Jak se zbavit kuřího oka? Vyzkoušejte náplasti nebo polštářek na kuří oko

Nepříjemné na pohled, na dotek, někdy bolestivé. Řeč je o kuřích okách, které trápí ženy, muže i děti. Nejčastěji se objevují na nohou, konkrétně na chodidlech a mezi prsty.

Bolestivé kuří oko na noze

Jsou kruhovitého tvaru, který je mírně vyvýšený a má nažloutlý nádech. I když je průměr kuřího oka obvykle jeden centimetr, co se týče rozměrů jde o individuální záležitost. ,

Kuří oko, Clavus, je ohraničené zhrubnutí pokožky, které vzniká nad kostními nebo kloubovými vyvýšeninami. Vlivem trvalého tlaku je kůže nad nimi nadměrně zrohovatělá a v některých případech sahá až po okostici, čímž způsobuje bolest. Je třeba poznamenat, že kuří oko není infekčně přenosné.

Osvědčené náplasti a polštářek na kuří oka

Příčiny vzniku kuřího oka a prevence

Nejčastěji se vyskytuje u lidí s ortopedickými problémy, ale také u žen, které si potrpí na stylovou, ale ne pohodlnou obuv. Vzniká v důsledku nadměrného tlaku na určité místo na noze, někdy je důsledkem tření. Jde o shluk odumřelých buněk, který může zasahovat až vnější vazivový obal kosti. Vznik kuřího oka je lokalizován standardně na nohou, ale může se objevit i na rukou.

Tvrdé oka se tvoří na horních částech nebo bočních stranách prstů na nohou. Jejich měkké podoby se objevují mezi prsty. Péče o pokožku na chodidlech i na rukou je prevencí, stejně i práce v rukavicích či nošení vhodné obuvi.

Kuří oko na noze versus kuří oko na ruce – nepleťte si ho s bradavicí

I když si kuří oko s bradavicí stále zamieňaveľa lidí, jejich rozdíly nejsou jen minimálně. V čem se liší? Základním rozpoznatelnými znaky jsou:

  • bradavice je nezhoubný výrůstek vyvolán kožním papilomavirem – to znamená, že na rozdíl od kuřího oka je přenosná,
  • bradavice se objevují na obličeji, krku, rukou i nohou, zatímco kuří oka se vyskytují především na nohách,
  • bradavice obvykle bolest nezpůsobují, ale kuří oko může bolet natolik, že při chůzi člověk doslova trpí.

Léčba kuřího oka – odstranění náplastmi nebo invazivní metodou?

Léčba není vždy účinná po prvním odzkoušení doporučeného přípravku. Také je nutné poznamenat, že každému člověku zabírá jiný typ léčebné metody, a proto homeopatika, lék či domácí recept, který vám doporučil lékař, známý nebo jste se o něm dočetli prostřednictvím internetu, může být pro někoho definitivním odstraněním kuřího oka, pro jiného zase ztráta času.

Oblíbený přípravek k léčbě kuřího oka

V úvahu připadá i vypálení tekutým dusíkem, které sice kuří oko zneškodní, ale není vyloučeno, že se neobjeví na jiném místě. I laserová technika či chirurgický zákrok s odstraněním kořene je možností.

Ošetření kuřího oka

Jak na kuří oka? Domácí léčba a babské rady

Přírodní medicína, babské rady a domácí recepty preferuje stále více lidí. V některých případech sice nejsou dostačující, ale nad kuřím okem přece jen vítězí. Přenášíme vám stručný přehled několika ověřených tipů:

Vlaštovičník větší se jeví jako jedno z nejúčinnějších přírodních léčiv. Oranžovo-žlutou šťávou, kterou získáte prolomením stonky, si denně natírejte postižené místo, dokud kuří oko nezmizí.

  • Cibule má tři verze použití s ​​léčivými účinky. První je solený hrubší plátek cibule, který přiložíte na kuří oko, převážete obvazem a necháte působit během noci. V druhém případě je postup stejný, ale namísto soli se doporučuje pokapat cibuli citronovou šťávou. Ve třetím případě jde také o noční zábal s cibulí, ale ta musí být předtím na pár hodin namočená octem.
  • Banánová slupka je levnou a mnoha lidmi ověřenou metodou zbavení se kuřího oka. Stačí kousek odříznout, přiložit bílou částí, zabalit a nechat působit během celé noci. Opakujte zábal několikrát.
  • Rozchodník ostrý ukrývá léčivé účinky na kuří oka ve svých listech nebo rozdrcených květech. Přikládejte ho denně na postiženou část a nechte působit.
  • Česnek má podobné účinky jako cibule. Nakrájejte ho na plátky, převažte a nechte působit během spánku.
  • Ocet má pozitivní účinky v několika kombinacích. Na tři dny do něj ponořte kolečko citrónu a na stejný počet dní ho mějte přiložené na kurzoru oku v zábale. Použít můžete i variantu s vatovým tamponem, který namočíte do polévkové lžíce vinného octa smíchaného s lžící čerstvě vylisované citronové šťávy. Nechte působit vždy přes noc, dokud neuvidíte výsledek. Další babské radou je namočení střídky chleba do šálku s menší polovinou octa. Po tři čtvrtě hodiny ji vyjměte, vytiskněte z ní ocet, přiložte na kuří oko a zabalte do sterilní gázy. Ráno postižené místo opláchněte a pemzou jemně odstraňte změklou kůži. Opakujte cca týden.

Autor článku

Redakce

Přinášíme vám množství zajímavostí z oblasti zdraví a zdravého životního stylu. Představíme si běžné onemocnění, možnosti jejich léčby, jakož i...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Sudocrem na akné, neštovice, potničky, mykózu i opary – recenze a zkušenostiSudocrem na akné, neštovice, potničky, mykózu i opary – recenze a zkušenosti

Trápí vás nebo vaše dítě podrážděná pokožka? Citlivá a zarudlá pokožka je nepříjemný problém, který má však jednoduché řešení. Představíme vám krém pro každodenní ochranu pokožky...

Pásový opar na ruce, zádech i hlavě – projevy, příčiny, léčbaPásový opar na ruce, zádech i hlavě – projevy, příčiny, léčba

Pásový opar je virové onemocnění, které často nepříjemně překvapí lidi, kteří již prodělali plané neštovice. Prozradíme vám, jaké jsou jeho symptomy, jaké způsoby domácí léčby pomáhají a...

Coupeliac gel a krém – recenze, cena a vaše zkušenostiCoupeliac gel a krém – recenze, cena a vaše zkušenosti

Máte přecitlivělou pokožku? Předcházet zarudnutí vám pomůže Coupeliac gel či Coupeliac krém. Poradíme vám, s čím vám pomůže, jak jej užívat a prozradíme, jaké s ním mají ostatní...