Celulitida – jak se jí zbavit? Krémy, cviky, přístroje?

Estetický problém, který trápí především ženy. Boj s pomerančovou kůží je pro mnohé dámy doslova noční můrou.

Celulitida na stehnech

I nevzhledné hrbolky a jamky na zadku, stehnech či jiných partiích těla se však dají eliminovat. Existuje na to množství kosmetických výrobků, přístrojů, doporučení a babských rád, ale fungují jen málokteré. Celulitida je v podstatě změnou podkožní a tukové tkáně, které se projevuje promáčknutí na kůži v různých velikostech. Právě proto je vnímána zejména po vizuální a ne zdravotní stránce. Je přitom jedno, zda jde o osobu s nadváhou nebo štíhlého člověka. I když v prvním případě se pravděpodobnost jejího výskytu zvyšuje, jak přímou příčinu vzniku ji můžete vyloučit.

Kvalitní kosmetiku proti celulitidě najdete v nabídce online lékárny Dr. Max!

Celulitida a příčiny jejího vzniku

Vedou se různé dohady o tom, co je hlavními příčinami celulitidy. Mezi nimi jsou i zmiňovaná hmotnost, ale také genetické dispozice. I když jde o faktory, které se na vzniku mohou podílet, mají spíše vedlejší roli při jejím tvoření. Co je hlavním spouštěčem celulitidy?

  • Stavba pojivové tkáně – ženy disponují podélným uložením, zatímco u mužů mluvíme o příčném uložení.
  • Hormony – ženský hormon estrogen je v podstatě odpovědný za hromadění tuků, a to kvůli zvyšování objemu cirkulujících tekutin. Pokud totiž dojde k jejich uváznutí mezi vlákny pojivové tkáně, projeví se v podobě celulitidy. Do této skupiny patří také období těhotenství, menopauzy, jakož i hormonální léčba či antikoncepce.
  • Špatná životospráva – predovšetkým minimální fyzická aktivita, nedostatečný pitný režim a nevyvážená strava.

Z recenzí výrobku:

Recenze a zkušenosti se Saloos Celulinie

Příznaky a fáze celulitidy

I celulitidu můžeme kategorizovat, a to na základě stupně intenzity změny tukové tkáně. Tzv. zošuverený povrch kůže, odborně nazývaný také lipodystrofie, rozlišujeme v několika fázích jeho průběhu:

  • Edematózní stádium, během kterého je kůže stále pružná a příznaky jsou viditelné až po stlačení kůže, případně při sezení na židli nebo pod intenzivním světlem.
  • Fibrózní stádium je charakteristické pouhým okem viditelnými nerovnostmi na kůži, a to bez ohledu na to, zda stojíte nebo sedíte.
  • Sklerotické stádium je nejzávažnějším typem celulitidy a kromě výrazných změn tkáně v podobě hrbolků a preliačenínsú jeho typickým projevem i tvrdé a bolestivé bulky.

Pokožka s celulitidou a bez ní

Jak na celulitidu? Krém je dostatečným řešením?

Nečekejte, že celulitida po čase zmizí sama. Bez námahy se jí prostě nezbavíte. Zapomeňte také na to, že pomerančová kůže bude minulostí během pár dní. Chce to odhodlanost, pevnou vůli a trpělivost.

Je však nutné poznamenat, že zatímco první fáze celulitidy slibují její odstranění či výrazné potlačení, poslední se dá zmírnit pouze v omezeném množství, pokud vůbec. Počítejte s tím, že pouze krémy, gely či různé mastičky vás celulitidy úplně nezbaví. Do určité míry sice splní svůj účel, ale účinek je jen povrchový. Navíc, aby se projevil alespoň v takové podobě, kosmetickými přípravky potřebujete masírovat postižená místa pravidelně, abyste dosáhli jejich lepší prokrvení.

Jelikož je předmětem tohoto malého úspěchu pravidelnost aplikace, je třeba zvážit i finanční stránku estetického problému. Jedno balení vybrané kosmetiky nebude stačit. Navíc výsledek nebude nikdy takový viditelný jako při pohybových aktivitách a cvičení.

Celulitida na stehnech a zadku – cviky jsou ta správná cesta

Bez dostatečného pohybu to prostě nepůjde. Najděte si čas na alespoň půlhodinovou procházku několikrát v týdnu, ani běh vám neuškodí, právě naopak. Alternativou může být i domácí cvičení, které by však mělo trvat minimálně dvacet minut, a to alespoň třikrát týdně. Co se týče pohybových aktivit, vhodné jsou zejména aerobní cviky zaměřené na postižená místa. Pokud jim věnujete třicet minut alespoň každý druhý den, budete spokojená.

