Vlasové hnojivo Maxivitalis – složení, zkušenosti, recenze

Nadměrné vypadávání vlasů, jejich špatná kvalita a pomalý růst nových vlasů trápí nejednoho z nás. Nikdo z nás se totiž nepotěší tomu, pokud se mu na hlavě objeví menší či větší lysiny. Boj s vypadávajícími prameny vlasů však má poměrně jednoduché řešení.

Vlasové hnojivo proti vypadávání vlasů

Neváhejte a sáhněte po účinném léku, který vám dnes představíme. Vlasové hnojivo Maxivitalis je výživový doplněk s komplexním složením látek, které zlepšují kvalitu vlasů a vyživují pokožku hlavy.

Tento přírodní doplněk nás potěšil výbornými recenzemi a výbornou cenou. Jaké jsou jeho účinky a složení? Vše podstatné si přečtete v našem článku!

Vlasové hnojivo si můžete jednoduše zakoupit v eshopu prozdravi.cz.

Účinky hnojiva na vlasy

 • Snížení intenzity vypadávání vlasů.
 • Zlepšení uchycení vlasových cibulek.
 • Výživa vlasových folikulů a pokožky hlavy.
 • Výživa stávajících i nově vyrostlých vlasů.
 • Podpora růstu nových vlasů, zvýšení jejich hustoty.
 • Zlepšení pevnosti a síly vlasů.
 • Ochrana před štěpením a poškozením vlasů a vlasových konečků.
 • Viditelné zvýšení kvality a lesku vlasů.

Pro koho je vhodné?

Doplněk stravy Vlasové hnojivo je vhodné pro ženy i muže. Jednoduše pro všechny, kteří potřebují zvýšit kvalitu vlasů, podpořit jejich růst a vyhrát boj nad jejich nadměrným vypadáváním. Je jedno, jestli je příčina vypadávání vlasů genetického, hormonálního nebo stresového původu. Vlasové hnojivo účinkuje nezávisle na původu příčiny.

Užívání Vlasového hnojiva v období těhotenství a kojení je třeba konzultovat s ošetřujícím lékařem. Produkt není vhodný pro děti do 3 let.

Složení doplňku

Vlasové hnojivo je komplexem hned několika látek, které jsou nezbytné pro růst, výživu a ochranu vlasů před vypadáváním. Obsahují totiž aminokyseliny, které se podílejí na tvorbě a vstřebávání kolagenu, keratinu či síry. Všechny vyjmenované prvky jsou důležité stavební prvky vlasových buněk.

Vitamíny skupiny B se zas starají o růst nových i stávajících vlasových buněk. Vyživují vlasové folikuly a chrání je před smršťováním. Snižují proto riziko vypadávání vlasů a podporují rychlejší růst nových vlasů. Obsažené minerální látky se postarají o kvalitu vlasů, zdraví vlasové pokožky a také o výborné uchycení vlasových cibulek na hlavě.

Dávkování a užívání vlasového hnojiva

Podrobnější charakteristika jednotlivých složek

 • L-methionin – tato esenciální kyselina se podílí na syntéze kolagenu, látky která celkově podporuje růst vlasů. Kolagen totiž zrychluje růst nových vlasů, zlepšuje jejich kvalitu, pevnost, zvyšuje hustotu vlasů. L-methionin zároveň brání lámání a třepení vlasů. Má detoxikační a antioxidační účinky. Náš organismus chrání před negativním vlivem volných radikálů. Kromě toho pomáhá i při regeneraci pokožky, nehtů, funguje jako spalovač tuků a pomáhá při hubnutí.
 • Cystein – neesenciální aminokyselina má, podobně jako L-methionin, detoxikační účinky – chrání nás pro škodlivými vlivy okolního prostředí. Látka pomáhá urychlovat růst nových vlasů a zpevňovat je. Zároveň zajišťuje transport zinku a železa do vlasových kořínků, čímž zajišťuje jejich výživu a vlasy chrání před vypadáváním.
 • MSM (metylsulfonylmethan) – jde o výborný zdroj organické síry, chemického prvku, který je jedním ze základních stavebních prvků každého vlasu. MSM proto dokáže podpořit a zrychlit růst nových vlasů. Síra je zároveň nezbytná i pro tvorbu kolagenu a keratinu, látek, které jsou potřebné pro růst zdravých vlasů i nehtů, ale i při regeneraci poškozené pokožky, svalů či kostí.
 • Křemík – je další stavební prvek vlasů a nehtů. Tímto tkáním dodává pružnost a pevnost, chrání je tedy před lámáním, štěpením a poškozováním. Tento prvek se podílí i na tvorbě kostí, zubů či chrupavek, pomáhá při léčbě osteoporózy, ale i při různých kožních onemocněních.
 • Zinek – jeho nedostatek (pozor, ale i nadbytek!) způsobuje vypadávání vlasů. Dostatečný příjem zinku je výbornou prevencí před šedivěním, ale i před vznikem akné. Zinek se mimo jiné podílí na tvorbě bílkovin a také inzulínu. Chrání nás před výskytem zánětů kůže a ústní dutiny.
 • Vitamíny B5 a B7 – vitaminy skupiny B patří z hlediska růstu krásných a zdravých vlasů k těm nejdůležitějším prvkem. Vit. B5 se stará o snížení rizika vypadávání vlasů, jejich lesk, pevnost a sílu, dokáže uklidňovat podrážděnou vlasovou pokožku. Vitamín B7 (biotin) zas podporuje jejich růst. Pokud ho máme v těle málo, pak dochází k vypadávání a řídnutí vlasů. B7-čka vyživuje vlasové folikuly, díky čemuž jsou naše vlasy silnější, zdravější a viditelně krásnější.

