Modin recenze a zkušenosti s antidepresivem obsahujícím třezalku tečkovanou

Úzkostné stavy zažívá stále více lidí, nemluvě již o nervozitě a stresu. Řešit to každý den konzumací tří velkých piv, které mají díky obsahu vitaminů skupiny B zklidňující účinky na nervový systém asi není úplně ideální. Alternativou může být přírodní výživový doplněk Modin.

Modin Advance recenze

Představíme vám jeho účinky, poradíme, pro koho je vhodný, a zapátrame mezi jeho uživateli, abychom zjistili, jaké s ním mají zkušenosti.

Modin za nejlepší cenu koupíte jedině v ✅ oficiálním e-shopu! Při koupi 2 balení navíc získáte dopravu zdarma.

Skrytý stres je strašákem doby

Nemusíte mít zrovna stresující povolání, abyste ho zažili. Množství každodenních povinností a zejména pomyšlení na ně v obavách, abyste na něco nezapomněli nebo nevynechali důležitý termín zaměstnává vaše podvědomí a nenápadně krade psychickou energii. Důsledky mohou být neklid, nervozita či skrytý stres, který po čase vyvrcholí poruchami spánku či dokonce kardiovaskulárními potížemi (zejména zvýšeným krevním tlakem).

Samozřejmě, nejrozumnějším řešením je naučit se odpočívat, najít si denně čas pro sebe a říct občas druhým lidem důrazné "ne". To je jednodušší napsat, ale mnohem obtížnější provést. Přesto nemusíte hned navštěvovat lékaře, s uspokojením vám mohou pomoci i přírodní výživové doplňky jako např. Modin.

Modin Advance proti stresu – uživatelská recenze

Modin není lék v pravém slova smyslu, nemusíte se tedy bát případných silných tlumících účinků. Jde o výživový doplněk, který stabilizuje činnost mozku a nervové soustavy. Zároveň navozuje pocit duševní rovnováhy, emoční vyrovnanosti, podporuje relaxaci a zlepšuje náladu.

Složení přípravku Modin

 • Extrakt z třezalky tečkované – patří mezi nejpopulárnější rostliny našich luk. Třezalka pomáhá při pocitech úzkosti a strachu, zlepšuje stav duševních chorob a léčí také játra, žlučník, překyselený žaludek, žaludeční vředy, močové cesty, zlepšuje krevní oběh a zmírňuje menstruační potíže.
 • L-tryptofan – je to aminokyselina, která je prekurzorem (stavební látkou) serotoninu, což je hormon zodpovědný za pocity štěstí a dobrou náladu. Také je prekurzorem melatoninu, což je zase spánkový hormon, zaručující správné načasování spánku během noci (světlo zpomaluje jeho tvorbu).
 • L-fenylalanin – aminokyselina, kterou si tělo nedokáže samo vyrobit, takže ji musíme přijímat v potravě. Tato aminokyselina je zodpovědná za výrobu neurotransmiterů. Tím pádem zlepšuje paměť, odolnost vůči stresu a duševní i sexuální výkonnost.
 • Vitamín B3 – označován také jako niacin nebo kyselina nikotinová. Je součástí více než 200 enzymů a hraje důležitou roli v energetickém metabolismu buněk. Podporuje činnost nervového systému, svalů a kardiovaskulárního systému. Používá se při léčbě cukrovky, zvýšené hladině cholesterolu v krvi a různých duševních poruch. Najdete ho např. v pivu, mase, játrech, žampionech celozrnné mouce, v luštěninách či arašídech.
 • Vitamín B5 – známý také pod názvem kyselina pantothenová, přispívá k udržení zdravé pokožky a vlasů, k rychlému hojení ran a popálenin, ke správné funkci metabolismu a ke správné funkci nervového systému. Podporuje duševní výkonnost, snižuje stres, pocit únavy a vyčerpání. Napomáhá také udržet zdravé trávení, stimuluje imunitní systém a je potřebný při tvorbě červených krvinek. Nachází se ve vejcích, mléčných výrobcích, pstruhu, mase, v luštěninách, celozrnných obilovinách, některých druzích zeleniny, v houbách a v kvasnicích (i v těch pivovarských).
 • Vitamín B6 – označuje se také jako pyridoxin. Podílí se na obnově a tvorbě svalové hmoty, zároveň pozitivně ovlivňuje nervový systém – zmírňuje bolesti svalů vyvolané nervovými poruchami a také svalové křeče. Reguluje také hladinu hormonů, podporuje dobrou náladu, zbavuje tělo únavy a vyčerpání a snižuje hladinu cholesterolu. Najdete ho v mase, játrech, rybách, mléčných výrobcích, kvasnicích, bramborách, luštěninách, banánech, oříšcích či celozrnných obilovinách.