Pravidelný pohyb pomáhá zmírnit příznaky celulitidy

Je třeba poznamenat, že dodržování pitného režimu je alfou omegou. Někteří doporučují i ​​speciální úpravu stravy či detoxikaci. Ty jsou spíše pomůckou na zmizení celulitidy, ne řešením.

Celulitida na nohou, ale i na břiše a rukou – babské rady nebo odborná pomoc?

Nevábně vypadající pokožka se netýká pouze zadních partií. I když je její výskyt na lýtkách, břiše či rukou rozšířený pouze málo, vyžaduje stejnou, ne-li větší pozornost. V tomto případě platí stejné zásady a principy léčby jako u "běžné celulitidě". Zmírnit její projevy kromě nich může i nošení volnějšího oblečení. I babské rady fungují, ale ne vždy. Zkušenosti lidí si mnohdy protiřečí, ale pokud vám nevadí ukrojit si kousek času, vyzkoušejte například kávovou masáž zaměřenou na rozproudění lymfy:

  • 3 lžíce mleté ​​kávy smíchejte do tělového mléka a vzniklou směsí masírujte postižené místo přibližně pět minut,
  • nevstřebaný zbytek následně odstraňte umytím.

Přírodní léčba celulitidy

Kromě babských rad lze vyzkoušet i tyto peelingy s obsahem přírodních silic a éterických olejů, které pomáhají zmírnit příznaky celulitidy, vyhlazují pokožku, zlepšují krevní oběh, vyživují a regenerují.

Masážní přístroj na celulitidu versus metody k odstranění celulitidy

Lymfodrenážní masáž nepochybně stojí za zmínku. Mimo jiné pomůže rozproudění lymfy, čímž se v menší nebo větší míře eliminuje celulitida a zmírní otoky. Je základem prevence, ale také léčby neschopnosti organismu odplavovat škodlivé látky, díky kterým se hromadí tukové buňky mezi vlákny pojivové tkáně.

Mezoterapie patří mezi vyhledávané metody odstraňování celulitidy. Uvolňuje nahromaděný tuk, a to aplikováním účinné látky pomocí jehly přímo na místo, kde má působit. Kvůli efektivním výsledkem se doporučuje její podstoupení u odborníka, ale jakousi alternativu v pohodlí domova představuje například dermaroller, který zlepší prokrvení a aktivuje tvorbu kolagenu v pokožce spuštěním samoregeneračního procesu po vzniklých mikrorankách.

Procedura na odstraňování celulitidy

Ultrazvuková liposukce je neinvazivní metoda, jejímž prostřednictvím jsou ošetřovány problematické partie, jako boky, břicho, stehna a hýždě. Tyto nejčastější místa vzniku celulitidy jsou tzv. kavitací eliminovány od lokálního tuku. Přiložením přístroje na pokožku se pomocí ultrazvukových vln rozehřeje tuková vrstva a následně se začne "rozpadat".

Talasso terapie funguje na principu zábalu z mořských řas. Ty se v kombinaci dalších účinných látek nanesou na celulitidou postižená místa a zabalí se do speciální látky. Anticelulitidní zábal je překryt elektrickou dekou. Toto spojení má za následek zlepšení metabolismu buněk podkoží.


Autor článku

Redakce

Přinášíme vám množství zajímavostí z oblasti zdraví a zdravého životního stylu. Představíme si běžné onemocnění, možnosti jejich léčby, jakož i...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Sudocrem na akné, neštovice, potničky, mykózu i opary – recenze a zkušenostiSudocrem na akné, neštovice, potničky, mykózu i opary – recenze a zkušenosti

Trápí vás nebo vaše dítě podrážděná pokožka? Citlivá a zarudlá pokožka je nepříjemný problém, který má však jednoduché řešení. Představíme vám krém pro každodenní ochranu pokožky...

Pásový opar na ruce, zádech i hlavě – projevy, příčiny, léčbaPásový opar na ruce, zádech i hlavě – projevy, příčiny, léčba

Pásový opar je virové onemocnění, které často nepříjemně překvapí lidi, kteří již prodělali plané neštovice. Prozradíme vám, jaké jsou jeho symptomy, jaké způsoby domácí léčby pomáhají a...

Coupeliac gel a krém – recenze, cena a vaše zkušenostiCoupeliac gel a krém – recenze, cena a vaše zkušenosti

Máte přecitlivělou pokožku? Předcházet zarudnutí vám pomůže Coupeliac gel či Coupeliac krém. Poradíme vám, s čím vám pomůže, jak jej užívat a prozradíme, jaké s ním mají ostatní...