Zkušenosti s užíváním Vlasového hnojiva

Recenze Vlasového hnojiva potvrzují, že produkt opravdu účinkuje a pomáhá. Hodnocení a zkušenosti lze nalézt na Heurece:

Hodnocení Vlasového hnojiva heureka

Zkušenosti s používáním Vlasového hnojiva Maxivitalis

Případně v eshopu prozdravi.cz:

Recenze a zkušenosti Vlasové hnojivo Maxivitalis

Dávkování a užívání

 • Denní doporučená dávka je 1 tableta 2x denně.
 • Tablety se užívají ráno a večer, zapíjejí se větším množstvím tekutiny.
 • Vlasové hnojivo sev – minimálně 3 měsíce.

Upozornění a skladování doplňku

 • Výrobek není vhodný pro děti do 3 let, skladujte ho mimo jejich dosahu.
 • Užívání Vlasového hnojiva v těhotenství nebo během kojení konzultujte s lékařem.
 • Tablety se nesmí užívat při alergií nebo známé přecitlivělosti na některou z jejích složek.
 • Nikdy nepřekračujte maximální denní dávku (2 tablety).
 • Tablety skladujte v suchu a ve tmě při teplotě 15 až 25 °C.

Kompletní složení si můžete prostudovat v tabulce

Aktívní složka Vlasového hnojiva Množství v 1 tabletě
L-methionin 100 mg
Cystein 50 mg
MSM (metylsulfonylmethan) 50 mg
Křemík 20 mg
Zinek 10 mg
Kyselina pantothenová (vitamin B5) 6 mg
Biotin (vitamin B7) 2 mg
Přídavné látky: stearan hořečnatý, mikrokrystalická celulóza


Publikováno dne: 30.04.2019
Hodnocení článku:
(90.8%)

Autor článku

Lucia Kunkelová

Už od malička se zajímám o účinky různých bylinek a přírodních preparátů na náš organismus. Místo klasické léčby vždy nejdříve sáhnu po té...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší šampon proti lupům z lékárny? Poradí test a recenzeNejlepší šampon proti lupům z lékárny? Poradí test a recenze

V našem článku se zaměříme se na šampony z lékárny, které pomáhají řešit problém s lupy, a pozornost budeme věnovat i domácím receptem. Čtěte a dozvíte se více.

Reparex – recenze a zkušenosti s přípravkem proti šedivění z lékárnyReparex – recenze a zkušenosti s přípravkem proti šedivění z lékárny

Nebarví vlasy zvenku, jako běžné barvy na vlasy, ale naopak zevnitř. To je zásadní rozdíl oproti podobným produktům. V našem článku vám představíme všechny výhody Reparexu!

Alpecin, Reparex nebo Nogrey? Který je nejlepší proti šedivění vlasůAlpecin, Reparex nebo Nogrey? Který je nejlepší proti šedivění vlasů

Jaké jsou příčiny šedivých vlasů? Které faktory je ovlivňují? Dá se jim nějak předejít? Existují přípravky proti šedivění, které zaručí vaši spokojenost? V článku vám je představíme.