Femibion 1 – recenze. Cena, zkušenosti, složení, dávkování

Zdravá výživa a správa strava jsou tématem, kterým se je vhodné zabývat vždy, ale především v období plánování těhotenství a v jeho začátcích. V těhotenství má ženský organismus větší nároky na některé vitaminy, minerály a stopové prvky, které žena potřebuje dodat nejen sobě, ale i plodu.

Balení Femibion 1 – recenze, zkušenosti, složení, cena

Je to období, kdy vyvážená strava a celkový životní styl rozhodne o tom, jak se bude děťátko vyvíjet. A právě tento začátek životní cesty děťátka je vhodné podpořit kvalitní výživou v podobě výživových doplňků pro těhotné ženy.

Cenově výhodné balení FemiBion 1 seženete například v ✅ online lékárně Dr. Max!

Co je FemiBion 1

FemiBion 1 je doplněk stravy určený speciálně ženám plánujícím početí a těhotným ženám do 12. týdne těhotenství. Obsahuje vitamíny, které žena v tomto období potřebuje, aby zajistila správnou výživu pro zdravý vývin plodu. Jde zejména o kyselinu listovou, kterou se doplňuje potřebné foláty.

Foláty jsou látky zajišťující látkovou přeměnu homocysteinu, dělení buněk, krvetvorbu a růst tkání a buněk plodu. Jejich nedostatek může způsobit defekty neurální trubice plodu. FemiBion 1 obsahuje metafolin, který poskytuje takovou formu folátu, kterou dokáže vstřebat organizmus každé ženy.

FemiBion 1 obsahuje tu správnou kombinaci látek potřebných pro ženy plánující početí a čerstvé těhulky. Namísto užívání několika různých výživových doplňků tak stačí užít jednu tabletu denně spolu s hlavním jídlem a o denní příjem vitaminů je postaráno.

Výživa při plánování a v prvních měsících těhotenství

Při plánování a během těhotenství by si žena měla dát opravdový pozor na to, jak se stravuje a zda plodu zajišťuje dostatek makro a mikroživin. Ale zejména mikroživiny je někdy těžké přijmout pouze ve stravě v dostatečném množství. Vývin děťátka vyžaduje více než jen snahu o zdravou stravu.

Nedostatek některých vitamínů, minerálů a stopových prvků může mít pro vývin plodu fatální následky. I proto gynekologové doporučují užívat výživové doplňky pro těhotné ženy. Potřeby mikroživin se během těhotenství liší a při snaze otěhotnět a během prvního trimestru je třeba užívat zejména kyselinu listovou, která poskytuje foláty potřebné pro krvotvotbu, dělení buněk a růst tkání.

V prvním trimestru netřeba přehlédnout ani železo, které je velmi důležité pro krvetvorbu, jód, který zajistí správný vývin nervové soustavy, a vitaminy skupiny B, vitamin C, D a E, které mají nezastupitelné místo při vývinu plodu a jeho imunitního systému a pomáhají zmírnit únavu a vyčerpání v prvních měsících.

