Alkalio – odkyselení organismu. Opravdu funguje?

Lidské tělo je mechanismus, který na své optimální fungování potřebuje různé živiny, biologicky aktivní látky. Nedostatek vitamínů, minerálních a stopových prvků má za důsledek to, že se cítíme vyčerpaní, máme slabou imunitu a celkově se necítíme "ve své kůži".

Alkalio na odkyselení organismu

Řešení bývá jednoduché – pokud tyto látky organismu chybí, je třeba je doplnit. Nejpřirozenějšího změnou, vyplývající z potřeby dodání chybějících látek, je změna stravování. Ne každý se však ví ve výběru orientovat tak, aby si věděl zvolit potraviny, které mu potřebný prvek výživy doplní. Nejjednodušší a nejrychlejší cestou je zvolit si výživové doplňky. Přitom si můžete vybrat, zda si nakoupíte celou paletu různých výrobků a důležité látky budete užívat samostatně, nebo si zvolíte jeden produkt, který Vám doplní vše, co potřebujete.

Výrobek Alkalio se už bohužel neprodává.

Podpora imunity s Alkalio

Alkalio je slovenský výrobek, vyráběný společností Benevo s.r.o. Jedna tobolka obsahuje až 19 účinných látek. Účinky Alkalio na váš organismus jsou předpokladem fyzické i duševní pohody jednotlivce:

  • posílení imunity – oslabená imunita je poměrně aktuální problém, který trápí nejen dospělé. Podpora imunity pomůže vašemu organismu bránit se, ale také efektivně bojovat proti bakteriím a virům, způsobujícím různá onemocnění a narušení vnitřní rovnováhy lidského těla.
  • podpora látkové přeměny pro tvorbu energie – proces látkové přeměny, během které se vytvářejí tzv. makroergické molekuly, je nezbytný pro správné fungování všech buněk těla. Buňky totiž na své fungování potřebují množství energie, proto je podpora tohoto procesu nezbytná pro celé naše fungování.
  • podpora metabolismu makroživin a aminokyselin – metabolismus je hybný proces organismu, díky němuž dochází k přeměně přijatých látek na přesně ty, které naše tělo potřebuje. Ty látky, které naše tělo už nepotřebuje, se díky metabolismu přeměňují na formu, které se organismus dokáže přirozenou cestou zbavit.

Složení Alkalia

Zelený ječmen

Dokáže optimalizovat fungování těla jako celku. Pomáhá při kardiovaskulárních a kožních problémech, bojuje proti rozmnožování rakovinových buněk, zpomaluje stárnutí, je efektivní při léčbě jater, cukrovky a civilizačních chorob, dokonce pomáhá i při nadváze. Kromě toho podporuje celkovou imunitu, je zdrojem potřebných vitamínů, minerálů, aminokyselin a stopových prvků, má detoxikační účinky. Jde o přírodní výtažek z mladého ječmene, bez konzervantů, který se snadno vstřebává.

Chlorella

Tato jednobuněčná řasa patří z hlediska obsažených výživných látek k nejdůležitějším rostlinám vůbec. Kromě celkového posílení imunity se používá k detoxikaci organismu, upravuje střevní mikroflóru, čímž zlepšuje trávení, snižuje cholesterol, pomáhá léčit žaludeční vředy i koliky. Podporuje růst tkání, bojuje proti růstu rakovinotvorných buněk, zároveň podporuje i mentální zdraví a upravuje množství cukru v krvi. Chlorellu můžete užívat nejen pokud jste nemocný, ale i jako prostředek prevence zdraví.

Extrakt ze zeleného čaje

O pozitivních účincích zeleného čaje na naše zdraví se toho napsalo víc než dost. Listy čajovníku jsou plné minerálních látek, aminokyselin, lipidů, enzymů a pod. Účinky zeleného čaje jsou neocenitelné – kromě povzbuzení organismu ho dokáže i vyčistit, detoxikovat, působí proti množení bakterií, pomáhá při hubnutí, je výbornou prevencí rakoviny. Má protizánětlivé účinky a obsažený fluorid pozitivně ovlivní kvalitu vašich zubů a kostí. Zelený čaj je tedy velmi vhodné popíjet i při osteoporóze (řídnutí kostí).

Kyselina listová

Nacházející se přirozeně v zelenině, ovoci, luštěninách v mase i vejcích je velmi důležitá pro tvorbu a obnovu, ale i celkové fungování každé buňky v těle. Účinky kyseliny listové jsou prokazatelné i v období těhotenství, kdy její nedostatek může způsobit potrat, zvýšit riziko poškození plodu a výskytu velkého množství anomálií, či vyvolat předčasný porod. Během těhotenství by ženy měly přijmout dokonce až dvojnásobek doporučené denní dávky – tedy až 800 mikrogramů. U dětí se jí nedostatek projevuje například i zpomaleným růstem.

