Jak se zbavit černých teček na nose?

Mnoho žen i mužů trápí nepříjemné černé tečky na nose. Nezpůsobují jejich nečistoty, ale ucpané póry kvůli vysoké produkci mazu.

Jak se zbavit černých teček na nose?

Maz vyrábějí mazové žlázy v pokožce, které ji tímto udržují v pružném stavu, vlastně ji promašťují. Zároveň se takto odstraňují odumřelé buňky. Určitě ale s námi souhlasíte, že je třeba tečky odstranit, protože nejsou příjemné a srážejí naše sebevědomí. Jak však na to?

Oblíbené přípravky proti černým tečkám

Když kartáček nepomůže

Popisované černé, ale i bílé tečky na nose totiž způsobují ucpané póry. Pokud si ale myslíte, že na odstranění černých a bílých teček pomůže drhnutí nosu mýdlem a kartáčkem, velmi se mýlíte. Takové praktiky nepomohou ani trochu. Naopak povedou pouze k dalšímu vysychání pokožky, které bude mít za následek novou, a ještě silnější tvorbu mazu. Na rozšířené a ucpané póry na nose se zkrátka musí jít trochu jinak.

Nezaneste si infekci!

Příliš vhodné není ani vytlačování černých teček. Pokud byste se o něco podobného pokoušeli, pak jedině čistými, velmi dobře umytými a vydezinfikován rukama.

Vytlačování vyrážek a černých teček

Jinak totiž riskujete, že si pórů zanesete ještě další infekci a nastanou ještě větší problémy. Předtím, než navštívíte drogerii nebo lékárnu a budete se zajímat o pomoc s černými tečkami, můžete vyzkoušet některé domácí recepty. Neměli byste to však zkoušet častěji, než cca 2 - 3 krát týdně, protože jinak pokožka také trpí.

Babské rady nebo pomůže i zubní pasta

Jednoduchým lidovým receptem je zubní pasta na černé tečky. Ano, obyčejná mentolová zubní pasta vytáhne uhry, vysuší pokožku. Je poměrně účinná, ale nevýhodou je, že to není natrvalo. Aby byl efekt ještě větší, smísí se se solí. Pro lepší výsledky lze pastu po aplikací na nos jemně promasírovat novou zubním kartáčkem.

Zubní pasta na černé tečky

Dále se používá bentonitový jíl rozmíchaný ve vodě nebo v jablečném octu. Tato látka je účinným kožním lékem.

  • Dobrou babskou radou je i maska z vaječných bílků, která se nanášejí na pokožku. Stahuje póry a čistí je, zároveň vyživuje pokožku.
  • Podobně funguje i maska z rozehřátého medu s mlékem, nebo skořice s medem či cukrová maska. Někdy pomůže i citronová šťáva, lidé s citlivou pokožkou by ji ale rozhodně měli míchat s vodou.
  • Jedlá soda bikarbona s vodou také efektivně čistí pleť, ale pozor, zároveň ji i vysušuje, takže to s ní nepřehánějte.

Co však dělat, když babské rady nepomohou?

Maska může dráždit pokožku

Velmi oblíbená a doporučená je černá maska na černé tečky. Jaký má efekt? Nanáší se na nos a tváře, případně pokud chcete i na celý obličej a následně po uschnutí se sloupnout.

Černá maska na černé tečky obsahuje aktivní uhlí z bambusu, které má silné čistící vlastnosti, baktericidní a adstringentní a zanechává pokožku hladkou a čistou. Po sloupnutí můžete mít zarudlou pokožku, může vás štípat. Popisována maska na černé tečky s sebou strhne odumřelé kožní buňky.

Slupovací černá maska na obličej

Jak ji hodnotí uživatelky? Zatímco některé ji doporučují, jiné se k ní stavějí z rezervou. Často upozorňují, že olupování je velmi nepříjemné a může trochu bolet. Ošemetné a nekomfortní je samozřejmě i následné podráždění pleti. Podle našeho názoru černou masku na černé tečky stojí za to vyzkoušet, a pak se řídit vlastní zkušeností. Pro některé je doslova dobrodiním, jiní nemusí pociťovat žádné výrazné zlepšení.

Pomohou i pásky nebo odstraňovač černých teček

Mnoho lidí volí raději odstraňovač černých teček jako masku. Jeho výhodou je cena, dostanete ho koupit poměrně levně. Používá se obvykle po horké lázni, kdy dojde k otevření pórů a přitlačí se očkem na černou tečku nebo vyrážku. Pak je pleť vhodné ošetřit tonikem, tím předejdete možným infekcím.

Kosmetické očko na černé tečky

Vyzkoušet můžete i Nivea pásky na černé tečky, které se na trhu objevily jako první již před několika lety. Z pleti odstraní nadbytečný olej, mastnotu a samozřejmě odumřelé kožní buňky.

Pásky na černé tečky na nose

Jde o lepicí pásky používané na oblast pleti, kde máte výrazný výskyt černých teček. Na podobném principu fungují také Balea pásky na černé tečky. Pásky vytáhnou černé tečky, tedy nahromaděný maz z otevřených pórů.

Oblíbené přípravky proti černým tečkám

Přípravu nelze podcenit

Nesmíte ale podcenit přípravu pokožky na aplikaci pásků. Tedy provést jemný peeling a dát si horkou sprchu, která vám otevře póry. Případně si pokožku obličeje napařit nad horkou vodou, do které jste předly mátu. Jedině pak je aplikace efektivní.

Musíte počítat s tím, že úplně všechny tečky se pravděpodobně odstranit nepodaří, pásky na černé tečky nezvládnou všechno. Z dalších možností odstraňování teček se nabízí například pleťová voda proti komedonům pure skin. Nanesete ji na vatový tampon a čistíte ním pokožku. Redukuje rozšířené póry. Peelingový gel Bioderma Sébium je také pomocníkem na vyhlazení pokožky a odstranění nečistot a patentovaný komplex má ovlivňovat i kvalitu mazu.

Prevence pomáhá

Důležitá je také prevence vzniku černých teček. To znamená snažit se místo pravidelně čistit. Podstatná je hydratace, tedy oplachování místa teplou vodou a používání kvalitního hydratačního krému. Rovněž pravidelný peeling odstraní staré kožní buňky a pročistí póry.


Autor článku

Redakce

Přinášíme vám množství zajímavostí z oblasti zdraví a zdravého životního stylu. Představíme si běžné onemocnění, možnosti jejich léčby, jakož i...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Sudocrem na akné, neštovice, potničky, mykózu i opary – recenze a zkušenostiSudocrem na akné, neštovice, potničky, mykózu i opary – recenze a zkušenosti

Trápí vás nebo vaše dítě podrážděná pokožka? Citlivá a zarudlá pokožka je nepříjemný problém, který má však jednoduché řešení. Představíme vám krém pro každodenní ochranu pokožky...

Pásový opar na ruce, zádech i hlavě – projevy, příčiny, léčbaPásový opar na ruce, zádech i hlavě – projevy, příčiny, léčba

Pásový opar je virové onemocnění, které často nepříjemně překvapí lidi, kteří již prodělali plané neštovice. Prozradíme vám, jaké jsou jeho symptomy, jaké způsoby domácí léčby pomáhají a...

Coupeliac gel a krém – recenze, cena a vaše zkušenostiCoupeliac gel a krém – recenze, cena a vaše zkušenosti

Máte přecitlivělou pokožku? Předcházet zarudnutí vám pomůže Coupeliac gel či Coupeliac krém. Poradíme vám, s čím vám pomůže, jak jej užívat a prozradíme, jaké s ním mají ostatní...