Mačingovej dieta podle krevních skupin má dobré recenze

Každá dieta skládá ze tří hlavních složek a jinak to ne já ani v případě diety, jejíž autorkou je Antónia Mačingová. Vytrvalost, odhodlání a disciplína. Mačingovej dieta podle krevních skupin je jedinečným druhem stravování, které přispěje k tomu, že se najíte do štíhlosti. V čem tento systém stravování spočívá? Jaké jsou základní principy? Je možné díky ní účinně zhubnout? Představíme si celý průběh diety a zjistíme i jaké jsou skúsensoti lidí, kteří Mačingovej dietu vyzkoušeli.

Antónia Mačingová Zhubněte jednou provždy

Samotná autorka diety Antónia Mačingová se věnuje oblasti stravování více než 20 let a dietu, kterou navrhla, vyzkoušela sama na sobě. Je autorkou mnoha knižních bestsellerů Najezte se do štíhlosti, Zhubněte jednou provždy a mnohé jiné.

Na základě změny stravovacích návyků, vypracovala autorka diety ověřený systém stravování, který je prospěšný pro tělo i duši. Právě trvalá změna stravovacích návyků je podle principů této diety klíčovou a přináší dlouhodobý pokles tělesné hmotnosti bez jo-jo efektu. Ačkoliv název Mačingovej dieta zní jako něco, co stačí na měsíc vyzkoušet a rázem vám ubude kilogramy, není to tak. Antónia Mačingová označuje její "dietu" za životní styl.

Knihy od Mačingové

Hlavní principy diety

Ne vždy musí slovo dieta znamenat to, že abyste shodili nějaké kilogramy, musíte hladovět nebo jíst minimum jídla. Mačingovej dieta spočívá kromě redukce tělesné hmotnosti, především v detoxikaci organismu – odstranění škodlivých látek z těla. Při dietě Antónia Mačingová nehrozí, že by váš žaludek trpěl nedostatkem. Někdy možná budete mít právě naopak pocit, že se budete přejídat.

Samotný cyklus diety je nastaven po dobu 28 dní. Tento 28-denní program zajistí, že vaše tělo přestavíte z běžného stravování na zdravé a hodnotné. Jednoduše řečeno, pokud si uděláte pořádek v hlavě, dokážete si udělat pořádek i na talíři. Správná cesta ke zdravému a kvalitnímu životu. Každá změna je na začátku náročná, ale podstoupení této 28-denní stravovacího kúry vám může přinést pouze pozitiva. Správná funkce zažívání, lepší spánek, pocit vitality, pevnější zdraví a ubudou také nežádoucí kilogramy. Navíc typ této diety (stravování) je vhodný opravdu pro každého. Volba je jen na vás.

 • Zdroj potravin (BIO kvalita, domácí chov, vlastní zdroje);
 • Pitný režim (3 - 3,5 litru vody denně, teplá voda, čaj);
 • Vhodná pro těhotné a kojící ženy, děti, pro lidi s cukrovkou, celiakií, obezitou ...;
 • Oddělení sacharidů a bílkovin;
 • Zvýšený příjem proteinů;
 • Detoxikován organismu;
 • Jediným alkoholem je suché bílé nebo červené víno;
 • Přizpůsobená vaší krevní skupině;
 • Omezené množství mléčných (plnotučných) bílkovin;
 • Bez kofeinu;
 • Bez palmového oleje;
 • Bez počítání kalorií;
 • Bez měření a vážení;
 • Vždy zahlcený žaludek.

Průběh Mačingovej diety

Pokud se vám stále zdá, že Mačingovej 28-denní dieta není ničím jiná, než ty ostatní, nyní zřejmě pochopíte to nejdůležitější. Dieta Antónie Mačingové, není prioritně nastavena nato, abyste zhubli enormní množství kilogramů. Právě proto množství jídla není omezeno. Jediným pevným pravidlem je, abyste nejedli žádné jídlo 2 hodiny před spánkem. Redukce hmotnosti je pouze průvodním faktorem během jejího průběhu. Podstatou je zmiňovaná detoxikace organismu a zbavení se vašich starých – špatných stravovacích návyků.

