Kompava Serrapeptase Plus - recenze na enzymy proti zánětům

Tělo si umí během svého života vyrobit jen určité množství enzymů. Ve středním věku začíná jejich počet pomalu klesat, což způsobuje, že případné poranění se hojí pomaleji, organizmus je stárnutím méně vitální. K tomu, aby bylo tělo energií nabité, existují mnohé způsoby. Dodržování správné životosprávy v tomto směru nikoho nepřekvapí, ale i výživové doplňky mají k tématu co říci.

Kompava Serrapeptase Plus

Serrapeptáza je enzym, jehož účinky v doplňcích stravy a léčivech dlouhodobě využívají zejména v zahraničí. Je běžný např. v léčbě otoků, při krevních sraženinách, zánětech, zahlenění průduškách a pod. Dokonce je často využíván jako alternativní forma antibiotik. Kdy pomůže jeho užívání? Má přípravek Kompava Serrapeptase Plus pozitivní ohlasy?

Pořiďte si doplněk Kompava SERRAPEPTASE plus v ✅ online lékárně Pilulka a získáte k němu automaticky i dopravu zdarma!

Co je serrapeptáza?

Serrapeptáza je přírodní, bílkoviny štěpící enzym, který produkuje přátelská bakterie z rodu Serratia, žijící ve vnitřnostech Bource morušového (Bombyx mori). Hlavní funkcí enzymu je přispívání k rozkladu a odstranění poškozených buněk z organismu. Usnadňuje odtok zánětlivé tekutiny díky její zředění, čímž zároveň urychluje hojení tkáně.

Bourec morušový

Serrapeptáza je silnější fibrinolytická látka jako jiné známé alkalické nebo neutrální proteázy (např. bromelain, pronáza). Jde o dobře snášenlivý složku, která v mnoha případech dokáže ulevit i od bolesti. Díky silným protizánětlivým účinkem je podle mnohých lepší volbou než nesteroidní antirevmatika.

Účinky

 • Zmírňuje chronické zánětlivé onemocnění - rozkládá odumřelé části buněk v organismu, které způsobují zánět.
 • Pročišťuje krev od nadměrného množství fibrinu, který zahušťuje krev a vytváří krevní sraženiny.
 • Urychluje hojení po zraněních a úrazech, jakož i po operacích.
 • Funguje jako analgetikum na bolestivé místo zánětu, zároveň blokuje látky, které v něm způsobují otok.
 • Podporuje obnovu tkáně, které bylo poškozeno při zánětu.
 • Pomáhá při léčbě antibiotiky (rozkládá biofilm těla bakterie).

Doplňující informace: Účinky Kompava Serrapeptase Plus jsou převážně protizánětlivého charakteru. Kvůli tomu se tento výživový doplněk doporučuje užívat i při jiných zdravotních problémech, např. při astmatu, alergiích, vysokém krevním tlaku, osteoporóze a i. Je důležité poznamenat, že nejde o doplněk stravy, který uvedené zdravotní onemocnění vyřeší (na to je třeba užívání léků stanovené lékařem), avšak podle výrobce dokáže při léčbě pomoci nebo ji urychlit.

Hojení rány na ruce

Složení Serrapeptase plus

 • Enzymická aktivita 250 000 SPU / 110 mg účinné látky v 1 kapsli - zkratka SPU se používá ve vztahu k účinnosti enzymem. Účinnost enzymu je číslo, které určuje, jak dobře funguje (jako je aktivní). Její hodnota proto není totožná s počtem miligramů, který se také může uvádět při konkrétní látce.
 • Inulin - probiotická vláknina, jejíž úloha spočívá "v krmení" přátelských střevních bakterií. Ty následně vytvářejí vitaminy skupiny B, které zlepšují vstřebávání enzymu a jeho maximální využití pro organismus.
 • Acido-rezistenční tobolky DrCaps - zajišťují využití funkčnosti enzymu přímo v tenkém střevě (spíše se nerozpustí, a tak zajišťují jeho ochranu).

Doplňující informace: Enzym se získává z enterobakterií Serratia sp. E - 15 v procesu kontrolované fermentace. Doplněk stravy Kompava Serrapeptase Plus obsahuje také stearan Horečný dále hypromelosu a gellanovú gumu, které tvoří obal kapslí.

Dávkování

Doporučené dávkování je stanoveno na 1 kapsli ráno i večer nalačno (alespoň půl hodinu před jídlem). Připouští se i alternativa užívat uvedené množství 2 hodiny po jídle. Důležité je zapít výživový doplněk dostatečným množstvím vody. Jinak by mohlo dojít k jeho nedostatečnému vstřebání, tím i ke snížení požadovaných účinků.

Cena enzymu

Balení obsahuje 90 kapslí (celkem 32 g přípravku, 1 kps = 355 mg všech obsažených složek), což je podle výrobcem doporučeného dávkování množství na 1,5 měsíce. Na základě toho si může každý udělat vlastní názor, zda je cena za Kompava Serrapeptase Plus vysoká nebo ne. Tento doplněk stravy si zakoupíte od cca 1 250 Kč do 1 500 Kč, což je poměrně velký cenový rozdíl za tentýž produkt.

