Pharma Activ Mumio – kompletní recenze, vaše zkušenosti a cena v lékárně

Pevné a zdravé kosti jsou pro mnohé samozřejmostí. Najdou se však i lidé, kteří bohužel tyto vlastnosti svým kostem přiřadit nemohou. Ať už je to kvůli lehkému úrazu, vážné zlomenině, různým zdravotním problémům nebo je důvodem vysoký věk. Co byste řekli na výživový doplněk, který má schopnost stimulovat buňky k syntetizování vazeb vápníku v kostech? Pharma Activ Mumio takový účinek slibuje.

Pharma Activ Mumio Shilajit

Mumio Shilajit je žluto-hnědá až černá látka přírodního původu, známá také pod názvem slzy hor, případně slzy skal, horská pryskyřice. Vzniká v jeskyních Himalájí usazováním, především v Kyrgyzstánu, ale i na Kavkaze, Altaji a v Tibetu. Jde tedy o "přírodou vyrobenou" kvalitní surovinu, která regeneruje kostní hmotu. Výsledkem jsou silné kosti a pomoc při překonávání velké fyzické zátěže. Pozitivní vliv však má i v oblasti imunity, povzbudivě působí na celý organismus.

Při nákupu Pharma Activ Mumio v ✅ online lékárně prozdravi.cz ho získáte s bleskovou dobou dodání!

Složení a účinky

1 kapsle Pharma Activ Mumio obsahuje:

  • 200 mg Mumio (Asphaltum, Shilajit), ve výtěžku min. 40 mg kyseliny fulvových – pomáhají udržovat pevnost kostí (slabé zpevňují, zlomené hojí rychleji) a zdraví kloubů, podporují funkci imunitního systému, mentální a kognitivní funkce, metabolismus tuků a cukrů,
  • maltodextrin, hořečnaté soli mastných kyselin (pomocné látky),
  • želatina (obal tobolky).

Doplňující informace: Kyselina fulvová je přírodní složka nacházející se v organickém humuse (vzniká v procesu, během kterého mikroby rozkládají organické látky). Má unikátní schopnost přitahovat a udržovat pozitivní a negativní ionty. Díky tomu funguje jako prostředek na vstřebávání vitamínů a minerálů, jako přepravce živin či jako asistent při obnově buněk.

Užívání a dávkování

Podle doporučení výrobce je maximální denní dávka stanovena na 1 – 2 tobolky za den. Ty je třeba spolknout vcelku a zapít dostatečným množstvím vody. Aby byl účinek optimální i z dlouhodobého hlediska, doporučuje se Pharma Activ Mumio užívat 2 – 3 měsíce. Pokud jste po tomto doplňku stravy sáhli preventivně, např. starší generace, kúru opakujte 2x za rok.

Mumio v prírodnej forme

Doplňující informace: Dosud nebyly zjištěny žádné vedlejší účinky. Pokud nepřekročíte hodnotu 400 mg Mumio za den, neměli byste pociťovat nežádoucí zdravotní potíže.

Pro koho je, resp. není vhodný

  • Je vhodný pro ty, kteří chtějí udržovat pevnost kostí nebo regenerovat kostní hmotu po zlomeninách a úrazech.
  • Je vhodný pro starší osoby, unavené, oslabené a vyčerpané.
  • Je vhodný i pro vegetariány a vegany.
  • Není vhodný pro těhotné a kojící ženy.
  • Není vhodný pro děti.
  • Není vhodný pro osoby alergické na látky uvedené ve složení přípravku.

Vybíráme z katalogu

Cena

1 balení obsahuje 60 kapslí, což je podle doporučeného dávkování množství postačující na 1 – 2 měsíce. Cena za něj se pohybuje v rozmezí od cca 220 do 450 Kč, podle probíhajících slev a akcí v lékárnách, eshopech či specializovaných prodejnách. V porovnání s konkurencí tak jde o finančně přijatelnou investici do zdraví kostí.

Zkušenosti a recenze

Průměrné hodnocení Pharma Activ Mumio dosahuje na portálu Heureka v době psaní recenze 83 %. Z toho pouze 2 zákazníci produkt nehodnotí kladně, ale zároveň uvádí, že z dosavadního užívání výsledek neví posoudit. Zbývající zkušenosti hovoří ve prospěch výživového doplňku, a to v souvislosti s posílením kostí či dokonce imunity.

V internetových lékárnách a diskusních fórech se uživatelé vyjadřují podobně. Doplněk stravy doporučují zejména na základě rychlé regenerace kostí po různých úrazech. Pochvalu dostala i forma kapslí, díky níž je prý užívání "chutnější", jelikož necítit samotnou chuť prášku, jak to bývá u některých přípravků s obsahem mumia.

Z recenzí produktu:

Pharma Activ Mumio recenze na Heurece

Závěrečné zhodnocení

Mumio je využíváno především v ajurvédské medicíně. I když svým zbarvením připomíná smůlu, za účinnou a zdraví prospěšnou látku bylo označeno již před více než 3 000 lety. Tvoří ho množství stopových prvků, aminokyselin, fosfolipidů, vitamínů a dalších biologicky aktivních látek. Nejen proto mu lze přidělit přívlastek vzácné. Jelikož se nachází v těžko dostupných místech a ve vysoké nadmořské výšce, jeho "sběr" je poměrně náročný.

Konkrétní lokalizaci si prodávají místní sběrači z generace na generaci, protože často představuje základní zdroj jejich příjmu. Mumio je tak pro obyvatele hodnotné z několika hledisek. Představuje pozitivní přínos i pro lidský organismus? Alternativní medicína říká jednoznačně. Vědecké zkoumání stále probíhá. Vzhledem k reakcím zákazníků, ceně a dosud neprojeveným nežádoucím účinkům však za vyzkoušení stojí.Publikováno dne: 01.10.2019
Hodnocení článku:
(91.2%)

Autor článku

Nina Vráblová

Interiérový design, beletrie, zdravý životní styl a elektronická hudba jsou mojí srdeční záležitostí. Společně mě dovedli k psaní, i když na první...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší protizánětlivé potraviny? Přírodní látky znovu v kurzuNejlepší protizánětlivé potraviny? Přírodní látky znovu v kurzu

Víte, co je zánět, co ho způsobuje a jaké jsou jeho projevy? Jak mu předejít a jak ho léčit? Jednou z možností je konzumace tzv. protizánětlivých potravin. My vám je v článku představíme.

Zerex Vitality Complex – recenze na vitamíny a minerály pro mužeZerex Vitality Complex – recenze na vitamíny a minerály pro muže

Femibion 1 – recenze. Cena, zkušenosti, složení, dávkováníFemibion 1 – recenze. Cena, zkušenosti, složení, dávkování

V těhotenství má ženský organismus větší nároky na některé vitaminy, minerály a stopové prvky, které žena potřebuje dodat nejen sobě, ale i plodu. Zkuste Femibion 1, který obsahuje vše...