Složení

 • Kyselina listová (vitamin B9) je synteticky vyráběný vitamin B, který se v těle přeměňuje na foláty. Právě ty jsou potřebné v počátečním stadiu těhotenství, protože podporují dělení buněk, růst tkání, vývoj centrální nervové soustavy plodu a krvetvorbu.
 • Metafolin je vhodný zejména pro ty ženy, jejichž organismus má problém se vstřebáváním kyseliny listové. Foláty z metafolinu dokáže každá žena využít na 100%, proto je tuto látku důležité doplňovat v počátečním stadiu těhotenství.
 • Jód je pro vývoj zdravé centrální nervové soustavy dítěte nezbytný. Má vliv na celkový, fyzický i psychický vývoj plodu. Jód je potřebný i pro správnou funkci štítné žlázy a tvorbu hormonů.
 • Thiamin (vitamin B1) dokáže přeměňovat cukr na energii, tedy je potřebný pro odstranění únavy a slabosti. Vitamin B1 je klíčový i pro vývoj plodu, zejména mozku, srdce a nervového systému.
 • Riboflavin (vitamin B2) pomáhá při látkové přeměně a ovlivňuje správné fungování nervového systému. Podílí se na vývinu svalů, kostí a nervů plodu. Podporuje růst, zdraví očí, pokožky a tvorbu červených krvinek.
 • Niacin (vitamín B3) se podílí na látkové přeměně, je důležitý pro tvorbu energie, odstraňuje únavu a snižuje vyčerpání. Přispívá ke správnému vývinu srdce, nervové soustavy, svalů a ke zdravému trávení a pokožce.
 • Kyselina pantothenová (vitamin B5) se postará o látkovou výměnu a syntézu cukrů, tuků a bílkovin. Má vliv na zdraví pokožky, kostí, vlasů a podporuje plodnost. Je důležitý pro paměť, koncentraci a psychiku, v těhotenství pomáhá odbourávat pocity únavy.
 • Pyridoxin (vitamín B6) je vitaminem, který na začátku těhotenství pomáhá zmírňovat ranní nevolnosti, sucho v ústech a únavu. Je důležitý pro imunitu děťátka, vývoj nervové soustavy, svalů a kostí. Má nezastupitelnou úlohu při tvorbě protilátek a červených krvinek.
 • Biotin (vitamin B7) se nazývá i vitamín krásy, protože má vliv na krásné a zdravé vlasy, nehty a pokožku. Je významný při metabolismu makroživin a pomáhá udržovat zdravou hladinu cukru v krvi. Biotin podporuje zdravý vývin a fungování nervové soustavy a přispívá ke kvalitnímu spánku.
 • Vitamin B12 přispívá k normálnímu metabolismu, podporuje plodnost a produkci červených krvinek. Má významný vliv na vývin a správné fungování imunitního systému miminka.
 • Vitamín C pomáhá vybudovat zdravý imunitní systém nejen miminku, ale podporuje i obranyschopnost v těhotenství. Pro plod je důležitý kvůli tvorbě kolagenu a podporuje přijímání a vstřebávání železa.
 • Vitamín D3 podporuje imunitní systém a obranyschopnost organismu. Podílí se na dělení buněk a vývoji kostry a svalů plodu. Je důležitý pro nervovou soustavu, vitalitu, odbourání únavy a při kojení podporuje tvorbu mateřského mléka.
 • Vitamín E je důležitý antioxidant, který chrání buňky před oxidačním stresem. Pomáhá budovat zdravý imunitní systém, prospívá tvorbě svalů a cév a je prospěšný pro vlasy, pokožku a sliznice. Vitamín E je důležitý jako prevence potratů a podílí se na donošení zdravého plodu.

Účinky

 • Obsahuje mikroživiny potřebné během období plánování těhotenství,
 • poskytuje výživu pro plod v prvních 12 týdnech těhotenství,
 • poskytuje rychlé doplnění folátu na začátku těhotenství,
 • podporuje zdravý vývoj plodu,
 • přispívá ke správnému růstu kostry, svalů a nervového systému,
 • podporuje správnou látkovou přeměnu a tvorbu energie,
 • snižuje vyčerpání a únavu,
 • podporuje imunitní systém.

Cena

Výrobek FemiBion 1 není vázán na lékařský předpis, a proto ho lze zakoupit jako v kamenných, tak i v internetových lékárnách a e-shopech zaměřených na výživu. Jedno balení obsahující 60 tablet se na internetu cenově pohybuje v rozmezí 560 až 660 Kč. Při doporučeném dávkování 1 tableta denně vystačí balení na 2 měsíce.

Zkušenosti

Přípravek FemiBion 1 získal množství pozitivních hodnocení a mezi uživatelkami je oblíbený zejména díky své komplexnosti. Uživatelky ocenili, že obsahuje všechny vitamíny, které ženy během plánování a na začátku těhotenství potřebuje a namísto užívání několika různých tablet a výživových doplňků stačí užít jednu tabletu FemiBion 1 denně.