Jaká je cena Kompava Serrapeptase Plus?

Pro koho je, resp. není vhodný

 • Pro muže a ženy, které trpí zánětlivými onemocněními.
 • Pro osoby, které potřebují urychlit hojení ran po úrazech a operacích.
 • Pro lidi, kterým se v těle vytvářejí krevní sraženiny.
 • Pro ženy s menstruačními bolestmi, bolestí prsů, s cystickou fibrózou prsů.
 • Pro osoby, které potřebují zmírnit bolest při uváděných zdravotních potížích.
 • Pro ty, kteří mají astma, vysoký krevní tlak, cukrovku typu II a diabetickou polyneuropatii, roztroušenou sklerózu, osteoporózu, revmatoidní artritidu.
 • Pro děti mladší než 14 let.
 • Pro těhotné a kojící ženy.

Recenze a zkušenosti s užíváním

V době psaní recenze dosahovaly zákaznické hodnocení Kompava Serrapeptase Plus na portálu heuréka 89%. Uživatelé kladně hodnotili účinky, mínusy byly uděleny za cenu přípravku. Našli se i tací, kteří produkt hodnotili v době, kdy ještě nebylo možné objektivně posoudit výsledky. Celkově však zkušenosti lidí vyznívají ve prospěch výživového doplňku.

V jiných e-shopech byly reakce velmi podobné a převážně pozitivní. Na diskusních fórech už poměr ano versus ne nebyl tak jednoznačný. Kritika se týkala opět ceny, ale zejména podezření, že jde pouze o marketingový tah. Zda jsou tyto oprávněné, necháme posoudit vás. Více recenzí najdete při produktech na níže uvedených webových stránkách. Připojujeme přehled některých z nich (přepisy jsou citací, bez ohledu na pravopisné a gramatické chyby).

"Produkt jsem začala užívat kvůli dlouholetým problémům s opakujícími se vaginálními mykózami a konečně jsem našla něco, co mi pomáhá. Výskyt mykóz se výrazně zredukoval, pokud i mám mykózu (např. po užívání ATB), její průběh je mnohem rychlejší. Celkově urychluje hojení a zánětlivé procesy. Ve srovnání s podobným Wobenzymem - netřeba užívat tak mnoho tablet, při tomto přípravku stačí 1 denně, je možné užívat jej dlouhodobě a je i cenově výhodnější. Já jsem maximálně spokojená. "(Ověřený zákazník, heureka.sk)

"Serapeptázu jsem začala užívat kvůli cca 5 cm velké entometriálnej cysty na vaječnících, kterou mám už asi rok a nevím nijak docílit její zmenšení. Cysta se mi asi po měsíci užívání serapeptázy konečně zmenšila o 1 cm! Velmi se těším a doufám, že časem mi zmizí úplně. Tento výživový doplněk mohu pouze doporučit, přestože nepatří mezi nejlevnější. Účinek, který vyvolává, určitě za ty peníze stojí. "(Maria, kompava.sk)

"Já serapeptázu používám už 5 měsíců a nevím si ji vynachválit. Snížila mi vysoký krevní tlak a ještě i migrény se mi zlepšily. "(Janulka5, varecha.pravda.sk)

"Mně ji posílala vnučka z Anglie, když ještě nebyla u nás dostupná. Velmi drahý přípravek a prakticky po využívání asi roční dávky jsem nezaznamenala žádný převratný efekt ... "(Helic, varecha.pravda.sk)

Z recenzí produktu:

Recenze a zkušenosti s Kompava Serrapeptase Plus

Kompava Serrapeptase Plus recenzie na stránke kompava.sk

Pořiďte si doplněk Kompava SERRAPEPTASE plus v ✅ online lékárně Pilulka a získáte k němu automaticky i dopravu zdarma!Publikováno dne: 31.07.2019
Hodnocení článku:
(91.8%)

Autor článku

Nina Vráblová

Interiérový design, beletrie, zdravý životní styl a elektronická hudba jsou mojí srdeční záležitostí. Společně mě dovedli k psaní, i když na první...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší protizánětlivé potraviny? Přírodní látky znovu v kurzuNejlepší protizánětlivé potraviny? Přírodní látky znovu v kurzu

Víte, co je zánět, co ho způsobuje a jaké jsou jeho projevy? Jak mu předejít a jak ho léčit? Jednou z možností je konzumace tzv. protizánětlivých potravin. My vám je v článku představíme.

Zerex Vitality Complex – recenze na vitamíny a minerály pro mužeZerex Vitality Complex – recenze na vitamíny a minerály pro muže

Femibion 1 – recenze. Cena, zkušenosti, složení, dávkováníFemibion 1 – recenze. Cena, zkušenosti, složení, dávkování

V těhotenství má ženský organismus větší nároky na některé vitaminy, minerály a stopové prvky, které žena potřebuje dodat nejen sobě, ale i plodu. Zkuste Femibion 1, který obsahuje vše...