Jak zhubnout za týden? S Express diet!

Express diet je nový program na hubnutí, který přinese očekávanou ztrátu kilogramů s minimálním úsilím. Jde o předem vytvořený jídelníček na hubnutí ve formě 20 instantních jídel, které připravíte opravdu rychle.

5-denní dieta - jak zhubnout za týden

Nemusíte si tedy lámat hlavu nad tím, co si uvařit na snídani, oběd či večeři. Zapomeňte na recepty na hubnutí, Express diet to vyřeší za vás!

Oblíbená jídla Express Diet

Rychlá dieta, která funguje

5denní dieta je hit. Zejména pro ty ženy, které chtějí zhubnout do plaveček, do plesových či svatebních šatů, do kostýmu. Narozdíl od přetvoření stravovacích návyků, které vedou k trvalému, no však poměrně pomalému úbytku hmotnosti, rychlá dieta, kterou Express diet bez debaty je, se vyznačuje skutečně rychlým úbytkem hmotnosti.

Nevýhodou rychlých diet je fakt, že takto shozené kilogramy můžete co chvíle očekávat zpět – jde o známý jojo efekt, který nastane, když začnete jíst tak, jak jste byli dosud navyklé. Tvůrci této (v podstatě krabičkové diety) však slibují přesný opak – pravidelný příjem jídla a snížení poměru tuků ke svalové hmotě by měl zrychlit váš bazální metabolismus.

Jídelníček na hubnutí a lá Express diet

Jde o proteinovou dietu skládající se z jídel, vyznačujících se sníženou kalorickou hodnotou. To znamená, že ačkoliv se najíte dosyta, nebudete se muset obávat toho, že z takového jídla přiberete. Přesto, že jde o instantní jídla, každé z nich splňuje požadavek na dostatečný obsah bílkovin a snížené množství tuků a sacharidů (cukrů). Hubnutí probíhá na tzv. ketóze – spalování tuků bez hladovění. Omezením příjmu sacharidů dochází k využívání energie ze spalování uloženého tělesného tuku.

5denní dieta - Expres diet

Jak toto hubnutí probíhá?

Ketonová dieta přinutí lidské tělo čerpat energii ze zásob. Pokud organismu nedodáme takové množství sacharidů, na jaké je zvyklé, tělo začne rozkládat zásobní formu cukrů – tzv. glykogen. Po tom, co vyčerpá i tyto zásobárny (obvykle to trvá 3 dny), začínají v organismu probíhat procesy glukogenézy nebo ketózy. První zmíněný proces je však pro tělo poměrně nevýhodný, protože ho stojí příliš mnoho energie a vysokou spotřebu aminokyselin. Proto je vhodnější právě ketóza. Během rychlého spalování tuků se v těle tvoří tzv. ketony (odtud i pojmenování Ketonová dieta).

5 denní dieta - výhody a zkušenosti

Oblíbená jídla Express Diet


Autor článku

Redakce

Přinášíme vám množství zajímavostí z oblasti zdraví a zdravého životního stylu. Představíme si běžné onemocnění, možnosti jejich léčby, jakož i...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Dieta při dně, cukrovce a vysokém cholesteroluDieta při dně, cukrovce a vysokém cholesterolu

Správná léčba spojena se změnou životosprávy dokáže snížit riziko bolestivých záchvatů. Jak je tedy vhodné stravovat se při dně? Pojďme se na to podívat.

Dělená strava nejen na hubnutíDělená strava nejen na hubnutí

Dělená strava je jednou z nejčastěji využívaných diet na redukci hmotnosti. Mnozí už o ní slyšeli a už z názvu vyplývá, že v ní dělíme potraviny do určitých skupin. Co při ní dodržovat?

11 rad, jak rychle zhubnout11 rad, jak rychle zhubnout