Vápník

Minerální látka, důležitá nejen pro růst kostí a zubů, ale i pro správnou funkci buněk, přenos nervových impulsů či kontrakce svalů. Dostatečný příjem vápníku snižuje riziko řídnutí kostí, osteoporózy, riziko vzniku rakoviny tlustého střeva, zlepšuje trávení, podporuje naše srdce, sráženlivost krve, nervový i oběhový systém. Co se týče mentálního zdraví, působí proti nespavosti, depresím a chrání nás před ztrátou paměti. Přirozeně se vápník vyskytuje v mléce, sýrech, rybách, zelenině, ořechách, luštěninách a nejlépe se vstřebává večer.

Hořčík

Magnézium se přirozeně vyskytuje v banánech, semínkách, listové zelenině, oříšcích, cereáliích či v brokolici. Jeho nedostatek se projevuje pocity únavy, vyčerpání, bolestmi hlavy, zácpou, sníženou schopností koncentrace či pocity psychické vytíženosti. Hořčík by neměl v naší stravě chybět. U mužů, či v období těhotenství, či během zvýšené fyzické zátěže, je doporučená dávka min. 400 mg, ženy by měly příjímat alespoň 300 mg hořčíku denně. Hořčík vám zaručeně doplní ztracenou energii a vy se budete cítit jako nový člověk.

Draslík

Nedostatek draslíku může způsobovat pocity únavy, avšak i nesprávnou funkci svalů a nervových přenosů. Kromě toho je zodpovědný za odstraňování škodlivin pryč z těla a zachovávání rovnováhy pH v těle. Doplňovat by si ho měli zejména sportovci a lidé se zvýšenou fyzickou námahou, protože u nich vzniká vysoký předpoklad křečí a srdečních poruch. Najdeme ho v ovoci i zelenině (mrkev, rajčata, listová zelenina, paprika, brokolice, celer, papája, banány, jahody...), ale i v tuňákovi, mandlích a čokoládě.

Kompletní složení Alkalio

Měď

Je důležitá pro krásu pokožky i vlasů, stejně však i na posílení imunity. Potřebujeme ji přijímat i kvůli zdraví kostí, kloubů, mozku a nervové soustavy, její příjem představuje výbornou prevenci před rakovinou, osteoporózou či neplodností. Měď je skvělý antioxidant, vyskytující se v ořeších a semínkách, luštěninách, v mase, játrech a čerstvé zelenině. Její nedostatek způsobuje chudokrevnost, šedivění vlasů, špatné hojení ran, záněty prostaty či dokonce poruchy nervové soustavy, kornatění cév a snížení odolnosti vůči chorobám.

Sodík

Najdeme nejen v soli, ale i v hovězím mase, chlebu, rybách, v másle, mrkvi či hrášku a v uzeninách. Je zodpovědný například za normalizaci pH v tekutinách, zajišťuje přenos nervových vzruchů, funkci svalů, podporuje činnost ledvin, trávicí trakt a zároveň ovlivňuje hospodaření organismu vodou. Nedostatek sodíku způsobuje únavu, nechutenství, křeče, deprese. Na příjem sodíku by si měli dát pozor lidé s vysokým krevním tlakem. Nadměrný příjem způsobuje i častá konzumace minerálek s vysokým obsahem sodíku.

Chrom

Jeho užívání oblibují zejména ženy, protože snižuje chuť na sladké. Je vhodný pro regulaci vysokého krevního tlaku, snižuje hladinu cholesterolu, ovlivňuje růst svalů a tvorbu energie, pozitivně vplýva proti únavě a psychické vyčerpanosti. Chrom najdeme v čerstvém ovoci, mase, cibuli, červené řepy, v droždí či dokonce v kakau a černém čaji. Jeho příjem je nezbytný i v období těhotenství, jelikož zajišťuje zdravý vývoj plodu. Sportovci a fyzicky těžce pracující lidé by ho měli přijímat asi 4 až 5 násobném množství, než běžný člověk.

Molybden

Podporuje tvorbu červených krvinek, ochraňuje nás před rakovinou, podporuje dlouhověkost, ochraňuje zuby před tvorbou kazu a podporuje sexuální aktivitu člověka. Najdeme ho v cereáliích, pivovarském droždí, v mléce nebo i v luštěninách, vejcích, petrželové nati, kopru nebo bramborách. Nedostatek molybdenu způsobuje dnu, kažení zubů, snížení libida, chudokrevnost či podrážděnost. U malých dětí nedostatek zvyšuje riziko výskytu epileptických záchvatů, poruchy zraku a mentální retardaci.

Biotin

Navrátí krásu vaší pokožce a vlasům jejich lesk. Proto by ho v dostatečném množství měla přijímat každá žena. Stejně ovlivňuje i lámavost nehtů, štěpení tuků a cukrů, reguluje hladinu cukru v krvi, díky němu dochází k lepšímu vstřebávání ostatních vitamínů. Jeho nedostatek způsobuje bolesti svalů, deprese, malátnost, vyšší hladinu cholesterolu a mnoho dalších příznaků. Přirozeně se vyskytuje v žloutkách, oříšcích, houbách, mléku, bramborách, obilovinách či ve špenátu a v luštěninách.

