Alergie na šperky má nepříjemné příznaky. Šperky pro alergiky jsou řešením

Trápí vás nebo vaši malou princeznu vyrážky, únava nebo zarudnutí kůže na místě, kde dochází ke kontaktu s klenotem? Otékají vám ušní dírky a život vám i vašim dětem znepříjemňuje svědění a nepřiměřené reakce na oblíbené kousky ze šperkovnice? Pak to znamená, že jste vy nebo vaše dcerka alergické na neušlechtilé kovy.

Alergie na kov - problémy s nošením náušnic

Navzdory těmto potížím se nedokážete vzdát šperků? Milujete třpytivé ozdoby a považujete je za dokonalý dárek pro sebe i své holčička? Pak čtěte dále, vysvětlíme vám, proč vás vyrážky trápí a jak se jim vyhnout.

Projevy alergie

Bižuterie, pírsing, šperky ze zlata či stříbra dobře vypadají a chcete, aby vás denně zkrášlovaly, avšak vám způsobují problémy. Nejde o neřešitelnou, ačkoli možná trochu nepříjemnou situaci. Nejvíce problémů způsobuje nikl, který obsahuje nejvíce kovových alergenů.

Propichování uší a jejich ošetření u malého dítěte

K nejčastějším kožním projevům se řadí zarudnutí, svrenie a pálení, objevit se mohou také puchýřky, otoky, trhlinky či olupující kůže. Pokud se tyto příznaky objeví, šperk byste měli přestat nosit a zvážit jeho náhradu. Pokud se ho opravdu nechcete vzdát, projevy alergie by mohly potlačit některé přípravky. Nošení problematické bižuterie a šperků byste se měli vyhnout zejména v létě, kde bývá kožní reakce obvykle prudší a ozdoby, které v zimě bez problémů snášíte, vám právě v létě mohou dělat problémy.

Nikl způsobuje kožní problémy

Největší potíže obvykle způsobuje bižuterie, protože velmi často obsahuje příměs niklu. Výjimkou však nejsou ani šperky z nerezové oceli či bílého zlata, ve kterých se může stopové množství tohoto prvku rovněž vyskytovat. Vyhnout se niklu není snadné, protože se objevuje v celé řadě běžných slitin, dokonce i v potravinách (špenát, rajčatový protlak) a užitečných předmětech, jako jsou brýlové rámy, příbory a přezky na páscích. Pokud tedy zjistíte nesnášenlivost tohoto kovu, věnujte zvýšenou pozornost složení všeho, čím se obklopujete.

Alergie na kovy - zarudnutí způsobené nošením šperků s obsahem příměsí kovů

Rhodiované šperky pro alergiky

Pokud si nevíte představit nechat jen tak ležet své oblíbené řetízky, stříbrné přívěsky či náušnice z bílého zlata, zeptejte se svého klenotníka na složení kovové slitiny, ze které je šperk vyroben. V případě, že se i tak při nošení šperku osypete, zachránit vás může pokovování rhodiem. Striebristobiely kov je mimořádně stálý a především hypoalergenní. Mnozí šperkaři dnes rhodium automaticky používají na úpravu všech kousků ze stříbra a bílého zlata.

Aelrgická reakce na kov ve zlaté ručce

Vzhledem k tomu, že stříbro často způsobuje alergické reakce, vytvářejí se klenoty, u nichž se předpokládá, že budou nosit každý den (např. zásnubní prsten či svatební obroučky) většinou z platiny nebo zlata s hypoalergenní úpravou. Takto upravený materiál se dobře snáší a navíc se stane odolnějším. Ze svých šperků se tak budete moci těšit dlouhá léta.

Dětské náušnice nejlepší z platiny

Velkou pozornost musíte věnovat výběru dětských náušnic. Málokterá máma by si přála potýkat se se záněty citlivých dívčích oušek a vidět své dítě uplakané, protože ho trápí alergická reakce. I z tohoto důvodu lékaři a klenotníci doporučují jako první náušničky pořídit modely z platiny nebo žlutého zlata, u kterých je výskyt obtíží minimální. Dnešní trh nabízí vskutku krásné a roztomilé kousky, do kterých se vyplatí investovat. Vaše dcera se střídáním šperků začne experimentovat pravděpodobně až v pubertě, do té tedy doby oceníte kvalitní náušnice v nadčasovém designu z jakostního materiálu.

Náušnise z bílého kovu - zlata či stříbra

Alergie dnes patří do každodenního života téměř všech lidí a mezi ty více nepříjemné určitě patří i netradiční reakce na kovy. Pokud vám alergie na kovy znepříjemňuje život, věnujte výběru klenotů větší pozornost a neváhejte do nich investovat. Hlavně pokud jde o vaše dítě.

Krémy na kožní alergii

Alergie na kovy není léčitelná, její projevy se však dají potlačit pomocí různých volně prodejných léků či krémů. Pokud vám vaše oblíbené šperky či bižuterie způsobily kožní problémy, rychleji se jich zbavíte pomocí Sudocremu, Fenistil gelu či Hydrocortisonu.

Samozřejmě, léčí příznaky, příčinu musíte odstranit vy. Reakci na nošení šperku vám pomohou odstranit, její příčiny se musíte zbavit sami. Rhodium a prý i průsvitný lak na nehty, kterým můžete potřít šperky, jsou dobrou volbou. Průsvitný lak na špercích není trvanlivý, nemusí ani dobře vypadat, Rhodium je zas nejdražší z platinových kovů.


Autor článku

Redakce

Přinášíme vám množství zajímavostí z oblasti zdraví a zdravého životního stylu. Představíme si běžné onemocnění, možnosti jejich léčby, jakož i...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší protizánětlivé potraviny? Přírodní látky znovu v kurzuNejlepší protizánětlivé potraviny? Přírodní látky znovu v kurzu

Víte, co je zánět, co ho způsobuje a jaké jsou jeho projevy? Jak mu předejít a jak ho léčit? Jednou z možností je konzumace tzv. protizánětlivých potravin. My vám je v článku představíme.

Zerex Vitality Complex – recenze na vitamíny a minerály pro mužeZerex Vitality Complex – recenze na vitamíny a minerály pro muže

Femibion 1 – recenze. Cena, zkušenosti, složení, dávkováníFemibion 1 – recenze. Cena, zkušenosti, složení, dávkování

V těhotenství má ženský organismus větší nároky na některé vitaminy, minerály a stopové prvky, které žena potřebuje dodat nejen sobě, ale i plodu. Zkuste Femibion 1, který obsahuje vše...