Modin antidepresivum – komu pomohl a komu ne

Dávkování, vedlejší účinky a upozornění

Přípravek Modin se užívá v množství 1 kapsle za den – ideální čas je večer před večeří, aby vám pomohl lépe usnout. V 1 balení naleznete 60 kapslí, takže při uvedeném dávkování vám lahvička přípravku Modin vydrží 2 měsíce.

Modin – užívání výživových doplňků proti stresu

Modin je čistě přírodní doplněk, není však vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy. Nedoporučuje se při něm ani intenzivní pobyt na slunci a může ovlivňovat účinek hormonální antikoncepce, léků na srdeční arytmii a některých jiných druhů léků. Pokud nějaké dlouhodobě užíváte, měli byste se o užívání Modi poradit s lékařem.

Při dlouhotrvajících psychických problémech neotálejte s návštěvou lékaře.

Časté otázky a odpovědi

Uživatelé si účinek přípravku Modin chválí a užívají ho zejména v těžkých životních situacích plných psychického napětí a zátěže. Zároveň má však mírně tlumící účinky, proto není úplně vhodný pro studenty, např. ke zmírnění stresu před zkouškami. Účinek Modinu se zpravidla dostavuje po několika dnech užívání.

 • Je Modin vhodný i pro dospívající?
 • Ne, protože látky obsažené v extraktu z třezalky tečkované nejsou pro mladý organismus vhodné. Přestože se někteří farmaceuti přiklánějí k názoru, že menší dávky během několika dní organismu neuškodí, výrobce podávání přípravku osobám do 18 let nedoporučuje.

Modin antidepresivum složení a aktivní látky

 • Proč se při užívání Modi nemohu zdržovat na slunci?
 • Extrakt z třezalky může vyvolat při intenzivním slunečním záření kožní reakci podobnou popáleninám, obzvláště u lidí se světlou pokožkou. Pokud se slunci nevíte vyhnout, natírejte se během užívání přípravku Modin opalovacím krémem a zakryjte si oblečením co největší plochu těla.
 • Trpím vážnými psychickými problémy, nahradí Modin antidepresiva?
 • Modin je čistě přírodní přípravek, který dokáže uklidnit organismus při nadměrné psychické zátěži a do určité míry zlepšit náladu. Diagnostika a léčba psychických onemocnění však vždy patří do rukou lékaře, kteří onemocnění identifikují a posoudí možnosti léčby.

Zkušenosti a recenze

Modin recenze na Heurece

Modin recenze na oficiální stránce

přečíst další recenze

Cena a alternativy

Přípravek Modin seženete v každém dobrém e-shopu s výživovými doplňky, resp. v internetové lékárně. Vyrábí se pouze v jedné variantě – balení se 60 kapslemi, které seženete za cenu do 499 Kč.

Modin cena

Alternativou vůči přípravku Modin jsou ostatní přírodní přípravky na zmírnění depresí, úzkostných stavů a ​​zvládání stresu jako např. Persen, Persen forte či GS Anxiolan. Většina z nich používá jako účinnou látku také extrakt z třezalky a vitamíny skupiny B, v některých najdete i extrakt z kořene kozlíku lékařského.

Závěrečné zhodnocení

Přípravku Modin se nemusíte bát, pokud dodržíte dávkování a pokyny k jeho užívání – jde v podstatě o neškodnou směs přírodních látek a vitamínů B. Přesto je jeho účinek znatelný i když zdaleka nedosahuje účinek léků používaných k léčbě psychických poruch. Nezapomínejte také, že dlouhotrvající psychické problémy patří do rukou odborníků, protože přírodní přípravky jsou na ně bohužel většinou krátké.

Pokud patříte mezi ty, komu pomohl Modin, podělte se prosím o své zkušenosti v komentářích.Publikováno dne: 07.10.2019
Hodnocení článku:
(90.2%)

Autor článku

Michal Toma

Jsem technik tělem i duší. Odmalička mě bavilo rozebírat a skládat různé přístroje a zjišťovat, jak fungují. Podobně dokážu rozebrat na součástky i...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší protizánětlivé potraviny? Přírodní látky znovu v kurzuNejlepší protizánětlivé potraviny? Přírodní látky znovu v kurzu

Víte, co je zánět, co ho způsobuje a jaké jsou jeho projevy? Jak mu předejít a jak ho léčit? Jednou z možností je konzumace tzv. protizánětlivých potravin. My vám je v článku představíme.

Zerex Vitality Complex – recenze na vitamíny a minerály pro mužeZerex Vitality Complex – recenze na vitamíny a minerály pro muže

Femibion 1 – recenze. Cena, zkušenosti, složení, dávkováníFemibion 1 – recenze. Cena, zkušenosti, složení, dávkování

V těhotenství má ženský organismus větší nároky na některé vitaminy, minerály a stopové prvky, které žena potřebuje dodat nejen sobě, ale i plodu. Zkuste Femibion 1, který obsahuje vše...