Mobivenal na těžké nohy, křečové žíly, hemoroidy – recenze

Mobivenal micro je výživový doplněk, který má široké spektrum příznivých účinků. Především jde o jeden z nejpoužívanějších a nejefektivnějších výživových doplňků na trhu. Obecně má Mobivenal protizánětlivé účinky, snižuje propustnost kapilár, zmírňuje otoky a je vhodný i při léčbě křečových žil a hemoroidů. Tablety obsahují účinné látky, které slouží i na podporu kardiovaskulárního systému. Pokud chcete věděla, jaké jsou účinné látky, jak se Mobivenal užívá a jaké s ním mají lidé zkušenosti, přečtěte si náš článek.

Mobivenal Micro recenze

Mobivenal je výživovým doplňkem, který patří mezi tzv. venofarmaka. Obsahuje účinné látky jako hesperidin, diosomín a aescin, přičemž jde o látky, které se běžně nacházejí i v naší potravě (pozn. red. citrusové plody). Mobivenal je určen pro lidi, kteří vykonávají fyzicky náročnou práci, sportovní aktivitu a v neposlední řadě i pro lidi se sedavejším způsobem života.

Mobivenal napomáhá ke komplexní ochraně našeho organizmu. Zmírňuje otoky, zpevňuje žilní stěny, má protizánětlivé účinky a zmírňuje příznaky hemoroidů a křečových žil. Díky účinným látkám a jejich vysoké koncentraci je Mobivenal micro velmi účinným medikamentům.

Kompletní nabídku výrobků Mobivenal Micro zakoupíte v ✅ online lékárně Dr. Max!

Složení a účinné látky

Mobivenal obsahuje účinné léčivé látky v mikronizované podobě, což znamená, že složky jsou vysoce koncentrované v malých částicích. Díky této vlastnosti se zlepšuje rozpustnost látek v organismu, a tedy i jejich rychlejší účinnost.

Bolestivé křečové žíly - pomůže Mobivenal Micro?

Tento výživový doplněk obsahuje především tři účinné látky, a těmi jsou diosomín, aescin a hesperidin. Mimo jiné obsahuje Mobivenal i složky jako kukuřičný škrob, sodnou sůl, oxidy železa, želatinu, mikrokrystalickou celulózu a také extrakty z mastku a stearanu hořečnatého.

 • Diosomín (450 mg) - jde o přírodní látky, která patří mezi bioflavonoidy. Běžně se vyskytuje v citrusových plodech a účinné zabraňuje tvorbě zánětů. Napomáhá při léčbě chronické žilní nedostatečnosti (slabosti), protože pomáhá k pružnosti a pevnosti žilních stěn. Napomáhá při léčba hemoroidů, křečových žil a chrání i játra.
 • Hesperidin (50 mg) - opět látka, která je zastoupena v citrusových plodech. Jde o falvonoidný glykosid, který ovlivňuje funkci cévního a lymfatického systému v organismu.
 • Aescin (30 mg) - je jednou z nejúčinnějších látek, která napomáhá k lepší cirkulaci krve v kapilárách a lymfatickém systému. Účinně zmírňuje otoky a zabraňuje vzniku a šíření zánětů. Získává se z přírodních zdrojů, konkrétně se nachází v kůře a plodech kaštanu koňského. Aescin se řadí i mezi tzv. antiflogistikum.

Účinky Mobivenal micro

Mobivenal jako doplněk stravy dokáže při pravidelném užívání prokazatelně ovlivňovat naše zdraví. Proces mikronizace látek zajišťuje, že po mechanickém roztříštěni částic na malinké částečky se zvyšuje rozpustnost látek, a tedy i jejich vstřebatelnost v trávicím traktu.

 • Zpevňuje žilní stěnu a napomáhá k její pružnosti,
 • zlepšuje proudění a průtok krve v kapilárách,
 • zabraňuje tvorbě zánětů,
 • zmierňuje opuch,
 • účinný v boji proti hemoroidům,
 • napomáhá při léčbě křečových žil,
 • zbavuje pocitu těžkých nohou,
 • účinný jako prevence proti striím.

Hlavní výhody a nevýhody

Účinné látky, které obsahuje výživový doplněk Mobivenal, zajišťují komplexní příznivé účinky pro lidský organismus. Mobivenal nabízí svým uživatelům hned několik výhod. Přípravek je určen pro pacienty od 18 let.

Mobivenal micro - prevence vůči hemoroidům

Výhody

 • Účinnost ověřena zkušenostmi pacientů,
 • účinný v boji proti otokům,
 • aktivní látky (biofalvonoidy),
 • příznivá cena,
 • léčivo bez lékařského předpisu.

Nevýhody

 • Není registrován jako oficiální lék.

Dávkování výživového doplňku Mobivenal

Doporučená dávka je jedna tableta jednou za den. V žádném případě nepřekračujte doporučenou denní dávku. Pro užíváním si přečtěte příbalový leták. Po požití léku nezapomeňte tabletu zapít dostatečným množstvím vody.