Potraviny vhodné na detoxikaci

A proč 28 dní? Proč ne 30 nebo 31 dní? Důvod je jednoduchý. Buňky, které žijí v našem těle, se dožívají právě 28 dní. Následně se staré vymění za nové. A právě Mačingovej dieta připraví novým buňkám zdravé prostředí v našem těle, aby mohly fungovat maximálně efektivně.

První etapa diety

Začátek diety lze rozdělit na etapy, resp. fáze stravování. Prvních 28-dní se zaměřuje na to, aby si vaše tělo zvyklo na suroviny, které budete později přijímat pravidelně. Rovněž proběhne detoxikace organismu a tělo se tak nastaví na správné kombinace sacharidů, bílkovin a proteinů. Vždy budete jíst pouze třikrát do dne. V prvním týdnu do vašeho jídelníčku přibude velké množství ovoce a zeleniny. Červená řepa, brokolice, mrkev luštěniny, jablka, rozinky či ořechy budou běžnou součástí vaší stravy.

Postupně v druhém týdnu se strava zpestří a zvýší se příjem bílkovin. Snídaně budete startovat stále se zeleninou a ovocem či ořechy s bílým jogurtem. Na oběd však přibude větší množství proteinů v podobě libového masa (kuřecí, krůtí, ryby) a vajíček. Přidají se i těstoviny či sýry.

Ve třetím týdnu první etapy přibude více vlákniny. Grahamové či sojové pečivo, pohankové vločky nebo jáhly s ořechy. Obědy budou nadále plné zeleniny v kombinaci s libovým masem. Potěšit se můžete i tuňákem, treskou, celerovými hranolkami.

V posledním týdnu první etapy můžete aplikovat na snídaně, oběd i večeři podobné druhy pokrmů jako v předchozích týdnech. Jídla, které se vám zdají bez chuti, především na snídani, můžete ochutit skořicí, medem, saláty například citrónem. A na co nezapomínat, je pitný režim. Minimálně 3,5 litru za den by mělo být podmínkou, kterou neporušíte.

Druhá etapa diety

Po první etapě máte za sebou detoxikační fázi. Nezhubli jste? Jste zklamaní? To rychle přejde. Určitě se totiž po 28 dnech diety budete cítit mnohem vitálnější a k úbytku hmotnosti teprve přijde. Po první etapě nastupuje celková úprava stravování a dieta se změní na zdravý životní styl. Strava, kterou Mačingovej dieta zahrnuje, bude určena pro vaši krevní skupinu. Celé stravování spočívá v tom, že jídlo je připravováno ze zdravých potravin. Vařená, dušená, čerstvá zelenina bez přípravy na tuku. Doplnění o omega-3 nenasycené mastné kyseliny, více živin, minerálů, vitamínů. To vše přináší velké množství pozitiv, které Mačingovej dieta nabízí.

Různé druhy čerstvé zeleniny

Kolik smím jíst?

Velmi častá otázky při mnoha druzích diety. Někde jíte málo, někde hodně. Většinou jste zvyklí poslouchat, že jíst musíte malé porce a často. Řekněme šestkrát denně. Při Mačingovej dietě jíte třikrát denně, ale nejíte jen proto, abyste doplnili energii a kalorie. Jíte proto, abyste najedli. Možná se vám zdají tři jídla za den málo, ale pokud budete dodržovat stravování podle plánu a dodržovat pitný režim, vězte, že suroviny a potraviny, které budete v rámci diety konzumovat, váš hlad "uhasí".

Sedm dní Mačingovej diety

Abyste si uměli lépe představit, jak Mačingovej dieta vypadá v praxi, připravili jsme pro vás jídelníček po dobu sedmi dní. Jak jste se dočetli v etapách diety, první týden začíná s výrazným nástupem zeleniny a ovoce, později přidáváte větší množství bílkovin. My vám představíme mix pokrmů z diety, které vás možná inspirují k tomu, že tuto dietu nakonec vyzkoušíte.

