Dukanova dieta – recepty nabízí kniha. Jaké jsou zkušenosti?

Určitě jste už i vy slyšeli o světovém hitu, který vám pomůže shodit nadbytečné kilogramy a to rychle a poměrně jednoduše. Dukanova dieta je trend, který v současnosti oslovuje tisíce lidí po celém světě, nevyjímaje světové celebrity. Náš portál by vám rád přiblížil co to o historii a podstatě této zaručené diety, kterou budete chtít určitě vyzkoušet.

Povolené potraviny v Dukanovej dietě

Tvůrcům úspěšného a nenáročného schématu, který má zajistit úpravu vaší hmotnosti, je známý francouzský odborník na výživu a diety Dr. Pierre Dukan. Během své praxe a spolupráce s více než 40 000 pacientmi vynalezl metodu, kterou zdokonaloval více než 30 let. Od té doby zasvětil svůj život boji s obezitou a osvětou lidí v oblasti hubnutí a zdravého stravování.

Dukanova dieta – kuchařky a recepty

Jíst či hladovět?

Faktem, který svědčí o úspěchu diety je, že takové hubnutí zkouší stále větší počet lidí. Veřejně známým "tajemstvím" Dukanovej diety je totiž pozitivní zjištění, že při ní nemusíte hladovět, naopak můžete jíst, co vám hrdlo ráčí.

Stačí si upravit jídelníček podle předem stanovených pravidel, nejíst "zakázané potraviny" a už o pár dní sledovat, o kolik gramů jste lehčí. Pokud se během první fáze přesvědčíte, že tato metoda skutečně funguje, bude Vás to motivovat k pokračování až do úspěšného cíli.

4 fáze Dukanovej diety

Podle slov autora této revoluční diety Vás dodržování čtyř základních fází naučí upravit si stravovací návyky tak, abyste už nikdy nebyli nuceni bojovat s nechtěnými kilogramy. Metoda, která slibuje výraznou ztrátu tělesné hmotnosti a navíc bez nežádoucího jojo efektu, oslovuje stejně ženy jako i muže. Určitě i vás zajímá, v čem spočívá její tajemství, kde ho zjistit a jak se úspěšně dopracovat až k vysněné postavě.

1. fáze: útok!

Útočná fáze Dukanovej diety vytváří motivační start pro každou osobu, která se pouští do hubnutí. První fáze se zakládá na čistých proteinech, její délka se odvíjí od počtu kilogramů, kterých se chcete zbavit.

Dovolené je jíst 68 vysoce proteinových jídel, díky kterým ztrácíte hmotnost okamžitě. Trvání této fáze je individuální. Pokud plánujete shodit do 5 kg, fáze trvá 2 dny. Pokud je Váš cíl shodit 5 až 10 kilogramů, trvá 3 dny. Když se chcete poprat s více než 10 kg, fáze trvá 5 dní. Ve fázi útoku setrvejte vždy maximálně 10 dní!

2. fáze: výletní plavba

Po tom, co máte první krok úspěšně za sebou, můžete vystartovat na výlet. Ne však doslovný, ale na výlet, během kterého si můžete doplnit jídelníček o 32 povolených druhů zeleniny.

4 fáze Dukanovej diety

Podstata druhé fáze se odvíjí od střídání dní, během kterých jíte pouze bílkovinné jídla, a těch, během nichž jíte bílkovinné – zeleninové pokrmy. Ideální je pokud budete 2 subfázy střídat po 5 dnech.

3. fáze: konsolidace

Pokud jste se dostali do konsolidační fáze, vaše tělo má tendenci nabírat zpět váhu. Dukanova dieta však myslela i na tento přirozený děj a ve třetí fázi se zaměřuje na postupné přidávání "zakázaných" jídel do vašeho stravování. Trvání této fáze se odvíjí od počtu kilogramů, které jste shodili v druhé fázi. Jeden kilogram = 5 dní trvání konsolidace. Jídelníček lze ve třetí fázi obohatit jedním kusem ovoce a dvěma krajíci celozrnného chlebu denně.

4. fáze: permanentní stabilizace

Pokud jste se dostali do závěrečné fáze, můžete být se sebou spokojeni. Pravděpodobně jste shodili několik kilogramů a naučili se následovat vzor, ​​který můžete využívat do konce života.

Je však nutné dodržovat základní pravidla: denně zkonzumovat 3 polévkové lžíce ovesných otrub, zvolit si jeden den pravidelné útočné fáze – tzn. konzumovat čistě proteinové jídla a používat schody, kdykoliv je to možné.

Zdravější alternativa Dukanovej diety

Pokud chcete zhubnout, ale zároveň si nepoškodit zdraví, měli byste popřemýšlet nad dietou, která zaručí příjem všech živin, které potřebujete pro fungování organismu. KetoMIX je program pro ty, kteří si nevědí poradit s tvorbou jídelníčku na hubnutí. Vyřeší problém co jíst během diétovaní a čemu se, naopak, vyhýbat.

Chcete podpořit účinek KetoMIX diety? Začněte se více hýbat – ideálně alespoň 20 min. obden a kila půjdou dolů rychleji.

Dukanova dieta – kuchařky a recepty


Autor článku

Redakce

Přinášíme vám množství zajímavostí z oblasti zdraví a zdravého životního stylu. Představíme si běžné onemocnění, možnosti jejich léčby, jakož i...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Dieta při dně, cukrovce a vysokém cholesteroluDieta při dně, cukrovce a vysokém cholesterolu

Správná léčba spojena se změnou životosprávy dokáže snížit riziko bolestivých záchvatů. Jak je tedy vhodné stravovat se při dně? Pojďme se na to podívat.

Dělená strava nejen na hubnutíDělená strava nejen na hubnutí

Dělená strava je jednou z nejčastěji využívaných diet na redukci hmotnosti. Mnozí už o ní slyšeli a už z názvu vyplývá, že v ní dělíme potraviny do určitých skupin. Co při ní dodržovat?

11 rad, jak rychle zhubnout11 rad, jak rychle zhubnout