Zkušenosti pacientů s užíváním

Mezi lidmi je Mobivenal velmi populárním doplňkem výživy, jehož účinky jsou prověřeny množstvím uživatelů. Na trhu je nejžádanějším doplňkem - léčivem s obsahem účinných látek diosomín, hesperdín a aescin. O příznivých účincích přípravku nesvědčí pouze poptávka po něm, ale také pozitivní zkušenosti a komentáře.

Zákazníci a uživatelé Mobivenal hodnotí pozitivně především v boji proti hemoroidům a křečovým žilám. Starší lidé nebo lidé, kteří se v práci Náchodě Mobivenal vyzdvihují díky jeho schopnosti zbavovat chodidla otoků. Zároveň je Mobivenal levnější než jiné výživové doplňky s podobnými účinnými látkami. Mnoho starých lidí ho používá jako prevenci proti otokům či křečovým žilám.

Ze zkušeností lidí:

Recenze a zkušenosti s Mobivenal Micro

Recenze Mobivenal Micro na Heurece

Vedlejší účinky

V souvislosti s nežádoucími vedlejšími účinky je třeba dodat, že lék není vhodný pro děti, těhotné a ani kojící ženy. Rovněž je třeba dávat pozor, zda není jedinec na některou ze složek alergický.

Při nadměrném užívání se může dostavit nevolnost a závratě. Mobivenal je stále pouze výživovým doplňkem. Není náhradou za žádný registrovaný medikament a rovněž není náhradou pestré stravy.

Nejčastější otázky

 • Je Mobivenal vhodný i pro těhotné ženy?
 • Výživový doplněk Mobivenal není vhodný pro těhotné ani kojící ženy.
 • Mohou Mobivenal užívat děti?
 • Ne, Mobivenal je vhodný pro uživatele od 18 let.
 • Mobivenal nebo Detralex?
 • Obě léčiva obsahují stejné účinné látky a dokonce i ve stejném poměru. Rozdíl je však v klasifikaci léčiv. V případě Detralex jde o registrovaný lék, jehož účinnost je ověřena testy a kontrolovanými studiemi. Při výživových doplňcích jako Mobivenal je prováděn pouze test, který je schopen prokázat pouze jejich neškodnost. Mobivenal tedy není klasifikován jako lék, ale jako doplněk stravy. Poradit se můžete se svým lékařem. Cena Mobivenalu je nižší než u přípravku Detralex.
 • Mohu užívat Mobivenal dlouhodobě?
 • Pro dosažení správných účinků je vhodné užívat Mobivenal po dobu minimálně 2-3 měsíců. Je vhodné ho užívat i dlouhodobě bez přestávky.
 • Mobivenal micro a Mobivenal micro simple. Jaký je rozdíl?
 • Účinky obou produktů jsou stejné, avšak v príapde Mobivenal Micro je přidanou látkou aescin, který je účinný v boji proti otokům a zánětům. Mobivenal micro simple je doplňkem, ve kterém aescin absentuje. Vhodný je tedy pro pacienty, kterým tato látka způsobuje alergickou reakci.

Záver

Problém s kŕčovými žilami, hemoroidmi, časté opuchy nôh alebo si chcete zabezpečiť prevenciu voči týmto symptómom, Mobivenal je vhodným druhom výživového doplnku a liečiva v jednom. Účinné látky ako diosomín, hesperidín a aescín sú pre ľudský organizmus veľmi potrebné. Užívaním Mobivenalu teda rozhodne chybu neurobíte. Navyše ide o výživový doplnok, ktorý má veľmi kvalitné hodnotenia a práve skúsenosti pacientov sú najlepším overovacím faktorom. Poteší aj dostupnosť doplnku v lekárňach či v e-shopoch a pre užívateľov aj priaznivá cena.

Alternatívne produkty

Zobrazit produkty v kategorií:Publikováno dne: 12.11.2019
Hodnocení článku:
(90.4%)

Autor článku

Denis Ruščák

Věčný student! Vždyť přece o tom život je. Permanentní nabývání nových poznatků, informací a zkoušení všeho co je nového. Každý okamžik běžného...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Zerex Vitality Complex – recenze na vitamíny a minerály pro mužeZerex Vitality Complex – recenze na vitamíny a minerály pro muže

Femibion 1 – recenze. Cena, zkušenosti, složení, dávkováníFemibion 1 – recenze. Cena, zkušenosti, složení, dávkování

V těhotenství má ženský organismus větší nároky na některé vitaminy, minerály a stopové prvky, které žena potřebuje dodat nejen sobě, ale i plodu. Zkuste Femibion 1, který obsahuje vše...

Jak správně měřit tělesnou teplotu pod paží, v ústech či konečníku?Jak správně měřit tělesnou teplotu pod paží, v ústech či konečníku?

Tělesnou teplotu můžete měřit na různých částech těla, přičemž pro každé místo měření je horní hranice normální teploty mírně odlišná. Jak potom správně změřit teplotu? Dozvíte se v...