováno dne: 31.05.2020
Hodnocení článku:
(89.4%)

Autor článku

Redakce

Přinášíme vám množství zajímavostí z oblasti zdraví a zdravého životního stylu. Představíme si běžné onemocnění, možnosti jejich léčby, jakož i...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší protizánětlivé potraviny? Přírodní látky znovu v kurzuNejlepší protizánětlivé potraviny? Přírodní látky znovu v kurzu

Víte, co je zánět, co ho způsobuje a jaké jsou jeho projevy? Jak mu předejít a jak ho léčit? Jednou z možností je konzumace tzv. protizánětlivých potravin. My vám je v článku představíme.

Zerex Vitality Complex – recenze na vitamíny a minerály pro mužeZerex Vitality Complex – recenze na vitamíny a minerály pro muže

Jak správně měřit tělesnou teplotu pod paží, v ústech či konečníku?Jak správně měřit tělesnou teplotu pod paží, v ústech či konečníku?

Tělesnou teplotu můžete měřit na různých částech těla, přičemž pro každé místo měření je horní hranice normální teploty mírně odlišná. Jak potom správně změřit teplotu? Dozvíte se v...