Ibalgin 400 – recenze tabletek proti bolesti

Bolest je odpověď organismu na "nepříznivý podnět". Jde o subjektivní záležitost, která se nedá změřit ani odhalit laboratorními testy. Ovlivňuje ji množství faktorů (např. Zkušenosti z minulosti, momentálně rozpoložení, stres, adrenalin aj.). I kvůli nim má každý individuálně nízký, resp. vysoký práh bolesti. Ten se dá ovlivnit poměrně jednoduchým způsobem. Právě užívání Ibalginu patří mezi nejčastější. Proč?

Ibalgin 400

Celosvětově nejpoužívanější léčivo mírné a středně silné bolesti či zánětu je ibuprofen, v Ibalginu účinná látka, která analgeticky působí na aktivitu enzymu odpovědného za tvorbu prostaglandinů. Ty znásobují citlivost bolestivých nervových zakončení a na úrovni míchy zvyšují přenos bolestivých impulzů do mozku. Na což pomáhá Ibalgin? Je jeho užívání potenciální hrozbou pro organismus?

Tipy na různé varianty Ibalginu

Složení

Ibalgin 400 jsou potahované tablety patřící do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv. Nejsou vázány na lékařský předpis – 1 tableta obsahuje 400 mg ibuprofen, kdyby se jeho hodnota zvýšila na 600 mg, už by byl "recept" nutný. Balení je dostupné v různých velikostech.

Dalšími složkami v přípravku Ibalgin jsou kukuřičný škrob, předželatinovaný kukuřičný škrob, sodná sůl karboxymethylškrobu, kyselina stearová, mastek, bezvodý oxid křemičitý, hypromelosa, makrogol, oxid titaničitý E171, Erytrozin E127, simetikonová emulze SE4.

Účinky přípravku Ibalgin

Je nejsilnější volně prodejný lék proti bolesti? Odpovědi v recenzích a diskusních fórech se sice liší, ale drtivá většina lidí hodnotí Ibalgin jako první pomoc na bolest, která po užití zcela zmizí nebo se zaručeně zmírní (cca do 1 hod.). Podle zkušeností se úleva dostaví vždy a ve srovnání s jinými analgetiky ze stejné kategorie ještě rychleji. Poměr kvalita a cena je výborný, ale je důležité zmínit, že někteří uživatelé si stěžují na gastrointestinální potíže.

Bolest hlavy

Ibalgin působí při:

 • bolesti svalů a kloubů provázejících chřipková onemocnění,
 • mírné až střední bolesti hlavy, zad, zubů,
 • bolestivé menstruaci,
 • poranění měkkých tkání (např. pohmoždění a podvrtnutí),
 • stavech horečky během chřipkových onemocnění (i jako doplňková léčba horečnatých stavů při jiných onemocněních),
 • zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů (artritida) a páteře nebo měkkých tkání pohybového ústrojí, které jsou doprovázeny bolestí, zarudnutím, otokem a ztuhlostí – no v tomto případě pouze na doporučení lékaře.

Recenze a zkušenosti s Ibalgin 400 heureka.cz

Ibalgin v různých formách je dostupný například ✅ v online lékárně Lekarna.cz.

Pro koho je, resp. není vhodný?

Ibalgin 400 mohou užívat dospělí muži, ženy a děti, které dovršily 12 let. Hranice věku je stanovena podle obsahu ibuprofenu v jedné tabletě. Ibalgin pro děti od 6 - 12 let je vhodný tehdy, pokud hodnota ibuprofenu představuje pouze 200 mg. Dětem do 6 let je určen ibuprofen v suspenzi (již od 3 měsíců).

Starší žena s bolestí ruky

Užívání přípravku Ibalgin během těhotenství a kojení závisí na doporučení lékaře, no je lepší, pokud se mu ženy v těhotenství preventivně vyhnou. Přísný zákaz platí v posledním trimestru. Ibalgin 400 by neměli užívat lidé alergičtí na kteroukoliv složku přípravku, lidé s poruchami krvetvorby a krevní srážlivosti, s existujícími nebo opakovanými vředy žaludku či dvanáctníku, při krvácení nebo perforaci v zažívacím traktu, při těžkém srdečním selhání a i. Podrobnější informace vám poskytne Ibalgin příbalový leták.

Dávkování a užívání

Tak jako různé prášky proti bolesti má také Ibalgin dávkování přizpůsobené individuálním potřebám. Jsou však stanoveny konkrétní hranice, které se nesmí při užívání překročit. Hrozily by totiž vážnější zdravotní problémy.