1. den

Snídaně: strouhaná mrkev, jablko, med, ořechy a rozinky

Oběd: Řepná salát s vařeným vajíčkem

Večeře: mrkvový perkelt se strouhaným sýrem

2. den

Snídaně: bílý jogurt s medem, skořice, vlašské ořechy

Oběd: bezvaječné těstoviny s kedlubnou

Večeře: boršč

3. den

Snídaně: strouhaná mrkev, jablko, med, rozinky, ořechy

Oběd: mrkvový perkelt se sýrem

Večer: Řepný salát s vajíčkem

4. den

Snídaně: bílý jogurt, med, ořechy, skořice

Oběd: fazolové lusky s vajíčkem

Večer: červená řepa s ořechy a sušenými švestkami

5. den

Snídaně: 2 dcl citrusové šťávy, 2 sojové rohlíky, med, ořechy

Oběd: kuře s celerem

Večeře: mozzarela s okurkami nebo rajčaty

6. den

Snídaně: vařené jáhly s medem, ořechy a sušené švestky

Oběd: zeleninová polévka, překládána cuketa s bazalkou, sýrem, česnekem a sojovou omáčkou

Večeře: zeleninová polévka

7. den

Snídaně: bílý jogurt s medem a ořechy

Oběd: vařená červená řepa s tuňákem a cibulí

Večeře: Řepná salát, kuřecí prsa obalené v ořechách a osmažené

Toto není jídelníček, který odpovídá první či druhé fázi stravování. Jde o využití surovin, které Mačingovej dieta používá a následně je můžete dlouhodobě aplikovat v rámci své životosprávy. Konkrétně recepty na boršč, rizoto, lívance a mnoho jiného najdete na stránce samotné autorky.

Lidé a Mačingovej dieta

Názory, jako v případě každé diety, se různí. Především však třeba vědět odlišovat to, co od diety očekáváme. Mačingovej dieta neslibuje rapidní úbytek kilogramů a centimetrů z obvodu pasu. Hubnutí je vedlejším aspektem a to množství lidí, kteří ji zkusili i chápe.

Pozitivně ji hodnotí proto, že právě způsob stravování podle Mačingové umožní vašemu tělu skutečně do hloubky pročistit váš metabolismus a navrátit mu harmonickou mikroflóru. Někdo vyzkoušel 28 dní a stačilo, jiní zase vydržely i 3-4 etapy (3-4 měsíce) a na stravování si zvykli s tím, že občas si dopřejí i jídla mimo diety, protože jejich organismus je dobře nastaven.

Z dlouhodobého hlediska dieta poskytuje, především pro chlapa nízké množství kalorií a tedy méně energetické hodnoty. Lidé, kteří se spoléhali, že zhubnou zůstali nejednou zklamáni, jiní si stěžovali na pocit hladu. Pokud však člověk dodržuje receptury a naučí se jídla vařit s láskou a chutí, hlad se k němu ani nepřiblíží. Mnozí Mačingová dietu používají jako 28-denní kúru výhradně na detoxikaci organismu.

Z recenzí na Mačingovej dietu:

Zhubněte jednou provždy recenze na portálu heureka.sk

Výhody diety

 • Detoxikace organismu
 • pocit sytosti
 • Vysoký obsah vitamínů, vlákniny
 • Dostatečný pitný režim
 • Snížení hladiny cholesterolu
 • odbourávání tuků
 • Lepší funkce metabolismu
 • Zlepšené trávicí činnosti organismu
 • Snížení tělesné hmotnosti

Nevýhody diety

 • Nevhodná pro dlouhodobé stravování
 • Určena hlavně pro detox organismu
 • Nízký příjem kalorií
 • Menší úbytek hmotnosti

Knihy od Mačingové

Zobrazit produkty v kategorií:Publikováno dne: 22.05.2019
Hodnocení článku:
(90%)

Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Dieta při dně, cukrovce a vysokém cholesteroluDieta při dně, cukrovce a vysokém cholesterolu

Správná léčba spojena se změnou životosprávy dokáže snížit riziko bolestivých záchvatů. Jak je tedy vhodné stravovat se při dně? Pojďme se na to podívat.

Dělená strava nejen na hubnutíDělená strava nejen na hubnutí

Dělená strava je jednou z nejčastěji využívaných diet na redukci hmotnosti. Mnozí už o ní slyšeli a už z názvu vyplývá, že v ní dělíme potraviny do určitých skupin. Co při ní dodržovat?

11 rad, jak rychle zhubnout11 rad, jak rychle zhubnout