Kruhy pod očima a jejich příčiny. K odstranění krém i domácí recepty

Trápí vás kruhy pod očima? Tento stav často indikuje to, že jste si zřejmě nedopřáli dostatek spánku. Skutečnost je však taková, že ho může způsobit i celá řada dalších faktorů.

Tmavé kruhy pod očima. Jaká je jejich příčina?

Jaké jsou příčiny kruhů pod očima, jak jim předejít a jaké přípravky vám s nimi nejlépe pomohou se dozvíte v našem článku.

Oblíbené oční krémy na redukci kruhů pod očima

Ach, ty kruhy pod očima...

Určitě se to stalo už i vám – probudili jste se, podívali jste se do zrcadla a na tváři jste měli nepěkně vypadající kruhy pod očima. Obvykle jsou tyto tmavé kruhy pod očima způsobené fyzickou nebo psychickou vyčerpaností, ale věděli jste, že mohou být symptomem i jiných poruch? Právě příčiny ovlivňují i ​​na způsob "léčby".

Kůže v okolí očí je velmi tenká, absentujte tam tuková vrstva a nachází se v ní mnoho cév a lymfatických žláz. V případě nedostatku kyslíku nebo tekutin do těchto míst proudí tmavší krev a to se odrazí i na barvě pokožky.

Co způsobuje kruhy pod očima?

Dostáváme se k tomu nejdůležitějšímu – k příčinám. Proč vznikají kruhy pod očima? Důvodů je hned několik, tak se pusťme do nich:

  • Životní styl: Je to právě nezdravá životospráva, která způsobuje tmavé kruhy a oteklé oči. Nedostatek spánku, zanedbaný pitný režim, požívání alkoholu nebo kouření – to vše vede k odkysličovaniu krve, a proto vaše pokožka pod očima má nezdravou barvu a "unavený" vzhled.
  • Genetické predispozice: Bohužel, někdy kruhy pod očima zdědíte ve svých genech a v takových případech s tím víte udělat jen velmi málo. Kruhy pod očima vás budou trápit i v případě, pokud budete zcela zdraví a fresh.
  • Alergie: Projevem alergické reakce mohou být i oteklé oči. Zde musíte tento stav jen přetrpět nebo užít léky, které používáte na alergii.
  • Jídelníček: Pokud nemáte pestrou a vyváženou stravu, tak nedostatek tělu prospěšných minerálů a vitamínů může negativně ovlivnit vzhled vašich očí. Jde především o železo, zinek nebo vitamin C, který si můžete koupit i ve formě rozpustných tablet. Problémem mohou být i přesolené jídla, protože ty dehydratují a pokožka nedostává dostatek tekutin.
  • Práce na počítači: Pokud před monitorem PC/notebooku trávíte každodenně několik hodin, tak se to může projevit právě kruhy pod očima.
  • Přirozené stárnutí: S tímto nemůžete nic udělat. Stárnutím je pokožka křehká a vyžaduje mnohem vyšší péči; zejména u žen.
  • Poruchy vnitřních orgánů a nemoci: Nesprávné fungování štítné žlázy, onemocnění ledvin, jater nebo srdce, střevní problémy nebo infekce.
  • Krátkodobé faktory: Pláč, zduřelá nosní sliznice nebo jiný typ podráždění mohou způsobit krátkodobý otok očí.

Jak se jich zbavit?

Probděli jste noc nebo jste se špatně vyspali? V tom případě bude vaším dobrým pomocníkem chlad – vítané jsou kostky ledu, ledové obklady nebo si na oči přiložte plátky okurky, které vás zchladí a obsahují také vyživující látky. V některých případech je to jen dočasné řešení, ale pomůže vám i na několik hodin.

Ošetření tmavých kruhů pod očima

Univerzální radou je i příjem dostatku tekutin, přijímat dostatek vitamínů (C, E a K), omezovat alkohol, cigarety a v ideálním případě i kofein, i když víme, že mnozí z vás na šálek dobré kávy nedají dopustit. Dobrým pomocníkem je i černý čaj – nechte si vyluhovat 2 sáčky a po vychladnutí si je na několik minut položte na zavřené oči.

Ženy mají tu výhodu, že v případě urgentních případů mohou využít make-up. Základem je rozjasňovač a krémový korektor. Někde se dočtete, že by měl být nazelenalý, jinde zase, že by měl být světlejší než vaše pokožka.

Přípravky na odstranění kruhů pod očima

Nepomáhají vám předešlé rady? Na základě dobrých uživatelských recenzí jsme si pro vás vybrali trojici produktů, která by vás měla zbavit problémů s kruhy pod očima.


Autor článku

Jaro Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnáziu a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Kalciový sirup i pro dětiKalciový sirup i pro děti

Kalcium nebo vápník hraje klíčovou roli ve zdraví kostí. Lidé však ani netuší jeho důležitost pro zdravé srdce, svaly, ledviny. V našem článku se o něm dozvíte vše podstatné.

Roušky na obličej proti koronaviru. Jsou opravdu účinné?Roušky na obličej proti koronaviru. Jsou opravdu účinné?

Mnozí považují roušky za účinnou ochrannou pomůcku před koronavirem. Podívali jsme se na to, do jaké míry jsou roušky a respirátory účinné a jak je možné se před koronavirem účinně...

Koronavirus: Jsou balíčky z Aliexpressu a Číny nebezpečné?Koronavirus: Jsou balíčky z Aliexpressu a Číny nebezpečné?

Čína hlásí stovky mrtvých a tisíce nakažených. Počet obětí i nakažených bude pravděpodobně stoupat. Je důvod k panice? V našem informačním článku vám o něm prezdradíme vše podstatné.