Magne B6 – dvě látky nezbytné pro lidský organismus

Doplněk stravy Magne B6 obsahuje dvě látky nezbytné pro lidský organismus – hořčík a vitamin B6. Tyto látky mají mimo jiné vliv na chování lidí, jejich nedostatek způsobuje problémy s únavou až vyčerpaností.

Magne B6 ampulky recenze

Proč byste měli začít Magne B6 užívat? Důvodů je hned několik. O nich i o tom, na co všechno mají hořčík a vitamin B6 vliv, se dozvíte dále.

Magne B6 a jeho varianty

Název Hodnocení Detail
Magne B6Zobrazit produkt
Magne B6 Forte   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Magne B6 RelaxZobrazit produkt
Magne B6 Stress Control   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Magne B6 Balance   ✔   VÝBORNÉ RECENZEZobrazit produkt

Magne B6 - nejsilnější magnézium v ampulkách v lékárně

Magne B6 složení

V jedné tabletě Magne B6 přijmete 470 mg magnéziumlaktátu dihydrátu (hořčík) v kombinaci s 5 mg vitaminu B6 (pyridoxíniumchlorid). Dalšími složkami jsou sacharóza, kaolin, arabská guma, karbomer 934, mastek, magnesium, karnaubský vosk, oxid titaničitý E171.

Magnézium i vitamín B6 látky jsou pro organismus velmi potřebné. Hořčík se nachází uvnitř buněk – v kostech a v téměř všech lidských orgánech. Má vliv na elektrickou aktivitu v těle, je potřebný při detoxikaci jater, přenosu nervových impulsů, teplotní regulaci, snižuje nervovou dráždivost. Hořčík je důležitý pro trávení bílkovin, tuků i sacharidů či pro syntézu RNA a DNA.

Strava bohatá na hořčík

Vitamín B6 se účastní mnoha procesech látkové přeměny, potřebný je při růstu a vývoji kostí a v metabolismu červených krvinek, v kombinaci s hořčíkem příznivě ovlivňuje jeho vstup do buněk a setrvání v nich.

Různé varianty Magne B6 seženete ✅ v online lékárně Lekarna.cz.

Účinky Magne B6

Vzhledem k tomu, že Magne B6 příznivě ovlivňuje stres a únavu, měli byste po něm sáhnout v případě, že trpíte nervozitou a podrážděností, pokud pociťujete mírnou úzkost a únavu či trpíte křečemi v trávicím traktu, bušením srdce, svalovými křečemi a brněním svalů.

Magne B6 - magnézium v ampulích složení

Díky hořčíku a vitamínu B6 Magne B6 přispívá ke snížení únavy a vyčerpání, krevního tlaku, k normální činnosti nervové soustavy a svalů, normální psychické činnosti a normálnímu stavu kostí a zubů.

Magne B6 – pro koho je vhodný, dávkování a cena

Tablety Magne B6 jsou vhodné pro dospělé a děti nad 6 let. Denně se doporučuje užívat 6 – 8 tablet rozdělených do 2 až 3 dávek. Nejlépe při jídle, je třeba je zapít dostatečným množstvím vody. Děti by měly užívat 4 – 6 tablet denně rozděleně do 2 až 3 dávek. Přípravek je vhodný i pro těhotné ženy, v tom případě by denní dávka neměla překročit 10 mg, tedy 2 tablety. Kojící ženy mohou užívat maximálně 4 tablety denně.

Starší žena trpící únavou

Je třeba nepřekračovat doporučenou dávku, jinak mohou nastat různé zdravotní komplikace, jako např. pokles krevního tlaku, zvracení, zpomalení reflexů, respirační paralýzy, dokonce až kóma nebo srdeční zástava.

Magne B6 se prodává v balení s 50 tabletami. Koupíte ho i bez lékařského předpisu ve většině lékáren za přibližně 120 Kč.

Plusy a mínusy přípravku

Jelikož nedostatek hořčíku má vliv na psychický stav (jeho nedostatek způsobuje zvýšenou citlivost a podrážděnost nebo naopak únavu a ospalost, mírné poruchy spánku), snižuje nervovou podrážděnost a zpomaluje nervosvalový převod (nedostatek způsobuje svalové křeče, mravenčení, příznaky úzkosti jako jsou křeče trávicího traktu nebo bušení srdce), užíváním Magne B6 můžete tyto příznaky zmírnit.

Občas se mohou vyskytnout nežádoucí kožní reakce, bolesti břicha a průjmy. Většinou je však přípravek velmi dobře snášen.