Mnoha ženám a budoucím maminkám doporučoval tento výživový doplněk jejich gynekolog. Oproti podobným doplňkem obsahuje metafolin – formu kyseliny listové, kterou dokáže vstřebat organizmus každé ženy. Některé ženy totiž během těhotenství zjistí, že jejich tělo nedokáže zpracovat kyselinu listovou, a tak nemohou doplnit foláty jinak, než prostřednictvím metafolinu.

Některé ženy si FemiBion 1 pochvalovali v souvislosti se snahou otěhotnět. Jedna uživatelka ho začala brát na doporučení svého gynekologa a po třech měsících snažení se jí podařilo otěhotnět. Podobné zkušenosti s početím měli několik uživatelek. Uživatelka, která měla s početím problém, se podělila o svou zkušenost, kdy po prvním, neúspěšném těhotenství začala brát FemiBion 1. S tímto přípravkem se jí podařilo otěhotnět hned a neobjevily se problémy s krvácením jako v předešlém těhotenství.

Recenze a zkušenosti s FemiBion 1

Vedlejší účinky a upozornění

Ve složení přípravku se nachází maltodextrin, který by se neměl užívat při vzácných dědičných poruchách jako je glukózovo-galaktózová malabsorpce a sacharázo-izomaltázová deficience. FemiBion 1 byste neměli užívat ani tehdy, pokud jste v minulosti zaznamenali přecitlivělost na jakoukoliv složku přípravku a při hypertyreóze. Důležité je dodržovat doporučené dávkování a nepřekračovat maximální dávku 1 tableta denně.

Závěrečné zhodnocení

Užívání výživového doplňku FemiBion 1 je vhodný způsob, jak se připravit na těhotenství a zajistit plodu správnou výživu od prvního dne početí až po 12. týden těhotenství, po kterém lze přejít na FemiBion 2. S tímto přípravkem má zkušenost mnoho žen, několik z nich na doporučení gynekologa.

Jeho výhodou je zejména doplnění folátu, které jsou v prvním trimestru velmi důležité. Kromě kyseliny listové je možné přijmout je ve formě metafolinu, který dokáže zpracovat organizmus každé ženy. Uživatelky si pochvalují vyvážené složení vitaminů, ale také poměr ceny a kvality výrobku.Publikováno dne: 31.05.2020
Hodnocení článku:
(89%)

Autor článku

Redakce

Přinášíme vám množství zajímavostí z oblasti zdraví a zdravého životního stylu. Představíme si běžné onemocnění, možnosti jejich léčby, jakož i...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Calgel – recenze, zkušenosti. Který gel pro prořezávání zoubků je nejlepšíCalgel – recenze, zkušenosti. Který gel pro prořezávání zoubků je nejlepší

Prořezávání prvních zoubků je fáze, kterou si musí projít každé miminko. A některé mrňousky dokáže pořádně potrápit. Jedním způsobem, jak tuto fázi dítěti usnadnit, je použitím zubního...

Magnerot také v těhotenství – recenze, zkušenosti, dávkování. Nejlepší před spanímMagnerot také v těhotenství – recenze, zkušenosti, dávkování. Nejlepší před spaním

V případě, že vás trápí časté svalové křeče, bolesti svalů, migréna či zvýšený krevní tlak, můžete mít nedostatek hořčíku. Doplnit vám jej pomůže například. doplněk stravy Magnerot....

Nejlepší protizánětlivé potraviny? Přírodní látky znovu v kurzuNejlepší protizánětlivé potraviny? Přírodní látky znovu v kurzu

Víte, co je zánět, co ho způsobuje a jaké jsou jeho projevy? Jak mu předejít a jak ho léčit? Jednou z možností je konzumace tzv. protizánětlivých potravin. My vám je v článku představíme.