Dračí krev Advance recenze – účinky, užívání, dávkování

Dračí krev je pryskyřice stromu Croton lechleri. Název možná není velmi půvabný, ale tato pryskyřice má takové účinky jako síla draka. Známe ji také pod názvem drag imuns. Dračí krev je očistný prostředek vhodný pro vnitřní i vnější použití.

Dračí krev Advance – recenze Drag imun Sangre

Croton lechleri ​​je strom, který dorůstá do výšky 20-30 metrů a jeho obvod je cca 30 centimetrů. Má světle zelené srdčité listy a zelenobílé květy. Pokud se kůra nařízne nebo odře, tak z ní vytéká tmavočervená tekutina (připomínající krev). Tato míza je právě zmiňovaná dračí krev. Tato tekutina byla poprvé popsána v roce 1600 španělským přírodovědcem, ale tradici má již mezi domorodými kmeny jihoamerické Amazonie. Dračí krví se už odpradávna léčili obyvatelé Peru, Mexika či Ekvádoru.

Dračí krev je tedy přírodní lék, který má mimořádně příznivý vliv na imunitní systém. Bojuje i proti plísním a bakteriím. Už od minulosti se dračí krev osvědčila při léčení ran a poranění. Když jí potřete poraněné místo, tak zaschne a vytvoří se ochranná vrstva. Proto se jí připisuje i pojmenování tekutý obvaz. Její účinky jsou až třicetkrát silnější než penicilin.

Navštivte ✅ oficiální e-shop, ve kterém koupíte Dračí krev Advance za nejlepší cenu! Při koupi 2 balení automaticky získáte i dopravu zdarma!

Složení dračí krve

Dračí krev je koncentrát přírodních aktivních látek, jako jsou alkaloidy, proantokyanindíny, flavonoly a diterpeny. Obsahuje antioxidanty, taniny, lignan dimetylcedrusin a alkaloid taspin. Taspin je alkaloid s hojivými a protizánětlivými účinky, lignan zase představuje nejaktivnější složku pryskyřice.

Strom Croton lechleri – dračí krev

Dračí krev Advance je doplněk se 100 % obsahem čisté pryskyřice s vysokou koncentrací aktivních látek. Neobsahuje konzervační ani přídavné látky. Je dovážena přímo z Peru, kde ji sbírají domorodí indiánští sběrači v deštných pralesích.

Dračí krev se prodává obohacena i o jiné bylinky (například zázvor, borovice, konopí, jírovec). Vždy si však přečtěte složení a proces výroby, resp. něco o výrobci.

Účinky výživového doplňku

Dračí krev má antimikrobiální, antibakteriální, antimykotické a antivirové účinky. Patří k najpreskúmanejším rostlinám Peru právě díky svým účinkům a intenzivně se zkoumá už od 60. let minulého století. Používá se na vnější i vnitřní použití.

Vnitřní použití se doporučuje při:

 • vředových chorobách žaludku a dvanáctníku,
 • virových zánětech jater,
 • Crohnově chorobě,
 • zánětech tenkého a tlustého střeva,
 • cukrovce,
 • průjmech,
 • trávicích problémech a nadýmání,
 • léčbě pásového oparu,
 • různých virových onemocněních a zánětech dýchacích cest, chřipce,
 • při zánětech hrtanu, mandlí a ústní dutiny.

Pro vnější použití je v první řadě vhodná při drobných poraněních. Pokud se chystáte do lesa nebo někde, kde poranění hrozí, tak je dobré mít malou lahvičku vždy u sebe, protože zastavuje krvácení.

Dračí krev výborná na bradavice, rány, pleť i herpes

Dále je dračí krev na vnější požití vhodná na:

 • ochranu před infekcí,
 • urychlení regenerace tkání,
 • hojení oparů, aftů,
 • zmírnění kousnutí hmyzem,
 • bércové vředy, hemeroidy, plísně a dermatózy (obklady),
 • hemeroidy,
 • popraskanou pokožku a na kožní defekty.

Dračí krev je dobrý prostředek i na výplachy ústní dutiny, kdy účinkuje proti paradentóze, krvácení dásní a kazivosti zubů. Slouží i jako doplněk protinádorové léčby, dodává energii při únavě a podporuje činnost sleziny, slinivky a štítné žlázy. V neposlední řadě zlepšuje kvalitu kostí a kloubů.

Dávkování a tipy na použití

Vnitřně se přípravek užívá jako doplněk stravy (ne jako její náhrada). Několik kapek se rozpustí ve vodě a vypije. Denní dávka představuje 10 kapek rozpuštěných ve vodě, a to 1- až 3krát denně. V procesu kúry se doporučuje pít dostatečné množství tekutin, protože tělo se detoxikuje.