Nejlepší magnézium Magne B6

Magne B6 Forte

Magne B6 Forte má podobné složení jako Magne B6, obsahuje hořčík ve formě citronanu hořečnatého (100 mg v 1 tabletě) a vitamin B6 ve formě pyridoxinu hydrochloridu (2 mg). Přípravek přispívá ke snížení únavy a vyčerpání, ke správné metabolismu pro tvorbu energie, ke správnému fungování psychiky a nervového systému. Snižuje také projevy mírné úzkosti (bušení srdce či křeče v trávicím traktu).

Sáhnout po tomto přípravku můžete, pokud trpíte únavou, brněním končetin, máte problémy se spánkem, cítíte se bez energie, nervózně a podrážděně.

Magne B6 Forte je vhodný pouze pro dospělé, kteří trpí nedostatkem hořčíku v těle. Vcelku se užívá 1 tableta 2-krát denně, kterou je třeba zapít dostatečným množstvím vody.

Symptomy nedostatku hořčíku

To, že máte v těle nedostatek magnézia, vám napoví hned několik příznaků. Pokud trpíte dlouhodobým stresem, důvodem může být právě tento minerál. Jeho nedostatek se projevuje také pocity úzkosti, depresemi, výkyvy nálad, poruchami spánku, únavou, ale také zažívacími potížemi.

Projevit se může i bolestmi hlavy, nevolnostmi, problémy s koncentrací, křečemi ve svalech, zhoršenou pamětí, poruchami chování, zhoršenou svalovou koordinací či závratěmi.

Ampule magnézia - hořčíku

Zkušenosti s Magne B6

Nevíte, zda si Magne B6 pořídit? Zkušenosti s ním jsou příznivé, většina uživatelů si na portálu heureka.cz pochvaluje působení tohoto přípravku na svalové problémy i problémy se spánkem. Osvědčil se i při migréně a stresu.

Stejně mají dobré zkušenosti i s Magne B6 Forte, který přispívá ke snížení křečí, ale i při únavě a vyčerpání.

Z recenzí produktu:

Magne B6 recenze na portálu heureka.cz

Rada na závěr

Podle zkušeností s přípravkem byste Magne B6 měli určitě vyzkoušet. Pokud vás trápí příznaky nedostatku hořčíku, je jako první pomoc opravdu vhodný. Kromě toho byste však měli do své stravy zařadit více potravin s obsahem tohoto minerálu. Vyzkoušejte banány, ořechy, tmavou listovou zeleninu, celozrnné pečivo či kakao a brambory. Dbejte však na to, že alkohol, uzeniny či bílé pečivo vstřebávání tohoto prvku zhoršují.

Magne B6 a jeho varianty

Název Hodnocení Detail
Magne B6Zobrazit produkt
Magne B6 Forte   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Magne B6 RelaxZobrazit produkt
Magne B6 Stress Control   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Magne B6 Balance   ✔   VÝBORNÉ RECENZEZobrazit produkt

Zobrazit produkty v kategorií:Publikováno dne: 19.06.2019
Hodnocení článku:
(92.6%)

Autor článku

Janka Kršiaková

Vše, co mě bytostně charakterizuje a vystihuje, se odráží i v mém psaní. Jako vystudovaná Esteticky jsem přesvědčena o tom, že i neuměle text musí...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Femibion 1 – recenze. Cena, zkušenosti, složení, dávkováníFemibion 1 – recenze. Cena, zkušenosti, složení, dávkování

V těhotenství má ženský organismus větší nároky na některé vitaminy, minerály a stopové prvky, které žena potřebuje dodat nejen sobě, ale i plodu. Zkuste Femibion 1, který obsahuje vše...

Jak správně měřit tělesnou teplotu pod paží, v ústech či konečníku?Jak správně měřit tělesnou teplotu pod paží, v ústech či konečníku?

Tělesnou teplotu můžete měřit na různých částech těla, přičemž pro každé místo měření je horní hranice normální teploty mírně odlišná. Jak potom správně změřit teplotu? Dozvíte se v...

Salmonelóza – příznaky, léčba, inkubační doba u dětíSalmonelóza – příznaky, léčba, inkubační doba u dětí

Nejčastějším bakteriálním onemocněním trávicího traktu je salmonelóza, která je vyvolávána bakteriemi z rodu Salmonella. Jaké jsou zdroje nákazy, příznaky onemocnění a možnosti léčby?