Canespor – recenze sady na nehty k léčbě mykózy. Roztok i krém funguje

Plísňová infekce nehtů obvykle začíná nenápadně, objeví se jako bílý nebo žlutý pásek na okraji nehtu. Postupně však může změnit jeho celkové zbarvení, tvar i tloušťku. Nehet se olupuje, je křehký, ale paradoxně ztlustlý, což ztěžuje péče o hygienu i o jeho estetický vzhled. Takový stav však nemusí být konečným výsledkem. Zásluhu na tom může mít Canespor sada na nehty. Proč?

Canespor sada na nehty a Canespor krém

I nehty na rukou či nohou jsou do určité míry vizitkou člověka. Mykóza je proto velmi nepříjemnou záležitostí. Na jejím odstranění se mohou podílet i přípravky, které nevyžadují lékařský předpis (pozor, záleží na rozšíření plísně). Canespor mezi ně patří. Jak působí? Je jeho aplikace náročná? Jakou zásluhu má při léčbě prevence?

V ✅ online lékárně DocSimon.cz si můžete zakoupit nejen Canespor sadu na nehty, ale i krém a roztok.

Účinky

Lokální lék Canespor má prokazatelné antimykotické (protiplísňové) účinky, a proto je speciálně určen k léčbě onychomykózy. Díky obsaženým složkám nepůsobí pouze na povrchu nehtu, ale proniká i do jeho hlubších částí (keratolytické účinky). Zefektivňuje tak celý proces uzdravování postiženého místa a brání dalšímu šíření plísně.

Složení

Canespor sada na nehty obsahuje hliníkovou tubu s mastí s objemem 10 g, 15 proužků voděodolné náplasti (tento konkrétní typ není mimo balení běžně dostupný), škrabku na nehty sloužící k odstranění změklé nehtové ploténky. V Canespor masti najdete:

 • 10 mg bifonazolu na 1 g masti – ničí původců nehtové mykózy, přičemž látka působí pouze na postižená nehtové tkáň, zdravé není aplikací nijak poškozené.
 • 400 mg močoviny na 1 g masti – urea má za úkol změkčit postižený nehet, aby bylo možné jeho bezbolestné odstranění, a zároveň pomoci účinné látce lépe proniknout do místa s plísní.
 • Lanolin, bílý vosk, bílou vazelínu.

Mykóza nehtů na nohou

Doplňující informace: Lanolin může způsobit lokální kožní reakce (kontaktní dermatitidu). Vedlejšími účinky mohou být i odlupování kůže, změna barvy nehtů, svědění, vyrážka, bolest v místě aplikace, zarudnutí a podráždění kůže (na podrážděnou kůži se doporučuje nanést zinková mast). Nemusí se vyskytnout u každého a po ukončení antimykotické léčby samovolně zmizí.

Dávkování a aplikace

 • Na postižené místo naneste 1x denně tenkou vrstvu masti tak, aby pokrývala celou nehtovou plochu.
 • Ujistěte se, že se na kůži při nehtu nenachází mast.
 • Léčen nehet (nehty) překryjte náplastí na 24 hod. – v závislosti na jeho (jejich) velikosti ji můžete přestřihnout na polovinu.
 • Vyhněte se kontaktu prstů s přilnavou vrstvou náplastí.
 • Po 24 hod. odstraňte náplast, postižená místa namočte do teplé vody na cca 10 min.
 • Přiloženou škrabkou odstraňte změklou část nehtu (nehtů) a důkladně osušte. Pokračujte znovu od bodu č. 1.
 • Pokud jste vynechali dávku, nepoužívejte její dvojnásobné množství, abyste ji nahradili.
 • Pokud se dostanete do fáze, kdy je plísní postižený nehet odstraněn, 4 týdny pokračujte v antimykotické léčbě vhodným lékem – Canespor krém (ne mast).

Doplňující informace: Denně si měňte ponožky i ručník, který přichází s postiženými částmi nehtu do styku. Vyhnete se tak rozšíření plísňové infekce. Léčbu opakujte, pokud není nehtové lůžko hladké (obvykle 7 – 14 dní) a změklá nehtová tkáň postižená plísní se již nedá více odstranit. V případě, že se očekávané výsledky během tohoto časového úseku nedostaví, kontaktujte svého lékaře. Pokud léčbu ukončíte dříve než uvádí výrobce, infekce se může vrátit.