Kyselina askorbová (vitamin C)

Je snad nejznámějším vitaminem na světě. Jeho úkolem je samozřejmě posilovat imunitní systém, stimuluje tvorbu bílých krvinek, je důležitý pro normální růst. Tento antioxidant se podílí na zdraví kostí, chrupavek i zubů, dásní a pokožky, přičemž urychluje hojení ran. Zabezpečuje zpracování důležité kyseliny listové. Nedostatek kyseliny askorbové způsobuje únavu i slabost organismu. Nejvíce vitaminu C najdeme v šipkách, černém rybízu, květáku, citrusech, v kiwi, brokolici, česneku či cibuli.

Vitamíny B1, B2, B3, B5, B6 a B12

Nedostatek vitamínů skupiny B způsobuje únavu, oslabenou imunitu, nespavost, akné, afty či celkovou nechuť provádět jakoukoliv fyzickou aktivitu. Užívání vitamínů skupiny B urychluje rekonvalescenci po nemocech, podporuje imunitu či pomoci organismu zvládat zvýšenou psychickou a fyzickou vytíženost. Béčko najdeme v mase, droždí i cereáliích, ovesných vločkách, listové zelenině, čerstvé zelenině, vejcích...

Dávkování Alkalia

Podpora imunity je dlouhodobější proces, který člověk nevyřeší za dva týdny. Proto je i dávkování výživového doplňku Alkalio rozděleno do tří plánů.

  • Intenzivní plán – je to prvních 10 dní, během nichž dochází k nejintenzivnějšího doplňování vitamínů, minerálů a stopových prvků. Je to nezbytné "restartování" imunitního systému, během kterého užíváte 3x denně 3 tablety Alkalio.
  • Rozvojový plán – trvá dalších 15 dní, během kterých sice doplňujete méně účinných látek, ale stále je jejich přísun výrazným posilovačem imunity. Doporučené denní dávkování v této etapě je 2 kapsle 3x denně.
  • Dlouhodobý plán – je udržovací fází kúry, následující po prvních dvou etapách. Během něj dochází k dlouhodobému doplňování účinných látek Alkalia s dávkováním 1 kapsle 3x denně. Jedno balení Alkalio vám tak vydrží 1 měsíc.

Cena Alkalia

Výrobek Alkalio se už bohužel neprodává.

Naše doporučení a rady na závěr

Alkálio je koncept, který Vám může napomoci posílit oslabenou imunitu. Velkou výhodou je fakt, že obsahuje až 19 aktivních látek, u nichž často pociťujeme deficit příjmu z běžné stravy. Pozitivem je i fakt, že nemusíte kupovat a užívat několik druhů vitamínů, minerálů a stopových prvků os, máte je všechny v "jednom balíčku". Díky jednoduchému dávkování si posílíte zdraví opravdu jednoduše.

Nevýhodou však může být cena Alkalia, zvláště pokud s kúrou právě startujete. Investovat jednorázově téměř 1 800 Kč může být pro někoho finančně náročné. Pokud Alkalio berete více méně preventivně, cena nemusí být překážkou, protože Vám jedno balení při užívání 3 kapslí/den vydrží celý měsíc. Navíc jde o komplexní produkt, kterým si doplníte všechny potřebné živiny.

Výrobek není vhodný pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy. V případě alergie na některou ze složek Alkalio neužívejte. Pokud se léčíte na cukrovku nebo užíváte léky na jiná onemocnění, před zahájením užívání se poraďte se svým lékařem. Nikdy nepřekračujte doporučené denní dávky a skladujte mimo dosah dětí. Doufáme, že vám naše recenze Alkalia pomohla a budeme rádi, pokud využijete naše Alkalio fórum a podělíte se s námi o své zkušenosti s jeho užíváním.


Autor článku

Redakce

Přinášíme vám množství zajímavostí z oblasti zdraví a zdravého životního stylu. Představíme si běžné onemocnění, možnosti jejich léčby, jakož i...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Femibion 1 – recenze. Cena, zkušenosti, složení, dávkováníFemibion 1 – recenze. Cena, zkušenosti, složení, dávkování

V těhotenství má ženský organismus větší nároky na některé vitaminy, minerály a stopové prvky, které žena potřebuje dodat nejen sobě, ale i plodu. Zkuste Femibion 1, který obsahuje vše...

Jak správně měřit tělesnou teplotu pod paží, v ústech či konečníku?Jak správně měřit tělesnou teplotu pod paží, v ústech či konečníku?

Tělesnou teplotu můžete měřit na různých částech těla, přičemž pro každé místo měření je horní hranice normální teploty mírně odlišná. Jak potom správně změřit teplotu? Dozvíte se v...

Salmonelóza – příznaky, léčba, inkubační doba u dětíSalmonelóza – příznaky, léčba, inkubační doba u dětí

Nejčastějším bakteriálním onemocněním trávicího traktu je salmonelóza, která je vyvolávána bakteriemi z rodu Salmonella. Jaké jsou zdroje nákazy, příznaky onemocnění a možnosti léčby?