Doporučení při užívání přípravku Ibalgin 400 jsou následující:

 • polykejte celou (nedrcenou) tabletu s větším množstvím tekutiny,
 • neužívejte přípravek déle než 7 dní bez porady s lékařem,
 • dospělí mohou užít 1 - 2 tablety 3x denně, přičemž odstup mezi jednotlivými dávkami činí nejméně 4 hod.,
 • děti od 12 let a dospívající mohou užít 1 tabletu 3x denně nebo jednorázově podle potřeby – celková dávka ibuprofenu za den by neměla přesáhnout 1200 mg,
 • pokud trpíte bolestmi svalů či kloubů, můžete účinek tablet podpořit nanesením krému s obsahem ibuprofenu na postižené místo,
 • Ibalgin 400 může být ovlivněn jinými léky a také může sám jiné léky ovlivňovat – pokud nějaké užíváte, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem,
 • Ibalgin se nedoporučuje užívat nalačno,
 • Ibalgin a alkohol je kombinace, kterou výrobce nedoporučuje.

Jaké varianty lze koupit? Jaká je cena za Ibalgin produkty?

Ibalgin léky jsou dostupné v několika variantách, které z hlediska dávkování můžeme rozdělit na 2 druhy. Prvním je vnitřní užívání (sem patří tablety, suspenze, prášek v sáčku), druhý představuje aplikaci na lokální bolestivé místo (krém a gel). Cena se odvíjí od typu produktu, účinnosti, resp. rychlosti nástupu účinku, od velikosti balení. Pohybuje se od cca 40 až po 150 Kč.

Přehled Ibalgin produktů podávaných perorálně:

Je pravda, že Ibalgin škodí?

Bes souhlasu lékaře by měl Ibalgin užívat pouze krátkodobě a ve výrobcem doporučených dávkách. V opačném případě se zvyšuje pravděpodobnost poškození některých orgánů, např. zánět sliznice zažívacího traktu. Pokud nepřekročíte výrobcem a lékařem stanovenou maximální dávku, nebudete lék užívat dlouhodobě a pravidelně, obavy jsou zbytečné (pozor na možné kontraindikace). Nicméně, i tak se mohou u některých lidí vyskytnout nežádoucí příznaky.

Muž s horečkou

Ibalgin vedlejší účinky podle frekvence výskytu:

 • poruchy trávení – napínání, zvracení, pálení žáhy, průjmy, zácpa, nadýmání (velmi časté);
 • bolest v nadbřišku (mohou postihovat méně než 1 z 10 osob);
 • bolest hlavy, závratě (mohou postihovat méně než 1 ze 100 osob);
 • horečka, vyrážka, poškození jater, poruchy vidění a vnímání barev, otoky, srdeční selhání, a i. (Mohou postihovat méně než 1 ze 1000 osob).

Doplňující informace: Jestliže se objeví závažnější reakce jako např. kopřivka, náhle vzniklý otok kolem očí, pocit svírání na hrudi nebo dýchací potíže, stolice zbarvená načerno aj., je třeba okamžitě vyhledat lékaře.

Zobrazit produkty v kategorií:Publikováno dne: 11.06.2019
Hodnocení článku:
(92%)

Autor článku

Nina Vráblová

Interiérový design, beletrie, zdravý životní styl a elektronická hudba jsou mojí srdeční záležitostí. Společně mě dovedli k psaní, i když na první...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší protizánětlivé potraviny? Přírodní látky znovu v kurzuNejlepší protizánětlivé potraviny? Přírodní látky znovu v kurzu

Víte, co je zánět, co ho způsobuje a jaké jsou jeho projevy? Jak mu předejít a jak ho léčit? Jednou z možností je konzumace tzv. protizánětlivých potravin. My vám je v článku představíme.

Zerex Vitality Complex – recenze na vitamíny a minerály pro mužeZerex Vitality Complex – recenze na vitamíny a minerály pro muže

Femibion 1 – recenze. Cena, zkušenosti, složení, dávkováníFemibion 1 – recenze. Cena, zkušenosti, složení, dávkování

V těhotenství má ženský organismus větší nároky na některé vitaminy, minerály a stopové prvky, které žena potřebuje dodat nejen sobě, ale i plodu. Zkuste Femibion 1, který obsahuje vše...