Dračí krev složení, užívání, dávkování

Dračí krev Advance se dávkuje následovně:

 • Při prevenci nebo na "normální" použití rozpustí 5 kapek v 200 ml vody a vypijte 1 – 3-krát denně. Po třech týdnech užívání se doporučuje dát si alespoň týden přestávku.
 • Pokud používáte dračí krev ke kloktání, tak nakapejte 3 – 5 kapek do čisté vody a kloktejte. Při paradentóze nakapejte totéž množství přímo na zubní kartáček.
 • Při drobných poraněních navlhčete kousek vaty v pryskyřici a potírejte ní přímo postižené místo.
 • Při bércovém vředu aplikujte sterilní vatou na postižené místo. Na noc zlehka obvazujte.
 • Při očistné kúře rozpusťte 3 – 5 kapek v troše vody. Užívejte 1 měsíc, pak je třeba 3 měsíce udělat přestávku v užívání a opakovat.
 • Při infekci krku smíchejte 5 kapek ve sklenici vody a kloktejte. Proti tuberkulóze jsou kapky účinné, pokud smícháte dvě kapky s vlažným mlékem a nápoj pijete jednou denně.

Doplněk stravy je syté barvy, proto si při použití dejte pozor na oblečení, protože červená barva může zůstat na textilii natrvalo.

Vedlejší účinky a upozornění

Při užívání je třeba dát si pozor na příjem tekutin. Přípravek nesmějí užívat děti, těhotné a kojící ženy (případně se poraďte s lékařem). Děti mohou přípravek užívat nejdříve od tří let. Drag imuns neužívejte ani v případě užívání léků snižujícími imunitní odpověď (imunosupresiva). Výživový doplněk neslouží jako náhrada stravy a denní dávky a nesmí přesáhnout.

Cena přípravku

Drag imuns se nejčastěji prodává ve formě kapek. Jako doplňkový zboží se dá koupit v různých podobách – ať jako krém, svíčka nebo mýdlo. Tinktury se prodávají po 10, 20, 30 nebo 50 ml. Dračí krev Advance je v balení po 30 ml a koupit se dá za 299 Kč. Tato cena je poměrně konkurenční a mezi obdobnými produkty nejsou rozdíly. V kombinaci s různými bylinkami se tinktura pohybuje v cenovém rozmezí okolo 400 Kč. Produkty standardně koupíte v jakémkoliv dobrém elektronickém obchodě. Dračí krev se dá koupit i v lékárnách, ale může se stát, že budete déle hledat.

Dračí krev tinktura

Zkušenosti s používáním

Jako nejčastější zkušenost je hodnocena dračí krev právě v souvislosti s drobnými zraněními a rankami. Je vynikajícím ošetřujícím prostředkem na vnější zranění, kdy postižené místo stačí potřít vatovým tamponem a vytvoří se ochranná vrstva, která ránu léčí a i ochraňuje před dalšími nečistotami. Vyzdviženy jsou pozitivní účinky jako prevence obranyschopnosti a imunity. Pozitivní vliv kapek je i na zuby a dásně.

Nedoporučují se (a ani v diskusích) užívat v těhotenství a při kojení. Některé kapky mohou užívat děti od tří let, některé ne, záleží od daného výrobku. Případně se poraďte s lékařem.

Já osobně s přípravkem zkušenosti nemám. Podle dostupných nastudovaných materiálů jsem však přesvědčena, že kapky by měly být součástí každé domácí lékárničky. Rovněž je vhodné mít kapky u sebe, když cestujete na dovolenou, případně do hor.

Alternativy produktu

Zobrazit produkty v kategorií:Publikováno dne: 20.11.2019
Hodnocení článku:
(86.2%)

Autor článku

Kaja Mihalovičová

V oblasti PR a reklamy působím už deset let. Začínala jsem ve vlastním grafickém studiu, kde jsem měla na starosti marketing, textování webů a...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší protizánětlivé potraviny? Přírodní látky znovu v kurzuNejlepší protizánětlivé potraviny? Přírodní látky znovu v kurzu

Víte, co je zánět, co ho způsobuje a jaké jsou jeho projevy? Jak mu předejít a jak ho léčit? Jednou z možností je konzumace tzv. protizánětlivých potravin. My vám je v článku představíme.

Zerex Vitality Complex – recenze na vitamíny a minerály pro mužeZerex Vitality Complex – recenze na vitamíny a minerály pro muže

Femibion 1 – recenze. Cena, zkušenosti, složení, dávkováníFemibion 1 – recenze. Cena, zkušenosti, složení, dávkování

V těhotenství má ženský organismus větší nároky na některé vitaminy, minerály a stopové prvky, které žena potřebuje dodat nejen sobě, ale i plodu. Zkuste Femibion 1, který obsahuje vše...