Ošetření mykotického nehtu

Pro koho je, resp. není vhodný

 • Nepoužívejte, pokud jste alergičtí na bifonazol, močovinu nebo kteroukoli další složku přípravku.
 • Zvažte použití, jestliže se u vás někdy vyskytla reakce přecitlivělosti na imidazolová antimykotika (např. klotrimazol, mikonazol, ekonazol).
 • Pokud užíváte jiné druhy léků, poraďte se o vhodnosti použití Canespor sady se svým lékařem.
 • V těhotenství a při kojení (také pokud plánujete otěhotnět) se poraďte o vhodnosti použití Canespor sady se svým lékařem.
 • U dětí do 3 let se může produkt aplikovat pouze pod lékařským dohledem.

Cena

Cena za Canespor sadu na nehty se pohybuje v rozmezí od cca 300 do 450 Kč. Výhodou je, že v balení nenajdete pouze jeden přípravek proti mykóze, ale kombinaci produktů potřebných k jejímu odstranění. Nevýhodou je, že Canespor krém potřebný na celkové doléčení si musíte zakoupit dodatečně. Jeho cena je v průměru 150 Kč.

Canespor mast se používá pouze na plíseň na nehtech (kvůli obsahu močoviny), Canespor krém lze aplikovat i na jiné druhy mykóz, např. na kůži mezi prsty a na chodidlech.

Zkušenosti a recenze

Hodnocení hovoří jednoznačně ve prospěch Canespor sady. Samozřejmě, najdou se i nespokojení zákazníci, ale podle jejich slov se pozitivní účinky neprojevily většinou kvůli včasnému ukončení používání produktu, a také kvůli pozdě zahájené léčbě. Někteří aplikovali pouze Canespor krém, což také ovlivnilo nespokojenost s výsledkem.

Recenze v eshopu Heuréka, v internetových lékárnách, diskusních fórech tedy obecně označují kombinaci uvedených přípravků za kvalitní a účinnou.

Z recenzí Canespor:

Recenze na Canespor sadu na nehty na Heurece

Závěrečné zhodnocení

Pravidelná aplikace, důkladná péče, ale zejména trpělivost – to je základ potřebný na úspěšné vyléčení nehtové mykózy. Někdy se totiž může zdát, že plísňová infekce je na ústupu a právě to je často ten moment, kdy je léčba přerušena v přesvědčení, že nabyla přívlastek úspěšná. Apelování na dodržení doporučení výrobce o délce užívání produktu je proto na místě.

Canespor sada na nehty má správné předpoklady k opětovnému dosažení zdravých nehtů. Domácí léčba není náročná, na aplikaci 1x denně si najde čas opravdu každý. Je však třeba si uvědomit, jak moc je mykóza rozšířená. Od toho se odvíjí i návštěva kožního lékaře, či dokonce užívání medikamentů. Pokud plíseň postihuje více než 30 % plochy nehtu a nachází se na více než 3 nehtech, určitě ji neodkládejte. Včasné zahájení léčby se kladně podepíše na jejím výsledku.

V ✅ online lékárně DocSimon.cz si můžete zakoupit nejen Canespor sadu na nehty, ale i krém a roztok.

Zobrazit produkty v kategorií:Publikováno dne: 05.09.2019
Hodnocení článku:
(93.6%)

Autor článku

Nina Vráblová

Interiérový design, beletrie, zdravý životní styl a elektronická hudba jsou mojí srdeční záležitostí. Společně mě dovedli k psaní, i když na první...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Roušky na obličej proti koronaviru. Jsou opravdu účinné?Roušky na obličej proti koronaviru. Jsou opravdu účinné?

Mnozí považují roušky za účinnou ochrannou pomůcku před koronavirem. Podívali jsme se na to, do jaké míry jsou roušky a respirátory účinné a jak je možné se před koronavirem účinně...

Koronavirus: Jsou balíčky z Aliexpressu a Číny nebezpečné?Koronavirus: Jsou balíčky z Aliexpressu a Číny nebezpečné?

Čína hlásí stovky mrtvých a tisíce nakažených. Počet obětí i nakažených bude pravděpodobně stoupat. Je důvod k panice? V našem informačním článku vám o něm prezdradíme vše podstatné.

Kruhy pod očima a jejich příčiny. K odstranění krém i domácí receptyKruhy pod očima a jejich příčiny. K odstranění krém i domácí recepty

Trápí vás kruhy pod očima? Tento stav často indikuje to, že jste si zřejmě nedopřáli dostatek spánku. Skutečnost je však taková, že ho může způsobit i celá řada dalších faktorů. Jaké...